SkyscraperCity Forum banner

Pomysły na podzamcze, Twój wybór [post #1009]:

  • PROJEKT #1

    Votes: 18 11.9%
  • PROJEKT #2

    Votes: 11 7.3%
  • PROJEKT #3

    Votes: 6 4.0%
  • PROJEKT #4

    Votes: 6 4.0%
  • PROJEKT #5

    Votes: 5 3.3%
  • Żaden z powyższych

    Votes: 93 61.6%
  • Nie mam zdania

    Votes: 12 7.9%
2M views 10K replies 454 participants last post by  Offspring 
#1 ·
Czy szczecińskie Podzamcze jest skazane na porażkę?
Minęło już 9 (11?) lat od rozpoczęcia prac nad "odbudową" tego miejsca. Do tej chwili zbudowano mniej więcej połowę zaplanowanych kamieniczek. Obecnie nie buduje się jednak nowych. Niezabezpieczone i rozgrabione, niszczeją, strasząc turystów.
Inną kwestią jest poziom architektury i jakości materiałów. Fasadę jednego budynku, który dopiero co został zbudowany, trzeba było wyremontować, a inne nadają się właściwie do generalnego remontu.

Na początku zdjęcia północnej części Podzamcza jako dowód porażki, później przedstawię zdjęcia części południowej, gdzie powoli, ale sukcesywnie odradza się klimat tego miejsca.

btw: Torni może byś wspomógł i przedstawił historię, plany, zdjęcia tego miejsca przed wojną i tuż po? ;)

Baszta Siedmiu Płaszczy



Wybudowany 2 lata temu...



a już zniszczony



I cała pierzeja po drugiej stronie ul. Panieńskiej, tuż pod samym zamkiem





To mnie zaciekawiło. Co to jest?





Uliczka odchodząca od Panieńskiej. Przed nią wielki teren, prowizorycznie zabezpieczony, cały rozkopany



Ah te kolory





Ciekawostka



Chyba najbardziej szokujący budynek, dlatego takie ciemne zdjęcia





Arkona, bez komentarza



No i wszystko w jednym na zakończenie. Arkona na lewo, na prawo chaszcze zamiast kamienic. Na wprost, nie dokończone kamienice w oryginalnych kolorach na tle szaroburego (ale na szczęście do czasu) zamku. Oraz brak dróg, oświetlenia, małej architektury i....ludzi



CDN
 
See less See more
15
#121 ·
mnie najbardziej irytuje rozgrzebany kwartal wyszynskiego/sienna. jesli mysli sie o kontynuowaniu odbudowy (jakkolwiek mozna to nazwac) starowki to tam w pierwszej kolejnosci powinno zaczac sie dzialac, pozniej (albo rownoczesnie) kamieniczki pod skarpa zamkowa - tez straszydla rozgrzebane.
No ale dobrzez ze i w innych rejonach cos sie zaczyna dziac - moze to i dobry znak?

ps.
wiem, wiem ze nie da sie zrobic tak jak napisalem chociazby ze wzgledu na strasznie zagmatwane problemy z prawami wlasnosci, to sa po prostu takie ciche marzenia....

jesli chodzi o kamieniczki pod zamkiem, to w ogole rozpoczecie budowy w tym miejscu na tym etapie odbudowy podzamcza uwazam za wielki blad. Najpierw powinno sie zakonczyc zywot irytujacego Piotra dolu i po tej wlasnie stronie rozpoczac budowe. Powstalaby calkiem fajna uliczka - z jednej strony kamieniczki, z drugiej strony ZADBANA (warunek konieczny!!) skarpa i zamek z wyremontowana i podswietlona elewacja....
ech - marzenia scietej glowy.....
 
#127 ·
o k.... :D, ale rozpierdziel :D, ale render z zamkiem okazuje zbyt dużą różnicę w kondygnacjach.
 
#128 · (Edited)
a oto i nowo powstajaca pierzeja rynku siennego z Domem Moninów:

http://www.przetargi.pl/zamowienia-publiczne-49365

szkoda tylko że to takie malutkie ale nic nie mogłem lepszego znaleźc :(
Mam nadzieje ze bedą trochę lepsze od dotychczas zrealizowanych, chociaż do tych w środku mam mieszane ucucia,
na renderze wyglądaja ok ale jak je zrealizują to już chyba duzo stracą...
 
#129 ·
^^ i już widać, że realizują inny projekt, widać to po ilości okien.
 
#132 ·
^^ no właśnie nie wydaje mi się :D już wygląda podejrzanie...pewnie zrobią łysą ścanię przez dekorów ;)
 
#134 ·
Po zakonczeniu tych badan archeologicznych, mozna by zabepieczyc maly fragmencik wykopu i urzadzic ekspozycje (taki przekroj przez wszystkie warstwy ziemi wraz ze znalezionym przedmiotami). Wystawa pokazywala by rozwoj Szczecina na przestrzeni wiekow Moze dalo by to sie zrobic w piwnicy jednej z odbudowanych na tym miejscu kamieniczek (jedna ze scian piwnicy przeszklona).
 
#136 ·
^^ oby inspiracją nie były sąsiadujące PRLowskie bloczki :D, które jakiś czas temu zostały poddane "renowacji" polegająceje na pomalowaniu...Ehhh :). Powinni to wyburzyć i postawić fajną pierzeję, ale niestety tam są wspólnoty mieszkaniowe.
 
#137 ·
^^ oby inspiracją nie były sąsiadujące PRLowskie bloczki :D, które jakiś czas temu zostały poddane "renowacji" polegająceje na pomalowaniu...Ehhh :). Powinni to wyburzyć i postawić fajną pierzeję, ale niestety tam są wspólnoty mieszkaniowe.
No z tymi wspólnotami mieszkaniowymi to faktycznie jest problem. Tym bardziej ze oni widza tylko własny interes...
 
#138 ·
^^ gdyby tam chociaż nie było balkonów od strony "rynku" to byłoby lepiej i może w przyszłości dałoby radę podrasować elewację, a tak mamy pościele i gacie...smutne to bardzo.
 
#140 ·
^^ i tak trzeba się cieszyć, że w przeciwieństwie do TBSów, STBSów, wspólnoty mieszkaniowe jednak inwestują w remonty. Ostatnie renowacje śródmieścia to głównie wspólnotowe roboty...Krzywoustego, Brama Portowa etc.
 
Top