SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Rozbudowa i modernizacja CHR Galaxy

586K views 3K replies 302 participants last post by  babalu47 
#1 · (Edited by Moderator)


Od poniedziałku rewelacyjny film w internecie. W błyskawicznym tempie pokazuje widzianą z góry budowę największego centrum handlowego w Szczecinie. Od pustego placu do kosmetycznych prac wykończeniowych

Koparki i betoniarki jak robaczki uwijają się na placu, ramiona dźwigów to podnoszą się, to opadają w tempie błyskawicy, kafary wbijają pale jak zapałki, konstrukcja rośnie w mgnieniu oka. Chmury przebiegają przez niebo, cień Pazimu w sekundę przemierza cały ekran. W tle szybka muzyka jeszcze bardziej podkręcająca tempo akcji. Robota wre w dzień i w nocy, widać kolejne piętra, dźwigi układają belki stropu jak zabawki, jeszcze tylko pokrycie dachu - w kilka sekund robotnicy jakby rozwinęli dywan. I już gotowe. W dziewięć minut wielkie Galaxy stanęło w środku miasta. Na naszych oczach.

- Efekt jest zaskakujący, oglądałem ten film dziesiątki razy - mówi Arkadiusz Bis, administrator Portalu Miłośników Dawnego Szczecina "sedina.pl". - To rewelacyjne - w ciągu dziewięciu minut można zobaczyć, jak zmieniło się centrum Szczecina.

Od dziś może to zobaczyć każdy - film jest dostępny w internecie na portalu sedina.pl.

Jak powstał?

Na pomysł fotografowania budowy wpadł internauta ukrywający się pod nickiem "sybiv". To on ustawił w jednym z okien Pazimu kamerę internetową, która przez dwa lata robiła zdjęcia budowy. 2 tys. fotek na dobę, w dzień i w nocy. W sumie powstało ok. miliona zdjęć, które trzeba było połączyć w spójną całość. Tym zajął się portal sedina.pl, do którego trafiły fotografie. Przez miesiąc pojedyncze obrazy były montowane w film. W pełnej wersji powstał półtoragodzinny dokument. Po wyczyszczeniu go z mniej widowiskowych fragmentów, zastojów i momentów, kiedy na budowie niewiele się zmienia, zostało dziewięć minut pasjonującego obrazu. I to właśnie można oglądać w internecie.

Portal próbował zainteresować filmem centrum handlowe i działające w nim kino, ale nikt nie był zainteresowany.

- Naszym marzeniem była prezentacja filmu na dużym ekranie - przyznaje Arkadiusz Bis. - Na razie się nie udało, a szkoda, żeby leżał w szufladzie, dlatego pokazujemy go w internecie.

Kinga Konieczny

_____________________________________



Rozbudowa Galaxy projektu Open Architekci już na wiosnę

Echo Investment przygotowuje ostatnie zmiany w projekcie budowlanym. Jeszcze w tym miesiącu inwestor złoży wniosek o pozwolenie na rozbudowę centrum handlowego Galaxy w Szczecinie - informuje gs24.pl.

Echo Investment tłumaczy, że późniejsze rozpoczęcie rozbudowy galerii Galaxy spowodowane jest procedurami, które są bardzo czasochłonne. Zwłaszcza uzgodnienia środowiskowe, które trwały niemal rok.

Inwestor wybrał projekt pracowni warszawskiej Open Architekci. Otwarcie rozbudowanego centrum planowane jest na początku 2017 roku.W nowej części obiektu, która dysponować będzie powierzchnią około 17 tys. mkw. znajdzie się klub fitness, nowe sklepy i kolejnych 200 miejsc parkingowych. Po rozbudowie centrum Galaxy będzie posiadało około 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Powstanie około 500 nowych miejsc pracy.

Budynek Galaxy, funkcjonujący przy al. Wyzwolenia od 10 lat, otrzyma nową elewację na miarę XXI wieku. Projektanci zadbali, aby bryła budynku nabrała bardziej nowoczesnego charakteru, który będzie pasował do obecnego otoczenia centrum Szczecina. W ramach rozbudowy powstanie zadaszona aleja handlowa z rozległym, wewnętrznym placem, który stanie się popularnym miejscem spotkań i zakupów dla mieszkańców Szczecina i regionu.
http://www.propertydesign.pl/archit...jektu_open_architekci_juz_na_wiosne,3283.html

+ kilka dużych wizualizacji ze strony pracowni:





 
See less See more
5
#13 ·
No nie moge sie napatrzec na ten film. Uwielbiam takie sekwencje. Kiedys miałem podobny pomysł zeby zainstalowac kamere w moim oknie, ale od 10 lat, jedyne co sie zmieniło to, to, że zamiast blaszanych garaży są 4-piętrowe bloki ;]


Chyle czoła przed pomysłodawcą :)
 
#19 ·
Filmik naprawdę mocny,robi wrażenie-jakbym mrówki ogladał na Animal Planet :)
Szacunek dla autorów za pomysł i realizacje :eek2:
Samo centrum z zewnątrz to niezły brzydal,w Lublinie centrum Plaza tez będzie niestety na tym samym poziomie(przynajmniej tak to wygląda na renderach) :bash:
 
#20 ·
[Szczecin] centrum handlowe

"W ramach cyklu Domowe Archiwa Filmowe prezentujemy dziś materiał, który z powodzeniem można nazwać sensacją. No bo jak inaczej nazwac coś, co w prawie 1,5 godziny prezentuje 2 lata. A w dodatku dokumentuje radykalną zmianę w centrum Szczecina, związaną z budową centrum handlowego.

Skąd wziął się film ? Tak się składa, że prawie 2 lata temu przez przypadek wpadł mi w ręce jego fragment. Od słowa do słowa udało się ustalić autora oraz to, że materiału jest dużo więcej, ale nie bardzo jest jak go "obrobić". Dzięki zaciętości TheAmbera - naszego speca filmowego (dzięki), którego skontaktowałem z Sybiv'em - autorem zdjęć, udało się przerobić ponad 40 GB zdjęć w jeden prawie 1,5 h film który obejmuje okres od momentu zlikwidowania Finki do otwarcia centrum handlowego.

Planów co do filmu było wiele, ale niestety mimo prób nie udało się nim zainteresować ani centrum handlowego, ani kina które tam się znajduje, a niespełnionym marzeniem moim i Sybiv'a jest obejrzenie go na dużym ekranie.

Sam Sybiv na pytanie o film mówi, że należy napisać krótko o realizacji bo pierwsze wrażenie u większości ludzi będzie - co to za maniak z aparatem 2 lata w oknie stał i robił zdjęcia Smile. Dlatego krótkie informacje techniczne:
- zdjęcia wykonywane były kamerą internetową w rozdzielczości 800x600 z XI piętra budynku Pazim.
- do urządzenia został napisany program wykonujący 1 zdjęcie w zadanej jednostce czasu - od 5 sekund do 10 minut - program wykonywał określoną ilość zdjeć na godzinę w zależności od pory dnia i intensywności prac na placu budowy.
- dziennie powstawało do 2000 zdjęć.
- zdjęcia budowy były składowane automatycznie w katalogach o nazwach identycznych z datą ich utworzenia.

Dziś prezentujemy 9 minutowy montaż zawierający najciekawsze fragmenty filmu Życzymy miłych wrażeń i zapraszamy do obejrzenia.

Muzykę do filmu skomponował Kamil "The Jammer" Wolnikowski [ http://www.thejammer.mp3.wp.pl/ ] za co serdecznie dziękujemy a film prezentowany jest w dwóch wersjach jakościowych (oczywiście polecamy lepszą). Jak już wcześniej wspomniałem mamy nadzieję z Sybivem, że kiedyś dane nam będzie zaprezentować film w dużo lepszej jakości i nie tylko w internecie.


BUDOWA - Dobra jakość - 45 MB - http://sedina.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=getit&lid=97
BUDOWA - Słabsza jakość - 13 MB - http://sedina.pl/modules.php?op=modload&name=Downloads&file=index&req=getit&lid=98

Ze względu na rozmiar proszę kliknąć na link prawym przyciskiem myszy i wykonać "Zapisz element docelowy jako..."

Busol

P.S. Filmy zostały sprawdzone na kilkunastu komputerach w różnych konfiguracjach. Działają. W przypadku problemów z odtwarzaniem proszę sprawdzić kodeki i konfigurację komputera."

i wypowiedz Jammer'a:

"spotkała mnie niewątpliwa przyjemność wspólpracy ze szczecińskim portalem sedina.pl w charakterze autora soundtracku do 9-minutowego materiału przedstawiajacego w naprawdę zawrotnym tempie dwa lata budowy centrum handlowego 'galaxy' w szczecinie. specyficzne ujęcie tematu nie pozwala traktować tejże produkcji jako kolejnego nudnego dokumentu, polecam spojrzeć na całość jako arcyciekawą industrialną wizualizację, pelną gier świateł i cieni - piękną, mimo że zrealizowaną zwyklą kamerą internetową. ten oryginalny projekt wymagał odpowiedniej oprawy dźwiękowej i mam nadzieję, że podołalem zadaniu"


http://sedina.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=832&mode=thread&order=0&thold=0
 
#21 ·
Oglądam ten film codziennie rano,poprostu budzi mnie do życia :booze:
swietny kawałek Jammera,niestety nie mogę go znaleźć na tej stronie WP choć sciągnałem wszystkie 16 kawałków z tamtąd.Pomysł chyba pionierski jak na skalę Polski,ale robota rewelacyjna!!!
Mam pytanie czy będzie dostępna w necie jakaś dłuższa wersja niz te 9 minut??
Najfajniejsze momenty wg. mnie to jak demontuja żurawie i jak szybko zmienia sie pogoda reweelaa!! :applause: :applause: :applause: :applause: :nocrook:
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top