SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Gastronomia, handel i rozrywka [inwestycje]

2M views 14K replies 472 participants last post by  piotr.p 
#1 · (Edited by Moderator)
Szamać, strawić, zarekomendować czyli kilka słów czego w domu nie gotować.

Rozmowy o gastronomii, handlu i rozrywce. Od relacji czysto kulinarnych, opinie o pubach, klubach, barach, smażalniach, szaszłykarniach po wszelaki handel złota i platyny z kosmosu. A także wieczorową porą relacje z teatru letniego i opinie o ciekawych wydarzeniach w tym pięknym mieście.
 
#13,001 ·
Nowy koncept Żabki

Chyba w tym wątku był poruszany temat, nowego konceptu Żabki.

Zdjęcie wprawdzie z Łobza, ale tak poglądowo, jak to wygląda w realu.

TU więcej informacji i zdjęć nowego konceptu tej sieci.

 
#13,003 ·
Jakieś "świeże ryby" będą się otwierać w Alei Fontann? Ktoś zna szczegóły?
Byłem też wczoraj w nowym lokalu z wołowiną. Jedzenie obiecujące, ale organizacja pracy kelnerek (bo chyba same kobiety) i kuchni to jakaś masakra. I pan menadżer snujący się bez sensu, zero reakcji na cokolwiek (a było na co). Tylko nadzieja, że chaos był związany z inauguracją. Choć z drugiej strony lokal prowadzi niby doświadczony właściciel a taka amatorska obsługa...
 
#13,006 ·
Czy to nie będzie (przypuszczenie) ten lokal, który był na Ładodze? (odholowanej zresztą)?
 
#13,008 ·
^^
Na Struga? W którym miejscu się rozbudowuje? Za blacharnio-lakiernią? Byłem ostatnio ale nic nie zauważyłem.
Tak mówiła Pani z VW, jak samochód odbieraliśmy :) Chyba że miała na myśli salony przy Południowej (Seat/Audi), zmylił mnie ten blaszany płot od strony parkingu, jakby mniej miejsca tam teraz było, ale jak patrzę na mapę satelitarną to tam tory kolejowe są na tyle blisko, że nie ma miejsca na budowę. Mogliby postawić jakiś porządny, duży salon VW w Szczecinie, a nie takie klitki, gdzie nawet nie ma gdzie pokazać samochodu...
 
#13,009 ·
Nowy Browar będzie się rozbudowywał:

Wreszcie się udało!!!Akt notarialny podpisany
Półtora roku negocjacji,ustaleń,planowania....i mamy miejsce na powiększenie browaru oraz przepiękny ogródek/patio.
Teraz tylko projektowanie i finansowanie
Dzisiaj miejsce wygląda tak,ale już za 3-4 lata zaprosimy Was do nowego,regionalnego Nowego Browaru
https://www.facebook.com/NowyBrowarSzczecin/?hc_ref=NEWSFEED

:)
 
#13,014 ·
Byłoby dobrze, bo to już ile? z 5 lat stoi opuszczone?

A tak BTW. to naleśnikarnia u Babuni (a później pierogi coś tam coś tam) przekształciły się w:



Oczywiście piwnica nieopodal PKOSA na rogu Krzywoustego/Bohaterów Warszawy.
 
#13,016 ·
Nie wiem w którym wątku ... dotyczy to handlu ale i prawobrzeża. Ostateczna padła koncepcja przebudowy rynku w Dąbią. Wycofała się cześć kupców. Z tego co rozmawiałem, Urząd nie chciał dać złotówki na przygotowanie terenu a długość dzierżawy nie gwarantowała zwrotu zainwestowanego kapitału.
Mam wrażenie, że na ten teren zagiął parol jakiś deweloper dlatego rozmowy szły jak po grudzie.
Niestety Dąbie zostanie najprawdopodobniej bez żadnego rynku - dla mnie to co się dzieje wokół tego to jakieś kuriozum.
 
#13,017 ·
Mam wrażenie, że na ten teren zagiął parol jakiś deweloper dlatego rozmowy szły jak po grudzie.
Niestety Dąbie zostanie najprawdopodobniej bez żadnego rynku - dla mnie to co się dzieje wokół tego to jakieś kuriozum.
Nic lepszego by nie mogło spotkać Dąbie jak zaoranie całego tego terenu razem z Netto i Społem i zrobienie tam zabudowy z usługami w parterze lub miejskim rynkiem.
Trzymam kciuki że tak jest.
 
#13,018 ·
Jakieś nowe rzeczy powstają w okolicy Artisana:

jeden przy Kaszubskiej już otwarte



a drugi po lombardzie z oczojebnym telebimem obok Medicusa (jeszcze remont trwa w środku)

 
  • Like
Reactions: Tygrysek
#13,020 ·
Nie wiem w którym wątku ... dotyczy to handlu ale i prawobrzeża. Ostateczna padła koncepcja przebudowy rynku w Dąbią. Wycofała się cześć kupców. Z tego co rozmawiałem, Urząd nie chciał dać złotówki na przygotowanie terenu a długość dzierżawy nie gwarantowała zwrotu zainwestowanego kapitału.
Mam wrażenie, że na ten teren zagiął parol jakiś deweloper dlatego rozmowy szły jak po grudzie.
Niestety Dąbie zostanie najprawdopodobniej bez żadnego rynku - dla mnie to co się dzieje wokół tego to jakieś kuriozum.
Kupcy się pewnie boją tego, że powtórzą los słynnych kupców z Turzynu, którzy zainwestowali sporo swojego majątku a potem okazało się, że ceny musiały podrożeć (aby odrobić to co włożyli) a klientów zaczęło ubywać.

Swoją drogą liczba targów miejskich jest coraz mniejsza.
 
Top