search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 324 votes, 5.00 average.
Old June 14th, 2017, 03:34 PM   #9081
Infam0uS
Registered User

Infam0uS's Avatar

Likes (Received): 1296

Quote:
Пет дни предсрочно завърши ремонтът на Аспаруховия мост във Варна

Утре - 15 юни, в 12 ч. ще бъде възстановено движението по Аспаруховия мост във Варна. Предвидените ремонтни дейности на съоръжения 2 и 4 завършват пет дни предсрочно. Мостът е с нова хидроизолация, фуги, асфалт, маркировка, знаци, ограничителни системи, парапети и т. н. Инвестицията е за близо 1,3 млн. лв. и е от бюджета на Агенция „Пътна инфраструктура“.

Строителните дейности стартираха на 19 април и се извършваха без спиране на трафика. Пътноподдържащото дружество ДЗЗД „ПОНТ“ работи максимално мобилизирано, за да може съоръжението да е готово през юни и в активния туристически сезон шофьорите да пътуват без ограничения.

Община Варна финансира с 200 хил. лв. ремонтът на тротоарите по моста.

Аспаруховият мост е част от път I-1 Варна - Бургас и се състои общо от 11 съоръжения. В експлоатация е от 1976 г. и е основна връзка на ж. к. „Аспарухово“ с останалите квартали от община Варна. Ремонтът беше наложителен, тъй като не е обновяван от около 40 години. През миналата година със средства от републиканския бюджет започна поетапното обновяване на моста и бяха ремонтирани 3 от съоръженията в посока Варна, идвайки от квартал „Аспарухово“ и АМ „Черно море“. Преасфалтирани бяха и връзките към пристанище „Варна Изток“.
Източник: API.bg

Много добре. Чакаме вече развитие по същинската част на моста.

Sponsored Links
Old June 14th, 2017, 04:15 PM   #9082
language
Registered User

Likes (Received): 11856

Аз като един махнаджия да си кажа - не са боядисали стълбовете за осветлението, няма и нови LED крушки. Някакви рекламни табели също си висят, макар да са 100% незаконни. Да не говорим за мегаразбитите 100 метра след края на новия асфалт.

rbop, Infam0uS, MIRO2, ivn98 liked this post
language no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2017, 04:20 PM   #9083
rbop
Registered User

Likes (Received): 3471

Честито! В лентата за надясно са сложили знак за направо и надясно. А кажете ми, как нормален човек от дясната лента ще се престрои за 5 метра в лентата за направо без да предизвика инцидент ?
Да не говорим, че има директно противоречие между вертикалната и хоризонталната маркировка.
Старата маркировка беше много по-разбираема и по-важното - безопасна:

https:[email protected]..7i13312!8i6656

А кога ще ремонтират съоръжението с най-разбитата настилка - номер 6 ?

Infam0uS, p0ck0 liked this post

Last edited by rbop; June 14th, 2017 at 04:28 PM.
rbop no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2017, 04:33 PM   #9084
Infam0uS
Registered User

Infam0uS's Avatar

del, rbop е прав.

rbop liked this post
Infam0uS no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2017, 05:03 PM   #9085
T_CH
Registered User

Likes (Received): 649

Двата ремонта през 2016 и 2017 продължиха общо 4 или дори 5 месеца и за това време са ремонтирали 1/4 от моста....

Infam0uS liked this post
T_CH no está en línea   Reply With Quote
Old June 14th, 2017, 06:24 PM   #9086
cityliebhaber
Registered User

Likes (Received): 75

Защо няма снимка на участъка точно под камерите? Преасфалтиран ли е, както от другата страна?
cityliebhaber no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2017, 10:13 AM   #9087
Infam0uS
Registered User

Infam0uS's Avatar

Ето ви и дрон футидж на извършените ремонтни дейности. Маркировката в лентата за надясно наистина е крайно неадекватна.

gr_kanev liked this post

Last edited by Infam0uS; June 15th, 2017 at 10:26 AM.
Infam0uS no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2017, 02:51 PM   #9088
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Likes (Received): 11500

От днес - 15.06.2017

Аспарухов мост, няколко минути преди да отворят за движение ремонтирания участък.
Няма Бог Слънце, няма Лили, няма кмет.

Още >>>
Желаещите да се включат в дарителския списък, могат да се запознаят с инициативата в тази тема: "Mорско око" - Форумен дрон за Варна
3. Отчет за събраните и изразходвани средства, може да намерите ТУК

BATE JORKO, rbop, TERZIev, Kiriak78, Ginovvv and 6 others liked this post
p0ck0 no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2017, 02:52 PM   #9089
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Тази снимка казва много...

Още >>>
Желаещите да се включат в дарителския списък, могат да се запознаят с инициативата в тази тема: "Mорско око" - Форумен дрон за Варна
Old June 15th, 2017, 02:53 PM   #9090
p0ck0
Registered User

p0ck0's Avatar

Old June 15th, 2017, 03:32 PM   #9091
rbop
Registered User

р0ск0, благодарско за труда!
Но от този ремонт съм разочарован, 2 месеца висяха хората в задръствания и накрая най-гадните дупки си останаха, новият асфалт не е полимербитум, фугите от сега са зацапани, маркировката е някаква обикновена боя, за това пък е сгрешена.
Този ремонт е с класи по-нисък от миналогодишния, не очаквах подобна излагация от Инжстрой!
Old June 15th, 2017, 04:18 PM   #9092
T_CH
Registered User

Likes (Received): 649

Quote:
Originally Posted by rbop View Post
р0ск0, благодарско за труда!
Но от този ремонт съм разочарован, 2 месеца висяха хората в задръствания и накрая най-гадните дупки си останаха, новият асфалт не е полимербитум, фугите от сега са зацапани, маркировката е някаква обикновена боя, за това пък е сгрешена.
Този ремонт е с класи по-нисък от миналогодишния, не очаквах подобна излагация от Инжстрой!
Да се ремонтира такъв малък участък за 2 месеца е наистина непремливо. За качеството на ремонта ще стане ясно на по-късен етап. Но ми прави впечатление огромната разлика в цените на двата проведени ремонта. Този струваше 1.3млн. Предния беше 7, от къде идва тая огромна разлика не знам.
T_CH no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2017, 06:05 PM   #9093
Infam0uS
Registered User

Infam0uS's Avatar

....
Old June 17th, 2017, 06:58 AM   #9094
rbop
Registered User

Вчера по същия начин почистваха и по автомагистрала "Черно море". Машинното чистене и косене са табу във Варна, а после обясняват, как не им стигал персонал за елементарните дейности по подръжка на улиците.
С малко инвестиции и добра организация може да се подобри значително поддръжката на озеленяването в града без да се застрашава безопасността на участниците в движението.
Old June 18th, 2017, 09:44 PM   #9095
LuXoR40
Registered User

LuXoR40's Avatar

Likes (Received): 1056

Днес 5 минути преди дъжда миеха улици... Беше толкова почерняло небето, че нямаше начин да не разбереш каква буря се задава..
Вчера пък една ромка с метлата хвърляше всички боклуци към тревата в разделителната ивица вместо да ги събере. То трева е трудно да се каже, но останалите все още живи плевели.

Колкото по-често човек обикаля из града, на толкова повече абсурди се натъква. За финал, ето тази снимка изпратих до Район Приморски наскоро, като най-културно им казах, че още през февруари като физическо лице съм платил 800лв. данъци за 2017г. и имам право да зная дали това е нещо нормално. Отговор още нямам.

Kiriak78 liked this post
LuXoR40 no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 09:53 PM   #9096
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 11945

Quote:
Originally Posted by LuXoR40 View Post
Днес 5 минути преди дъжда миеха улици...
Вчера ги миеха по време на дъжда.
Capt.Vimes no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 01:28 AM   #9097
Kiriak78
Registered User

Kiriak78's Avatar

Likes (Received): 16139

Капаците на шахтите масово липсват или са счупени, т.к. са заменен с такива с материал, който е лесно чуплив.

Щели да правят ремонт на подлеза на "Тракия", тоя подлез е , не знам дали сте забелязали циганията с продажбата на килими се пренесе и там, макар за сега само в един магазин. Иначе циганията с килимите в подлеза на "Образцов дом" си стои, почнали са и да го шарат с графити, но все още е добре.

Ремонтират тротоари пред детски градини и училища във Варна

Ремонт на тротоарни площи пред ДГ „Карамфилче", ДГ „Жирафче", ДГ „Мир", ДГ „Ян Бибиян", пред ВМУ „Н. Й. Вапцаров", в ж.к. Чайка пред бл. 68 и пред входа на V ЕГ планира Община Варна. Това са само част от обектите на уличната инфраструктура, които предстои да бъдат подновени.

Ще бъде извършен ремонт на подлезите на: бул. „Сливница" (спирка „Тих труд"), на бул. „Христо Ботев" (до Полиграфия), на бул. „Владислав Варненчик" (спирка „Тракия"), на бул. „Св. Елена" (спирка „Химик").

Извършен е оглед и на останалите подземни пешеходни съоръжения. Ще бъдат предприети действия за аварийни ремонти, за да се осигури безопасност и подобряване на достъпната среда на тези съоръжения, съобщиха от Община Варна за Moreto.net.

От местната управа припомниха, че от седмица вече текат ремонтите на уличната мрежа. Изпълняват се по списъци на критични участъци по улици и булеварди, изготвени от районните администрации. Фирмите работят във всички квартали на града. Най – проблемните места са малките квартални улици, като част от тях са включени за рехабилитация.

http://www.moreto.net/novini.php?n=353738&p=4

rbop liked this post
Kiriak78 está en línea ahora   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 10:18 AM   #9098
MitkoVarna
BANNED

Likes (Received): 410

Пак обещания.
"Кметът Иван Портних: Пролетта във Варна ще бъде сезонът на ремонтите"
пролетта е свърша.
https://trud.bg/%D0%BA%D0%BC%D0%B5%D...0%D1%80%D0%BD/

Infam0uS liked this post
MitkoVarna no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 10:26 AM   #9099
language
Registered User

Likes (Received): 11856

Ами на пияница и друсалка аз лично не бих имал голямо доверие.
language no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2017, 07:57 AM   #9100
TERZIev
the vulgo bulgo

TERZIev's Avatar

Likes (Received): 14717

Кога идва лятото?

Faces from Bulgaria...
TERZIev no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
solaris