search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Türkiye > Other Developments > Infrastructure and Mobility

Infrastructure and Mobility Aviation, Public Transport, Railways, Roads, etc.

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 19th, 2017, 07:39 PM   #461
ÇevRim_Dışı
Registered User

ÇevRim_Dışı's Avatar

Likes (Received): 542

selçuka bile gerek yok mendereste insin binsin izbana. Şehiricinde sadece izban çalışmalı. Yük trenleri de gece 12 den sonra calısır, sinyalizasyonda 3-4 dakikaya ayarlandıgında bu hat günde 1 milyon kişiye hitap eder. Eger yatırım yapacaklarsa kınık, bergama değil şehiricini toparlasınlar artık. İstanbula yapılan torpili İzmir de hakediyor.

Sponsored Links
Old June 19th, 2017, 10:03 PM   #462
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

Likes (Received): 24665

İZBAN'ın genişlemesi bence güzel bir şey,
ama sizlerin de dikkat çektiği gibi çözülmesi gereken bir sinyalizasyon sorunu var,
bu konu hakkında büyükşehir'e yazan var mı?

K. Atatürk
Edil Arda no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 01:34 AM   #463
The Cake On BBQ
Moderatör

The Cake On BBQ's Avatar

Likes (Received): 8017

Sinyalizasyonla TCDD ilgileniyor.
Old June 20th, 2017, 09:00 AM   #464
Rcr35
Registered User

Rcr35's Avatar

Likes (Received): 906

Quote:
İZBAN'da seferler aksadı, yolcular isyan etti!
İzmir’in şehir içi en büyük raylı sistem ulaşım ağı İZBAN’da yol yenileme çalışmaları seferlerin aksamasına neden oldu. Sabah saatlerinde TCDD, hattı açmayınca seferler tek hatta düştü, yolcular uzun süre istasyonlarda bekledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile TCDD’nin ortaklaşa hayata geçirdiği şehir içi raylı sistem ulaşım hattı İZBAN’ın bir yanda Kuzey’e (Bergama) diğer yanda Güney’e (Selçuk) uzatılması için çalışmalar sürüyor. Toplam 110 kilometrelik Aliağa-Torbalı hatta zaman zaman aksamalar ve tren seferlerinde farklı nedenlerden gecikmeler yaşanıyor.
İZBAN’ın günler öncesinden duyurusunu yaptığı, Kemer-Gaziemir arasındaki yol yenileme çalışmaları nedeniyle tren seferlerinde değişikliğe gidilmişti. Sabah saatlerinden itibaren başlayan yeni çalışma sistemine TCDD’nin hat üzerinde bulunan makinesinin arıza yapması da eklenince sabah saatlerinde istasyonlarda yoğunluk oluştu. Binlerce kişi geç gelen trenler ve tek hat üzerinde yapılan taşımacılıktan etkilendi. Bazı vatandaşlar duruma isyan ederken ev ve işyerlerine gecikti.
SORUMLU TCDD!
İZBAN sık sık yaptığı duyurularla vatandaşları bilgilendirirken sabah saatlerindeki aksamaya TCDD’nin olduğunu belirtti. Yapılan açıklamada, “Kemer-Gaziemir arasındaki yol yenileme çalışmalarına başlayan TCDD, sabah 05:00’te açması gereken hattı, makinesinin arızası nedeniyle açamadığı için seferlerimiz Alsancak-Cumaovası arasında tek hat üzerinden ve gecikmeli olarak devam ediyor” ifadeleri kullanıldı.
Kaynak Egedesonsöz
Old June 20th, 2017, 06:08 PM   #465
hoppala
Registered User

Likes (Received): 593

Sinyalizasyon sorunu hattin paylasimli olmasindan kaynakli.
Cok farkli yone hem yuk hem izban hem de Tcdd yolcu trenleri calisiyor. Belediyelik bi durum pek yok
hoppala no está en línea   Reply With Quote
Old June 25th, 2017, 02:27 PM   #466
GUROLCJ
Registered User

Likes (Received): 925

TCDD allah rizasi icin bi yarali parmaga isese... Belediye binali zamaninda AKP ye geceydi yeminle istanbuluankarayi birakir di akp sehri karis karis talan etmek icin hizmet goruntusu altinda 6 ay icinde herseyi hallederdi Hazineyi buraya yigarlardi yani

Sonucta izmir gibi talana pek acilmadik cok az yer var... AKP nin GIREMEDIGI KISMEN BAKIR TOPRAKLAR HAHAHAHAH

smyrnoff liked this post
GUROLCJ no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2017, 10:00 PM   #467
Smyrniotis
Registered User

Likes (Received): 1010

Bisiklete binin.

hoppala liked this post
Smyrniotis no está en línea   Reply With Quote
Old August 27th, 2017, 04:15 PM   #468
Ahmet Samet
Registered User

Likes (Received): 693

Marmaray'da atıl durumda olan,şu an kullanılmayan setler İzmir'e gelmeye başlamış. Selçuk hattının açılmasıyla birlikte vagon ihtiyacımız artacaktı,bu nedenle böyle bir plan uyguladılar, daha öncede Ankara'dan Rotemler gelmişti.
Fotoğraf alıntıdır.

Messi, Shakhbûrz, Rcr35, sali_haci liked this post
Ahmet Samet no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2017, 03:43 PM   #469
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

İyi olmuş,
hayırlı olsun,
Ankara'nınkileri biz de kullanmıştık.

K. Atatürk
Old August 29th, 2017, 07:43 AM   #470
Rcr35
Registered User

Rcr35's Avatar

nisan tarihli haberlerde 6 set geleceği söylenmiş

İçleri yolcu treninden çok kargo trenini andırıyor

firoz bharmal liked this post
Rcr35 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2017, 11:38 AM   #471
Shakhbûrz
Agh burzum-ishi krimpatul

Shakhbûrz's Avatar

Likes (Received): 1295

İşimizi görsün de yeter, nasıl olsa geçici

Shakhbûrz no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2017, 11:43 AM   #472
sezgin91
Registered User

sezgin91's Avatar

Likes (Received): 324

ayakta gitmek için yapılmış mükemmel trenler

Last edited by sezgin91; August 29th, 2017 at 12:10 PM.
sezgin91 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2017, 01:07 PM   #473
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

Yoğun saatlerde kullanılması daha iyi olur,
yoğun olmayan zamanlarda da CAF'lar ve Ankara setleri kullanılır,
yunusa benzetilenlerin için nasıl?

K. Atatürk
Old August 29th, 2017, 01:49 PM   #474
Uğur Ömer.
Registered User

Uğur Ömer.'s Avatar

Likes (Received): 1124

Karşılıklı dörtlüler halinde
Uğur Ömer. no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2017, 03:43 PM   #475
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

o da çok rahatmış,
o zaman Marmaray setlerini en yoğun istasyonlar arasında en yoğun saatlerde kullanabilirler.

K. Atatürk
Old August 29th, 2017, 04:49 PM   #476
Rcr35
Registered User

Rcr35's Avatar

Haklısın bizimkiler de fazla rahat bavul koyma yerleri falan var

firoz bharmal liked this post
Old August 29th, 2017, 06:40 PM   #477
Uğur Ömer.
Registered User

Uğur Ömer.'s Avatar

Likes (Received): 1124

İzban tam banliyö anlayışıyla, Marmaray tam metro anlayışla yapıldı çünkü. Ondan farklı oturma grubu şekilleri.
Uğur Ömer. no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2017, 07:20 PM   #478
ÇevRim_Dışı
Registered User

ÇevRim_Dışı's Avatar

Likes (Received): 542

Başbakan Yıldırım İzmir'de ne mesaj verdi? Kriz çıktı, Kocaoğlu protokolü terk etti!

Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı İZBAN’ın Selçuk’a uzatılması töreninde kriz çıktı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tören alanını terk etti. Başbakan Yıldırım, alanı terk eden Kocaoğlu için "Aziz Başkan’ın şekeri var. Birden şekeri çıktı vitesler attı" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım çeşitli temaslarda bulunmak ve açılış ile temel atma törenlerine katılmak üzere İzmir’e geldi.
Yıldırım, ilk olarak İZBAN’ın Selçuk’a uzatılması törenine katıldı. Törene İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yanı sıra bakanlar, milletvekilleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Selçuk’taki tören ise gergin başladı. TCDD ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığı ile hayata geçirilen İZBAN’ın Torbalı’dan Selçuk’a uzatılması için yapılan çalışmaların açılış töreninde kriz çıktı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu konuşma yaparken tören alanında bulunanlar kendisini yuhaladı. Kalabalık bir grup da Kocaoğlu konuşurken "Recep Tayyip Erdoğan" sloganları attı.

Duruma sinirlenen Başkan Kocaoğlu, “Bu işin fikir babası da uyguluyacısı da İzmir Nüyükşehir Belediyesi'dir. Bunu böyle bilin. Bunu Başbakan'a da sorun. Ayıptır. Bu yaptığınız kırdı, geçti. Ben Türkiye Cumhuriyeti'nin vatandaşıyım. Ben sizlerin oylarıyla, yüzde 56 oy almış belediye başkanınızım. Siz nezaket kuralları içerisinde beni dinlemek zorundasınız. Bu proje sayın Başbakan'ın kadar benim de projemdir. Bunun böyle bilinmesi ve adam gibi durulması gerekmektedir. Adam gibi durmaya çağırıyorum. Adam olmaya çağırıyorum" dedi.
Kocaoğlu tören alanını terk etti.

AZİZ BAŞKAN’IN ŞEKERİ ÇIKTI!
Kocaoğlu’nun tören alanını terk etmesinin ardından konuşan Başbakan Yıldırım, “Bugün Selçuk’a kazandırdığımız bir hizmetle geldik. Başkan neye sinirlendi? Demek ki hala Recep Tayyip Erdoğan sevgisine tahammül edilmiyor. Övgü onun olsun sevgi bizim olsun. Aziz Başkan’ın şekeri var. Birden şekeri çıktı vitesler attı. Öfke onun olsun sevgi bizim olsun. Hoşgörü bizim olsun, Selçuk’un olsun. Anlamsız bir münakaşa. İZBAN kimin? İZBAN senin mi benim mi? İZBAN sevgili İzmirlerin” dedi.

KİMSENİN YAPTIRDIĞI HİZMETLERİ LÜTUF OLARAK GÖSTERME HAKKI YOKTUR!
Başbakan Yıldırım, “Bazı şeylerin hatırlanması gerekir. 2003’te AK Parti tek başına iş başına geldiğinde İzmir’de başkana Aliağa’dan Cumaovası’na demiryolu yapım işi ortalıkta sahipsiz kalmış kaderine terk edilmiş. Elektrik telleri çalınmış şehrin kuzeyinden güneyine kadar bir harabe… Peki AK Parti iktidara geldi. İzmir’de CHP yerel yönetimde iş başında. Ne yapacaktık? İzmir’i o halinde mi bırakacaktık? Bize yakışır mı? Bizim bir ilkemiz var. Bizim liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın bir ilkesi var. O ilke nedir? Siyasette hizmet olmaz. Hizmet millet içindir, vatandaş içindir. Siyasetimiz farklı diye vatandaşı hizmetten mahrum edemezsiniz. Belediye de hükümet de sizin, bizim çalışarak, çabalayarak dişinizden tırnağınızdan artırdıklarıyla bu hizmetleri yapıyor. Kimse yaptırdığı bu hizmetleri millete lütuf gibi görmeye hakkı yoktur” diye konuştu.

BU OLAYI HİÇ YAŞANMAMIŞ KABUL EDİN!
Yıldırım ayrıca, “2004’te dedim ki ‘Başkan gel bu mezbeleliği ortadan kaldıralım. Sen istasyonları yap biz yapalım. Maliyet önemli değil’... Bu projenin toplam maliyetin yüzde 70’i Devlet Demir Yolları bütçesiyle yapıldı. Ortaklı yüzde 50-50 oldu. Gerçeklik budur. Biz bu detaylara bakmayız. Sen yaptın ben yaptım kavgasında olmadık. Kim yaparsa yapsın başımızın gözümüzün üstünde yeri var. Böyle bir kutlama gününde sevgiye saygıya ihtiyaç var. Öfkeye hiç gerek yok. Bu olayı hiç yaşanmamış kabul edin. Yok sayın keyfinize bakın” ifadelerini kullandı.

HER ZAMAN SİZLERLE GURUR DUYDUK
Başbakan Yıldırım, Selçuk’un düşman işgalinden kurtuluşu ile ilgili olarak
“O zaman dünyanın en büyük ordularına karşım dünyanın en imanlı ordusu vardı. Kaynaklar yetersiz durum sıkıntılı… Ama vatan sevgisi iman işidir. Kuvayı Milliye ruhu bütün Anadolu topraklarında heyecan duyu gibi yeşerdi. Egemenlik ve bağımsızlık için altın harflerle yazılacak bağımsızlık mücadelesine girdi. Anadolu’nun dört bir yanından rengi mezhebi ne olursa olsun vatan savunması için millet tek yürek oldu. Tarihi ilçeye Selçuk gereken dersi verdi verdİ mi? Vatan bir bütündür bölünemez parçalanamaz bir karış toprağı düşmana bırakılamaz. 8 eylül 1922. Büyükler sipere cephane götürdüler. Tüm askerleri evladı bilen kadınlarımız tarihimizde derin izler bırakan bir Nene Hatun oldu. Çocuk yaşta sırtına üniforma giyip silah kuşananlar. Adeta Ulubatlı Hasan oldu. Her zaman sizlerle gurur duyduk. Ödemişle, Torbalı ile Tire ile Selçuk ile Seferihisar ile Beydağ ile gurur duydu Türkiye ile gurur duyduk Bu millet ile 80 milyon ile gurur duyduk" dedi.
Yıldırım, İZBAN ile ilgili olarak ise "Selçuk Torbalı İZBAN hattını açıyoruz. Hayırlı olsun. İzmir’in trafik sorununu çözmek için belediyelerle iş birliği yaparak projeyi hazırladı. Önce Aliağa havaalanı arasını açtık… Kuzeyde Bergama’ya güneyde Selçuk’a’ kadar hattı açtık. Ödemiş borcunu çoktan ödemiş. Bizim borcumuz var Ödemiş’e. Buradan bineceğiz 212 dakika sonra Torbalı’dayız. Orada da 250 yataklı hastaneyi açacağız.

İZBAN’DA 482 MİLYON İZMİRLİ SEYAHAT ETTİ

İZBAN’dan ne kadar İzmirli yararlandı bir tahmin edin bakalım? 482 milyon İzmirli seyahat etti. Bu hizmet önemli bir hizmet. Bakanımız açıkladı 360 milyon liradan fazlasını hükümetimiz verdi. 50 milyondan azını belediye. Gerisini biz yaptık. Önemi yok. Yeter ki hizmet olsun. Vatandaşın hayatını kolaylaştırsın. Siz mutlu olsun yüzünüz gülsün bizim için bundan daha büyük bir servet yok. Bakın İzmir’e yaptığımız bu eserleri de büyük ulaşım yatırımları da Türkiye’deki vatandaşlarımızın yüzünü güldürdük. AK Parti iktidarından önce 6 bin kilometre yol vardı. Bunun üzerine 19 bin 300 km yol yaptık. İşte hizmet. Lafla peynir gemisi yürümüyor. Afra tafra yapmakla İzmir’e hizmet olmaz. 2003’te 30 kilometre köprü viyadük yapılmış. 80 yılda 300, 15 yılda ise 545 km yapılmış. AK Parti geldi; Millet yaparsa AK Parti yapar dedi; yaptık ve bitirdik. 424 kilometre tünel yapımımız da devam ediyor. Türkiye’nin göğsünü kabartan ve dünyaya ilham veren projeleri hayata geçiren kim?Çanakkale köprüsü, dünyanın en uzun köprüsüne başladık mı? Düşmana geçilmez olan Çanakkale vatandaşa geçilir olacak. Ülkemizi hızlı trenle tanıştırdık. Hava yolunu halkın yolu yaptık. Yolları böldük milleti birleştirdik. Yolları böleriz de Türkiye’yi böldürtmeyiz, ay yıldızlı bayrağı indirtmeyiz. Bizim kardeşliğimiz, birliğimiz daim olacak. Bu Selçuk’un kurtuluş gününde diyoruz ki 95 yıl önce gösterilen bağımsızlık iradesi sonsuza kadar canlı kalacak" dedi.

İLERLEYEN DÖNEM İÇİN MÜJDELER…
Yıldırım, Bizans Su Temelleri restorasyonunun projesine başlandığını belirterek, "Ben 2011 seçimleri öncesi İzmir’den aday oldum. Milletvekilli adayı oldum. Siz güvendiniz seçtiniz. O zaman 35 İzmir 35 proje dedik. Bugün bu projelerden 8 tanesi bitti. 14 tanesi de üzerinde çalışılıyor bitmek üzere. İşte bu İZBAN projesi o 35 projeden bir tanesidir. Anladınız mı? Bu projenin geçmişini anladınız mı? Bugün Selçuk’ta başka tesisler de açacağız. Spor tesisleri, parkla, turizm alkanları, kütüphanemiz, 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri ve Fethi Sekin parkımızın da açılışını gerçekleştireceğiz. Bütün bu tesisler siz güzel hemşerilerime hayırlı uğurlu olsun. Ayrıca Bizans Su Temelleri Restorasyon projemize başlıyoruz. Biri ilkokul olmak üzere 2 okulun bugün temelini atıyoruz" dedi.

http://www.egedesonsoz.com/haber/bas...64550#disagree

Rezillik. Akp miting havasında şov yapmış, kendi taraftarını toplamıs. Kagıt üzerinde %50 ortalıkla yapılan bu proje de sadece akp lilerin olması düsündürücü. Burada aklıma takılan Aziz kocaoglu bilmiyormuydu boyle olacagını ? Neden önceden geregini yapmadı. Chp il yönetimi %50 ortaklıklı olan bir projede neden kendi taraftarını toplamamıs Akp gibi. Tam anlamıyla rezillik.
Old September 8th, 2017, 08:18 PM   #479
Edil Arda
The User

Edil Arda's Avatar

Başkan Kocaoğlu, terkettiği törenin perde arkasını anlattı

Kürsüye çıktığında bazı gruplar tarafından yuhalandığını, 'in aşağı' ve 'konuşma' gibi seslerin yükseldiğini hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, "Diğer taraftan da Sayın Cumhurbaşkanı'na tezahürat yapıldı. Ben bu tezahürata tepki göstermedim, göstermem de.. Bu, benim kişiliğimle bağdaşmaz. Ama Sayın Başbakan, sanki orada yokmuş ve bana yapılan o sataşmaları duymamış gibi, benim tepkimi Sayın Cumhurbaşkanı'na yapılan tezahürata bağladı ki, bunu şiddetle reddediyorum. Sayın Başbakan'a yakıştıramadım" dedi.

Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti:

"2004 yılında göreve geldikten sonra önümüzdeki en büyük proje, Aliağa-Menderes Raylı Sistem projesiydi. Daha önce girişimlerde bulunulmuş ama kadük kalkmıştı. Biz projeyi hayata geçirmek için TCDD, Ulaştırma Bakanlığı ve Başbakanlıkla görüşmeler sürdürdük ve sonunda yüzde 50 ortaklıkla İZBAN kuruldu. Türkiye'de ilk defa bir kamu iktisadi devlet teşekkülü ile bir yerel yönetimin ortak projesi olarak her zaman da gururla bahsettik.

Ama ortada bir türlü anlamlandıramadığımız garip şeyler olmaya başladı. İZBAN'ın Alsancak Garı'ndaki açılış törenine davetliler dışında taraftarlar alınarak o devlet töreni siyasi bir platforma çevrilmiş ve ortam gerilmişti. Yine İZBAN'ın Torbalı'daki temel atma ve açılış törenlerinde de benzeri tacizlere muhatap oldum. Bunu gelenek haline getirdiler. Biz Sayın Başbakan'ın 8 Eylül'de İzmir'e geleceğini ve İZBAN'da Selçuk'tan trene binip hattı açacağını basından öğrendik. Bu projenin yüzde 50 pay ortağı olmamıza rağmen... Bugüne kadar birlikte çalışmamıza, birlikte planlamamıza rağmen, bu programda bize ortak çalışma zemini yaratılmadı.

Daha sonra TCDD Genel Müdürü beni arayarak programın henüz belli olmadığını söyledi. 8 Eylül'de, yani bugün, tören günü İzmir Valiliği'nden program elimize ulaştı. Bu çerçevede Sayın Başbakan'ı havaalanında karşılayıp Selçuk'taki programa geçtik. Uzun süredir İzmir'le bir siyasi gerginlik yaşanmasına rağmen ben Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ya da bakanları karşılıyorum. Kenti ilgilendiren törenlere de katılıyorum.

Buradaki amaçlarının ne olduğunu bilmiyorum. Ama seçilmiş bir belediye başkanı, bir siyasetçi olarak duruşumla, davranışımla böyle bir tavrı hak etmediğime inanıyorum. Orada her seferinde taraftarlarını getirenlerin, bir belediye başkanının yuhalanmayacağını kalkıp söylemeleri gerekirdi. Bunu hiç bir AKP'li siyasetçiden görmedim. Tören sırasında bağırıp çağıranları kimse susturmaya çalışmadı bile... Bunu da çok yadırgadım.

Herkes geçtiğimiz yıllarda İzmir Enternasyonal Fuarı açılışında, Açıkhava Tiyatrosu'nda yaşananları hatırlayacaktır. O zamanın Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün'e protesto olunca, ben kürsüye fırlayıp herkesi susturmuş ve Sayın Bakan'dan özür dilemiştim. Ondan sonra bir daha böyle bir olay yaşanmaması için elimden gelen azami gayreti gösterdim ve böyle bir olayı bir daha yaşatmadım. Devlet adamlığı, siyasetçilik budur; konuğuna, ortağına, devlet büyüğüne nasıl davranılacağını göstermektir."

http://www.izmir.bel.tr/HaberDetay/29859/tr

K. Atatürk
Old September 8th, 2017, 09:07 PM   #480
Rcr35
Registered User

Rcr35's Avatar

"Kimse yaptırdığı bu hizmetleri millete lütuf gibi görmeye hakkı yoktur”
Güzel cümle ancak ağızdan çıkan şeyi kendileri de anlayıp ona göre davransa keşke..

Ahmet Samet liked this post

Reply

Tags
izmir, mass transportation, rail, transport

Thread Tools

Posting Rules