search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Србија > Београд

Београд Belgrade

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 17th, 2017, 11:03 PM   #6281
NELSON HAHA
HA-HA!

NELSON HAHA's Avatar

Likes (Received): 10079

Quote:
Originally Posted by Smart City View Post
E.. vreme je da se uvede porez na kućne ljubimce,ako želiš da ga držiš u stanu i nerviraš stanare što bukom što ranim lavežom ili urinirnjem na stubove i sl.plati.
Баш напротив, такво мрзитељство према животињама би само повећало проблем, што због тога што би људи због пореза избацивали животиње на улицу и тако им драстично повећали популацију, што због тога што би психијатријски случајеви међу мрзитељима животиња (а има их немали број) добили крила за своју болест па би реакција супротне стране била таква да би се људи међусобно сукобљавали.

Уместо тога, оне који удоме животиње са улице треба ослобађати пореза и беспотребних трошкова, а стерилизација луталица требало би да буде бесплатна. Имали смо то једно време и тада је број луталица највише смањен.

Удомио сам у свом стану два пса и мачку. Тиме сам благословен, а не кажњен. Сви стерилисани, склоњени са улице, не чују се, физиолошке потребе обављају на предвиђеним местима. Остало што сте набројали није до животиња, него до неодговорних власника. У последње време је права поплава случајева напуштања кућних љубимаца и избацивања на улицу. Такве бих немилосрдно кажњавао, а то није тешко, обзиром да се чиповање врло лако може прописати као обавеза, још лакше контролисати и по потреби санкционисати.

Sponsored Links
Old June 17th, 2017, 11:16 PM   #6282
Smart City
Registered User

Likes (Received): 420

Quote:
Originally Posted by NELSON HAHA View Post
Остало што сте набројали није до животиња, него до неодговорних власника. .
Pa u pravo sam na to i ukazao ,nije problem sa životinjama nego sa vlasnicima..
Smart City no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 09:01 AM   #6283
drezdinski
Registered User

drezdinski's Avatar

Likes (Received): 7133

Ја јако волим живуљке али не подносим када неко у стану држи чопор кучића који често свуда по згради остављају ђубре. Ко хоће да се бави кинологијом нека се лепо пресели на перферију у кућу са двориштем. А ако неко баш запне да од стана прави зоолошки врт нека плати порез.

Antonio Montana
drezdinski no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 09:19 AM   #6284
Žilijen
драго ми је

Žilijen's Avatar

Likes (Received): 394

Људи који се профи наве кинологијом и који имају одгајивачнице не држе псе у стану.

А што се тиче пореза на држање кућних љубимаца, ономе ко то подржава или не дај Боже уведе, поручујем исто што и Шешељ свим припадницима секретаријата у Хашком трибунало. А сви добро знамо шта "стоји у тексту".
Аааа, па то не може.. То не пасује... То је ђунта са ситним нутом... Знам, Жиле, ал' мени су рекли да може да се убуџи... А јел' су ти тако рекли? Па онда нек ти убуџи тај што ти је рекао, ја не умем...
Žilijen no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 09:30 AM   #6285
drezdinski
Registered User

drezdinski's Avatar

Likes (Received): 7133

Станови су прављени за људе. Није проблем имати једног љубимца, али јесте када их неко држи више.

Antonio Montana
drezdinski no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 10:00 AM   #6286
Žilijen
драго ми је

Žilijen's Avatar

Likes (Received): 394

Сваки објекат намењен живљењу људи је прављен за људе.

Само да се разумемо, ја се слажем с тобом, да је проблем када неко држи превише кућних љубимаца у кући, мада и ту треба правити разлику да ли су у питању пси или мачке или хрчак, рибица, корњача или шта ти је знам. Међутим, у граду Београду је број кућних љубимаца у стану ограничен Одлуком, мислим на 2 или 3максимално по стамбеној јединици, тако да то и није проблем.

Оно са чиме се ја никако не слажем јесте опоррзовање држања кућних љубимаца, што би био чист безобразлук, а богме и кретенизам. Власници истих на индиректан начин већ плаћају разноразне дажине, кроз куповину хране, вакцинације или разне друге ветеринарске интервенције, шишање, купање или шта већ у салону.

Директно опорезовање на име самог поседовања кућног љубимца било већ много. Мада, од наших властодржаца ме ништа не би изненадило.
Аааа, па то не може.. То не пасује... То је ђунта са ситним нутом... Знам, Жиле, ал' мени су рекли да може да се убуџи... А јел' су ти тако рекли? Па онда нек ти убуџи тај што ти је рекао, ја не умем...
Žilijen no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 12:21 AM   #6287
Luka
Registered User

Luka's Avatar

Likes (Received): 2654

U Beograd stiže još pet svetskih lanaca hotela

PREUZIMANjEM hotela "Ekscelzior" od strane kompanije "Akor", najavljenim otvaranjem jednog "Hiltona" u centru Beograda i početkom izgradnje hotela "V(dablju)" i "Sent Ridžis" - srpska prestonica će i definitivno stati rame uz rame sa svetskim turističkim metropolama.

Za manje od godinu dana hotelijerska scena u Srbiji se potpuno promenila. Staro pravilo da jedan svetski lanac hotela povlači dolazak i konkurencije, ponovo se pokazalo kao tačno. Naime, posle otvaranja "Meroita", koji pripada "Starvud" lancu, turistički radnici su sa nestrpljenjem očekivali koji će svetski brend otvoriti vrata gostima u srpskoj prestonici.

Međutim, pre dva dana i francuski "Akor" je preuzimanjem hotela "Ekscelzior" uspeo da raširi korporacijsku zastavu nedaleko od skupštine Srbije.

- Konačno smo došli na nivo da više nema razlike u kvalitetu smeštaja između Beograda i ostalih svetskih prestonica - kaže Gergi Genov, direktor Udruženja hotelijera i restoratera "HORES". - Svi ovi hotelski lanci podižu kvalitet usluge, obuku zaposlenih i rezervacione sisteme koji su pravo bogatstvo.

Žil Klavije je ispred "Akora" najavio da "Ekscelzior" postaje 4.245. hotel ovog lanca i da će od sada biti poznat pod imenom "Merkur".

- Naše glavno oružje je program lojalnosti od 32 miliona članova, kojih uz "Fermontove" članove imamo čak 110 miliona - ističe Klavije. - Ova baza podataka je najvažnije oružje hotelijera u današnje vreme. Članovi "lokaliti" kluba ostaju duplo duže od ostalih gostiju i uvek se vraćaju.

U narednih godinu dana Beograd će dobiti jednog "Hiltona", a zatim sledi izgradnja superluksuznog hotela W Belgrade, koji će biti najlepši objekat u "Beogradu na vodi". Takođe, najavljena je i izgradnja hotela iz lanca "Sent Ridžis". Međutim, uz Beograd kao motor, čitava hotelska scena Srbije biće promenjena, jer domaći biznismeni sve više ulažu u smeštajne objekte. Tako je, između ostalog, ove godine "MK" kupio objekat u Novom Sadu, a "A" grupa završava izgradnju ogromnog kompleksa na Zlatiboru.

Vecernje novosti

KALENIC liked this post
Luka no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 12:39 AM   #6288
otvaračica prozora
Registered User

otvaračica prozora's Avatar

Likes (Received): 61

Oдлично, одосмо сви у келнере и собарице.
otvaračica prozora no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 11:36 PM   #6289
NELSON HAHA
HA-HA!

NELSON HAHA's Avatar

Јебали мајку, у овој припиздини од земље све изјаве као да им пише двојац Вучић - Весић (дупло В).

Quote:
- Konačno smo došli na nivo da više nema razlike u kvalitetu smeštaja između Beograda i ostalih svetskih prestonica - kaže Gergi Genov, direktor Udruženja hotelijera i restoratera "HORES".
У старту - лаж! Београд трагично заостаје у хотелској понуди чак и за провинцијом у развијеним земљама, док престонице не треба ни коментарисати. При том, Београд је ноторно скуп кад се ради о хотелском смештају, што опет не говори о довољној понуди, већ о помањкању исте што доводи до нереалног раста цена смештаја, јер у БГ-у најгора рупчага од хотела кошта као нов новцат хотел у Будимпешти.
NELSON HAHA no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 12:03 AM   #6290
Bez_imena
Kosovo is Serbia!

Bez_imena's Avatar

Likes (Received): 2955

Quote:
Originally Posted by otvaračica prozora View Post
Oдлично, одосмо сви у келнере и собарице.
Ne valja sada i kada se otvaraju poznati hotelski brendovi u BG.

degen2, ExCaliBourBG liked this post
Bez_imena no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 12:56 AM   #6291
otvaračica prozora
Registered User

Quote:
Originally Posted by Bez_imena View Post
Ne valja sada i kada se otvaraju poznati hotelski brendovi u BG.
Реално, ја не знам ко ће да ноћива у тим мегадобрим хотелима. Ја по граду виђам само пензосе са речних крузера и ту и тамо неког омладинца са оним теретом на леђима.
Old June 20th, 2017, 01:48 AM   #6292
degen2
Registered User

Likes (Received): 83

Quote:
Реално, ја не знам ко ће да ноћива у тим мегадобрим хотелима. Ја по граду виђам само пензосе са речних крузера и ту и тамо неког омладинца са оним теретом на леђима.
Kada sam nedavno bio u Beogradu video sam grupu od 50-60 Izraelaca,uglavnom su imali oko 35-50 godina.Svi lepo obuceni,skupi telefoni.Igrom slucaja tada sam prolazio pored Marriota.Svi su usli u taj hotel.
degen2 no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 03:19 AM   #6293
CrazySerb
Vuk sa Ontarija

CrazySerb's Avatar

Likes (Received): 6874

Novi Zemun iliti "treci Beograd" ....

CrazySerb no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 03:24 PM   #6294
Bez_imena
Kosovo is Serbia!

Bez_imena's Avatar

Likes (Received): 2955

Quote:
Turisti iz razvijenih zemalja (Nemacka, Svajcarska, Britanija, SAD, Emirati...) uvek odsedaju u luksuznim hotelima. Ali zapravo turisti nisu primarni gosti luskuznih hotela nego su to uglavnom poslovni ljudi kojima je kompanija platila put. Znam jednu Nemicu koja radi u Srbiji i njoj kompanija placa da zivi u Radisson Blu, bukvalno joj placaju sobu za svaki dan i tako skoro 2 godine. Ima takvih slucajeva dosta gde stranci zive u hotelu (naravno o trosku firme). Kada se neki veliki kongres odrzava u BG ( iz oblasti medicine, kozmetike, IT...) tada su svi luksuzni hoteli puni. Zanimljivo je da je AirSerbia dosta pomogla popunjavanju luksuznih hotela u Bg, to je skoro izjavio direktor Crown Plaze. Cak svaki 4 turista iz Turske dolazi zbog kazina i kladjenja u BG, i takvi uvek biraju samo najbolje hotele.

NELSON HAHA liked this post
Bez_imena no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 07:00 PM   #6295
dedonja
Moderator

dedonja's Avatar

Likes (Received): 6119

Па нама требају смештајни капацитети за гомиле туриста, а не за гомиле пословних људи. Не зато што су нам први дражи, него зато што ови други баш и не долазе у гомилама, а први су извеснији.

Мада, ја не бих овде разбијао главу. Хотеле граде приватници и руководе се својим интересом који је диктиран тржиштем. Све док им се не поклања земљиште, свеједно ми је шта ће градити, пошто вероватно знају шта раде.
dedonja no está en línea   Reply With Quote
Old June 20th, 2017, 08:01 PM   #6296
otvaračica prozora
Registered User

Број малих приватних хотела је такође невероватан. И шта им значи то "дизајн хотел", хахах. Баш јуче видех један такав на Земунском кеју.
Old June 23rd, 2017, 11:12 PM   #6297
NELSON HAHA
HA-HA!

NELSON HAHA's Avatar

Хахахаха, јутрос идем на посао, кад код дивљег Бувљака на НБГ хорде цигана са оним њиховим "крмача" торбама, колицима и осталим дрангулијама окупирали аутобуске станице у околини. Сви се питају шта се десило? На паркингу где је до синоћ било 20 тона ђубрета и 200+ ганфера од 00-24 часа одједном све сија. Сад схватих да је једино самољубље лажног цара Жвалоње малог изнад ганфера у овој земљи. Ако ће да их терају само кад се зликовац крунише, нека се крунише сваког дана што се мене тиче. Наравно, већ од сутра се враћамо на старо и цигојнерски терор над Београђанима и хигијеном.

Аполон, petarvetar liked this post
NELSON HAHA no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2017, 11:29 PM   #6298
Аполон
Registered User

Аполон's Avatar

Likes (Received): 6288

Обожавам Нелсоново крајње реално коментарисање. Када се овако укључиш увече па кренеш редом на сваку тему ја те само пратим.
Цар си! сурово реалан.

petarvetar liked this post
Аполон no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 12:34 AM   #6299
direktor
Registered User

direktor's Avatar

Likes (Received): 12011

U toku je tender za ogradjivanje prostora preko puta buvljaka i angazovanje cuvara
Old Yesterday, 12:58 AM   #6300
Nemanja034
Зезање

Nemanja034's Avatar

Likes (Received): 3324

I ja veceras oko 7 -8 prolazih, cist parking ko suza, sa po 1 pandurem rasporedjenim po aru.

Sergionni: "Kako? Pa pitaj fudbalerčiće. Sve je od njih krenulo, pa na dalje. A poznata nam je opsesija fudbalom u srba (besmisleno jurcanje za nekom belom lopticom, ničim izazvano, negde na nivou inteligencije kučeta, uz dužno poštovanje prema kučićima). ;)"

Nemanja034 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
Београд, belgrade, beograd

Thread Tools

Posting Rules