daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Bosna i Hercegovina > Forum Bosne i Hercegovine > Sarajevo

Sarajevo Projects and construction

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 501 votes, 4.99 average.
Old October 11th, 2017, 05:13 PM   #14381
byM4k5
Maks

Likes (Received): 1967

Quote:
Originally Posted by video View Post
Na tom mjestu bih postavio par znakova zabrane i rijesio tu raskrsnicu.
Quote:
Originally Posted by atlantis. View Post
Slazem se, dvije zabrane skretanja lijevo i nove linije na cesti.
Da li ima potrebe za zabranama, kada će se otvaranjem lota 2c ionako rasteretiti ta raskrsnica? Skretaće se lijevo samo iz Rajlovca.

Pitam, pošto nisam baš poznavalac i korisnik...

Sponsored Links
Old October 11th, 2017, 05:18 PM   #14382
atlantis.
Modulator

atlantis.'s Avatar

Likes (Received): 2084

Quote:
Originally Posted by byM4k5 View Post
Da li ima potrebe za zabranama, kada će se otvaranjem lota 2c ionako rasteretiti ta raskrsnica? Skretaće se lijevo samo iz Rajlovca.

Takodje se skrece lijevo iz SZ prema Stupu i tu se prave kolone. Znajuci nase vozace, jedini nacin da se to rastereti je da se mora produziti na KT Brijesce. Vremenski ce biti isto, a nece biti guzvi.

Tipicni vozac ce stati i cekati da skrene lijevo, sto ce i uspjeti u roku od minute, ali ce iza sebe napraviti kolonu. Mislim da je zabrana potrebna da bi se vozaci naucili voziti novom trasom. Pored toga su ova skretanja rizicna, jer presijecaju magistralu na mjestu gdje je vidljivost ogranicena. Vise puta sam na tom mjestu morao dati puni gas da se uklopim na magistralu prema Stupu.
Old October 11th, 2017, 05:26 PM   #14383
549
Registered User

Likes (Received): 1088

Quote:
Originally Posted by Namibija View Post

Gledam ovu bijelu kucu u donjem desnom cosku slike [ona koja ima nekoliko borova oko sebe]:
Po meni ispada da ce ona sama imati ama bas direktan prikljucak na sami KT jer radi garaze/poslovnog objekta susjedne kuce, nema mjesta za servisnu cestu]
I jos ako vlasnik kuce ne uradi nesta oko onog puta u svom dvoristu [mogucnost da se u dvoristu moze okrenuti autom] ispasce da ce na KT morati ulaziti ili izlaziti na rikverc.
Ili ce tim kucama napraviti servisnu cestu sa kontra strane, ali se onda postavlja pitanje aku kuca ima garazu sa strane koja gleda prema KT
549 no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2017, 05:30 PM   #14384
byM4k5
Maks

Likes (Received): 1967

Quote:
Takodje se skrece lijevo iz SZ prema Stupu i tu se prave kolone. Znajuci nase vozace, jedini nacin da se to rastereti je da se mora produziti na KT Brijesce. Vremenski ce biti isto, a nece biti guzvi.

Tipicni vozac ce stati i cekati da skrene lijevo, sto ce i uspjeti u roku od minute, ali ce iza sebe napraviti kolonu. Mislim da je zabrana potrebna da bi se vozaci naucili voziti novom trasom. Pored toga su ova skretanja rizicna, jer presijecaju magistralu na mjestu gdje je vidljivost ogranicena. Vise puta sam na tom mjestu morao dati puni gas da se uklopim na magistralu prema Stupu.
Da, ali ta skretanja iz SZ prema Stupu će se svesti na minimun u roku od mjesec dva. Jednostavno, SZ na tom dijelu prestaje biti tranzitna, a postaje lokalna ulica.
Old October 11th, 2017, 05:35 PM   #14385
Namibija
Registered User

Namibija's Avatar

Likes (Received): 3645

Quote:
Originally Posted by 549 View Post
Gledam ovu bijelu kucu u donjem desnom cosku slike [ona koja ima nekoliko borova oko sebe]:
Po meni ispada da ce ona sama imati ama bas direktan prikljucak na sami KT jer radi garaze/poslovnog objekta susjedne kuce, nema mjesta za servisnu cestu]
I jos ako vlasnik kuce ne uradi nesta oko onog puta u svom dvoristu [mogucnost da se u dvoristu moze okrenuti autom] ispasce da ce na KT morati ulaziti ili izlaziti na rikverc.
Ili ce tim kucama napraviti servisnu cestu sa kontra strane, ali se onda postavlja pitanje aku kuca ima garazu sa strane koja gleda prema KT
Koliko sam shvatio po renderu projekta, od države će dobiti produžetak vrta s borovima pred kućom, ipak jedva čekam da on samostalno napravi sebi uključenje.

I da li je iko primjetio koliko je duga pergola na renderu?

Last edited by Namibija; October 11th, 2017 at 05:50 PM.
Namibija está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 11th, 2017, 06:20 PM   #14386
theAlien
Registered User

theAlien's Avatar

Likes (Received): 630

Ako se malo bolje pogleda trenutna situacija, mislim da ce biti dovoljno za jednu usku (2-2,5m) servisnu saobracajnicu za ovih par kuca.....u pravcu vec predvidjenog izlaza iz Jusufa J. Gojaka na SZ.
Mislim i da ovi iskopi rovokopacem imaju veze s izgradnjom nekog podzida, koji ce i fizicki odvajati KT od ovog "putica"

Cak je i na ovom renderu to donekle vidljivo (onaj bijelo-plavi kamioncic se nalazi na toj servisnoj cesti)

PS. Semafori na ovom renderu su vrh

Namibija, byM4k5, Worf, video liked this post
theAlien no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2017, 06:51 PM   #14387
549
Registered User

Quote:
Originally Posted by theAlien View Post
....

Cak je i na ovom renderu to donekle vidljivo (onaj bijelo-plavi kamioncic se nalazi na toj servisnoj cesti)

A ako se uporedi ova slika sa rendera sa stvarnim stanjem na aero snimku, vidice se da je ispred one zute kuce [pored bijele] nikao ogroman poslovni prostor koga nema na renderu
Old October 11th, 2017, 07:08 PM   #14388
corvus_edin
Registered User

corvus_edin's Avatar

Likes (Received): 3956

Ama jok servisna...to je samo artefakt u renderu zbog aljkavosti.

vladosa12, nemirko liked this post
corvus_edin no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2017, 07:20 PM   #14389
Eliminator_SA
Registered User

Eliminator_SA's Avatar

Likes (Received): 166

Ima li se u planu IX transferzala spajati na ovaj KT ili...? Ako da, kada se može očekivati to? Nisam u toku... Mislim da eksproprijacija nije završena...?
Old October 11th, 2017, 07:25 PM   #14390
549
Registered User

Quote:
Originally Posted by Eliminator_SA View Post
Ima li se u planu IX transferzala spajati na ovaj KT ili...? Ako da, kada se može očekivati to? Nisam u toku... Mislim da eksproprijacija nije završena...?
IX transferzala je par stotina metara istocnije od ovog KT, tj. prema Buci i centru grada i prelazice pruge tacno pored zelj. stanice Alipasin Most [sa njene zapadne strane gdje je sada ono igraliste]

Eliminator_SA, rukfas liked this post

Last edited by 549; October 11th, 2017 at 08:12 PM.
Old October 11th, 2017, 07:39 PM   #14391
atlantis.
Modulator

atlantis.'s Avatar

Likes (Received): 2084

Mozda bi im sad padne na pamet produze X transverzalu i pravo je prikljuce ovdje. Da ne bacaju pare bezveze na prosirivanje SZ izmedju dva KT.
Old October 11th, 2017, 08:09 PM   #14392
Eliminator_SA
Registered User

Eliminator_SA's Avatar

Likes (Received): 166

Ova trasa znači nije još dobacila do budućeg spoja IX transferzale. Koja je smisao ovoga svega... Više mi se čini kao da su pare bačene... a oko 10 miliona koliko sam čuo koštao je ovaj LOT.
Old October 11th, 2017, 09:49 PM   #14393
NNagib
Registered User

Likes (Received): 4914

Quote:
Originally Posted by byM4k5 View Post

U Sarajevu takve zabrane niko ne yebe ni 5%. Jedna je neslavno završila na spoju ulica Braće Begić i Halida Kajtaza; na kraju su grOdŽani iščupali i sam znak zabrane
NNagib no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2017, 09:22 AM   #14394
Felix5
Registered User

Likes (Received): 605

da kod nas te zabrane malo znace ili skoro nista, mozda ce max. 20-30% odustati ali velika vecina ce i dalje da ide onako kako je uvijek i radila, pogotovo na onim mjestima gdje je navikla, gdje im je lakse/brze doci do cilja a policiija da bude redovno tu je nemoguce
Felix5 no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2017, 10:26 AM   #14395
video
Registered User

Likes (Received): 168

Quote:
Mozda bi im sad padne na pamet produze X transverzalu i pravo je prikljuce ovdje. Da ne bacaju pare bezveze na prosirivanje SZ izmedju dva KT.

Pisao sam nekad o ovome. Bila je prije desetak i vise godina ideja da se ovo podrucje umjesto IX.-om poveze X.-om trans.sa A.Poljem. Nastale su velike polemike, zucne rasprave u svezi ovoga a ponajvise upitnika-zasto bas X. transf.
Posto je kod nas u BiH sve mahala, procure haberi da se misli na ovim livadama (podrucja sjeverno od S.Z. a na slici crveno) izgraditi komplet novo naselje sa zgradama i dodatnim objektima(skola, vrtic, dvorana..)

I sve bi to bilo i donekle uredu da se ne "provali" da je tu zemlju kupio eminentni politicar i N.G. sa svojih par ahbaba sa ovog podrucja. Koliko ja znam, u reg. planu Vitkovac je to nesta tako i ucrtano.
Eh onda su drugi dosli i to poremetili (bar za povezivanje sa A.Poljem) pa je doslo do....svega.
Elem, sta hocu reci, prije par strana je neko pitao sto se je odstupilo od prvobitnog plana za ovo K.T.(po planu je bio na to livadi). Mozda je odgovor u ovome sto ja pisem ili recimo cijena ekproprijacije - ne znam.

Mogu samo zakljuciti da u gradu "hara" gradjevinska mafija i da se ne preza ni za cim, pa ako treba i ideju o gradskom A.P. unistiti za sva vremena samo da se njima ispune planovi.
Cesto se pitam, ko li zivjeti u tolikim zgradama koje oni misle sagraditi

theAlien, nemirko, rukfas liked this post
video no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2017, 11:33 AM   #14396
theAlien
Registered User

theAlien's Avatar

Pretpostavljam da ce ovaj donji crveni krug biti idealan za....Hifu
Moguce da je i to bio razlog premjestanja (skracenja) prvobitno planiranog KTa.

Felix5 liked this post
Old October 12th, 2017, 12:06 PM   #14397
Felix5
Registered User

Likes (Received): 605

theAlien

upravu si, ubilo se za hife

theAlien liked this post
Felix5 no está en línea   Reply With Quote
Old October 12th, 2017, 03:53 PM   #14398
theAlien
Registered User

theAlien's Avatar

ULICA SAFETA ZAJKE
Automobil udario radnika na gradilištu kružnog toka u Sarajevu

Quote:
Radnik koji je usmjeravao saobraćaj na izgradnji kružnog toka u sarajevskoj ulici Safeta Zajke, povrijeđen je u saobraćajnoj nezgodi koja se desila danas oko 12:30 sati kada ga je na radnom mjestu udario automobil.
Prema riječima očevidaca, radnik je na kružnom toku pravilnom upotrebom signalizacije pokušavao zaustaviti vozača, ali on se iz nepoznatih razloga nije zaustavio te ga je udario pri prilično velikoj brzini.
https://www.klix.ba/vijesti/crna-hro...jevu/171012063

Trebalo je postaviti znak zabrane ......co'jek ima samo alergiju na zive ljude....koji mu masu nekim zastavicama ispred sofersajbe

Namibija liked this post
Old October 12th, 2017, 07:50 PM   #14399
nemirko
operisan od politike

nemirko's Avatar

Likes (Received): 273

Quote:
Originally Posted by NNagib View Post
U Sarajevu takve zabrane niko ne yebe ni 5%. Jedna je neslavno završila na spoju ulica Braće Begić i Halida Kajtaza; na kraju su grOdŽani iščupali i sam znak zabrane
I to starosjediOc. Nije F(ocha)G(orazde)R(ogatica) u pitanju bio.
Old October 12th, 2017, 07:54 PM   #14400
sarma
Registered User

Likes (Received): 2463

Jučer i danas su polagali završni sloj na lot2c i rekao bih sve zavrsili

Silver King liked this post
sarma no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules