SkyscraperCity Forum banner

ПОДГОРИЦА - праћење градилишта | PODGORICA - construction updates

4M views 17K replies 352 participants last post by  slava putnik 
#1 ·
Red je da se otvori i ovaj thread.

Zavrsava se izgradnja visespratne garaze u centru grada

Izgradnja garaža u zahvatu DUP-a "Nova Varoš"

Za tipsku garažu u zahvatu DUP-a ”Nova Varoš” blok ”P”, na uglu ulica Marka Miljanova i Novaka Miloševa, koja ima površinu od 2.250 kvadrata (37.50 h 20 metara), u toku su zidarski radovi i radovi na instalacijama. Kako saznajemo iz Agencije za izgradnju i razvoj, završeni su zemljani radovi, betoniranje temelja, podne ploče, stubova prizemlja, ploče nad prizemljem, stubova i međuspratne tavanice nad prvim i drugim spratom.
Spratnost garaže je P+2, ukupne visine 930 centimetara. Garažnim mjestima se prilazi preko ulazno- silazne rampe. Sva parking mjesta su pod video nadzorom i ulaz u garažu je kontrolisan preko kompjutera. Parking mjesta su optimalno dimenzionisana (250 h 500). U sklopu garaže je projektovano metalno stepenište, kao vertikalna komunikacija ljudi kroz sve etaže.Konstrukcija garaže je armirano betonska (vertikalni stubovi sa horizontalnim serklažima i gredama). Ploča i rampa su armirano betonske. Garaža je prirodno ventilisana, a električne instalacije su savremene i u skladu sa evropskim standardima. Garaže su projektovane da minimalno remete postojeći ambijent i stvorene prirodne uslove.
Vrijednost ugovorenih radova, koje finansira Opština Podgorica, iznosi 346.074,05 eura, a izvođač je "Cijevna komerc".
 
See less See more
#2,012 ·
morao bih sve da ih posjetim da bih ti rekao:D definitvno je jedan od najljepsih u kojima sam bio. volio bih upravo da posjetim vankuver, vazi za jedan od najboljih gradova za zivot u svijetu.
da znaš kako su tamo skupe nekretnine :bash:
želio bih da posjetim

Dubai,hong kong,peking,tokyo,evro (madrid,barselona,prag,paris)i još puno.
ali bih trenutno najradije u Dubai.Tamo su trenutno angažovani gotovo svi jači arhitekte svijeta.
A mislim da nije strašno skupo da čovjek pođe bar 10 dana preko ovih agencija.mislim u Dubai.
 
#2,013 ·
nijesu skuplje od londona sigurno i to ni priblizno. uporedi cijene, pa ces vidjet. UZAS

dotakli smo se teme o kojoj bih mogao da pricam cijeli dan. dubai mi je na spisku gradova koje imam zelju u najskorije vrijeme da posjetim, ali cekam da se zavrsi burj dubai:) ocu da ga vidim kad se zavrsi...jos ako bi mogao da se popnem na neki deck...uh!
 
#2,016 ·
čitao na poslu a i gledao na tv-u.
1992 je bilo samo par solitera tamo a sada BUM.prepali se ljudi da će ostati bez nafte pa okrenuli list....pametno! mada mogu ti reći da sigurno iza toga stoje ameri.Da li si znao da oni gotovo sve računaju u USD-DOLARIMA?

EH OSTRVO PALMA 1,OSTRVO PALMA 2 OSTRVO SVIJET...:):)
 
#2,017 ·
^^vidis da mislimo na isto:D ova treca ce bit najveca, al ne mogu naci toliko materijala (jedne vrste pijeska) u plicim vodama, vec moraju ici dublje sto ce enormno povecati troskove. gledao na nat. geographic:D
u svim arapskim zemljama ti je glavno sredtvo placanja dolar iz razloga sto se nafta placa...iskljucivo dolarima!
 
Top