search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old June 16th, 2012, 11:53 AM   #17341
fanatyk
Registered User

Likes (Received): 85

Quote:
Originally Posted by MichalJ View Post
A może będą robić bez przekładania ruchu na drugą jezdnię, tylko zwężać każdą z osobna?
Nie da rady położyć SMA. Musi być dostępna cała jezdnia do robót bitumicznych.
fanatyk no está en línea  

Sponsored Links
Old June 16th, 2012, 11:54 AM   #17342
Between
Registered User

Likes (Received): 137

Quote:
Originally Posted by Janek0 View Post
...Stalexport mieści na jednej jezdni po dwa pasy, a już na pewno zmieściłby się układ 2+1.
Ale Stalexport remontuje od dłuższego czasu jedynie obiekty mostowe, które były od razu zbudowane pod trzy pasy. I to naciągane 1x4, z lewymi pasami tylko dla "wąskich", bywa właśnie w takich miejscach. Odcinki więc są krótkie i jak dla mnie, to robi się na nich zawsze dosyć nerwowo. Natomiast 2+1 wychodzi im całkiem nieźle.
Between no está en línea  
Old June 16th, 2012, 12:03 PM   #17343
Laskos
Registered User

Laskos's Avatar

Likes (Received): 1839

Quote:
Originally Posted by Getysz View Post
Moim zdaniem ten brak wiedzy nt. jazdy po autostradach (i nie tylko jesli chodzi o ruch drogowy) wynika ze zlego nauczania na kursach prawa jazdy, gdzie (sila rzeczy wiadomo dlaczego) nie ma obowiazkowych jazd po autostradach w trakcie jego trwania. Ja sie nauczylem w Niemczech, gdzie robilem prawo jazdy, i wlosy mi sie na glowie jeza, gdy czytam o tych autostradowych akrobatach, o których piszecie...
Może i nie mam zbyt wielkiego porównania, bo A2 otworzyli dość niedawno, ale obecnie sam jestem w trakcie kursu na B. Na teorii cały czas tłuką "jak najbliżej prawej strony, gdziekolwiek!". A pierwszy raz, odcinek Grodzisk - Warszawa pokonałem właśnie w "elce" - pomijając to że ogarniam jeżdżenie bezproblemowo, od instruktora otrzymałem krótki wykład nt. jazdy autostradą. Nie wiem jak to wygląda w innych ośrodkach, ale na przykładzie swojego - nie zgodziłbym się z tym twierdzeniem
Quote:
Originally Posted by kvsExplo View Post
abstrachując od autostrady, w takim przypadku koszty naprawy pokrywasz sam czy płaci ubezpieczyciel? (w przypadku zderzenia z dziką zwierzyną)
Bodajże o ile nie ma ustawionego znaku A-18b(zwierzęta dzikie), pokrywa ubezpieczyciel. Wypadek ze zwierzem w obrębie działania tego znaku, to już niestety wina kierującego.
Laskos no está en línea  
Old June 16th, 2012, 12:12 PM   #17344
Janek0
Registered User

Likes (Received): 392

Quote:
Originally Posted by Between View Post
Ale Stalexport remontuje od dłuższego czasu jedynie obiekty mostowe, które były od razu zbudowane pod trzy pasy. I to naciągane 1x4, z lewymi pasami tylko dla "wąskich", bywa właśnie w takich miejscach.
Masz rację.
Janek0 no está en línea  
Old June 16th, 2012, 12:25 PM   #17345
creamer
Registered User

creamer's Avatar

Likes (Received): 56

Witam, mam pytanie. Jutro mam kurs z Łodzi do Ostrołęki i zamierzam jechać autostradą A2. Czy ktoś może mi napisać jak wygląda sytuacja za węzłem Konotopa? Według mapy google, trasa zmienia się w S8, którą można dojechać do DK 61. Czy wszystko się faktycznie zgadza?
creamer no está en línea  
Old June 16th, 2012, 12:48 PM   #17346
Mchl
Registered User

Mchl's Avatar

Likes (Received): 528

Quote:
Originally Posted by creamer View Post
Witam, mam pytanie. Jutro mam kurs z Łodzi do Ostrołęki i zamierzam jechać autostradą A2. Czy ktoś może mi napisać jak wygląda sytuacja za węzłem Konotopa? Według mapy google, trasa zmienia się w S8, którą można dojechać do DK 61. Czy wszystko się faktycznie zgadza?
Faktycznie wszystko zgadza się
Old June 16th, 2012, 12:56 PM   #17347
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4460

Quote:
Originally Posted by fanatyk View Post
No ale skąd ten wymóg? W Warszaiwe podczas wymian nawierzchni, czyli warstwy ścieralnej właśnie bardzo często stosuje się taki myk, że połowa jezdni idzie do remontu a druga połowa po tygodniu. Np na Puławskiej tak robili. Widać się da. A skoro tak, to dlaczego na A2 musi być inaczej?
Old June 16th, 2012, 01:09 PM   #17348
matrix4321
Registered User

matrix4321's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sławek View Post
No ale skąd ten wymóg? W Warszaiwe podczas wymian nawierzchni, czyli warstwy ścieralnej właśnie bardzo często stosuje się taki myk, że połowa jezdni idzie do remontu a druga połowa po tygodniu. Np na Puławskiej tak robili. Widać się da. A skoro tak, to dlaczego na A2 musi być inaczej?
Bo to AUTOSTRADA i najlepiej kłaść ścieralną od razu na całej jezdni żeby uniknąć później łączeń, które będzie czuć przy prędkościach autostradowych. Dwie jadące obok siebie maszyny, ale układające jednocześnie gorącą masę, którą jest łatwo połączyć i wywalcować w tym stanie w jedną powierzchnię ułożą ładną i równą nawierzchnię. Odcinek Budimexu był robiony w ten sposób i wszystko jest ok - ale NIGDZIE nie kładli najpierw kawałka jednej jezdni ścieralnej a dopiero później reszty. Zresztą tak samo było z podbudową i wiążącą. A2 to nie Puławska.
matrix4321 no está en línea  
Old June 16th, 2012, 01:12 PM   #17349
creamer
Registered User

creamer's Avatar

Likes (Received): 56

Quote:
Originally Posted by Mchl View Post
Dzięki
creamer no está en línea  
Old June 16th, 2012, 02:21 PM   #17350
heit
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Andrzej79 View Post
Co do autostrady - jako, że mieszkam w Żyrardowie, a pracuję w Warszawie przy Okopowej, to dojazd teraz jest bajką... prawie.
Ne wolisz pociągiem?

Quote:
Originally Posted by Gajmar View Post
Potwierdzam
Ludzie z okolicy Baranowa (nomen omen) i okolic zasypują wójtów pytaniami i skargami, że nie mogą dojechać do swoich pól i dopóki to sie nie zmieni będą jeździć na dziko także uważajcie bo żniwa już tuż tuż
Yyy, dziwisz im się?
heit no está en línea  
Old June 16th, 2012, 04:57 PM   #17351
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 4890

Quote:
Originally Posted by fanatyk

Taa, jakbym nie widział dziesiątek miejsc z asfaltem kładzionym połówkami... Co nie znaczy, że popieram.
MichalJ no está en línea  
Old June 16th, 2012, 05:13 PM   #17352
yavol
Registered User

Likes (Received): 4

WItam, mam takie małe pytanko:
jeżeli dobrze gdzieś wyczytałem to nie ma jeszcze możliwości wjazdu na A2 w WIskitkach. Prawda to?
yavol no está en línea  
Old June 16th, 2012, 05:17 PM   #17353
Kemo
Registered User

Likes (Received): 17209

Quote:
Originally Posted by yavol View Post
WItam, mam takie małe pytanko:
jeżeli dobrze gdzieś wyczytałem to nie ma jeszcze możliwości wjazdu na A2 w WIskitkach. Prawda to?
Tak, dobrze przeczytałeś tytuł wątku.

Quote:
Originally Posted by MichalJ View Post
Taa, jakbym nie widział dziesiątek miejsc z asfaltem kładzionym połówkami... Co nie znaczy, że popieram.
Co innego remont zwykłej drogi, a co innego budowa autostrady.
Kemo no está en línea  
Old June 16th, 2012, 05:39 PM   #17354
jadwas
Stargardzki warszawiak

Quote:
Originally Posted by creamer View Post
Quote:
Originally Posted by Mchl View Post
Nie bardzo - teraz DK61 zaczyna się na węźle TMP z wisłostradą (DK7).
Zatem polecam zjazd na Gdańsk przed mostem Grota a później przez Wisłę TMPimMS-C
Old June 16th, 2012, 08:55 PM   #17355
Psyborg
Registered User

Likes (Received): 827

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Po pewnym czasie drapieżne zwierzęta[...] zaczną kręcić się w pobliżu przejść i po pewnym okresie swoimi polowaniami odstraszą inne zwierzęta od korzystania z tych przejść.
Że też antylopy migrujące corocznie przez Marę nie wpadły na ten pomysł.
Psyborg no está en línea  
Old June 16th, 2012, 11:40 PM   #17356
fjakfajny
Registered User

To autostrade budowali dzień i noc, świątek piątek i udało się niemożliwe. A nasi wspaniali piłkarze ostatnie miejsce w najsłabszej grupie.
fjakfajny no está en línea  
Old June 16th, 2012, 11:41 PM   #17357
nevetss
Rokietnica

http://finanse.wp.pl/kat,104492,titl...osc_prasa.html
nevetss no está en línea  
Old June 16th, 2012, 11:46 PM   #17358
szfystack
Wiozę meble

Quote:
Originally Posted by fjakfajny View Post
To autostrade budowali dzień i noc, świątek piątek i udało się niemożliwe. A nasi wspaniali piłkarze ostatnie miejsce w najsłabszej grupie.
Pełen szacun dal NASZEJ POLSKIEJ DRUŻYNY ! Szkoda tylko że ruskie nie mogą autostradą A2 szybciutko sp... przepraszam opuścić naszego pięknego kraju

chyba DEL
Old June 16th, 2012, 11:47 PM   #17359
fjakfajny
Registered User

Quote:
Originally Posted by nevetss View Post
Czy A2 to to samo co S2? Szkoda zamieszczać takich linków. Sieje się tylko niepotrzebny ferment.
fjakfajny no está en línea  
Old June 16th, 2012, 11:47 PM   #17360
MichałT
Registered User

Likes (Received): 5838

Dla mnie super news po tym co się stało we Wrocku - pierwsza sedesostrada na świecie!
MichałT no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, a-2, autostrada-a2, droga ekspresowa, mazowieckie, stryków, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules