daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 121 votes, 5.00 average.
Old January 5th, 2015, 01:56 AM   #5481
Mt&Jt
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
@ Mt&Jt

Ja swoje a Ty swoje. Znam te ronda bardzo dobrze bo byłem tam dziesiątki razy. Tłumacze jeszcze raz - rowu nie dało się zrobić wyżej bo by nie zebrał wody z okolicznych rowów. Uwierz mi trochę się na tym znam bo zajmuje się tym zawodowo na co dzień. Jeśli informację które napisał shnapi się potwierdzą to temat zniknie. Po bo wklejasz tablicę z wykonawcami (Skanska) jak oni mieli na to taki wpływ jak ja i Ty na zajęcie Krymu przez Rosję ?
Przecież nie o dno rowu lecz jego głębokość chodzi! Nie rozróżniasz tej drobnej różnicy?

Tablica taka stoi przy rondzie, to FAKT, nie fotomontaż. Ja nie mam pretensji do Skanska, a do tych co tak durnie to wszystko zaprojektowali. Jeśli tablica podaje złe informacje, to kto za to odpowiada?
Mt&Jt no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 5th, 2015, 11:10 AM   #5482
cotinus
zarejestrowany użytkownik

cotinus's Avatar

Likes (Received): 734

Rozumiem że pojęcie spływów jest Ci obce. Niby jak chcesz wykopać płytszy rów skoro istotny jest tylko poziom jego dna który MUSI być na mniej więcej jednym poziomie opadając w jednym kierunku.
Więc tak, nie liczy się wysokość - liczy się poziom dna. Jeśli Rusonaldo był "na miejscu zdarzenia", zna się na rzeczy, widział spadki i stwierdził że inaczej się nie dało - to znaczy że się naprawdę nie dało. Woda w górę nie popłynie, ani stać w miejscu nie może.

michalzbrzezin liked this post
cotinus no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2015, 02:33 PM   #5483
Alterrego
Registered User

Likes (Received): 1097

Kolejna wrzuta raportów dla odcinka IIB.

Dla zainteresowanych wrzucam na chomika raport Roszkiewicza Berżeckiego. Muszę przyznać, że Autorzy pisali o rzeczach o których nie mają pojęcia np. fragmentacja środowiska.
Ale mam lepszego michałka. Poniżej strona podsumowująca raport, napisany kilka dni po KOPI w Warszawie. Powołując się na raport wybrano do realizacji obecny wariant (Co prawda VI jest najlepszy ale obecny niewiele gorszy -2gi). Następnie Dyr. Napierała wielokrotnie powoływał się na ten raport przed politykami i właściwie można byłoby powiedzieć, ze nas niejako dobił. Ja raport dostałem znacznie później w trakcie ponownej oceny z RDOŚ. Nie był podpisany, a gdy zapytałem się bez wahania odpowiedziano mi, że Janyszek, choć wątpię w to. Raport jest śmieciem i nie wrzucam go na chomika (nie chce mi się go szukać).

Ale mam zagadkę dotyczącą tej tabeli: co tu nie gra?

Kliknij aby powiększyć

Mała podpowiedź na zielono.
Im więcej pkt tym lepiej max jest 10

Za kilka dni rozwiązanie zagadki, ale jestem ciekaw waszych spostrzeżeń

Szymek Stw, HiT Transport liked this post
Alterrego no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2015, 02:40 PM   #5484
Alterrego
Registered User

Likes (Received): 1097

Quote:
Originally Posted by Mt&Jt View Post
Tablica taka stoi przy rondzie, to FAKT, nie fotomontaż. Ja nie mam pretensji do Skanska, a do tych co tak durnie to wszystko zaprojektowali. Jeśli tablica podaje złe informacje, to kto za to odpowiada?
Myślę, że autorzy projektu odcinka IIB nie chcieli się przyznać do partaniny i postawili tablicę która się sprawdziła.

Szymek Stw, HiT Transport liked this post
Alterrego no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2015, 07:46 PM   #5485
Sajdaj
Registered User

Likes (Received): 7

Ciekawe, kiedy dokończą malowanie linii poziomych na zjeździe w kierunku Starzyn

Marcin28 liked this post
Sajdaj no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2015, 10:11 AM   #5486
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12222

W środę po południu żeby zjechać z S11 na A2 to "korek" sięgał MOPu Dąbrówka. Widać że mocno będzie dawało się we znaki to że na tej źle wyprofilowanej łącznicy jest tylko 1 pas a nie da. Ruch na S11 zwiększył znacznie. Jestem ciekaw czy widać to na Obornickiej i w Suchym Lesie bo ostatnio tam nie jeżdżę.
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2015, 11:01 AM   #5487
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Ja, choć krytykowałem ocenianie juz teraz, mogę powiedzieć, że w porównianiu do stanu poprzedniego jest widocznie luźniej. Być może wpłynął na to krótszy tydzień pracy. Ale widać to zdecydowanie. Widzę także, ile samochodów jedzie prosto (czyli na S11) na węźle Poznań Północ.
Na S11 etapy II w miarę luźno, na etapie I duży ruch.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2015, 11:51 AM   #5488
misiek_z11
Moderator

misiek_z11's Avatar

Likes (Received): 1774

Na Niestachowskiej ruch też jakby płynniejszy się wydaje. Może dużej różnicy nie ma ale zawsze to jakaś poprawa Ciekawe czy ITS coś da, bo tablica ma chyba informować czy bardziej opłaca się jechać lutycką czy wawrzyńca + niestachowska(do ronda obornickiego).
misiek_z11 no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2015, 12:44 PM   #5489
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 12222

No właśnie a kiedy ITS miała działać - Edyta - znalazłem że w 03.2015

Last edited by Rusonaldo; January 9th, 2015 at 12:50 PM.
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2015, 02:24 PM   #5490
PiotrekPe
BANNED

Likes (Received): 42

Ja pracuję koło Obornickiej i widzę mniej aut, mniejsze korki. Widać mniejszy tranzyt.
Dodatkowo (choć mniej miarodajnie) przed otwarcie dłuższy czas parę razy dziennie włączałem traffic na mapach google i teraz też włączam. Wcześniej całość pomarańczowo czerwona, teraz w ciągu dnia pomarańcz, troszkę zieleni, czerwony w sumie tylko koło ronda i na światłach.
PiotrekPe no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2015, 03:14 PM   #5491
remigiush
Registered User

Likes (Received): 13

To nie jest miarodajny okres - pełny tydzień od poniedziałku - wtedy można coś ocenić.
remigiush no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2015, 04:48 PM   #5492
PiotrekPe
BANNED

Likes (Received): 42

Tranzyt jeździ normalnie, znaczna większość firm też już działa normalnie, naprawdę nieliczni mają wolne.
PiotrekPe no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2015, 06:11 PM   #5493
Irek_es
Registered User

Likes (Received): 228

Quote:
A jak zmieniła się sytuacja w samym Poznaniu? Sprawdzili to specjaliści portalu Korkowo.pl. Porównali średnią prędkość na czterech ulicach (Arciszewskiego, Dąbrowskiego, Niestachowskiej i Obornickiej) przed i po otwarciu obwodnicy.

Badanie przeprowadzono w dniach 1-4 grudnia oraz 5-8 stycznia w godz. 8-18. Okazuje się, że po otwarciu obwodnicy na wszystkich tych ulicach średnia prędkość wzrosła.

Cały tekst: http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...#ixzz3OLF4mVFp
http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,360...html#LokPozTxt

smar liked this post
Irek_es no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2015, 01:22 PM   #5494
..:marwin:..
Registered User

..:marwin:..'s Avatar

Likes (Received): 19

ten artykuł jest śmiechu warty. Metodologia przeprowadzonego badania woła o pomstę do nieba... Okres 1-4 grudnia to dni powszednie od poniedziałku do czwartku gdzie jak wiadomo zarówno tranzyt jak i ruch lokalny hula w najlepsze (Obornicka zapchana). Okres 5-8 stycznia to również pierwsza połowa tygodnia z tą różnicą, że poniedziałek to dzień, w którym ludzie jeszcze siedzą w domu bo wzieli sobie wolne do środy (tutaj tranzyt już działa normalnie jednak ruch lokalny, który generuje dużą większość korków jest niepełny), natomiast wtorek to Święto Trzech Króli i ani ruchu lokalnego ani tranzytu na drogach nie widać. Wnioski są dość proste (szkoda, że nie wyciągnęli ich eksperci z portalu korkowo.pl). Konkretne badania będzie można przeprowadić za miesiąc jak już ludzie zorientują się, że można jeździć obwodnicą. Poza tym badanie powinno obejmować strukturę czasową całego tygodnia a nie kilku wybranych dni.
..:marwin:.. no está en línea   Reply With Quote
Old January 12th, 2015, 11:25 AM   #5495
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1231

Quote:
Węzeł na S11 może być niebezpieczny. Wszystko przez urzędników
Data dodania: 2015-01-11 21:02:15 Ostatnia aktualizacja: 2015-01-11 21:02:15 Robert Domżał

Na przebudowanym odcinku pojazdy wjeżdżają po łuku na wiadukt, by zaraz zjechać do tunelu. O poślizg więc nietrudno (© Robert Domżał)

Nowy odcinek drogi Sobota - węzeł Złotkowo może być przekleństwem kierowców. Dlaczego? Bo urzędnicy nie potrafią się porozumieć. Przy okazji budowy Zachodniej Obwodnicy Poznania przebudowany został fragment drogi powiatowej Rokietnica - Złotkowo.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybudowała na niej wiadukt nad S11 i tunel pod linią kolejową. Żeby to zrobić, musiała przejąć odcinek od granicy gmin Rokietnica i Suchy Las od Zarządu Dróg Powiatowych. Wydawać by się mogło, że po zakończeniu przebudowy odcinek automatycznie wróci do poprzedniego zarządcy.

A tymczasem teraz, gdy tylko meteorolodzy zapowiedzą przymrozki, drogę posypuje piaskiem z solą gmina Suchy Las.

- Wygląda na to, że Zarząd Dróg Powiatowych nie chce przejąć przebudowanego odcinka. Na grudniowe spotkanie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad nikt z powiatu się nie pojawił - mówi Jerzy Świerkowski, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Suchym Lesie. Gminna spółka "zaopiekowała" się więc bezpańskim odcinkiem, żeby w razie oblodzenia, nie doszło do nieszczęścia. - Tak jednak być nie powinno - mówi prezes ZGK.

Zgodnie z przepisami skrzyżowaniem powinien opiekować się operator drogi wyższej kategorii. Potwierdza to Katarzyna Wozińska-Gracz, rzeczniczka ZDP, mówiąc: "Po zmianie kategorii drogi krajowej na gminną, ruchem na skrzyżowaniach dawnej S-11 z drogami powiatowymi - zarządza Starosta Poznański". Zapewnia, że ZDP wystąpił do GDDKiA o przekazanie dokumentacji dotyczącej skrzyżowań, w tym projektów na sygnalizację świetlną, ale jej nie otrzymał.

Alina Cieślak, rzeczniczka GDDKiA w Poznaniu zapewnia, że dokumentacja dotycząca skrzyżowania została przekazana Zarządowi Dróg Powiatowych w Poznaniu. Jak widać administratorzy drogowi nie potrafią się porozumieć, ale czy przez to na niebezpieczeństwo muszą być narażeni kierowcy?

Na przebudowanym odcinku drogi oprócz wiaduktu i tunelu powstała też przepompownia. Usuwa ona wodę zbierającą się w okolicach tunelu pod linią kolejową Poznań - Piła. Urządzenie to musi mieć stałego serwisanta. GDDKiA w grudniu wypowiedziała umowę dotychczasowemu serwisantowi. Awaria przepompowni może oznaczać lodowisko albo gigantyczną kałużę w rejonie tunelu. W takich okolicznościach łatwo o poślizg lub podtopienie. Kto odpowie za ewentualne uszkodzenie przejeżdżających pojazdów, jeśli dojdzie do wypadku?
Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/artyk...ikow,id,t.html
sunsethorn no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2015, 12:35 PM   #5496
beter2
Registered User

Likes (Received): 123

Zachodnia Obwodnica Poznania, czyli mniej korków w mieście
Quote:
O wiele łatwiej przejechać głównymi arteriami Poznania po otwarciu całej Zachodniej Obwodnicy Poznania. Tiry wyniosły się z miasta. Po otwarciu Zachodniej Obwodnicy Poznania znacznie zmniejszył się ruch na wielu miejskich ulicach. Co prawda, nowa trasa została oddana kierowcom do użytku przed świętami, to jednak nadal po 6 stycznia (był to ostatni wolny dzień od pracy) na takich ulicach jak Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Arciszewskiego czy Obornicka widać znacznie mniej samochodów niż wcześniej.

To, co zauważyli kierowcy, potwierdzają dane zebrane z urządzeń GPS zamontowanych w samochodach jeżdżących po Poznaniu. - Największy przyrost prędkości zanotowano na ulicy Obornickiej - tutaj kierowcy jeżdżą aż 8 km/h szybciej! - mówi Kinga Przybysz z serwisu Korkowo.pl. - Sytuacja ta spowodowana jest przeniesieniem części ruchu, szczególnie transportowego, na obwodnicę - dodaje.

Wyjaśnia, że bardzo możliwe, że liczba tirów przejeżdżających ul. Obornicką może spaść nawet 30 procent. Natomiast na takich ulicach jak Arciszewskiego, Przybyszewskiego czy też Dąbrowskiego średnia prędkość samochodów wzrosła o 3 do 4 km/h. Warto również pamiętać, że kierowcy wybierają swoje trasy, kierując się również nawykami, a nie mieli oni na razie czasu na przyzwyczajenie się do nowej obwodnicy.

- Z czasem liczba samochodów na obwodnicy wzrośnie, a na poznańskich drogach spadnie - tłumaczy Kinga Przybysz z portalu Korkowo.pl. Innego zdania jest Michał Beim, specjalista od komunikacji z Instytutu Sobieskiego. On stwierdza, że za jakiś czas znów mogą pojawić się większe korki na wspomnianych ulicach.

To dlatego, że ci kierowcy, którzy do tej pory, z uwagi na zatory, woleli jechać tramwajami znów mogą wybrać jako środek lokomocji swoje auto.

- Dlatego należy stworzyć takie warunki, by nadal wybierali tramwaj lub autobus - dodaje Michał Beim. Na samej Zachodniej Obwodnicy Poznania największy ruch panuje pomiędzy Swadzimiem a autostradą A2. Mniejszy jest natomiast na nowym odcinku pomiędzy Złotkowem a Swadzimiem. Choć trasa jest gotowa od 20 grudnia, to w tej ostatniej miejscowości wciąż trwają prace. - Kończymy budowę znajdującego się tam węzła. Zgodnie z harmonogramem prace mogą potrwać do kwietnia - mówi Alina Cieślak z poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
źródło: gloswielkopolski.pl
beter2 no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2015, 12:50 PM   #5497
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Powielenie artykułu z GW + błąd z 20-tym grudnia.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
Old January 14th, 2015, 12:04 AM   #5498
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Reklamują obwodnicę
Quote:
http://www.suchylas.pl/pl/k2-categor...owa-gminy.html
Old January 14th, 2015, 09:16 AM   #5499
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1231

W Radiu Merkury również.
sunsethorn no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2015, 09:28 AM   #5500
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Likes (Received): 6505

Niech na Obornickiej zainstalują progi zwalniające albo chociaż na skrzyżowaniach niech dadzą priorytety drogom poprzecznym, to będzie najlepsza reklama Już nikt, nigdy więcej nie pojedzie Obornicką
misioho no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s11, ekspresówka-s5, obwodnica, poznań, s11, wielkopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules