search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 16th, 2017, 01:31 PM   #2041
Macioslaw16
amator wysokości

Macioslaw16's Avatar

Likes (Received): 129

Akurat w całym Kuj-Pomie bardziej przydałoby się stworzyć wylotówki z Bydgoszczy i Torunia w ciągu DK 10 na wschód omijająca Lubicz i zachód do Nakła.

Dla połączenia metropolii bardziej przydałaby się przebudowa DK80 do drogi klasy bezkolizyjnej GP .

S10 przez Solec z powodzeniem można zrobić teraz w standardzie "gierkówki", bądź 2+1 i puszczać nią ruch stricte tranzytowy, który ogromny nie jest.
Macioslaw16 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 16th, 2017, 03:02 PM   #2042
jerry_ku
Registered User

jerry_ku's Avatar

Likes (Received): 684

Quote:
Originally Posted by Macioslaw16 View Post

S10 przez Solec z powodzeniem można zrobić teraz w standardzie "gierkówki", bądź 2+1 i puszczać nią ruch stricte tranzytowy, który ogromny nie jest.
Boże chroń przed takimi protezami.
Old March 16th, 2017, 11:06 PM   #2043
Macioslaw16
amator wysokości

Macioslaw16's Avatar

Quote:
Originally Posted by jerry_ku View Post
Boże chroń przed takimi protezami.
Jasne, w takim razie uważasz, że DK7 między Płońskiem, a Zakroczymiem lepiej żeby była stara, dobra, jednopasmowa krajóweczka? Ja bym tutaj polemizował.
Old March 17th, 2017, 12:18 AM   #2044
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Quote:
Jasne, w takim razie uważasz, że DK7 między Płońskiem, a Zakroczymiem lepiej żeby była stara, dobra, jednopasmowa krajóweczka? Ja bym tutaj polemizował.
Uważam, że powinna być dobra i w docelowym kształcie.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote
Old March 18th, 2017, 01:32 PM   #2045
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 1714

Co do odcinka BDG-TRN, nie miałem spiny o szybkie jego powstanie, bo uważałem, że droga jest w dobrym stanie itd., ale wczoraj się przejechałem i zmieniłem zdanie. Ruch ciut za duży jak na wąską krajówkę.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia. Jeśli pod tym względem będzie na wyższej pozycji niż 8., to też może być! Za 2 piwa, jestem w stanie to zaakceptować!
STOP MARGINALIZACJI BYDGOSZCZY!

Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2017, 08:02 PM   #2046
żyrafa
Registered User

Likes (Received): 54

Jeżdżę regularnie 10 Bydgoszcz-Toruń i znaczny wzrost liczby pojazdów obserwuję już od kilkunastu miesięcy. Składają się na to przede wszystkim dojazd do A1 oraz znacząco już rozwinięte parki przemysłowe tak bydgoski jak i solecki.
Mniemam, że wybudowanie S5 zapewne jeszcze bardziej zwiększy ruch.
Mam nadzieję, że eska na tym odcinku nie pozostanie w sferze marzeń.
żyrafa no está en línea   Reply With Quote
Old March 19th, 2017, 11:52 PM   #2047
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 20629

Quote:
Druga jezdnia była tam dosztukowywana, gdy średnia pensja w kraju wynosiła coś koło 700 PLN.

michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old March 22nd, 2017, 08:22 PM   #2048
Macioslaw16
amator wysokości

Macioslaw16's Avatar

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Druga jezdnia była tam dosztukowywana, gdy średnia pensja w kraju wynosiła coś koło 700 PLN.
Teraz wynosi coś koło 3000 zł i na horyzoncie nawet "to" się nie pojawia...

Proszę mnie źle nie rozumieć. Nie jest gorliwym orędownikiem masowej budowy "autostradowych protez". Uważam, że po prostu w niektórych sytuacjach opłaca się wybudować najpierw trasę typu "płońskiego" niż zostawiać status quo na lata, z powodu braku środków na budowę pełnoprawnej "eski".

Uważam, że lepiej było wybudować protezę w na odcinku Płońsk-Zakroczym w czasie średnich pensji w kraju na poziomie 700 zł, niż pozostawić ją taką, jaką była do dnia dzisiejszego z powodu braku środków.
Old March 23rd, 2017, 12:20 AM   #2049
vers85
Registered User

Likes (Received): 62

Ale znasz prawa Murphy'ego, nie? Jedno z nich mowi, ze prowizorka zawsze jest najtrwalsza. I cos w tym jest. Zobacz, ze czesto podnoszony jest argument w przypadku A1 Czestochowa-Lodz, ze nie jest to pilne do realizacji, bo w koncu jest proteza w postaci gierkowki. Jesli jedna z najwazniejszych drog w kraju moze tyle lat czekac na budowe w standardzie A, to co by bylo gdyby chodzilo o s10? Ja bym pewnie nie dozyl...

Osobiscie bardzo nie lubie odcinka Torun-Bydgoszcz. Brak pobocza i ilosc tirow zawsze pcha mnie na DK80 mimo, ze tam wioska na wiosce.

uluru liked this post
vers85 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bydgoszcz, dk10, droga ekspresowa, ekspresówka-s10, kujawsko-pomorskie, piła, stargard, toruń, wałcz, warszawa, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules