search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old September 8th, 2010, 09:04 PM   #21
kryst
Registered User

kryst's Avatar

Likes (Received): 5591

Na wizualizacji Mostów w starym wątku droga S8 jest przedstawiana częściowo w wersji 2x3, ale oczywiście będzie budowana obecnie jako 2x2
Jeden z MOP,raczej Guzew?

droga wersja 2x2 wiadukt raczej nie ma rezerwy na trzeci pas?

Punkt poboru opłat!! Jak najbardziej aktualny i wskazany w zamówieniu... to dla niedowiarków- przed wjazdem na A1, ale co zrobią jeśli droga będzie przedłużona w kierunku Tomaszowa ??

Last edited by kryst; September 8th, 2010 at 09:39 PM.
kryst no está en línea  

Sponsored Links
Old September 10th, 2010, 08:46 AM   #22
rothax
Registered User

rothax's Avatar

Likes (Received): 29

Sieradz

Mam pytanie odnośnie odcinka wokół Sieradza.
Czy te "łączniki" z drogami krajowymi też będą 2-jezdniowe, oraz czy kształt węzłów (z tymi łącznikami) będzie już taki jak na mapce na pierwszej stronie tego tematu czy to tylko symboliczne oznaczenie kształtu węzłów ?
rothax no está en línea  
Old September 10th, 2010, 08:59 AM   #23
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2819

Skoro tak jest na planie, to tak bedzie. Na 2x2 bym tam nie liczył.
PLH no está en línea  
Old September 10th, 2010, 03:09 PM   #24
fazi10
Registered User

Likes (Received): 3096

Quote:
Originally Posted by rothax View Post
Mam pytanie odnośnie odcinka wokół Sieradza.
Czy te "łączniki" z drogami krajowymi też będą 2-jezdniowe, oraz czy kształt węzłów (z tymi łącznikami) będzie już taki jak na mapce na pierwszej stronie tego tematu czy to tylko symboliczne oznaczenie kształtu węzłów ?
no sorry, jeśli nie chcą zrobić łącznika u nas w Zduni od wschodniej strony tylko puścić drogą powiatową przez miasto, to czego Ty chcesz, gruszek na wierzbie.
Tylko obwodnica Sieradzewa będzie 2x2 GP
Tak jak na mapie z tygodnika siedem dni tak bedzie zrobiona droga, to już jest ostateczna wersja ostatecznej wersji, czyli ogólnie mega lipa
fazi10 no está en línea  
Old September 10th, 2010, 03:41 PM   #25
d_road
Registered User

d_road's Avatar

Likes (Received): 55

Quote:
Originally Posted by fazi10 View Post
no sorry, jeśli nie chcą zrobić łącznika u nas w Zduni od wschodniej strony tylko puścić drogą powiatową przez miasto, to czego Ty chcesz, gruszek na wierzbie.
Tylko obwodnica Sieradzewa będzie 2x2 GP
Tak jak na mapie z tygodnika siedem dni tak bedzie zrobiona droga, to już jest ostateczna wersja ostatecznej wersji, czyli ogólnie mega lipa
Przecież łącznik zachodni ma się łączyć z DK12, więc nic dziwnego, że robią klasę GP. Kto wie czy w dalekiej przyszłości nie zrobią z tego S12.
Gdyby przez Zduńską przebiegała jakaś inna krajówka niż DK12/14, to na pewno by zrobili lepsze łączniki.
I nie bij piany tak o tą twoją Zduńską. Ciesz się, że będziesz miał ekspresówkę blisko, a nie jak jeszcze niedawno w planach przy Bełchatowie.
d_road no está en línea  
Old September 10th, 2010, 04:33 PM   #26
fazi10
Registered User

S8 przez Bełchatów by nie przeszło za duże koszty, by wyszły, ponieważ droga by powstawał w ciagu DK8, a nie obok i zreszą nie było by miejsca na trzeci pas i masa wyburzeń wzdłuż DK8. Wbrew pozorom S8 nie rozładuje ruchu, u mnie na osiedlu, a wręcz zwiększy się ruch bo wszyscy ze zduni co jeżdzą w stronę łodzi będą przejeżdząć przez Osiedle Karsznice, żeby się dostać na S8
fazi10 no está en línea  
Old September 11th, 2010, 12:33 AM   #27
MalinkaJa
Registered User

Likes (Received): 1977

Quote:
Originally Posted by fazi10 View Post
...Wbrew pozorom S8 nie rozładuje ruchu, u mnie na osiedlu, a wręcz zwiększy się ruch bo wszyscy ze zduni co jeżdzą w stronę łodzi będą przejeżdząć przez Osiedle Karsznice, żeby się dostać na S8
Chłopie ile razy możesz o tym pisać. Ty chcesz mieć prawo jeździć koło innych domów do Łodzi, ale inni nie mogą jeździć obok twojego. Ja mieszkam w centrum Łodzi i codziennie pod oknami mi jeżdżą tacy jak Ty. Niby jakim prawem uważasz się za lepszego?
A co do samej łącznicy. Dlaczego nie wybuduje tego gmina lub powiat?? Przecież docelowo ta łącznica będzie obsługiwać ruch regionalny. Są dotacje unijne, można się postarać. np. Łódź teraz projektuje/buduje się przedłużenie Włókniarzy do Rzgowskiej. Na pewno tą drogą będzie kierowany ruch krajowy, ale buduje to miasto, koszt prawie 500 mln zł. Oczywiście budowa się opóźniła, bo byli tacy jak Ty, co lubią drogi, ale nie w pobliżu ich domów.

pzdr
MalinkaJa no está en línea  
Old September 11th, 2010, 09:22 AM   #28
fazi10
Registered User

no sorry ale po powiatowych droga raczej nie jeżdzą tiry i to po tak jeszcze wąskiej drodze, zrezta sobie zobacz
http://www.skyscrapercity.com/showth...=#post53754999
w tej chwili jest przebudowywany most ijest masakra nie mozna jechac normalnie rowerem, tiry sie ledwo mieszczą a co dopiero dalej w głąb osiedla, ty dchyba sobie nie wyobrażasz jak jest wąsko pomiędzy blokamim, a linią kolejową.
A koszt tego łączniak to około 35 mln zł więc miasto nie ma na to kasy. Ten łącznik powinna wybudowąc gdaka tak samo jak buduje inne łączniki i jakos nie ma problemu
fazi10 no está en línea  
Old September 11th, 2010, 02:11 PM   #29
Ritter__
Registered User

Ritter__'s Avatar

Likes (Received): 110

Quote:
Originally Posted by MalinkaJa View Post
Chłopie ile razy możesz o tym pisać. Ty chcesz mieć prawo jeździć koło innych domów do Łodzi, ale inni nie mogą jeździć obok twojego. Ja mieszkam w centrum Łodzi i codziennie pod oknami mi jeżdżą tacy jak Ty. Niby jakim prawem uważasz się za lepszego?
Tu nie chodzi o prawo do jazdy obok domów, ani o to że ktoś uważa się za lepszego / gorszego. Popatrz na zdjęcia kolegi Faziego i oceń czy jest fizyczna możliwość i przede wszystkim ekonomiczna sensowność dostosowania tej drogi do ruchu znacznie powyżej 10 tys. pojazdów na dobę, w tym ruchu ciężkiego.

Quote:
A co do samej łącznicy. Dlaczego nie wybuduje tego gmina lub powiat?? Przecież docelowo ta łącznica będzie obsługiwać ruch regionalny. Są dotacje unijne, można się postarać. np. Łódź teraz projektuje/buduje się przedłużenie Włókniarzy do Rzgowskiej. Na pewno tą drogą będzie kierowany ruch krajowy, ale buduje to miasto, koszt prawie 500 mln zł.
Mały szczegół. Zarządcą dróg krajowych w powiatach grodzkich jest Prezydent Miasta, więc nie ma w tym nic dziwnego, że to miasto Łodź buduję tę drogę. Koszt budowy to 257 mln, a nie 500 z czego 193 to unijne dofinansowanie.
http://www.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1793044-p_1.htm
Śmiem twierdzić, że Łodzi nie byłoby stać na wydanie z własnego budżetu 500 mln na budowę nowej drogi, tak jak nie stać Gminy Zduńska Wola (nie mylić z Miastem Zduńska Wola) na wydanie 35 mln na łącznik drogi ekspresowej z drogą krajową.

Quote:
Oczywiście budowa się opóźniła, bo byli tacy jak Ty, co lubią drogi, ale nie w pobliżu ich domów.
Może piszmy bez takich uwag, bo to nie forum onetu.
Ritter__ no está en línea  
Old September 12th, 2010, 04:06 AM   #30
MalinkaJa
Registered User

Likes (Received): 1977

Quote:
Originally Posted by Ritter__ View Post
Może piszmy bez takich uwag, bo to nie forum onetu.
ok, może nie potrzebna wycieczka osobista. Przepraszam i poprawiam ..
Oczywiście budowa się opóźniła [trasy Górnej, p. autora], bo byli tacy, którzy lubią drogi, ale nie w pobliżu ich domów..

A merytorycznie:
Quote:
Mały szczegół. Zarządcą dróg krajowych w powiatach grodzkich jest Prezydent Miasta, więc nie ma w tym nic dziwnego, że to miasto Łodź buduję tę drogę.
Rozumiem, że piszesz, o art. 19 ustawy o drogach publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 19, poz. 115). S8 i DK12 są równoległe, nikt w ruchu krajowym nie będzie sobie skakał z S8 na DK12, o ile nie będzie to jego trasa docelowa. Czy oczekujesz, że łącznik będzie drogą krajową? Jeśli nie to za pkt 2. za budowę druk odpowiednio odpowiada
2) wojewódzkich - zarząd województwa;
3) powiatowych - zarząd powiatu;
4) gminnych - wójt (burmistrz, prezydent miasta).
Skoro nie dziwi Cię, że Łódź buduje łącznik (ponad 4km 2x3) z dwoma węzłami bezkolizyjnymi (w tym jednym trzy poziomowym) w ramach miejskiej obwodnicy, to dlaczego nie chcesz zaakceptować konieczności budowania przez Wasze lokalne władze łącznika, który będzie służył TYLKO społeczności lokalnej?
Inny przykłady, że można się nie oglądać na GDDKiA a działać:
rozwiązanie problemu odebrania ruchu z planowanego węzła Romanów na A1 będzie realizować Zarząd Drug Wojewódzkich, a nie GDDKiA
http://www.zdw.lodz.pl/wieloletni_pr...estycyjny.html (punkt 5)
z drugiej strony wspomniany łącznik będzie miał zostawioną "ślepą" nitkę 2x2 w kierunku A1.

Quote:
Koszt budowy to 257 mln, a nie 500 z czego 193 to unijne dofinansowanie.
http://www.mi.gov.pl/2-482be1a920074-1793044-p_1.htm
Tym razem to Ty wykazałeś się Onet'owym dziennikarstwem , wczytaj się w treść przytoczonego przez siebie linku. Tam jest taki mały tekścik "etap II". Cała trasa składa się z etap I i etap II. Był jeden przetarg wygrany przez MOSTY – ŁÓDŹ za kwotę 421 727 160,00 zł (prawie 500 mln).
http://www.zdit.uml.lodz.pl/index.ph...d=6&y=2010&m=4
Quote:
Śmiem twierdzić, że Łodzi nie byłoby stać na wydanie z własnego budżetu 500 mln na budowę nowej drogi
Przecież sam pisałem, że są fundusze unijne i jako przykład podałem Łódź.

Quote:
Śmiem twierdzić, że Łodzi nie byłoby stać na wydanie z własnego budżetu 500 mln na budowę nowej drogi, tak jak nie stać Gminy Zduńska Wola (nie mylić z Miastem Zduńska Wola) na wydanie 35 mln na łącznik drogi ekspresowej z drogą krajową.
Skoro Łódź ma 742 387 mieszkańców http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81%C3%B3d%C5%BA, a Zduńska Wola ma 43 969 421 http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdu%C5%84ska_Wola,
Łódź zorganizowała 421 mln na jedną ulicę, to z prostej proporcji ZD powinna dać radę uruchomić 421x43/742 = 25 mln na jedną ulicę. A skoro to jest tak ważne dla ZD to i te 35 mln.

A na koniec najlepsze
Quote:
Popatrz na zdjęcia kolegi Faziego i oceń czy jest fizyczna możliwość i przede wszystkim ekonomiczna sensowność dostosowania tej drogi do ruchu znacznie powyżej 10 tys. pojazdów na dobę, w tym ruchu ciężkiego.
Skąd Wy bierzecie te liczby??? Z mapek wynika, że w Zduńskiej Woli mają być dwa zjazdy. 2x10 tyś daje 20 tyś pojazdów na dobę do miejscowości 43 969 mieszkańców. Dodajmy jeszcze 20 tyś mieszkańców na okolice. Jakim cudem 60 tyś ludu wygeneruje 20 tyś pojazdów na dobę???. No wiem wiem. Przetarg nie jest ogłoszony na całość S8, ale będzie. Rozmawiamy o modelu docelowym, a nie o tymczasowym.
Zdjęcia widziałem i niczym mnie nie zadziwiły, no może tym, że ludzie mieszkający przy wielkich bocznicach magistrali węglowej, dziwią się, że może koło nich jeździć ciężki transport.
A tak z ciekawości, skoro uważacie, że ruch ciężarówek przy bocznicach kolejowych jest czymś nienaturalnym to powiedzcie wszystkim na forum, skąd ciężarówki mają wozić kruszywa na budowę S8??? Wasza bocznica jest niecałe 2 km od przyszłej S8....

ps. przepraszam pozostałych za OT, ale nie mogłem już w milczeniu czytać tych narzekań: jak to jest źle i ONI powinni.

Last edited by MalinkaJa; September 12th, 2010 at 06:57 PM. Reason: następny post fazi10
MalinkaJa no está en línea  
Old September 12th, 2010, 09:46 AM   #31
fazi10
Registered User

MalinkaJa - dżizas człowieku budowa S8 opóźniła się przez lobby bełchatowskie, weź sobie przeczytaj tą stronkę
http://www.uni-logistics.eu/losy_s8.html
jest tam historia wyznaczania drogi S8 wcześniej A8 i uwierz mi zawsze ta trasa była przez łódź, na dowód tego mogę Tobie zrobić zdjęcie mapa które jest w urzędzie gminy w Zdunskiej Woli , a mapa jest cos koło 1975 rok i jest na niej wytrasowana autostada A8.
Oczywiscie ja chcę drogi jak najszybciej, ale w pierwotnym założeniu tak jak to opracowało biuro planowania przestrzennego województwa łódzkiego, czyli ze wszystkimi łącznikami. Niestety gdaka w ciula leci i obcina koszty.
fazi10 no está en línea  
Old September 12th, 2010, 10:36 AM   #32
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 23869

@ MalinkaJa

Łódź buduje tą trasę za swoje, bo za budowę WSZYSTKICH dróg w mieście-powiecie (no, z małym wyjątkiem dróg A i S) odpowiada miasto.

Quote:
Łódź zorganizowała 421 mln (...) to z prostej proporcji ZD (...)
Gdzie Łódź, gdzie Zdunia? Może jeszcze zrównasz Wyszków z Warszawą?

Quote:
Skąd Wy bierzecie te liczby???
Nie my, tylko wykształceni w dziedzinie transportu inżynierowie. Poza tym ja znam pewne dość duże polskie miasto na K, gdzie na jednej z dróg (tylko na głównym ciągu!) jest dzienne natężenie ruchu równe połowie liczby mieszkańców tego miasta! Kumaci pewnie już zgadli, o które miasto chodzi.

Last edited by michael_siberia; September 12th, 2010 at 01:52 PM.
michael_siberia no está en línea  
Old September 12th, 2010, 12:17 PM   #33
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2346

Wyszków??
Kuba.wro no está en línea  
Old September 12th, 2010, 12:42 PM   #34
Ritter__
Registered User

Ritter__'s Avatar

Likes (Received): 110

Quote:
Originally Posted by MalinkaJa View Post
Skoro nie dziwi Cię, że Łódź buduje łącznik (ponad 4km 2x3) z dwoma węzłami bezkolizyjnymi (w tym jednym trzy poziomowym) w ramach miejskiej obwodnicy, to dlaczego nie chcesz zaakceptować konieczności budowania przez Wasze lokalne władze łącznika, który będzie służył TYLKO społeczności lokalnej?
Nigdzie nie napisałem, że tego nie akceptuję. Już gołym okiem widać, że to będzie konieczność. Problem polega na tym, że do niedawna wszyscy żyli w przekonaniu, iż łącznik taki będzie wybudowany przez GDDKiA. Pewnie nie wiesz (i absolutnie nie jest to zarzut), że samorząd wspólnie z samorządami powiatu łaskiego jest bardzo mocno zaangażowany w przebudowę tzw. ciągu północ - południe z Szadku do DK8, który moim zdaniem kwalifikuje się absolutnie do posiadania statusu drogi wojewódzkiej (przynajmniej na odcinku Szadek - Widawa). Gdyby od początku było jasne, że wschodni łącznik muszą wybudować samorządy to zamiast "północ - południe" kasa poszłaby na łącznik. Spróbuj zrozumieć nasz punkt widzenia zwłaszcza, że przy budowie całej eski taki koszt to prawie nic dla inwestora.

Quote:
Inny przykłady, że można się nie oglądać na GDDKiA a działać:
rozwiązanie problemu odebrania ruchu z planowanego węzła Romanów na A1 będzie realizować Zarząd Drug Wojewódzkich, a nie GDDKiA
http://www.zdw.lodz.pl/wieloletni_pr...estycyjny.html (punkt 5)
Tutaj dotknąłeś istotnego problemu. Zduńska Wola jest obok Pajęczna, które ma nieco ponad 7 tys, mieszkańców jedyną siedzibą powiatu do której nie można dojechać drogą wojewódzką. Czy wobec tego staranie się o wybudowanie krótkiego łącznika za środki zewnętrzne jest rzeczywiście, aż tak dużym problemem dla wszystkich?

Quote:
Tym razem to Ty wykazałeś się Onet'owym dziennikarstwem , wczytaj się w treść przytoczonego przez siebie linku. Tam jest taki mały tekścik "etap II". Cała trasa składa się z etap I i etap II. Był jeden przetarg wygrany przez MOSTY – ŁÓDŹ za kwotę 421 727 160,00 zł (prawie 500 mln).
http://www.zdit.uml.lodz.pl/index.ph...d=6&y=2010&m=4
A to przepraszam. Oczywiście jest to mój błąd. Natomiast trochę się dziwię, że dla Ciebie ~422 mln to "prawie 500 mln". Zwłaszcza, że za to prawie można wybudować dwa łącznik o których dyskutujemy :-)

Quote:
Przecież sam pisałem, że są fundusze unijne i jako przykład podałem Łódź.
Skoro Łódź ma 742 387 mieszkańców http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81%C3%B3d%C5%BA, a Zduńska Wola ma 43 969 421 http://pl.wikipedia.org/wiki/Zdu%C5%84ska_Wola,
Łódź zorganizowała 421 mln na jedną ulicę, to z prostej proporcji ZD powinna dać radę uruchomić 421x43/742 = 25 mln na jedną ulicę. A skoro to jest tak ważne dla ZD to i te 35 mln.
Oczywiście to będzie jedynie rozwiązanie. Niestety "pozycja negocjacyjna" Łodzi i Zduńskiej Woli jest nieporównywalna. Jeśli tyko jakieś środki uda się pozyskać będę pierwszym, który tu napisze, iż brak tego łącznika jest jedynie winą samorządów.

Quote:
A na koniec najlepsze

Skąd Wy bierzecie te liczby??? Z mapek wynika, że w Zduńskiej Woli mają być dwa zjazdy. 2x10 tyś daje 20 tyś pojazdów na dobę do miejscowości 43 969 mieszkańców. Dodajmy jeszcze 20 tyś mieszkańców na okolice. Jakim cudem 60 tyś ludu wygeneruje 20 tyś pojazdów na dobę???.
Dlaczego najlepsze? Liczby te podali projektanci z Mostów Katowice na konsultacjach społecznych. Dokładnie mówili, że na węźle Zduńska Wola Karsznice w 2020 roku spodziewają się ruchu na poziomie 20 tys. pojazdów na dobę. Z konsultacji jest protokół, więc można to sprawdzić.

Quote:
Zdjęcia widziałem i niczym mnie nie zadziwiły, no może tym, że ludzie mieszkający przy wielkich bocznicach magistrali węglowej, dziwią się, że może koło nich jeździć ciężki transport.
A tak z ciekawości, skoro uważacie, że ruch ciężarówek przy bocznicach kolejowych jest czymś nienaturalnym to powiedzcie wszystkim na forum, skąd ciężarówki mają wozić kruszywa na budowę S8??? Wasza bocznica jest niecałe 2 km od przyszłej S8....
Tak na marginesie to nie są bocznice, ale nie czepiajmy się. Zwróć uwagę na promienie łuków ul. Karsznickiej. Wyobrażasz sobie wymijanie się dwóch zestawów na takim łuku? Oczywiście na czas budowy drogi można to jakoś zorganizować, ale w docelowym wariancie to trochę tak jakby zestawy jeździły w Łodzi np. ul. Kilińskiego.

Quote:
ps. przepraszam pozostałych za OT, ale nie mogłem już w milczeniu czytać tych narzekań: jak to jest źle i ONI powinni.
A tu już Kolego idziesz trochę za daleko. Nigdzie nie napisałem, że jest źle. Wręcz przeciwnie. Bardzo się cieszę, że S8 powstanie. Przedstawiam tylko pewne argumenty dlaczego dobrze byłoby, gdyby ten łącznik był wybudowany od razu z eska. Nie musisz się ze mną zgadzać, ale proszę szanuj punkt widzenia innych. Poza tym bądźmy szczerzy. W przypadku większości miast można znaleźć podobne problemy, że władze lokalne chętnie dopisałby jakąś inwestycję do innej większej realizowanej przez innego Inwestora. Ot zwyczajna polityka
Ritter__ no está en línea  
Old September 12th, 2010, 02:03 PM   #35
fazi10
Registered User

no ul. Karsznicka to masakra mówie wam, absolutnie nie ma możliwości na to żeby droge poszerzyć na CAŁEJ DŁUGOŚCI I POSTAWIĆ NA CAŁEJ DŁUGOŚCI CHODNIK DLA ROWERZYSTÓW I PRZECHODNIÓW. A zresztą zobaczymy co oni wymyślą.
fazi10 no está en línea  
Old September 27th, 2010, 09:08 PM   #36
focus4e
Registered User

Likes (Received): 77

Dziennik Łódzki 2010-09-27:
"Budowa trasy S8 w naszym regionie nie jest już mrzonką. W łódzkim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęto rozpatrywanie ofert wykonawców, którzy zgłosili się do przetargów na budowę poszczególnych odcinków drogi ekspresowej S8.

Chodzi m.in. o budowę węzła Łask i na wysokości Dobronia węzła Róża oraz dwóch trzypasmowych jezdni na ponad 9-kilometrowym odcinku między nimi. Jeden z przetargów dotyczy także budowy węzła Walichnowy, który znajduje się na drugim końcu, liczącej ponad 104 km inwestycji, tuż przy granicy z Wielkopolską.

Można zatem przypuszczać, że w pierwszej kolejności powstaną odcinki od Łasku do skrzyżowania z autostradą A1 na południe od Łodzi, następnie od węzła Walichnowy do Sieradza i w ostatnim etapie odcinek między Sieradzem a Łaskiem. Choć w GDDKiA nie interpretują tego tak jednoznacznie.

- Nasza część drogi S8 podzielona jest na 9 odcinków. Każda może mieć innego wykonawcę, więc trudno tak jednoznacznie stwierdzić, który odcinek będzie wykonany wcześniej, a który później. W tej chwili rozpoznawane są poszczególne oferty. Chcemy, by umowy zostały podpisane do końca listopada. Choć nie można wykluczyć jakichś przeszkód, skarg, odwołań odrozstrzygnięć przetargowych - zastrzega Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA.

Zatem, jeśliby wszystko poszło po myśli drogowców, to samochody na pierwsze wybudowane odcinki ekspresówki powinny wjechać jeszcze w pierwszym półroczu 2013 roku. Dlaczego? W większości przetargów na budowę trasy S8 termin dla wykonawcy to 27 miesięcy, a więc dwa lata i kwartał.

Podzielenie trasy na mniejsze odcinki ma zminimalizować zablokowanie całości inwestycji przez poprzetargowe protesty przegranych. Zdaniem GDDKiA, jest jednak jeszcze i inny powód.

- Chodzi o to, by jak najwięcej firm wzięło udział w przetargu. To poprawi konkurencyjność. Do jednego, wartego kilka miliardów złotych przetargu, zgłosiłyby się tylko giganty, jak Strabag czy Skanska. A tak, na odcinki po kilka czy kilkanaście kilometrów mogą się zgłosić mniejsze firmy, ale z doświadczeniem w takich inwestycjach. I co ważne, mogą zaproponować mniejszą cenę - tłumaczy Maciej Zalewski.

Budowa S8 to nie tylko 104 km drogi klasy S, ale też obiekty inżynierskie: mosty, wiadukty, estakady, kładki dla pieszych oraz przejścia dla zwierząt.

Dla przykładu, budowa trasy na odcinku Łask - Róża obejmuje m.in. budowę dwóch jezdni drogi ekspresowej S8, budowę węzłów drogowych Łask i Róża, a także przebudowę drogi krajowej nr 12, przebudowę dróg powiatowych i gminnych, budowę nowych odcinków dróg gminnych i dojazdowych oraz budowę chodników, zjazdów, systemu odwodnienia i przepustów drogowych.

W projekcie jest też budowa wiaduktów, dużego przejścia dla zwierząt nad S8 i średnich pod, ale też budowa przejścia dla małych zwierząt i płazów. To niejedyne obiekty chroniące środowisko. Jak zapowiadają drogowcy, powstaną urządzenia oczyszczające ścieki drogowe przed wprowadzeniem do kanalizacji oraz ekrany akustyczne".
focus4e no está en línea  
Old September 27th, 2010, 09:17 PM   #37
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Quote:
Chodzi m.in. o budowę węzła Łask i na wysokości Dobronia węzła Róża oraz dwóch trzypasmowych jezdni na ponad 9-kilometrowym odcinku między nimi.
Albo chodzi im o rezerwę wewnątrz, albo dowiadujemy się czegoś nowego.
Old September 27th, 2010, 09:37 PM   #38
Mati123
Registered User

Likes (Received): 0

Thumbs up Przetarg w 4 miechy

Nie no panowie trzymajcie mnie , bo spadne z krzesła. Drogowcy ogłosili przetarg 2.08 a podpiszą sobie umowe w listopadzie 2010 . Jak tak się stanie , to będzie wtedy szybciej niż na A2 Stryków-Konotopa.Ta, a ja jestem święty mikołaj...
Mati123 no está en línea  
Old September 27th, 2010, 09:42 PM   #39
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Ba, szybciej nawet, niż S3 pod Goleniowem (153 dni!)
Old September 27th, 2010, 09:47 PM   #40
fazi10
Registered User

No tak chcą podpisać umowy do końca listopada, ale chyba tylko na te odcinki co były przetargi ogłoszone w sierpniu. Na odcinki od Złoczewa przez Sieradz i Zdunie na pewno nie zdążą do tego 2013. To niemożliwe, ponieważ trwa jeszcze projektowanie trasy na tym odcinku, chyba że już skończyli.
A prospos 3 pasów nie mam nic przeciwko, przynajmniej będzie pierwsza pozamiejska ekspresówka o 3 pasach w Polsce na tak długim odcinku
cosik to wszystko jest podejrzane, albo pierdzielą głupoty te brukowce i dziennikarzyny w niech zatrudnione
fazi10 no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, s-8, sieradz, wieluń

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules