search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 22nd, 2010, 05:27 PM   #62
pinki2
Registered User

Likes (Received): 320

To Alleluja i do przodu
pinki2 no está en línea  
Old November 16th, 2010, 01:36 PM   #63
Reyn85
Registered User

Reyn85's Avatar

Likes (Received): 77

Ciekawe, nowa Standia podaje, że przetargi na odcinki Walichnowy - Sieradz i Sieradz - Łask ogłoszone będą jeszcze w tym miesiącu. Jednak nie na wszystko brakuje pieniędzy
Reyn85 no está en línea  
Old November 16th, 2010, 01:48 PM   #64
marsebat
Registered User

Likes (Received): 22

co do przetargów to nie przypominam sobie jakiś poważniejszych nieścisłości Standii.

marsebat no está en línea  
Old November 16th, 2010, 02:52 PM   #65
marcinlodz
Registered User

marcinlodz's Avatar

Likes (Received): 470

Podobno w tym tygodniu mają byc ogłoszone. Tak powiedział Grabarczyk na spotkaniu wyborczym w Sieradzu.

pozdrawiam
Old November 16th, 2010, 03:24 PM   #66
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1341

Quote:
Originally Posted by Reyn85 View Post
Ciekawe, nowa Standia podaje, że przetargi na odcinki Walichnowy - Sieradz i Sieradz - Łask ogłoszone będą jeszcze w tym miesiącu. Jednak nie na wszystko brakuje pieniędzy
świetna informajca, ale piodejrzewam ze jest to jedynie skutek uwalenia dśu na syców-walichnowy- kasa się uwolniła wiec mozna ja przerzucic gdzie indziej
IgorSel no está en línea  
Old November 16th, 2010, 06:42 PM   #67
fazi10
Registered User

Likes (Received): 3095

No właśnie w niedziele oglądałem naszą lokalną tv i coś było wspominane o ogłoszeniu w dniu 18 listopada, czyli we czwartek, ale czy to miał byc tez przetargi?, a w poniedziałek miało być jakieś zebranie. Niestety ja tylko zdązylem usłyszeć o tej dacie 18 listopada, ale co to będzie czas pokaże, trza czekać do czwartku, ale teraz to mnie nie cieszy, bo się mega p..da zrobiła na odcinku od sycowa do walichnowy. Także nie wiem czy się cieszyć czy płakać , no i na chusteczke ta droga, rozumiem jak by jednym czasie udało się otworzyć od razu 150km eski to by było super, a tak to będzie dziura.

http://nasze.fm/index.php?a=news&b=4382

http://nasze.fm/index.php?a=news&b=4374

Wiedziałem, że się musiało coś ruszyć przed wyborami z tą drogą, normalnie pachnie mi tu wielką polityką.

Last edited by fazi10; November 16th, 2010 at 07:49 PM.
fazi10 no está en línea  
Old November 16th, 2010, 08:08 PM   #68
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Quote:
Originally Posted by fazi10 View Post
No właśnie w niedziele oglądałem naszą lokalną tv i coś było wspominane o ogłoszeniu w dniu 18 listopada, czyli we czwartek, ale czy to miał byc tez przetargi?, a w poniedziałek miało być jakieś zebranie. Niestety ja tylko zdązylem usłyszeć o tej dacie 18 listopada, ale co to będzie czas pokaże, trza czekać do czwartku, ale teraz to mnie nie cieszy, bo się mega p..da zrobiła na odcinku od sycowa do walichnowy. Także nie wiem czy się cieszyć czy płakać , no i na chusteczke ta droga, rozumiem jak by jednym czasie udało się otworzyć od razu 150km eski to by było super, a tak to będzie dziura.

http://nasze.fm/index.php?a=news&b=4382

http://nasze.fm/index.php?a=news&b=4374

Wiedziałem, że się musiało coś ruszyć przed wyborami z tą drogą, normalnie pachnie mi tu wielką polityką.
no tak, nie budujmy dalszych 70km drogi eskpresowej bo od sycowa do walichnowego 45 km bedzie z rok później, czeli rozumiem ze Tobie bez różnicy czy pojedziesz 115 km zwykła drogą czy 45 zwykła i 70 prawie autostradą? ciekawe podejście
IgorSel no está en línea  
Old November 16th, 2010, 08:32 PM   #69
fazi10
Registered User

Likes (Received): 3095

Talking

To nie jest moje ciekawe podejście, tylko że jak pamiętam to odcinek syców-walichnowy miał być budowany juz teraz chyba z pól roku temu o ile się nie myle. To nasz odcinek , tzn od mniej więcej złoczewa przez sieradz i zdunie miał byc tą dziura w S8. Teraz okazuje się, że jest odwrotnie, te fakty dobitnie pokazują jak wiele jest trudności ze zbudowaniem tej drogi, bardzo wiele jest tu polityki. Zobaczysz za pare tygodni jakie jaja wyjdą z tym zjazdem na Marzeninie, a wiem że na pewno będą. A politycy już sie teraz zabijają o głosy umieszczając w swoich wyborczych obietnicach hasła w stylu lepsze połączenie Zd-Woli z drogą S8.
fazi10 no está en línea  
Old November 17th, 2010, 03:52 PM   #70
Simon13
Registered User

Likes (Received): 8

Jest faktem, że te 45km to dość wredny odcinek. Prawie cały czas teren zabudowany, Kępno, etc.

Ale jak będzie A2+obw Wrocka+S8 Wroc-Syców+S8 WalichnowyA1+A1 to jakoś się to 45 km zaciśnie zęby i przeżyje.

Moim zdaniem to odcinek Łask-A1 ma dużo większy sens z łódzkim kawałkiem (Łask-Walichnowy) niż z poznańskim (Walichnowy-Syców). W ten sposób ruch tranzytowy może pójść trasą którą ma docelowo iść, tyle że 45km po środku będzie się jechało godzinę.

I cieszmy się, że węzeł Walichnowy miał DŚU w łódzkim kawałku.
Simon13 no está en línea  
Old November 17th, 2010, 04:10 PM   #71
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

nie przeżywajcie tak tej dziury, nawet jesli rzeczywiscie nowa dśu bedzie dopiero za rok a w czwartek rusza przetargi na walichnowy-a1 to ta 45km dziura bedzie istniała tylko przez rok od oddania do uzytku walichnowy-a1
to nie tragedia
IgorSel no está en línea  
Old November 17th, 2010, 05:53 PM   #72
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2131

Wierzysz w to patrząc codziennie jak walą się kolejne cegiełki dotychczasowego programu budowy dróg? Dobrze już było, a teraz kierowcy sfinansują tonące finanse publiczne.
Kuba.wro no está en línea  
Old November 17th, 2010, 06:14 PM   #73
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

w co wierze? w ogłoszenie przetargów? byłem sceptyczny ale juz kilka razy ta info pojawiła się na forum a źródłem była gdaka i chyba sam Cezary Cezary wiec mam nadzieje ze ten odcinek s8 jednak zawiera sie w tych sławnych 23,5mld
A dług niestety rośnie głównie przez inwestycje drogowe,zobaczymy ,trzymajmy kciuki, wbrew wcześniejszym przeciekom że pod nóż idą wszystkie przetargi bez umów ,od czasu wypłynięcia tych info podpisano juz 3 umowy
IgorSel no está en línea  
Old November 17th, 2010, 07:41 PM   #74
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 21093

Pod nóż miały isć przetargi bez umów i bez PnB. S1 miała je od jakiegoś roku.
Old November 17th, 2010, 07:51 PM   #75
Eliot75
Registered User

Likes (Received): 6

Dziś jest tak ze do centrum Łodzi z Sieradza jadę ok 1h 30 min jak są niezłe warunki. jak złe 2h.
Do Wrocławia w okolice dworca głównego 2h 20 min. (droga dwa razy dłuższa).
Więc o niebo lepiej jedzie się do Wrocławia. Sądzę że ta dziura nie będzie taką trudnością jak ta przez Sieradz i Łask do Łodzi. Jechałem ostatnio 3 razy do Wrocławia i jedzie się całkiem nieźle. Najgorzej jest od Walichnów do Wieruszowa. Potem jest ok.
Eliot75 no está en línea  
Old November 17th, 2010, 08:39 PM   #76
adikk
made in poland

adikk's Avatar

Likes (Received): 2298

Z Łodzi do Wrocławia to polecam jechać przez Łask-Wieluń. Duuuużo nerwów się oszczędza, puściutka droga.

Ja bym chciał żeby moja Łódź rosła, żeby miała wspaniałe pałace, zielone piękne ogrody i w ogóle, żeby był wielki handel, wielki ruch, wielki pieniądz.

Władysław Reymont "Ziemia obiecana"
adikk no está en línea  
Old November 17th, 2010, 11:04 PM   #77
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 502

Jutro o 11 Grabarczyk ma konferencję prasową w łódzkiej Gdace. Może coś powie.
wojtor no está en línea  
Old November 18th, 2010, 05:35 AM   #78
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2131

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
w co wierze? w ogłoszenie przetargów? byłem sceptyczny ale juz kilka razy ta info pojawiła się na forum a źródłem była gdaka i chyba sam Cezary Cezary wiec mam nadzieje ze ten odcinek s8 jednak zawiera sie w tych sławnych 23,5mld
A dług niestety rośnie głównie przez inwestycje drogowe,zobaczymy ,trzymajmy kciuki, wbrew wcześniejszym przeciekom że pod nóż idą wszystkie przetargi bez umów ,od czasu wypłynięcia tych info podpisano juz 3 umowy
I obyś się nie mylił.
Kuba.wro no está en línea  
Old November 18th, 2010, 09:38 AM   #79
CodeLukas
Wratislavia

Likes (Received): 34

Przetarg na

Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Walichnowy – węzeł Wrocław (A1), odcinek 2 (węzeł Walichnowy bez węzła – węzeł Złoczew wraz z węzłem) od km 101+972,92 do km 120+961,30

http://www.gddkia.gov.pl/auction/12062/show/

Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Walichnowy – węzeł Wrocław (A1), odcinek 3 (łącznik od węzła Sieradz Południe do połączenia z DK 12 i 14 ) od km 0+000,00 do km 6+022,88
http://www.gddkia.gov.pl/auction/12063/show

Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Walichnowy – Wrocław (A1), odcinek 4 (węzeł Złoczew –węzeł Sieradz Południe wraz z węzłem ) od km 120+961,30 do km 140+552,05
http://www.gddkia.gov.pl/auction/12064/show

Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Walichnowy – Wrocław (A1) odcinek 5 (węzeł Sieradz Południe bez węzła –węzeł Łask bez węzła ) od km 140+552,05 do km 174+200,00
http://www.gddkia.gov.pl/auction/12065/show

CodeLukas no está en línea  
Old November 18th, 2010, 09:46 AM   #80
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Dla mnie to dziwne że w całym kraju wstrzymują inwestycje , a tutaj na siłę ogłaszają przetargi które będą trwać i trwać.

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, s-8, sieradz, wieluń

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules