search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old March 1st, 2009, 05:34 PM   #2001
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

Likes (Received): 697

Quote:
Originally Posted by Michu33 View Post
Chyba mu chodziło o trzy pasy ruchu, ale po lewej stronie na bardzo małym odcinku są nawet 4 pasy
ja tam widzę nawet 5 pasów w kierunku Tarnowa. Swoją drogą nie wiem czym spowodowane owego gościa zdziwienie, od początku wiadomo że do węzła Bieżanowskiego mają być po trzy pasy.

Sponsored Links
Old March 1st, 2009, 05:49 PM   #2002
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

A mnie po ujrzeniu tego zdjęcia drażni, że największe rozmiary ma tablica "Kopalnia Soli w Wieliczce". Kogo obchodzi KSwW? Przed węzłem powinna stać brązowa tablica, a na drogwskazach można dopisać kierunek Wieliczka. I wystarczy.

Oprócz tego malowanie pasów wjzadowych na autotradę jest bez sensu. Nie można było dwóch pasów z łącznicy wyprowadzić na dwa zewnętrzne pasy autostrady, bez koniecznosci zmiany pasa, tak jak jest to na wyjeździe?

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Ogłoszono program budowy dróg
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Odwołano ministra

Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (
).
pmaciej7 no está en línea  
Old March 1st, 2009, 09:18 PM   #2003
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2818

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Oprócz tego malowanie pasów wjzadowych na autotradę jest bez sensu. Nie można było dwóch pasów z łącznicy wyprowadzić na dwa zewnętrzne pasy autostrady, bez koniecznosci zmiany pasa, tak jak jest to na wyjeździe?
Gdyby tak było, przez te ponad 4 lata miejscowi nauczyliby się że można wjechać na autostradę bez zmiany pasa, a więc dość szybko, do tego bez ustępowania pierwszeństwa. Po otwarciu nowego odcinka mogloby być nieciekawie.

To jak z tym kawałem z kompotem:

Jasio miał już 5 lat, a jeszcze nic nie mówił. Pewnego dnia mama podaje mu obiad, a Jasiu wrzeszczy:
- A gdzie kompot?!
Mama zdziwiona:
- Jasiu, to ty umiesz mówić.
- Umiem - odpowiada Jasio.
Mama:
- To dlaczego dotąd nic nie mówiłeś.
- Bo zawsze był kompot!
PLH no está en línea  
Old March 1st, 2009, 09:47 PM   #2004
kalle_sg
Registered User

kalle_sg's Avatar

Likes (Received): 1014

Quote:
Originally Posted by kmotrzak View Post
ja tam widzę nawet 5 pasów w kierunku Tarnowa.
Trochę naciągane te 5 pasów, zważywszy, że dwa skrajne prawe to pasy wyłączenia
Oczywiście 4-ty pas w kierunku Katowic też naciągany, bo (co widać nawet na zdjęciu) jest właściwie po prostu bardzo długim pasem włączenia.

Trochę szkoda, bo nie byłoby źle mieć takie szerokie drogi
kalle_sg no está en línea  
Old March 2nd, 2009, 08:01 AM   #2005
Bolek
Registered User

Likes (Received): 92

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
O rany, cholerny Fotosik, ile zdjęć Kronosa wcięło [...]
Może nie wcięło tylko transfer miesięczny przekroczył i zablokowali. Jak wróci do normy to znowu będą dostępne. Też to mi groziło. Zapłaciłem i nic nie blokują.
Bolek no está en línea  
Old March 3rd, 2009, 12:39 AM   #2006
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

Quote:
Originally Posted by kalle_sg View Post
Trochę naciągane te 5 pasów, zważywszy, że dwa skrajne prawe to pasy wyłączenia
Oczywiście 4-ty pas w kierunku Katowic też naciągany, bo (co widać nawet na zdjęciu) jest właściwie po prostu bardzo długim pasem włączenia.

Trochę szkoda, bo nie byłoby źle mieć takie szerokie drogi
wcale się nie wypieram że naciągnąłem :]
obwodnica Krakowa jest i w najbliższej przyszłości będzie głównie 2-pasmowa, i częściowo 3-pasmowa. Szczerze mówiąc to mam nadzieję że nie będzie nigdy potrzeby budowania tam 5-ciu pasów bo to by oznaczało astronomiczny ruch samochodowy na poziomie niemal nieosiągalnym dla miasta takiej wielkości, nawet licząc ogromny tranzyt. Uwierz ze kraje w których takie rozwiązania są konieczne są krajami z największymi problemami z transportem. Wiadomo że fajnie to wygląda i w ogóle cacy ale wszystko ciągnie za sobą skutki, kupujesz telewizor-musisz płacić. A potem i tak tylko marnujesz przed nim czas :] Pozdrawiam
Old March 3rd, 2009, 08:19 AM   #2007
TJ-Cracow
Registered User

TJ-Cracow's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
A mnie po ujrzeniu tego zdjęcia drażni, że największe rozmiary ma tablica "Kopalnia Soli w Wieliczce". Kogo obchodzi KSwW?
Jest to największa atrakcja turystyczna w tej okolicy. Kraków żyje z turystyki, a Wieliczka tym bardziej.

Quote:
obwodnica Krakowa jest i w najbliższej przyszłości będzie głównie 2-pasmowa, i częściowo 3-pasmowa. Szczerze mówiąc to mam nadzieję że nie będzie nigdy potrzeby budowania tam 5-ciu pasów bo to by oznaczało astronomiczny ruch samochodowy na poziomie niemal nieosiągalnym dla miasta takiej wielkości, nawet licząc ogromny tranzyt.
Ale przyznasz że lepiej byłoby mieć 5 pasów na 4 obwodnicy a 1 lub 2 pasy na 2 obwodnicy i ludzi przyzwyczajonych jeździć obwodnicą a nie pchać się przez centrum? Na omawianym odcinku mamy 3 pasy ponieważ według planów będzie tam równocześnie A4 i S7. A o ile lepiej byłoby gdyby 4 obwodnicą również przebiegał cały strumień idący Alejami i żałosną Trasą Centralną! Co zresztą częściowo się stanie ponieważ WOK ma szansę przejąć dużą część ruchu z DK7. Dlatego WOK o ile dobrze pamiętam ma również mieć 3 pasy.

Gdy jeżdżę z kolei zachodnią obwodnicą, unikając pchania się w Aleje, przeszkadza mi brak 3 pasa, ponieważ chciałbym pojechać szybciej nadrabiając stratę czasu wynikającą z jazdy naookoło. Gdyby więcej ludzi tamtędy jeździło zamiast Alejami, 3 pas byłby tam konieczny.

A północna 4 obwodnica powinna przejąć większość ruchu z północnej 3 obwodnicy - która jest GP 2x3 - i wiemy jaki jest na niej ruch.

Oczywiście zgadzam się że 4 obwodnica Krakowa 2x5 to fantazja, bo na razie modlimy się żeby w ogóle ją domknąć, ale z moich powyższych rozważań wynika, że 2x3 na całej długości będzie potrzebne w ciągu najbliższej dekady.

A powszechne obecnie planowanie przepustowości dróg "na styk", uprawiane przez Gdakę, prowadzące do tego, że w godzinach szczytu wszędzie jest ciasno i musi się jechać z taką prędkością jak inni, a nie można wyskoczyć na skrajny lewy pas i pojechać szybciej, też mam nadzieję kiedyś się skończy, bo samochód (zamiast KZ) jest od tego, żeby (w razie potrzeby) móc dotrzeć do celu szybciej, oszczędzając na czasie, a nie równać swojego tempa do tirów i fiatów Seicento. Nadmiar przepustowości nie boli, i odkąd mamy (na razie) pustą południową obwodnicę klasy A 2x3, marzę aby jak najwięcej dróg (oczywiście poza centrum) dawało taki komfort.
TJ-Cracow no está en línea  
Old March 5th, 2009, 05:56 PM   #2008
WOJ-KBR
Registered User

Likes (Received): 0

http://www.brzesko.ws/DesktopModules...2780&mid=10640
WOJ-KBR no está en línea  
Old March 5th, 2009, 06:24 PM   #2009
semi-dry
Registered User

Jeżeli to Twoje zdjęcia to dawaj je na forum.
semi-dry no está en línea  
Old March 5th, 2009, 11:58 PM   #2010
kmotrzak
it's complicated

kmotrzak's Avatar

Quote:
Originally Posted by TJ-Cracow View Post
Jest to największa atrakcja turystyczna w tej okolicy. Kraków żyje z turystyki, a Wieliczka tym bardziej.

Ale przyznasz że lepiej byłoby mieć 5 pasów na 4 obwodnicy a 1 lub 2 pasy na 2 obwodnicy i ludzi przyzwyczajonych jeździć obwodnicą a nie pchać się przez centrum? Na omawianym odcinku mamy 3 pasy ponieważ według planów będzie tam równocześnie A4 i S7. A o ile lepiej byłoby gdyby 4 obwodnicą również przebiegał cały strumień idący Alejami i żałosną Trasą Centralną! Co zresztą częściowo się stanie ponieważ WOK ma szansę przejąć dużą część ruchu z DK7. Dlatego WOK o ile dobrze pamiętam ma również mieć 3 pasy.

Gdy jeżdżę z kolei zachodnią obwodnicą, unikając pchania się w Aleje, przeszkadza mi brak 3 pasa, ponieważ chciałbym pojechać szybciej nadrabiając stratę czasu wynikającą z jazdy naookoło. Gdyby więcej ludzi tamtędy jeździło zamiast Alejami, 3 pas byłby tam konieczny.

A północna 4 obwodnica powinna przejąć większość ruchu z północnej 3 obwodnicy - która jest GP 2x3 - i wiemy jaki jest na niej ruch.

Oczywiście zgadzam się że 4 obwodnica Krakowa 2x5 to fantazja, bo na razie modlimy się żeby w ogóle ją domknąć, ale z moich powyższych rozważań wynika, że 2x3 na całej długości będzie potrzebne w ciągu najbliższej dekady.

A powszechne obecnie planowanie przepustowości dróg "na styk", uprawiane przez Gdakę, prowadzące do tego, że w godzinach szczytu wszędzie jest ciasno i musi się jechać z taką prędkością jak inni, a nie można wyskoczyć na skrajny lewy pas i pojechać szybciej, też mam nadzieję kiedyś się skończy, bo samochód (zamiast KZ) jest od tego, żeby (w razie potrzeby) móc dotrzeć do celu szybciej, oszczędzając na czasie, a nie równać swojego tempa do tirów i fiatów Seicento. Nadmiar przepustowości nie boli, i odkąd mamy (na razie) pustą południową obwodnicę klasy A 2x3, marzę aby jak najwięcej dróg (oczywiście poza centrum) dawało taki komfort.
nie przyznam, wyjaśniłem wszystko powyżej. Do 3 pasów w miejscu gdzie obwodnica Krakowa jest jednocześnie autostradą lub drogą ekspresową absolutnie nic nie mam, nawet się troszkę dziwie że się na taki krok nie zdecydowali. Ale ani 4 ani 5 pasów tam nie widzę, nie ma sensu. Sens jest w zbudowaniu 3 obwodnicy która będzie jednak sporo bliżej (zwróć uwagę że mówimy o wartościach kątowych i w przypadku 3-4km odległości między ringami, rzeczywista długość trasy jest znacznie znacznie mniejsza) i którą będzie bardziej służyła mieszkańcom Krakowa dzięki liczniejszym węzłom. Wówczas ilość osób korzystających z 4 obwodnicy dla ruchu międzydzielnicowego będzie znikoma.
Po prostu osadzam to co mówisz-nawet abstrahując od finansów- w realizacji realnych potrzeb. Nawet nie wiesz jak ogromny ruch musialby zaistnieć żeby wybudowali 5-pasmową obwodnicę, i nie chciałbyś takiego ruchu-uwierz. 3 pasy wystarczają żeby wyprzedzić 2 wyprzedzające się tiry. Z resztą nie fantazjujmy bo nic ciekawego w sumie nie wnosimy.
Old March 7th, 2009, 09:09 PM   #2011
bonarka
Registered User

Kraków-Tarnów

Nie chce mi sie przekopywać tego forum więc pytam. Na dzień dzisiejszy kiedy możliwe jest otwarcie odcinka Kraków_tarnów i potem rzeszów? Realnie patrząc
bonarka no está en línea  
Old March 7th, 2009, 09:13 PM   #2012
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11438

Kraków - Tarnów - koniec 2011
Tarnów - Rzeszów - maj 2012 ?? nie wiadmo. Nikt nie wie tego, tak samo jak Rzeszów - Korczowa

Rusonaldo no está en línea  
Old March 8th, 2009, 01:16 PM   #2013
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 12862

Według ostatnio ogłoszonego przetargu na odcinek Jarosław-Korczowa, ma być otwarty na Euro2012 (przynajmniej w sposób tymczasowy), czyli np z 1 jezdnią.
Luki_SL no está en línea  
Old March 10th, 2009, 12:40 AM   #2014
hyttom
Registered User

wycinka drzew na odcinku szarów brzesko ruszyła
hyttom no está en línea  
Old March 10th, 2009, 10:57 AM   #2015
mariosz
Kraków, Skarżysko-Kam

mariosz's Avatar

Likes (Received): 14

Nie za późno trochę ta wycinka? Zaraz się zaczyna okres lęgowy ptaków.
mariosz no está en línea  
Old March 10th, 2009, 12:56 PM   #2016
jakub.wolnicki
SSC addict

jakub.wolnicki's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by mariosz View Post
Trzy tygodnie - powinni zdążyć do końca miesiaca, jeśli nie ma dużo tej wycinki.
Old March 10th, 2009, 08:19 PM   #2017
Przem
Registered User

Likes (Received): 53

Quote:
Originally Posted by mariosz View Post
I we wrześniu się kończy, a budowa przecież szybciej nie ruszy.
Przem no está en línea  
Old March 12th, 2009, 09:07 PM   #2018
Batman1987
Registered User

Batman1987's Avatar

Likes (Received): 4

Witam, obserwuję to forum od jakiegoś czasu i wkońcu postanowiłem dołączyć i z tego miejsca pozdrawiam wszystkich forumowiczów
I na dzień dobry chciałem dodać że pojawiły się nowe zdjęcia na budowanej A4 z Krakowa do Szarowa http://www.wielicka-szarow.pl/galeria.html
Batman1987 no está en línea  
Old March 12th, 2009, 09:57 PM   #2019
semi-dry
Registered User

Pod ostatnim zdjęciem widnieje piękny podpis - Zagęszczanie stołka przyczółka
semi-dry no está en línea  
Old March 15th, 2009, 10:14 PM   #2020
Kronos KBC
Registered User

Likes (Received): 126

WA-01