search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old September 8th, 2009, 11:33 PM   #3001
Dymioneq
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by Tarnów_Euphory View Post
Na znakach to Tarnowa nie umieszczą
Całkiem niedawno bardzo się cieszyłem jak zobaczyłem na nowej tablicy za węzłem wielickim "Tarnów" na niebieskiej tablicy. I to prawdopodobnie będzie jeden jedyny raz patrząc od zachodu. Też mnie to drażni - przecież to miasto z ponad 100k mieszkańcami i po trasie. No i miejsce na tablicy jest.
Dymioneq no está en línea  

Sponsored Links
Old September 9th, 2009, 07:26 AM   #3002
kvmtas1869
Registered User

kvmtas1869's Avatar

Likes (Received): 35

Nie rozumie, czego się tu czepiacie czy jest czy niema coś na tablicy. Ja uważam byśmy poczekali na zakończenie tego odcinaka autostrady, a nie czepiali się szczegółów.
Poczekajmy na nową fotorelacje z tego odcinka i kiedyś tam na nowych odcinkach A4-ki .
kvmtas1869 no está en línea  
Old September 9th, 2009, 08:25 AM   #3003
Macko28
Registered User

Likes (Received): 0

Wie ktoś co tam słychac na słynnej "dziurze" ? - minęło troche czasu więc może coś tam sie zmieniło.

Pzd.
Macko28 no está en línea  
Old September 9th, 2009, 08:34 AM   #3004
dasho
Registered User

Likes (Received): 26

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...od_gorke_.html

wczesnie sie obudzili
dasho no está en línea  
Old September 9th, 2009, 11:38 AM   #3005
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 76

Opóźnienia na A4 Wielicka - Szarów są tylko i wyłącznie z winy wykonawcy.
Przez długi czas nic się nie robiło na budowie - prawie 10 miesięcy budowa stała.
Więc mam nadzieję, że Dragados dostanie spore kary za nie dotrzymanie terminu, który już raz był przekładany - oficjalny czas otwarcia to był kwiecień 2009r.

Niestety obawiam się, że takie same "akcje" będą na odcinku A1, który Dragados też buduje.
Dziwne jest to, że Polimex Mostostal, który jest w konsorcjum z Dragados na innych budowach radzi sobie rewelacyjnie (S7, A1).
j-cube no está en línea  
Old September 9th, 2009, 12:01 PM   #3006
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 20689

Ile ma Polimex-Ms udziałów w tym konsorcjum? 10 procent? Jeżeli coś koło tego, to przecież nie będą robić tego, czego nie mają przyporządkowane do robienia. Nie są organizacją non-profit.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
michael_siberia no está en línea  
Old September 9th, 2009, 12:23 PM   #3007
japan
Registered Abuser

japan's Avatar

Likes (Received): 75

Quote:
Originally Posted by Kronos KBC View Post
[B][SIZE="4"]

Z Rzeszowa do Korczowej jest 85,2 km (tak przynajmniej pokazuje zumi), skąd więc uparte twierdzenie, że jest tam prawie dwa razy dalej, czyli 150 km?

'W siedemdziesięciu dwóch procentach wypadków, kiedy ludzie powołują się na statystykę, podają liczby, które sami wymyślili.' - Jo Nesbo
japan no está en línea  
Old September 9th, 2009, 12:24 PM   #3008
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

Najwyraźniej wszystkie te Korczowy (także na Kraków-Szarów) miały być Lwowami. Nie widzę innego logicznego wyjaśnienia.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
Old September 9th, 2009, 12:58 PM   #3009
paka13
Registered User

Likes (Received): 1

Witam a o to co dziś znalazłem na gddkia:
http://www.krakow.gddkia.gov.pl/media/2009_09/art05.htm
ciekawe
Pozdrowienia
paka13 no está en línea  
Old September 9th, 2009, 03:25 PM   #3010
WormBoy
Registered User

WormBoy's Avatar

Likes (Received): 960

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Ile ma Polimex-Ms udziałów w tym konsorcjum? 10 procent? Jeżeli coś koło tego, to przecież nie będą robić tego, czego nie mają przyporządkowane do robienia. Nie są organizacją non-profit.
O ile wiem to konsorcjum ma podziały około 60/40
Liderem jest Dragados i to oni zajmują się biurokracją głównie.
Miałem okazję współpracować z Dragadosem i wiem jak to u nich wygląda. Papier jest święty i bez niego nic nie zrobią. Terminy im wiszą kiedy jeszcze do końca daleko.
Ciekaw jestem jak będzie wyglądała samodzielna budowa Dragadosa A1, bo gdyby nie ciśnienie z PXMS to tą A4 budowaliby jeszcze drugie tyle czasu...
WormBoy no está en línea  
Old September 9th, 2009, 03:30 PM   #3011
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by WormBoy View Post
O ile wiem to konsorcjum ma podziały około 60/40
Liderem jest Dragados i to oni zajmują się biurokracją głównie.
Miałem okazję współpracować z Dragadosem i wiem jak to u nich wygląda. Papier jest święty i bez niego nic nie zrobią. Terminy im wiszą kiedy jeszcze do końca daleko.
Ciekaw jestem jak będzie wyglądała samodzielna budowa Dragadosa A1, bo gdyby nie ciśnienie z PXMS to tą A4 budowaliby jeszcze drugie tyle czasu...
Najlepsze jest to że ..... każdy wie co Dragados wyprawia ,ale każdy ma to ... głęboko. Powinno być że jak jest udowodniona wina wykonawcy na opóźnienie to nie może później on startować w przetargach ,a tak mamy obawy co A1 i kolejnych przetargów w których Dragados startuje.

Patryjota no está en línea  
Old September 9th, 2009, 04:15 PM   #3012
Maya83
Registered User

Likes (Received): 5456

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Najlepsze jest to że ..... każdy wie co Dragados wyprawia ,ale każdy ma to ... głęboko. Powinno być że jak jest udowodniona wina wykonawcy na opóźnienie to nie może później on startować w przetargach ,a tak mamy obawy co A1 i kolejnych przetargów w których Dragados startuje.
Tak to po paru latach by się okazało, że nikt by nie mógł u nas budować. Każda firma ma coś na sumieniu.
Maya83 no está en línea  
Old September 9th, 2009, 04:18 PM   #3013
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Tak to po paru latach by się okazało, że nikt by nie mógł u nas budować. Każda firma ma coś na sumieniu.
Ale już Dragados za to co tu robi czy Eurovia za ciągłe protesty to znacznie przeginają.

Patryjota no está en línea  
Old September 9th, 2009, 04:21 PM   #3014
Maya83
Registered User

Likes (Received): 5456

Też jestem wkurzony, że Dragados się tak ociąga, ale pomysł ograniczania konkurencji nie jest najszczęśliwszy.
Maya83 no está en línea  
Old September 9th, 2009, 04:24 PM   #3015
8_listopada
Registered User

Likes (Received): 0

Nie wiem, która firma zawiniła przy budowaniu nasypu w okolicach dziury, ale naprawą zajmował się Polimex, więc może tym razem się nie obsunie. A pechowemu Dragadosowi to nawet kostka pod siedzibą "posiadała".
8_listopada no está en línea  
Old September 9th, 2009, 04:26 PM   #3016
michael_siberia

michael_siberia's Avatar

PD Ziajka dostał (?) swojego czasu zakaz startowania w przetargach we Wrocławiu.

Niezła wpadka

Old September 10th, 2009, 07:37 PM   #3017
Kronos KBC
Registered User

Likes (Received): 126

Fotka "dziury" w szerszym formacie zrobiona dzisiaj

Kronos KBC no está en línea  
Old September 10th, 2009, 08:35 PM   #3018
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 506

Wybrali chyba ze 3 metry ziemi. Jestem w szoku.
zagłębiak no está en línea  
Old September 10th, 2009, 09:15 PM   #3019
krakusek
Registered User

krakusek's Avatar

I bardzo dobrze. Tym razem fuszerki nie można odstawić.

PS: A Wiadomości tradycyjnie już okazały się niekompetentne. Swoim poziomem coraz bardziej zbliżają się do Faktu albo SE. Nie wiadomo po co pokazali wywiad z jakąś babą, która nie ma w zasadzie pojęcia co dzieje się na budowie [tak jak "dziennikarze"], a przez to jej "ważną" opinię będą powtarzać inni "znawcy"

krakusek no está en línea  
Old September 10th, 2009, 09:33 PM   #3020
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 76

Ten wywiad to był w Informacjach na Polsacie

Ciekaw jestem jak Gdaka zrobi otwarcie A4 w połowie października skoro "dziura" powoli będzie likwidowana.
Grudzień jak nic otworzą - skończą w październiku/ listopadzie i z 1 miech odbiory - bo jakość wykonania na tym odcinku może być żenująca.
j-cube no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, kraków, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules