search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 29th, 2009, 11:33 PM   #3921
krakusek
Registered User

krakusek's Avatar

Dokładnie.

A teraz koniec OT. Jutro przejadę się nowym odcinkiem, to przekonam się na własnej d****, tzn podwoziu, czy trzęsie
Fotek chyba nie będę wstawiał bo Kronos już to zrobił, chyba że coś mnie zaciekawi.
krakusek está en línea ahora  

Sponsored Links
Old October 29th, 2009, 11:39 PM   #3922
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by krakusek View Post
kolega już powędrował do zaczarowanej Księgi bringów i banów.
Nasze drogowe sprawy załatwiamy we własnym gronie
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=496131

Quote:
Originally Posted by Agusia View Post
gdy w lipcu pisałam, że jechałam otwartą obwodnicą Lubnia to też mi nikt nie uwierzył, a i tak wyszło na moje.
Eee tam, nikt. Ci wierzący po prostu nie komentowali.

Swoją drogą to się robi tradycja małopolskiej Gdaki - otwieranie dróg dla ruchu cichaczem.

Quote:
Originally Posted by Agusia View Post
W każdym razie "Sto Lat" dla Dragadosa.
Oby nie było to sto lat poprawek

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea  
Old October 29th, 2009, 11:42 PM   #3923
Agusia
d(*_*)b ~{|KR|)

Agusia's Avatar

Likes (Received): 13927

Quote:
Originally Posted by kicaj View Post
co do tej nawierzchni to faktycznie mogliby się nad nią bardziej pochylić
Kilka minut temu śmigałem tym nowym odcinkiem, jadąc do Krakowa jest taki kawałek na którym nawierzchnia jest bardzo pochylona do środka jezdni, zaczyna się i kończy dość gwałtownie, czyżby się tam machnęli, czy tak ma być?? zwróci ktoś na to uwagę?? czy tylko mi sie wydawało??
No właśnie o tym pisałam kilka postów wcześniej. Nachylenie jest do środka i bardzo dziwnie się jedzie po tym.
Agusia no está en línea  
Old October 30th, 2009, 12:04 AM   #3924
AeroPro
Registered User

Likes (Received): 0

Ja powiem tyle,że na żywo śledziłem budowę A4 w Szarowie.Autostrada w ostatnich miesiącach na tej części odcinku,nie wiem jak na innych wyglądała-szybko,szybko,szybko.Ale tak na takie przyspieszenie jakie mieli,autostrada jest ładnie wykonana.
Pozdrawiam
AeroPro no está en línea  
Old October 30th, 2009, 12:33 AM   #3925
bochnianinpl
Registered User

widocznie musi tak być do środka wyprofilowana !! nieraz sie spotkalem z takim czymś... inzynierki wiedzą co robią
bochnianinpl no está en línea  
Old October 30th, 2009, 01:22 AM   #3926
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Jak otworzyli odcinek Zagorzelec-Krzyzowa to też coś tam było, że jakieś nierówności są w okolicy jakiegoś węzła. Raz jak tam jechałem i o tym myślałem to zdawało mi się, że faktycznie coś tam wyczuwam.
Ale jak potem kilka razy jechałem i nie pamiętałem nawet o tym to tylko śmignąłem i tyle. Żadnych nierówności nie zauważyłem. Pełen komfort, przy 150-160 zakrętu się nie czuje. Wiem że to już ponad normę ale chciałem sprawdzić żeby mieć porównanie z niemiecką A4.

Myślę, że podobnie jest i tutaj. 20km to raptem ok 10 min. Dopiero w grudniu będę tamtędy jechał ale pewnie tylko śmignę i tyle. A te jakieś dywagacje są bez większego znaczenia bo zawierają bardzo mało szczegółów. Przede wszystkim należałoby podać przy jakieś prędkości coś tam ktoś odczuwa. No i jak jedziesz 10 letnim fiatem punto to inaczej pewne rzeczy odczuwasz przy 130 niż jak jedziesz 2 letnią S klassą albo 3 letnim emelem.

Więc myślę, że będzie dobrze a nowa droga będzie nam służyła długo, a jak komuś się nie podoba nowa autostrada to niech jeździ DK4, tam teraz powinno być luźniej

Last edited by Gęsior; October 30th, 2009 at 02:05 AM.
Gęsior no está en línea  
Old October 30th, 2009, 01:41 AM   #3927
Tonk
Registered User

Likes (Received): 14

W Niemczech czy inne kraje zachodnie nie byłoby odbioru. Przecież gołym okiem widac po tej autostradzie jak to jest wszystko z łaską zrobione. Porównujcie wykończenie nowych autostrad w Niemczech albo Austrii do Polskich. Jeśli się człowiek w to wgłębia to różnica jest zauważalna. Widac na zachodzie znacznie większą kreatywnośc wykonawców także projektantów niż u nas....
Tonk no está en línea  
Old October 30th, 2009, 01:46 AM   #3928
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Po czym to oceniasz po zdjęciach ?? I o jakich nowych projektach mówisz w Austrii czy Niemczech, tylko konkretnie. Co ma tutaj do rzeczy kreatywność wykonawców?? Oni mają robić zgodnie z projektem a nie kreować . Oj, późna pora idź spać jak masz pisać bzdurki.

Last edited by Gęsior; October 30th, 2009 at 01:53 AM.
Gęsior no está en línea  
Old October 30th, 2009, 02:20 AM   #3929
szkieletor
Registered User

szkieletor's Avatar

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
2 rzeczy na które zwróciłem uwagę po tym bardzo fajnym filmiku:

1) 4,18s - PPO - zatrzęsło samochodem i kobieta mówi "O Jezu" - tam chyba jest rzeczywiście trochę nierówno;
Może to zdjęcie tobie i innym wyjaśni dlaczego tam jest tak "nierówno"
Zdjecie KronosaKBC :

W tym miejscu mają być bramki.

P.S C&%J w [email protected] polskim malkontentom - Pozdrawiam
Ludzie zmieńcie się wreszcie!
szkieletor no está en línea  
Old October 30th, 2009, 08:45 AM   #3930
kompas
Registered User

No i wygląda, że niestety strażacy mogli dzisiaj przetestować w praktyce wjazd na autostradę i interwencję - dzisiaj koło 6.40 na węźle w Szarowie na samym końcu pasa Kraków-Rzeszów widziałem jakiś rozwalony samochód + dwa wozy strażackie z zapalonymi kogutami. Nie widziałem za wiele, ale nie wyglądało to na ćwiczenia - natomiast samochód miał rozwalony głównie tył, więc jest szansa że nic poważnego ludziom się nie stało.
kompas no está en línea  
Old October 30th, 2009, 08:45 AM   #3931
davidss1
Registered User

Likes (Received): 65

Quote:
Originally Posted by Gęsior View Post
Jak otworzyli odcinek Zagorzelec-Krzyzowa to też coś tam było, że jakieś nierówności są w okolicy jakiegoś węzła. Raz jak tam jechałem i o tym myślałem to zdawało mi się, że faktycznie coś tam wyczuwam.
Ale jak potem kilka razy jechałem i nie pamiętałem nawet o tym to tylko śmignąłem i tyle. Żadnych nierówności nie zauważyłem. Pełen komfort, przy 150-160 zakrętu się nie czuje. Wiem że to już ponad normę ale chciałem sprawdzić żeby mieć porównanie z niemiecką A4.

Jeśli podejmujemy się na tym forum rozmów o A4 to piszemy o wszystkim i o dobrych stronach i złych...nie można mówić w stylu,,dobra dobra jakoś będzię" to powinno byc zrobione dobrze i profesjonalnie nawet kosztem gdyby Krk-Szarów miało jeszcze z miesiąc poczekać.

Więc myślę, że będzie dobrze a nowa droga będzie nam służyła długo, a jak komuś się nie podoba nowa autostrada to niech jeździ DK4, tam teraz powinno być luźniej
Jeśli podejmujemy się na tym forum rozmów o A4 to piszemy o wszystkim i o dobrych stronach i złych...nie można mówić w stylu,,dobra dobra jakoś będzię" to powinno byc zrobione dobrze i profesjonalnie nawet kosztem gdyby Krk-Szarów miało jeszcze z miesiąc poczekać.
davidss1 no está en línea  
Old October 30th, 2009, 08:47 AM   #3932
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11762

Quote:
Originally Posted by szkieletor View Post
Może to zdjęcie tobie i innym wyjaśni dlaczego tam jest tak "nierówno"
Zdjecie KronosaKBC :

W tym miejscu mają być bramki.

P.S C&%J w [email protected] polskim malkontentom - Pozdrawiam
Ludzie zmieńcie się wreszcie!
Po 1 wiem doskonale że jest tam planowane PPO. Pracuje przy drogach od wielu lat i wiem że takie miejsce da się zrobić lepiej.

Po 2 nie jestem malkontentem tylko wk...a mnie że wszyscy co przejechali tą drogą nie mają dobrych wrażeń z jazdy. Dlaczego nikt nie mówi że jest źle na A2 lub na północnym odcinku A1??
Rusonaldo no está en línea  
Old October 30th, 2009, 09:35 AM   #3933
TJ-Cracow
Registered User

TJ-Cracow's Avatar

Likes (Received): 2

Niestety nieprędko dam radę się przejechać, a szkoda, bo moje auto wykrywa najlżejszą niedoskonałość nawierzchni, a w porównaniu z idealnym odcinkiem Łagiewniki - Wielicka byłoby łatwo stwierdzić różnicę, nawet na umiarkowanej prędkości.

Ciekawe czy niedoskonałości, o których mówicie, są większe, niż na niedawno remontowanych odcinkach DK4 do Tarnowa? Bo DK4 wydawała mi się idealna - z tym, że jechałem nią cały czas przepisowo, więc nie wiem, jak wypadłaby w porównaniu z A4 Dragadosa przy prędkości powyżej 100km/h.
TJ-Cracow no está en línea  
Old October 30th, 2009, 10:17 AM   #3934
macieii
Registered User

Likes (Received): 1811

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Po 1 wiem doskonale że jest tam planowane PPO. Pracuje przy drogach od wielu lat i wiem że takie miejsce da się zrobić lepiej.

Po 2 nie jestem malkontentem tylko wk...a mnie że wszyscy co przejechali tą drogą nie mają dobrych wrażeń z jazdy. Dlaczego nikt nie mówi że jest źle na A2 lub na północnym odcinku A1??
Rusonaldo, a nie jest to przypadkiem problem "Księżniczki na ziarnku grochu" - nasze drogi - zbudowane wg zachodnich standardów - są mimo swojej równości etc. zbyt dużym wyzwaniem dla polskich kaszlaków ze ściachanym zawieszeniem ?
macieii no está en línea  
Old October 30th, 2009, 10:40 AM   #3935
Maciej
Registered User

Likes (Received): 72

Quote:
Originally Posted by macieii View Post
Rusonaldo, a nie jest to przypadkiem problem "Księżniczki na ziarnku grochu" - nasze drogi - zbudowane wg zachodnich standardów - są mimo swojej równości etc. zbyt dużym wyzwaniem dla polskich kaszlaków ze ściachanym zawieszeniem ?
Nie generalizujcie proszę - są tacy którzy mają dobre auta i dobre zawieszenie ;-) i uważają że ten kawałek nie jest taki jaki być powinien ...
Wygląda na to że wykonawca odwalił fuszerę - dopuszczenie do użytkowania ( warunkowe ) wydane zostało jedynie ze względu "na ważny interes społeczny".
Okazało się że strażak z Wieliczki miał rację, wciąż trwają roboty poza jezdniami ( a to chyba jest ten sam kontrakt ? ).
Smutne :-(

Pzdr Maciej
Maciej no está en línea  
Old October 30th, 2009, 10:48 AM   #3936
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 76

Ee tam jak jeżdżę Lanosem i każdą nierówność czuć ale na odcinku POK A4 nic nie czuję. Podejrzewam, że w przypadku A4 do Szarowa też tak będzie tylko nie mam jakość czasu by pojechać i strzelić filmiki. Może dziś się to uda wtedy inwestycja będzie zarówno obfotografowana jak i obfilmowana
No i w przyszłym tygodniu jadę na budowę S7 to zrobię filmiki z węzła Bieżanów jak pięknie sobie jeżdżą ciężarówki i osobówki po nowej A4
j-cube no está en línea  
Old October 30th, 2009, 10:53 AM   #3937
VVacek
Registered User

Likes (Received): 82

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Teraz sprawdziłem i ... w przetargach na budowę A4 Szarów - Tarnów nie ma przerwy zimowej. Czyli "zimowe" podpisanie umowy daje nam "zimowe" otwarcie A4. Miejmy nadzieje że odbędzie się to jeszcze w roku 2011.

PS W niedzielę zmienię nazwę wątku na [A4] Szarów-Tarnów . Także z pisaniem o odcinku A4 Kraków - Szarów możecie się przenosić do wątku o remontach na A4.
Raczej moze lepiej by było gdybyś zamknął ten wątek ze zmainą tytułu na "Kraków - Szarów" i nowy "Szarów - Tarnów"

Moja skromna propozycja
VVacek no está en línea  
Old October 30th, 2009, 11:06 AM   #3938
maciekph
Registered User

maciekph's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by j-cube View Post
Ee tam jak jeżdżę Lanosem i każdą nierówność czuć ale na odcinku POK A4 nic nie czuję. Podejrzewam, że w przypadku A4 do Szarowa też tak będzie tylko nie mam jakość czasu by pojechać i strzelić filmiki. Może dziś się to uda wtedy inwestycja będzie zarówno obfotografowana jak i obfilmowana
No i w przyszłym tygodniu jadę na budowę S7 to zrobię filmiki z węzła Bieżanów jak pięknie sobie jeżdżą ciężarówki i osobówki po nowej A4
Dzisiaj się przejadę i sprawdzę. Od węzła z DK44 do Szarowa.

A teraz podstawowe pytania: co jeśli to nie jest tylko nasze polskie marudzenie, tylko rzeczywiście jest coś nie tak i odwalili fuszerkę w jakości nawierzchni?
Jest jakaś możliwość zgłoszenia tego faktu? Co na to gdaka?
maciekph no está en línea  
Old October 30th, 2009, 11:28 AM   #3939
Djinn
Registered User

Djinn's Avatar

Likes (Received): 15

Przejazd "dołem" DK75 przez węzeł Szarów - 29.10.2009r.

Rano, ok 7:15 w kierunku Kraków ---> Szarów

Węzeł Szarów - kierunek Kraków-Szarów

Po południu, ok 15:45 w drodze powrotnej. Większy ruch, głównie ciężarówki.

Węzeł Szarów - kierunek Szarów-Kraków

I jeszcze sprzed 4 tygodni .....

Węzeł Szarów - kierunek Kraków-Szarów

ps. Jeden dzień mnie nie było a tu 11 stron do przeczytania ....
Djinn no está en línea  
Old October 30th, 2009, 11:29 AM   #3940
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 76

Quote:
Originally Posted by maciekph View Post
Dzisiaj się przejadę i sprawdzę. Od węzła z DK44 do Szarowa.

A teraz podstawowe pytania: co jeśli to nie jest tylko nasze polskie marudzenie, tylko rzeczywiście jest coś nie tak i odwalili fuszerkę w jakości nawierzchni?
Jest jakaś możliwość zgłoszenia tego faktu? Co na to gdaka?
Zawsze można to nagłośnić i dać info do mediów - oni uwielbiają takie tematy. Nowa autostrada, po której nie da się jeździć bo trzepie - czy coś w tym stylu.
Pewnie znając życie to nic się nie da zrobić - bo nie ma takiego bublu jak był na obwodnicy Wyszkowa.
Dopóki się nie przejadę to nic nie powiem o nawierzchni.
j-cube no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, kraków, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules