search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 30th, 2009, 12:09 PM   #3941
barlog
Registered User

Likes (Received): 2

Wczoraj jechałem autostradą od Wrocławia aż do Brzeska i naprawde nowy odcinek na odległości około 5km od Krakowa jest ułożony fatalnie. Lepsza nawierzchnia jest na DK4 między Targowiskiem a Brzeskiem. Lepsza jest także na niedawno remontowanej autostradowej obwodnicy Krakowa. W końcu lepsza jest na Śląsku i Dolnym Śląsku. Ewidentnie moim zdaniem problem tkwi w nieprawidłowym rozwalcowaniu asfaltu. I nawet nie chodzi o połączenia z obiektami inżynieryjnymi. Jednak żeby całkowicie nie wieszać psów, to po tych około 5-10 km jedzie się już bardzo przyjemnie. Chciałbym też znaznaczyć że odcinek od węzła Łagiewniki do węzła Wielicka to też jest tragedia jeśli chodzi o równość nawierzchni.

Na miejscu Gddkia zamknąłbym jedną nitke autostrady i kazał pociagnąć nową warstwę ścieralnej. Kierowcy i tak omijaliby dzięki temu Wieliczkę. A Dragados by się nauczył że u nas nie odwala się fuszerki. Źle się bardzo dzieje, że nasi inspektorzy po9zwalają na takie dziadostwo. I niech nikt nie mói że się lepiej nie da, bo wystarczy pojechać do Berlina i można porównać nawierzchhnie betonowe u nich i u nas. Przepaści nie ma ale różnica jest. O naszej betonowej to mam na myśli północną nitkę A12 i A4 pomiędzy Wrocławiem a Krzyżową. Nie miałem jeszcze przyjemności jechać nową A4 do Zgorzelca.

Last edited by barlog; October 30th, 2009 at 12:17 PM.
barlog no está en línea  

Sponsored Links
Old October 30th, 2009, 12:40 PM   #3942
WojtekW80
Registered User

WojtekW80's Avatar

Likes (Received): 0

Niemiecka 11 i 14, momentami są ewidentnie spartolone, a tarka jest niegorsza niż u nas. Nie znam się na tym, ale mam wrażenie, że wysadzone są tam dylatacje, więc to nie jest tak, że jak coś jest niemieckie to z definicji jest superwspaniałe. A beton na istniejącej nitce A18 jest akurat bez zarzutu moim zdaniem.
WojtekW80 no está en línea  
Old October 30th, 2009, 12:49 PM   #3943
pitia
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by WojtekW80 View Post
Niemiecka 11 i 14, momentami są ewidentnie spartolone, a tarka jest niegorsza niż u nas. Nie znam się na tym, ale mam wrażenie, że wysadzone są tam dylatacje, więc to nie jest tak, że jak coś jest niemieckie to z definicji jest superwspaniałe. A beton na istniejącej nitce A18 jest akurat bez zarzutu moim zdaniem.
po prostu...wszedzie dobrze gdie nas nie ma...
pitia no está en línea  
Old October 30th, 2009, 12:53 PM   #3944
radoslawr
Registered User

radoslawr's Avatar

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by barlog View Post

Na miejscu Gddkia zamknąłbym jedną nitke autostrady i kazał pociagnąć nową warstwę ścieralnej. Kierowcy i tak omijaliby dzięki temu Wieliczkę. A Dragados by się nauczył że u nas nie odwala się fuszerki. Źle się bardzo dzieje, że nasi inspektorzy po9zwalają na takie dziadostwo. I niech nikt nie mói że się lepiej nie da, bo wystarczy pojechać do Berlina i można porównać nawierzchhnie betonowe u nich i u nas. Przepaści nie ma ale różnica jest. O naszej betonowej to mam na myśli północną nitkę A12 i A4 pomiędzy Wrocławiem a Krzyżową. Nie miałem jeszcze przyjemności jechać nową A4 do Zgorzelca.
Tylko żeby zamknąć i kazać poprawić trzeba udowodnić, że jest źle... A to może nie być takie proste, bo jak wynika z opisów są to małe nierówności, które pewnie mieszczą się w granicy dopuszczalnych ( 3 mm-przy mierzeniu planografem)
radoslawr no está en línea  
Old October 30th, 2009, 12:54 PM   #3945
HOWARD.KNOPFLER
Registered User

HOWARD.KNOPFLER's Avatar

Likes (Received): 41

Cool

http://www.malopolskie.pl/Wydarzenia/index.aspx?id=5067

HOWARD.KNOPFLER no está en línea  
Old October 30th, 2009, 12:59 PM   #3946
tzc
Registered User

Likes (Received): 42

Chyba na tej bramownicy powinny być tablice...Będą je zawieszać pod ruchem?
tzc no está en línea  
Old October 30th, 2009, 01:02 PM   #3947
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Likes (Received): 454

chyba jeszcze nie było pełnej info o otwarciu ofert http://www.krakow.gddkia.gov.pl/wyda...%20BRZ-WIE.pdf http://www.krakow.gddkia.gov.pl/wyda..._WIE-KRZYZ.pdf
damianmmm no está en línea  
Old October 30th, 2009, 01:20 PM   #3948
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 510

Pewnie wieszając tablice zablokują po dwa pasy lub zrobią to w nocy gdy ruch jest mniejszy.
zagłębiak no está en línea  
Old October 30th, 2009, 01:24 PM   #3949
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Quote:
Originally Posted by davidss1 View Post
Jeśli podejmujemy się na tym forum rozmów o A4 to piszemy o wszystkim i o dobrych stronach i złych...nie można mówić w stylu,,dobra dobra jakoś będzię" to powinno byc zrobione dobrze i profesjonalnie nawet kosztem gdyby Krk-Szarów miało jeszcze z miesiąc poczekać.
Zgadzam się 100%, jak robić to porządnie a wszelkiej fuszerce mówimy NIE, tylko na miłość boską, trochę więcej konkretów jak już się osądza coś. A nie że baba krzyknęła "Ło Jezu", może sobie przypomniała że kartofle przesoliła i chłop ją natłucze . Ja rozumiem że nie każdy jest drogowcem (sam nim nie jestem), i nie każdy ma maszynę do badania nawierzchni.

Ale myślę że jakby chociaż prędkość podać i klasę samochodu jakim się jedzie to już coś można wywnioskować i wspólnie osądzić. Niby w żadnym samochodzie nie powinno jakoś telepać czy podskakiwać, ale jakieś miesiąc temu ktoś pisał że motorem tam jeździł i było super. Więc tyle opinii ile użytkowników.

EDIT
A że Dragados powinien dostać po nosku za tą "robotę" to już dawno mówiłem. Nie dość, że pół roku opóźnienia to jeszcze tyle niedoróbek i jakieś warunkowe dopuszczanie.

Quote:
Originally Posted by WojtekW80 View Post
Partacze są wszędzie, i w Niemczech, i Polsce i w Nowej Zelandii, jeżeli zamawiający pozwala na partactwo to wykonawca partaczy bo pewnie tak jest taniej, w wykonawcy bardziej zależy żeby zarobić a nie zrobić. Tylko że ludziom mieszkającym nad Wisłą z niewiadomych przyczyn wydaje się, że między Bugiem a Odrą jest ich wyjątkowe zagęszczenie.

Tak jak w domu zamówisz fachowca i płacisz jak za fachowca a masz partacza, kwestia tego żeby partacza zmusić do dobrej roboty albo nie zapłacić i wymienić.

Last edited by Gęsior; October 30th, 2009 at 02:15 PM.
Gęsior no está en línea  
Old October 30th, 2009, 01:24 PM   #3950
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 503

Porównanie wniosków i ofert:

Wierzchosławice - Krzyż

SKANSKA S.A. brak oferty
Bilfinger Berger brak oferty
Hochtief + EUROVIA + Stavby Silnic a Zeleznic brak oferty
Mostostal Warszawa + BUDIMEX DROMEX brak oferty
Bogl a Krysl (CR) + Bogl & Krysl (PL) + VAHOSTAV-SK (CR) + DROGBUD + IMB Podbeskidzie + Wakoz 548 682 219,71
MOTA-ENGIL (PL) + MOTA-ENGIL (P) + Mosty Łódź + INTERCOR 616 801 359,21
POLIMEX-MOSTOSTAL + DOPRASTAV 570 438 531,26
Alpine Bau + Alpine (CR) + Alpine (PL) + ABN SOLID 646 033 594,03
ASTALDI + PBDM Mińsk Maz. brak oferty
MSF (P) + MSF (PL) brak oferty
Strabag + HERMANN KIRCHNER + DYWIDAG BAU 573 667 678,42
J&P AVAX brak oferty
SANDO + CONSTRUCCTIONES SANCHEZ DOMINGUEZ-SANDO brak oferty
DTP TERRASSEMENT + KARMAR brak oferty
NDI + SB GRANIT 598 306 650,13
DRAGADOS 542 800 853,04
SRB + PBG + Aprivia brak oferty

budżet: 1 148 004 947,38

Brzesko - Wierzchosławice

SKANSKA S.A. brak oferty
Bilfinger Berger brak oferty
EUROVIA + Vinci Construction + Hochtief + Warbud brak oferty
MOTA-ENGIL (PL) + MOTA-ENGIL (P) + BUDIMEX DROMEX + Mostostal Warszawa 842 714 097,37
POLIMEX-MOSTOSTAL + DOPRASTAV + METROSTAV 729 928 128,01
Alpine Bau + Alpine (CR) + Alpine (PL) + ABN SOLID 852 149 721,93
ASTALDI + PBDM Mińsk Maz. brak oferty
POLDIM + Bogl a Krysl (CR) + Bogl & Krysl (PL) + VAHOSTAV-SK (CR) + DROGBUD + IMB Podbeskidzie + Wakoz 692 712 478,40
MSF (P) + MSF (PL) + INTERCOR + MOSTY ŁÓDŹ 737 773 262,97
J&P AVAX 876 928 819,70
SANDO + CONSTRUCCTIONES SANCHEZ DOMINGUEZ-SANDO brak oferty
DRAGADOS 651 398 478,38
DTP TERRASSEMENT + KARMAR brak oferty
PBG + SRB + Aprivia brak oferty
HERMANN KIRCHNER + Strabag + DYWIDAG BAU 748 194 164,44
NDI + SB GRANIT 622 501 701,12

budżet: 1 309 390

Skanska, Sando czy BB odpuszczają sobie. A np. J&P Avax czy MSF wybierają tylko niektóre odcinki

Last edited by wojtor; October 30th, 2009 at 01:45 PM.
wojtor no está en línea  
Old October 30th, 2009, 02:47 PM   #3951
TJ-Cracow
Registered User

TJ-Cracow's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Chciałbym też znaznaczyć że odcinek od węzła Łagiewniki do węzła Wielicka to też jest tragedia jeśli chodzi o równość nawierzchni.
Jeśli tak, to nie wierzę Twojej ocenie nowego odcinka. Mój CRX wyłapuje wyraźnie każdą niedoskonałość nawierzchni, a na odcinku Łagiewniki - Wielicka przy dowolnej prędkości nie zauważyłem najmniejszej niedoskonałości.
TJ-Cracow no está en línea  
Old October 30th, 2009, 03:00 PM   #3952
Gęsior
Nic do oclenia

Gęsior's Avatar

Likes (Received): 646

Może u cytowanego kolegi najwyższa pora nad zwieszeniem popracować, koła powyważać albo z błota umyć .

I moim zdaniem motor jest znacznie bardziej czuły na wszelkie nierówności niż dwuślad.
Old October 30th, 2009, 04:55 PM   #3953
Batman1987
Registered User

Batman1987's Avatar

Likes (Received): 7

Ktoś wie coś na temat wypadku, który miał dzisiaj rano miejsce na węźle Szarów na drodze od Krakowa?? Jechałem dzisiaj przed 8h do roboty i było właśnie pełno straży i jeden samochód widziałem doszczętnie rozwalony
Niestety nie przyszło nam długo czekać...
Batman1987 no está en línea  
Old October 30th, 2009, 05:10 PM   #3954
Gunprofesor
BANNED

Widocznie kogos wybilo na muldzie...
Gunprofesor no está en línea  
Old October 30th, 2009, 05:30 PM   #3955
Lysy
little idiot

Lysy's Avatar

Likes (Received): 232

Dziś przejechałem nowy odcinek w obie strony i również jestem niemile zaskoczony nierównościami. Przy tych odwodnieniach liniowych naprawdę warto zwolnić, zwłaszcza w stronę KRK, gdzie wyczuwa się również mocne pochylenie poprzeczne (czy raczej ukośne).
Skandalicznie natomiast rozwiązany jest zjazd w kierunku Rzeszowa z ul. Wielickiej w KRK! Z łatwością można przejechać zjazd na Rzeszów, malowanie mylące, tablice słabo komunikują gdzie zjechać.
Old October 30th, 2009, 07:01 PM   #3956
jaszczur90
Registered User

jaszczur90's Avatar

Likes (Received): 1632

http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,357...nym_gazie.html

Quote:
Mimo gęsto rozstawionych patroli w samym Krakowie doszło już do 40 kolizji. Policjanci zapowiadają, że szczególnie często będą patrolować 20 - kilometrowy odcinek A4. "Tajniackie" samochody drogówki z wideokamerami już wyjechały na drogi. - Odcinek został oddany do użytku wczoraj, kierowcy jeszcze go nie znają. A słowo "autostrada" kusi, żeby mocniej przycisnąć gaz. Wzmożone kontrole maja zapobiec wypadkom na nowej drodze - mówi Krzysztof Dymura z małopolskiej drogówki.

Do pierwszej kolizji na tym odcinku doszło już dzisiaj o 6 rano w Szarowie. Kierowca fiata jechał za szybko, stracił panowanie nad kierownicą i zjechał w prawo, uderzając w barierę. Szczęśliwie uniknął poważniejszych obrażeń.
To już pierwszą kolizję na nowym odcinku drogi
Old October 30th, 2009, 07:10 PM   #3957
AeroPro
Registered User

Quote:
Originally Posted by Batman1987 View Post
Ktoś wie coś na temat wypadku, który miał dzisiaj rano miejsce na węźle Szarów na drodze od Krakowa?? Jechałem dzisiaj przed 8h do roboty i było właśnie pełno straży i jeden samochód widziałem doszczętnie rozwalony
Niestety nie przyszło nam długo czekać...
To o 6 było.Jechał gościu fiatem,za szybko no i stracił panowanie zjechał w prawo i rypnął w barierę.Nic mu się nie stało,ale auto pokiereszowane.

Za późno napisałem xD

Last edited by AeroPro; October 30th, 2009 at 07:17 PM.
AeroPro no está en línea  
Old October 30th, 2009, 08:52 PM   #3958
steryddd
Registered User

Dzisiaj wybieram się do Rzeszowa z Krakowa około 23:00. Jutro zdam relację czy i gdzie się korkuje nowa korytarz transportowy na wschód.
steryddd no está en línea  
Old October 30th, 2009, 10:25 PM   #3959
mackal
Registered User

Likes (Received): 165

Hehe no to nowość dzisiaj taka że na łącznicy Wieliczka - Rzeszów dopiero dzisiaj zakleili znak kierunkowy Rzeszów.

Tak czy siak ta łącznica jest nieczynna, ale jak do tej pory tego nie zaklejali to mogli sobie odpuścić już to rozkładanie podnośnika.
mackal no está en línea  
Old October 30th, 2009, 11:11 PM   #3960
Byrt_krk
OoOoo

Likes (Received): 88

Jechałem stronę Targowiska i potwierdzam, na węźle Wielickim i kawałek za nim strasznie telepie. Czuć, że wjeżdża się na inny odcinek

Poza tym przy zjeździe w Szarowie będzie pełno dzwonów chyba, że policja zadba o bezpieczeństwo i kasę państwową. Zjeżdżając z A4 skręcałem w stronę Niepołomic. DK75 od Niepołomic jechały dwa TIRy, które nie robiły sobie nic z tego, że mają czerwone światło. Gdyby nie przytomność innych kierowców, którzy widząc co się dzieje, mimo zielonego światła nie wjechali na skrzyżowanie to byłaby tragedia.
Byrt_krk no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, kraków, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules