search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 30th, 2009, 11:17 PM   #3961
pepe72
Registered User

Likes (Received): 55

Dzisiaj jeździłem przez Wieliczkę między 17 a 18. Normalnie w piątki była w 100% zakorkowana.

A DZISIAJ NIKOGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Praktycznie na dowolnej ulicy nie czekałem dłużej niż zmiana świateł.

HURAAAAAAAAAAA
pepe72 no está en línea  

Sponsored Links
Old October 31st, 2009, 12:29 AM   #3962
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4283

Quote:
Originally Posted by pepe72 View Post
Dzisiaj jeździłem przez Wieliczkę między 17 a 18. Normalnie w piątki była w 100% zakorkowana.

A DZISIAJ NIKOGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Praktycznie na dowolnej ulicy nie czekałem dłużej niż zmiana świateł.

HURAAAAAAAAAAA
To ma też swoją drugą stronę. Miasto będzie miejscem o znaczeniu lokalnym i turystycznym. Część lokali gastronomicznych zamknie się, itd. Oczwiscie obwodnica super sprawa, ale..
Old October 31st, 2009, 01:14 PM   #3963
AeroPro
Registered User

Likes (Received): 0

Też prawda,głównie to,że Zajazd Słoneczko będzie miało mniej klientów...Koral,Magillo które zostało niedawno otwarte.Jednak to też ma swoje minusy.Ale plusy są tego że jak jechałem wczoraj o 19.30 do Wieliczki to pierwszy raz widziałem w piątek tak pustą E4 i Wieliczkę
AeroPro no está en línea  
Old October 31st, 2009, 02:09 PM   #3964
PrzemoBTC
Registered User

PrzemoBTC's Avatar

Likes (Received): 82

Quote:
Originally Posted by AeroPro View Post
E4
Teraz to już chyba będzie DK94 o ile się nie mylę.
Chciałbym podziękować wszystkim za dokumentowanie zdjęciami przebiegu budowy. Liczę na to, że przy kolejnych odcinkach dalej będziecie fotografować (może ja też będę, 2 kilometry ode mnie będzie A4 biegła.

Wczoraj mi tata mówił, że na zjeździe z A4 w Szarowie Jelczowi zakleszczyła się skrzynia i korek , a nie było jak ominąć przez betony.
Old October 31st, 2009, 02:40 PM   #3965
mateki
baczny obserwator :)

mateki's Avatar

Quote:
pustą E4 i Wieliczkę

a od kiedy Wieliczka jest w Szwecji?

co prawda to prawda, w Słoneczku jest dobre jedzenie i ruch 24/h

zobaczcie jak w ostatnim czasie roboty na budowanym odcinku A4 przyspieszyły, obserwuje temat od dawna i zauważyłem, że robiąc zdjęcia z prac rano i wieczorem widać było różnice, ciekawe gdyby tak pracowano od początku to ile zajęłaby cala budowa?
mateki no está en línea  
Old October 31st, 2009, 02:52 PM   #3966
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 77

O Wieliczkę nie trzeba się martwić - chyba jedna z 3 kopalni soli na świecie - więc turyści zawsze będą przyjeżdżać do Wieliczki bo taka atrakcja jest jedyną w Europie.

Domyślałem się, że jak otworzą A4 to ruch spadnie sporo ale żeby aż tak to nie wiedziałem.

Ważne, że następne odcinki będą niedługo w budowie i korki w Łapczycy staną się nieistniejącym problemem
j-cube no está en línea  
Old October 31st, 2009, 03:07 PM   #3967
kflis
Kult Dobrego Asfaltu

Likes (Received): 546

Nie ma czegoś takiego jak "E4", jest DK4 (niebawem już DK94).

Nie utrwalajmy błędów.
kflis no está en línea  
Old October 31st, 2009, 03:58 PM   #3968
steryddd
Registered User

Quote:
Originally Posted by PrzemoBTC View Post
Teraz to już chyba będzie DK94 o ile się nie mylę.
Chciałbym podziękować wszystkim za dokumentowanie zdjęciami przebiegu budowy. Liczę na to, że przy kolejnych odcinkach dalej będziecie fotografować (może ja też będę, 2 kilometry ode mnie będzie A4 biegła.

Wczoraj mi tata mówił, że na zjeździe z A4 w Szarowie Jelczowi zakleszczyła się skrzynia i korek , a nie było jak ominąć przez betony.
O której to było?
steryddd no está en línea  
Old October 31st, 2009, 04:00 PM   #3969
brqsl
Registered User

Likes (Received): 95

Po pierwsze witam Wszystkich serdecznie – jest to mój pierwszy post na SkyscraperCity. Od dwóch miesięcy śledzę ten wątek, w moim mniemaniu najbardziej wiarygodne i rzetelne źródło informacji na temat budowy niezwykle potrzebnej i wyczekiwanej inwestycji drogowej.

Nie jestem drogowcem. Z uwagi na fakt, że mieszkam w stolicy małopolski i prowadzę raczej stacjonarny tryb życia – z autostrad korzystam rzadko Daleko mi do osądzania czy odcinek Kraków-Szarów został wykonany poprawnie – myślę, że głównym czynnikiem weryfikującym tą kwestię będzie czas, po którym nastąpią pierwsze remonty.

Dzisiaj osobiście udało mi się przetestować wspomniany odcinek i chciałbym się z Wami podzielić spostrzeżeniami:

- duży minus to wjazd na węźle wielickim jadąc od Krakowa. Wg oznakowania poziomego wjazd jest niemożliwy (linia ciągła) rozdzielająca kierunki Katowice - Rzeszow - pozostaje jazda w kierunku na Łagiewniki
- jadąc 100-130 km/h – czyli z prędkością przewidzianą dla tej konstrukcji auto (vw passat kombi ’98) można było prowadzić „bez trzymanki”
- przerażają trochę betowe bariery przy Węźle Bieżanów oraz przy zagradzające wyjazd w kierunku Rzeszowa na Węźle Szarów – te ostatnie już noszą ślady „używania” – miejmy nadzieję, że skończy się na otarciach
- betonowy odcinek na PPO Staniątki – pytanie: czy takie było założenie projektowe? Jeżeli tak, to nie można tego zaliczyć do złego wykonania. Odcinek w przyszłości raczej nie będzie pokonywany na pełnej prędkości
- delikatne falowanie przy pokonywaniu niektórych wiaduktów – nie mające praktycznie wpływu na komfort jazdy.

Wg mnie OK.

Rozpisałem się chyba za bardzo jak na pierwszy raz, więc kończę
brqsl no está en línea  
Old October 31st, 2009, 04:15 PM   #3970
PrzemoBTC
Registered User

PrzemoBTC's Avatar

Likes (Received): 82

Quote:
Originally Posted by steryddd View Post
O której to było?
Kolego, około godziny 9 rano.
Old October 31st, 2009, 04:35 PM   #3971
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14505

Smile

Quote:
Originally Posted by brqsl View Post
- betonowy odcinek na PPO Staniątki – pytanie: czy takie było założenie projektowe? Jeżeli tak, to nie można tego zaliczyć do złego wykonania. Odcinek w przyszłości raczej nie będzie pokonywany na pełnej prędkości
Wszystkie SPO na A4 i nietulko mają takie betonowe odcinki, są to podłoża pod bramki.
Luki_SL no está en línea  
Old October 31st, 2009, 04:43 PM   #3972
martinl
Registered User

Likes (Received): 183

Quote:
Originally Posted by brqsl View Post
- duży minus to wjazd na węźle wielickim jadąc od Krakowa. Wg oznakowania poziomego wjazd jest niemożliwy (linia ciągła) rozdzielająca kierunki Katowice - Rzeszow - pozostaje jazda w kierunku na Łagiewniki
To stwierdzenie pokrywa się tylko częściowo z rzeczywistością. Wg oznakowania faktycznie nie jest możliwy zjazd z kierunku Katowice na kierunek Rzeszów. Ale możliwy jest zjazd bezpośrednio z ul. Wielickiej na kierunek Rzeszów - jest tam linia przerywana (są jeszcze ślady po maszynie usuwającej oznakowanie poziome, gdyż wcześniej była tam ciągła linia). Choć wg mnie faktycznie lepsze rozwiązanie jest na węźle w Opatkowicach bo tam jadać od strony Zakopanego najpierw zjeżdżamy na prawy pas a dopiero później wybieramy zjazd. Na węźle Wielicka nie ma takiej możliwości.
martinl no está en línea  
Old October 31st, 2009, 04:51 PM   #3973
brqsl
Registered User

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Wszystkie SPO na A4 i nietulko mają takie betonowe odcinki, są to podłoża pod bramki.
Pojawia się pytanie czy można przewidzieć, kiedy bramki zostaną postawione? Czy jest w ogóle szansa aby trzeba było płacić przed doprowadzeniem drogi do Tarnowa?

Do tego czasu beton mógłby zostać pokryty asfaltem w celu wyrównania terenu. Innym rozwiązaniem byłaby informacja o nierównościach i ograniczeniu prędkości na tym odcinku.

Quote:
Originally Posted by martinl
To stwierdzenie pokrywa się tylko częściowo z rzeczywistością. Wg oznakowania faktycznie nie jest możliwy zjazd z kierunku Katowice na kierunek Rzeszów. Ale możliwy jest zjazd bezpośrednio z ul. Wielickiej na kierunek Rzeszów - jest tam linia przerywana ...

Więc mam rozumieć, że nr 1 i nr 2 to dwa oddzielne zjazdy, ale zjeżdżając "za wcześnie" można zmienić kierunek w miejscu nr 3 (ciągła linia)?

Jeżeli tak jest, to oznakowanie na bramownicy przed zjazdem/zjazdami jest tragiczne - dwie równorzędne "strzałki" na Katowice i Rzeszów.

Last edited by brqsl; October 31st, 2009 at 05:33 PM.
brqsl no está en línea  
Old October 31st, 2009, 05:36 PM   #3974
AeroPro
Registered User

Tak mój błąd,DK4 albo część E40 Z tego co mówią,to dopiero będą,jak zostanie zbudowany odcinek Szarów-Tarnów i na razie się tego trzymają,zobaczymy czy zdania nie zmienią

Last edited by AeroPro; October 31st, 2009 at 05:47 PM.
AeroPro no está en línea  
Old October 31st, 2009, 06:41 PM   #3975
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

Nareszcie
Miałem dzisiaj okazje przejechać sie nowym odcinkiem i nie wygląda to źle, a nawet powiedziałbym, że jest całkiem dobrze.
Oczywiście pozostawia duzo do zyczenia odcinek przyszłego punktu poboru oplat.
A co się tyczy samych nierówności na początkowym odcinku jadąc od wezła Wielicka, to czemu tu sie dziwić skoro przez przeszło 2 lata właśnie na tym odcinku składowane były hałdy tłucznia, co musiało sie odbic na równości nawierzchni, nawet po późniejszym ułożeniu warstwy ścieralnej.
wawrzula no está en línea  
Old October 31st, 2009, 06:46 PM   #3976
mbiela
Registered User

mbiela's Avatar

Likes (Received): 6

A ja mam pytanie do osob ktore mialy okazje jechac nowym odcinkiem
Czy sa korki na zjezdzie z autostrady w szarowie? jak spisuje sie switala w Targowisku?
Pamietamy przeciez jak wygladaly czasem piatki na zjezdzie z A4 na DK4 do Wieliczki
mbiela no está en línea  
Old October 31st, 2009, 06:47 PM   #3977
zagłębiak
Registered User

zagłębiak's Avatar

Likes (Received): 514

Quote:
Też prawda,głównie to,że Zajazd Słoneczko będzie miało mniej klientów...Koral,Magillo które zostało niedawno otwarte.Jednak to też ma swoje minusy.Ale plusy są tego że jak jechałem wczoraj o 19.30 do Wieliczki to pierwszy raz widziałem w piątek tak pustą E4 i Wieliczkę
Ludzie rozwijali swoje działalności bo przez wiele lat nic się nie działo, a ruch się stale zwiększał.
zagłębiak no está en línea  
Old October 31st, 2009, 06:48 PM   #3978
maciekph
Registered User

maciekph's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by TJ-Cracow View Post
Jeśli tak, to nie wierzę Twojej ocenie nowego odcinka. Mój CRX wyłapuje wyraźnie każdą niedoskonałość nawierzchni, a na odcinku Łagiewniki - Wielicka przy dowolnej prędkości nie zauważyłem najmniejszej niedoskonałości.
Niestety jakość nawierzchni jest gorsza niż na odcinku Łagiewnicki-Wielicka.
Przynajmniej w moim VW odczuwałem wyraźne "bujanie" góra-dół. Miejscami gorzej a miejscami lepiej. Zawieszenie z tego co wiem mam jeszcze dobre ;-)
Przy takiej samej prędkości np. na nowym odcinku DK79 w kierunku Sandomierza znaczniej lepiej mi się jechało.
Takie moje subiektywne odczucie.

Ale radość jest, że w końcu zmęczyli ten odcinek. Oby tak dalej i oby lepszej jakości
maciekph no está en línea  
Old October 31st, 2009, 06:53 PM   #3979
maciekph
Registered User

maciekph's Avatar

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by Byrt_krk View Post
Jechałem stronę Targowiska i potwierdzam, na węźle Wielickim i kawałek za nim strasznie telepie. Czuć, że wjeżdża się na inny odcinek

Poza tym przy zjeździe w Szarowie będzie pełno dzwonów chyba, że policja zadba o bezpieczeństwo i kasę państwową. Zjeżdżając z A4 skręcałem w stronę Niepołomic. DK75 od Niepołomic jechały dwa TIRy, które nie robiły sobie nic z tego, że mają czerwone światło. Gdyby nie przytomność innych kierowców, którzy widząc co się dzieje, mimo zielonego światła nie wjechali na skrzyżowanie to byłaby tragedia.
Chyba stałem za Tobą na światłach
1szy tir jadąc od Niepołomic DK75 w stronę DK4 przemknął na żółtym a jego kolega baran z firmy już na czerwonym jak ruszaliśmy ze zjazdu na DK75.
1m i byłaby tragedia.

Przepraszam za OT.
maciekph no está en línea  
Old October 31st, 2009, 07:31 PM   #3980
brqsl
Registered User

Quote:
Originally Posted by mbiela View Post
A ja mam pytanie do osob ktore mialy okazje jechac nowym odcinkiem
Czy sa korki na zjezdzie z autostrady w szarowie? jak spisuje sie switala w Targowisku?
Pamietamy przeciez jak wygladaly czasem piatki na zjezdzie z A4 na DK4 do Wieliczki
dzisiaj jechałem w te i we wte, k-s o godzinie 10, s-k około godziny 13. W obu przypadkach ruch minimalny, jak wracałem to nawet się zastnanawiałem czy przypadkiem nie złamałem jakiegoś zakazu, bo przede mną nic... i w lusterku też pusto. Wiem, że może sobota w tych godzinach nie jest miarodajna, ale przecież mamy 1 listopada za pasem i zawsze takie "weekendy" są mega oblegane.

Inna sprawa, że w radiu (trójka) ciągle trąbili jakie to korki na obwodnicy wieliczki a nie wspomnieli o alternatywnej trasie.
brqsl no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, kraków, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules