search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 31st, 2009, 07:38 PM   #3981
martinl
Registered User

Likes (Received): 191

Quote:
Originally Posted by brqsl View Post
Więc mam rozumieć, że nr 1 i nr 2 to dwa oddzielne zjazdy, ale zjeżdżając "za wcześnie" można zmienić kierunek w miejscu nr 3 (ciągła linia)?

Jeżeli tak jest, to oznakowanie na bramownicy przed zjazdem/zjazdami jest tragiczne - dwie równorzędne "strzałki" na Katowice i Rzeszów.
Nie wiem jaka była intencja projektanta ale tak to właśnie wygląda. Przerywana linia jest dokładnie w miejscu Twojej 2-ki.
martinl no está en línea  

Sponsored Links
Old October 31st, 2009, 08:33 PM   #3982
krakusek
Registered User

krakusek's Avatar

Jak już pisałem, w piątek wybrałem się na nowy odcinek aby go wypróbować. O jego jakości zostało już chyba powiedziane wszystko, więc pokażę Wam dwa filmiki, jakie popełniłem w czasie drogi.
Pierwszy:

Drugi:

Niestety na nowym odcinku są już pierwsze ofiary. I wcale nie jest nim kierowca tego Fiacika, ale piękny rudy lisek. Widziałem go leżącego na jezdni w stronę Krakowa, niedaleko wjazdu na A4 w Targowisku.
krakusek no está en línea  
Old October 31st, 2009, 08:39 PM   #3983
so0okol
Czekając na S19

so0okol's Avatar

Likes (Received): 0

Nie wiem czy było, ale na http://ump.waw.pl jest już A4 do Szarowa pokazana.
so0okol no está en línea  
Old October 31st, 2009, 08:43 PM   #3984
Kronos KBC
Registered User

Likes (Received): 126

węzeł "Wielicka"
kwiecień 2007

Trzy zdjęcia zrobione dzisiaj
fotki w szerszym formacie

PPO Staniątki

węzeł Szarów

Kronos KBC no está en línea  
Old October 31st, 2009, 09:41 PM   #3985
B-Boy
Registered User

B-Boy's Avatar

Likes (Received): 1

http://img402.imageshack.us/i/26894181.jpg/

Już będę kręcić pauzy na autostradzie tak ja było w Krakowie
B-Boy no está en línea  
Old October 31st, 2009, 10:05 PM   #3986
Kronos KBC
Registered User

Likes (Received): 126

Zjazd na A4 w kierunku Rzeszowa na w.Wielickim
jadąc od Centrum Krakowa

Kronos KBC no está en línea  
Old October 31st, 2009, 10:14 PM   #3987
Sławek
wodniczek nonsensek

Sławek's Avatar

Likes (Received): 4445

Od 2 do ostatniego zdjęcia jest w sumie ten sam kadr, po co?
Old October 31st, 2009, 10:19 PM   #3988
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2819

Gość w białym Passacie a oznakowanie węzła (+poprawka na umiejętności kierowcy). Na środkowym pasie powinna być strzałka kierunkowa.
PLH no está en línea  
Old October 31st, 2009, 10:40 PM   #3989
brqsl
Registered User

Likes (Received): 95

no i bądź tu mądrym i wjedź na autostradę (i jeszcze zrób to w dobrym kierunku ). Dokładnie dzisiaj miałem to samo, tylko nim się kapnąłem to już jechałem na Łagiewniki. Czy takie rzeczy można gdzieś zgłaszać w GDKiA?
brqsl no está en línea  
Old October 31st, 2009, 10:44 PM   #3990
killkamill
Registered User

Likes (Received): 579

Brawo dla Kronosa.
Rzeczywiście idiotycznie wyglądają te drogowskazy. Kompletne dno
killkamill no está en línea  
Old October 31st, 2009, 10:53 PM   #3991
_John_
Registered User

Likes (Received): 62

Projekt swoje, a kierowcy swoje
_John_ no está en línea  
Old October 31st, 2009, 10:57 PM   #3992
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11944

Quote:
Originally Posted by brqsl View Post
no i bądź tu mądrym i wjedź na autostradę (i jeszcze zrób to w dobrym kierunku ). Dokładnie dzisiaj miałem to samo, tylko nim się kapnąłem to już jechałem na Łagiewniki. Czy takie rzeczy można gdzieś zgłaszać w GDKiA?
Tak można pisać na ten adres. Już pisałem kilka razy w sprawie oznakowania i widzę że poskutkowało trochę. Tzreba napisać kilka maili od sporej liczby osób. Ten zjazd jest beznadziejnie oznakowany. Szczerze mówiąc pewnie też bym źle pojechał.

No to ruszamy do dzieła piszemy maile do GDDKiA w Krakowie "w sprawie zmiany oznakowania poziomego i pionowego tego zjazdu".

[email protected]
Rusonaldo no está en línea  
Old November 1st, 2009, 12:33 AM   #3993
hermsNS
...

Likes (Received): 2

Wydaje mi się, ze nie byłoby problemu na tym zjeździe gdyby ten "większy" znak, na Katowice, był przykręcony trochę wcześniej.

ALBO na jednym wielkim, niebieskim znaku mozna namalować rozgałęzienie tego zjazdu i oznaczyć w która stronę jedzie się na Rzeszów, a w która na Katowice.
hermsNS no está en línea  
Old November 1st, 2009, 01:26 AM   #3994
kicaj
Registered User

kicaj's Avatar

Likes (Received): 991

Quote:
Originally Posted by AeroPro View Post
Też prawda,głównie to,że Zajazd Słoneczko będzie miało mniej klientów...Koral,Magillo które zostało niedawno otwarte.Jednak to też ma swoje minusy.Ale plusy są tego że jak jechałem wczoraj o 19.30 do Wieliczki to pierwszy raz widziałem w piątek tak pustą E4 i Wieliczkę
wiele z tych zajazdów żyje nie tylko z podróżnych ale i np z organizacji wesel, wiec może jakoś sobie poradzą, tylko szkoda mi tego nowego zajazdu zaraz przy wyjeździe z Wieliczki po prawej stronie, takie niby chatki z dzikiego zachodu, widać że chłop wpakował w to kupę szmalu, jest krótko na rynku wiec nie ma jeszcze pozycji, on na pewno będzie miał cienko...

Quote:
Originally Posted by j-cube View Post
O Wieliczkę nie trzeba się martwić - chyba jedna z 3 kopalni soli na świecie - więc turyści zawsze będą przyjeżdżać do Wieliczki bo taka atrakcja jest jedyną w Europie.
w Bochni tez jest kopalnia i o ile się nie mylę to jest starsza niż ta w Wieliczce, ma kilka atrakcji których ta wielicka nie ma i wiem, że wielicka kopalnia ma sporą cześć oryginalnych rekwizytów, wypożyczonych właśnie z Bochni aha i Bocheńska tez stara się o wpis na listę Unesco a z tego co słyszałem to wielickiej grozi wykreślenie z tej listy przez zbyt dużą liczbę zwiedzających..

Last edited by kicaj; November 1st, 2009 at 01:34 AM.
kicaj no está en línea  
Old November 1st, 2009, 01:02 AM   #3995
AeroPro
Registered User

No ten nowy zajazd przed Wieliczką to właśnie Magillo.To w Sułkowie jest.Właściciel ma jeszcze restaurację na ul.Lipowskiego to Stary Bieżanów.
AeroPro no está en línea  
Old November 1st, 2009, 01:22 AM   #3996
toldi888
Registered User

Quote:
Originally Posted by Sławek View Post
To ma też swoją drugą stronę. Miasto będzie miejscem o znaczeniu lokalnym i turystycznym. Część lokali gastronomicznych zamknie się, itd. Oczwiscie obwodnica super sprawa, ale..
Ale trzeba też spojrzeć na to tak, że Wieliczanin w czasie, który spędziłby wcześniej w korku i za pieniądze, które by w tym korku spalił będzie mógł zjeść obiad we wspomnianym wcześniej Słoneczku.
toldi888 no está en línea  
Old November 1st, 2009, 08:29 AM   #3997
k-polis:sean
przestrzeń-ludzie-miasto

k-polis:sean's Avatar

Likes (Received): 460

Komentarz w trochę innej strony: miałem okazję obejrzeć autostradę z okien pociągu. Wnioski: nasypy wyglądają jakby się miały rozlecieć. Oprócz tego uderzyła mnie jeszcze bylejakość wykonania ogrodzeń wzdłuż autostrady oraz ogólny syf i rozgardiasz w okolicy.
"Będziemy wyśpiewywać [...] pod gwałtownie rozświetlonym blaskiem elektrycznych księżyców, na cześć żarłocznych dworców, wężów, które kopcą, fabryk zawieszonych pod chmurami na sznurkach dymów, mostów skaczących jak gimnastyk nad diabolicznym ostrzem rozświetlonych słońcem rzek, awanturniczych parowców węszących po horyzontach, żelaznych koni zaprzęgniętych do długich rur i na cześć szybowcowego lotu aeroplanów, których śmigło łopocze jak chorągiew i hałasuje jak oklaski rozentuzjazmowanego tłumu."
k-polis:sean no está en línea  
Old November 1st, 2009, 10:15 AM   #3998
Marcinkrk
......................

Marcinkrk's Avatar

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Tak można pisać na ten adres. Już pisałem kilka razy w sprawie oznakowania i widzę że poskutkowało trochę. Tzreba napisać kilka maili od sporej liczby osób. Ten zjazd jest beznadziejnie oznakowany. Szczerze mówiąc pewnie też bym źle pojechał.

No to ruszamy do dzieła piszemy maile do GDDKiA w Krakowie "w sprawie zmiany oznakowania poziomego i pionowego tego zjazdu".

[email protected]
Według mnie ten zjazd nadaje się do przebudowy, należy wydłużyć pas wyłączania na Katowice, w wyniku czego można będzie wydłużyć pas na Rzeszów. Obecnie mamy sytuacje w której pas wyłączania na Rzeszów ma 50 m, i jest beznadziejnie oznakowany. To jest wręcz nakłanianie kierowców do łamania przepisów, ... potem się dziwimy że polscy kierowcy mają gdzieś znak P-21 "powierzchnia wyłączona"
Old November 1st, 2009, 10:32 AM   #3999
Devilfish
Inzynier Ruchu

Devilfish's Avatar

Likes (Received): 338

Quote:
Originally Posted by Kronos KBC View Post
Czekam na pierwsze intensywne opady sniegu w tym roku, ktore idalnie zakryja ta smieszna wymalowana powierzchnie...
Old November 1st, 2009, 11:06 AM   #4000
AeroPro
Registered User

Quote:
Originally Posted by Kronos KBC View Post

węzeł Szarów

Gdzie to zdjecie było robione ? przed nami most Łysokanie-Szarów,a dalej przejazd pod autostradą w Szarowie,a tam wcześniej żadnego mostu nie ma w stronę Krakowa żeby było widać tak blisko
AeroPro no está en línea  

Closed Thread

Tags
a-4, autostrada-a4, kraków, małopolskie, tarnów

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules