search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old October 14th, 2004, 12:27 PM   #1
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Likes (Received): 735

[A18] Olszyna (D) - Krzyżowa

Otwarcie: 1937
Olszyna - Golnice w przekroju 1x2
Golnice - Krzyżowa w przekroju 2x2

Rozbudowa do 2x2: 2005

Planowane rozpoczęcie przebudowy do parametrów A: 2010

----------------------
jak w temacie - jeżeli ktoś ma najświeższe informacje, to proszę tu umieszczać

pozdrowienia z Krakowa

Igorlan

Last edited by PLH; December 4th, 2009 at 09:39 PM.
igorlan no está en línea  

Sponsored Links
Old October 14th, 2004, 02:07 PM   #2
MAG
Keep it simple

MAG's Avatar

Od zeszlego roku zbudowano ok. 1 km odcinek od wezla Golnice do rzeki Bobr. Wysoka jakosc drogi w technologii betonowej, tak jak reszta A18 od Golnic do Krzywej. O ile pamietam brak pobocza na owym 1 km odcinku.

Reszta drogi czeka na przystapienie do pracy przez koncesjonariuszy, ktorzy powinni ukonczyc cala droge w 2007. W grudniu opublikuje zdjecia z A18 i w. Golnice na www.autostrady.com.

Pozdrowienia - Marek.
MAG no está en línea  
Old October 14th, 2004, 08:28 PM   #3
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Dziś na stronie GDDKIA pojawiła się informacja, iż jest już 4 wykonawca na odcinek Królów - Żary, wygląda na to, że firma NESCO nie będzie wykonawcą ani jednego z kontraktowych odcinków A18, więc jest szansa, że terminy będą dotrzymane. Ciekawe tylko kiedy rozpoczną roboty......

A tak na marginesie to dawno już nie było żadnej fotorelacjii - panowie z aparatami do roboty, bo my tu wszyscy czekamy z niecierpliwością

pozdr
igorlan no está en línea  
Old October 15th, 2004, 10:13 AM   #4
radiks
Registered User

Likes (Received): 10

Ja nie wiem co tu jest do końca grane ale w ogłoszeniu o przetargu była mowa jedynie o "dobudowie północnego pasa ruchu w ciągu drogi krajowej DK18, wraz z infrastrukturą"
Ani słowa o autostradzie...
radiks no está en línea  
Old October 15th, 2004, 12:05 PM   #5
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

bo przetarg był ogłoszony tylko na realizacje jednej jezdni (północnej).
Zapewne po wybudowaniu nowej jezdni, będzie ogłoszony przetarg na remont jezdni południowej, i wtedy dorga będzie miała parametry autostrady
igorlan no está en línea  
Old October 15th, 2004, 01:48 PM   #6
radiks
Registered User

Likes (Received): 10

Hmm, wszystkie źródła gddkia i gov twierdzą nadal, że a18 będzie skończona w 2005 roku. Jednak już w momencie ogłoszenia przetargu na dobudowę jezdni północnej wiadomo było, że odcinki od Królowa do Golnic będa gotowe w połowie 2006 roku.
Fajnie im wychodzi ta propaganda.

Z innej beczki - czytałem kiedyś (i zdaje się ogłoszenia to potwierdzały) że podobny problem jest z A2 (Konin - Stryków), gdzie niektóre odcinki (nie pamiętam które) będą gotowe dopiero w 2006 roku, ponieważ ten konkretny fundusz ue wymaga aby budowa trwała co najmniej 26 miesięcyczy czy coś koło tego.
radiks no está en línea  
Old October 15th, 2004, 02:01 PM   #7
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Zgadza sę, w 2006 ma być gotowy odcinek Emilia - Stryków, bo jako jedyny jest finansowaany z innej instytucji, a tak na marginesie to wszędzie e Europie autostrady powstają o wiele szybciej niż u nas, np w Chorwacji w 2,5 roku zbudowali ponad 400 km autostrady do Splitu w warunkach tak trudnych, że u nas pewnie to by robili 10 lat, same góry i wiadukty, chociaż ten kraj nie jest w Unii i jest podobno biedniejszy niż Polska
igorlan no está en línea  
Old October 15th, 2004, 07:44 PM   #8
BinioII
niezależny człowiek

Likes (Received): 54

Quote:
Originally Posted by igorlan
Zgadza sę, w 2006 ma być gotowy odcinek Emilia - Stryków, bo jako jedyny jest finansowaany z innej instytucji, a tak na marginesie to wszędzie e Europie autostrady powstają o wiele szybciej niż u nas, np w Chorwacji w 2,5 roku zbudowali ponad 400 km autostrady do Splitu w warunkach tak trudnych, że u nas pewnie to by robili 10 lat, same góry i wiadukty, chociaż ten kraj nie jest w Unii i jest podobno biedniejszy niż Polska
Na łądnie mnie zaskoczyłeś z tym, dwa lata temu gdy byłem pod Zadarem (sv Filipjakop) to droga z Karlowaca była fatalna i nigdzie nie widziałem nawet zalążków budowy nowej drogi. A tu proszę.
BinioII no está en línea  
Old October 15th, 2004, 07:56 PM   #9
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

No to jest fakt, też mnie wcięło jak zobaczyłem najnowsze mapy i informacje na ichniejszych stronach internetowych - poprostu imponujące
Ciekaw jestem kiedy tak u nas?????
igorlan no está en línea  
Old October 16th, 2004, 11:16 AM   #10
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 18

Quote:
Zgadza sę, w 2006 ma być gotowy odcinek Emilia - Stryków, bo jako jedyny jest finansowaany z innej instytucji
Przejeżdżalem w zeszłym tygodniu przez Stryków i robota idzie pełna parą . Zaraz za Strykowem w kierunku Łodzi wszędzie buldożery , usypywanie ziemi pod wiadukty itp.

Szkoda bo ja myślałem , że DK 18 ( A18 ) jest już remontowana i przebudowywana - a jednak nie .
cudak no está en línea  
Old October 16th, 2004, 11:41 AM   #11
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Ciekaw jestem jak tam postęp z A4 Zgorzelec - Krzywa, tzn kiedy zaczną się roboty, bo ten odcinek też jakoś niebawem ma być robiony.

A czy ma ktoś z was zdjęcia przejść granicznych z Niemcami np w Olszynie lub Zgorzelcu, bo ciekaw jestem czy przy wjezdzie do Polski jest już tablica Unii Europejskiej z napisem Polska
igorlan no está en línea  
Old October 16th, 2004, 03:24 PM   #12
ANDY*krk
Registered User

ANDY*krk's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
A czy ma ktoś z was zdjęcia przejść granicznych z Niemcami np w Olszynie lub Zgorzelcu, bo ciekaw jestem czy przy wjezdzie do Polski jest już tablica Unii Europejskiej z napisem Polska
Na pewno jest. Na granicy z Niemcami nie bylem ale na Czeskich i Słowackich przejsciach sa.
ANDY*krk no está en línea  
Old October 25th, 2004, 10:15 PM   #13
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

Jakieś nowe wieści odnośnie A18?????

pozdr
igorlan no está en línea  
Old November 17th, 2004, 01:30 PM   #14
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Jakieś nowe wieści odnośnie A18?????

pozdr
Z wczoraj, ze strony MI:

W październiku zrealizowano podstawowe założenia planu, (...) przygotowano ostatecznie rozpoczęcie budowy autostrady A-18 Olszyna-Golnice, które nastąpi 25 listopada, podpisano kontrakt na budowę odcinka autostrady A-4 Legnica-Wrocław, a także rozpoczęto budowę drogi ekspresowej S7 od Myślenic do Lubnia.

no coz.. zobaczymy!;>

pozdr!
Jaracz no está en línea  
Old November 17th, 2004, 03:25 PM   #15
fredru$
Registered User

fredru$'s Avatar

Likes (Received): 15

Quote:
Ciekaw jestem jak tam postęp z A4 Zgorzelec - Krzywa, tzn kiedy zaczną się roboty, bo ten odcinek też jakoś niebawem ma być robiony.

To wszystko co udalo mi sie znalezc, przejscie graniczne w Jedrzychowicach k/Zgorzelca. Tablic UE z napisem Polska nie widac

Oto kilka zdjec wyjazdu z Polski:

A,tu wjazd do Polski:
fredru$ no está en línea  
Old November 17th, 2004, 07:24 PM   #16
Mariusz-Karkonosze
Mariusz

Likes (Received): 5

W Jedrzychowicach-Ludwigsdorf nie ma zadnych znakow z napisem Polska i gwiazdkami UE

Na granicy z Czechami tez nic... Czesi juz pierwszego dnia swoja postawili

Tak samo ma sie chyba sprawa z tablicami rejestracyjnymi
Mariusz-Karkonosze no está en línea  
Old November 17th, 2004, 07:25 PM   #17
Mariusz-Karkonosze
Mariusz

Likes (Received): 5

Mowiac o Czeskiej granicy mialem na mysli Jakuszyce moze na innych przejsciach jest inaczej
Mariusz-Karkonosze no está en línea  
Old November 17th, 2004, 08:16 PM   #18
igorlan
אני חושב, משמע אני קיים

igorlan's Avatar

osobiście widziałem ten znak (Rzeczpospolitana Polska na niebieskim tle między 12 gwiazdkami) na Słowackich przejściach, więc gdzie indziej też musi raczej byc
igorlan no está en línea  
Old November 24th, 2004, 04:23 PM   #19
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

W Lubuskiem ma powstać 180 km autostrad
(PAP, tm/24.11.2004, godz. 14:55)

Blisko 180 km autostrad, 100 km dróg ekspresowych i 7 obwodnic ma powstać w latach 2004-2015 w Lubuskiem. To największe przedsięwzięcia drogowe w dotychczasowej historii województwa.

W czwartek (25 listopada) rusza przebudowa drogi krajowej nr 18, która w przyszłości ma zmienić się w autostradę A-18 - poinformowała p.o. rzecznika prasowego wojewody lubuskiego Katarzyna Jankowiak.

W czwartek w związku z rozpoczęciem pierwszych prac przy przebudowie drogi krajowej nr 18 w regionie będzie gościł pełnomocnik rządu ds. budowy dróg krajowych i autostrad, wiceminister infrastruktury Jan Ryszard Kurylczyk.

Droga krajowa nr 18 łączy autostradę A-4 z polsko-niemieckim przejściem granicznym w Olszynie. Rozpoczynająca się w czwartek budowa drugiej jezdni o dwóch pasach na odcinku Olszyna - Golnice, pozwoli dostosować istniejącą drogę do parametrów technicznych i standardów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.

Przebudowana zostanie również cała infrastruktura techniczna. Wybudowanych zostanie 18 nowych obiektów inżynierskich, przebudowie ulegnie 28 wiaduktów drogowych nad budowaną drogą. Założono podział pierwszego etapu tej inwestycji na cztery odcinki, na których prace prowadzone będą oddzielnie.

Powyższy podział ma na celu szybsze zakończenie całości inwestycji poprzez równoległe prowadzenie prac konstrukcyjnych na wszystkich czterech odcinkach międzywęzłowych.

Inwestycję będzie realizować; pierwszy i trzeci odcinek SKANSKA S.A. Polska, odcinek drugi firma Max Bogl Bauunternehmung GmbH& Co.KG /Berger Bau GmbH, natomiast czwarty, przebiegający w znacznej części przez województwo dolnośląskie - Walter-Heilit Verkehrswegebau GmbH/Warbud S.A

Wartość kontraktów wynosi odpowiednio dla odcinka pierwszego ponad 6,4 mln euro (netto), drugiego ponad 19,2 mln euro (netto), trzeciego około 12,3 mln euro (netto), a dla czwartego ponad 27,8 mln euro (netto).

Jak poinformowała Jankowiak, wszystkie firmy zostały wyłonione w drodze przetargu międzynarodowego. Odcinek pierwszy zrealizowany ma być w ciągu 14 miesięcy, natomiast odcinki II-IV mają być budowane przez 22 miesiące.

Nadzór nad prowadzonymi pracami budowlano-montażowymi na całej długości modernizowanej trasy to jest prawie 80 km od węzła "Olszyna" - do węzła "Golnice" prowadzić będzie firma ArcadisInfra BV/Arcadis Ekokonrem Sp. z o.o./Profil Sp. z o.o. 36 miesięczny kontrakt w tym zakresie opiewa na kwotę blisko 5 mln euro (netto).

Pod koniec bieżącego roku zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpi do ogłoszenia przetargu na przebudowę jezdni południowej. Realizacja drugiego etapu budowy autostrady A-18 przewidziana jest na lata 2007-2009, a koszt zadania planowany jest na mniej więcej 500 mln zł.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
,
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

Moje 'DROGOWE MARZENIA':
:S5+S11/
/
/

smar no está en línea  
Old November 24th, 2004, 04:38 PM   #20
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Originally Posted by smar
W czwartek w związku z rozpoczęciem pierwszych prac przy przebudowie drogi krajowej nr 18 w regionie będzie gościł pełnomocnik rządu ds. budowy dróg krajowych i autostrad, wiceminister infrastruktury Jan Ku(ry)lczyk
Oby ten żart nie wpłyną na tempo prac...
Quote:
Rozpoczynająca się w czwartek budowa drugiej jezdni o dwóch pasach na odcinku Olszyna - Golnice, pozwoli dostosować istniejącą drogę do parametrów technicznych i standardów obowiązujących w krajach Unii Europejskiej.
Mam nadzieję, że parametry i standardy to także pas awaryjny.
Quote:
Pod koniec bieżącego roku zielonogórski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przystąpi do ogłoszenia przetargu na przebudowę jezdni południowej. Realizacja drugiego etapu budowy autostrady A-18 przewidziana jest na lata 2007-2009, a koszt zadania planowany jest na mniej więcej 500 mln zł.
Czyli w 2009 pojedziemy autostradą z Olszyny do Tarnowa.
Ale nie za darmo...

,

Moje 'DROGOWE MARZENIA':
:S5+S11/
/
/

Last edited by smar; November 24th, 2004 at 04:47 PM.
smar no está en línea  

Closed Thread

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, lubuskie

Thread Tools

Posting Rules