search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 22nd, 2013, 10:01 PM   #2181
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Nie można oznaczyć jednej jezdni jako autostrady. Autostrada jest droga, a nie jezdnia.
Swoją drogą ciekawe dlaczego jedna jezdnia nie może uzyskać walorów autostradowych jeśli jest do tego dostosowana. Przecież oba potoki ruchu są oddzielone od siebie i nic nie stałoby na przeszkodzie aby jedna jezdnia miała inne ograniczenie niż druga.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
los77 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 22nd, 2013, 10:06 PM   #2182
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Nie chodzi o ograniczenie. Ograniczenia mogą być rożne na obu jezdniach i tak jest tutaj - na północnej 100, na południowej 50-80 i w jednym miejscu 100.

Autostrada nie sprowadza się tylko do ograniczeń prędkości, choć zapewne o to chodzi wnioskującym o oznakowanie północnej jezdni jako A.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2013, 10:09 PM   #2183
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 561

Quote:
Originally Posted by Angulo View Post
Bo może nie jest taka zła jak ją wszyscy próbują przedstawiać?
Jak jechałem w 2011 r. to komfortem nie powalała, chyba że ją teraz dobrze połatali?
Old April 22nd, 2013, 10:12 PM   #2184
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Nie chodzi o ograniczenie. Ograniczenia mogą być rożne na obu jezdniach i tak jest tutaj - na północnej 100, na południowej 50-80 i w jednym miejscu 100.

Autostrada nie sprowadza się tylko do ograniczeń prędkości, choć zapewne o to chodzi wnioskującym o oznakowanie północnej jezdni jako A.

Podkreślam słowo walorów autostradowych Ograniczenia tak jak maciej wspomniałes zdarzają się różne dla poszczególnych jezdni. I jest to także jeden z argumentów dla umożliwienia działania autostrady tylko na jednej jezdni. Oczywiście przy założeniu że jezdnia ta spełnia wszelkie wymogi bycia autostradą.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?
Old April 22nd, 2013, 10:17 PM   #2185
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Autostradą jest droga, a nie jezdnia. To wynika wprost z definicji ustawowej.

To droga (w całości) musi spełniać wymogi bycia autostradą.

Odwołano ministra ->

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
Old April 22nd, 2013, 10:41 PM   #2186
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Sumując całą dyskusję :
Mozna wykonać perfekcyjnie jedną jezdnię wykonując super bezpieczne węzły , łuki drogi itp. wszystko bezkolizyjne i dostosowane do prędkości autostradowych ale gdy obok jest jezdnia w przeciwną stronę gorsza, która w zaden sposób nie koliduje z tą lepszą to nie można wykorzystać pełnych walorów tej pierwszej.

Gdzie tu logika ?

S8 to doskonały przykład działania w drugą stronę. Są dwie jezdnie z ograniczeniami do 100 km/h a więc są wykonane nie do końca w standardzie zapewniającym bezpieczne poruszanie się po nich z prędkościami ekspresowymi. Obie mają pewne wady i dlatego figuruje na nich ograniczenie. Obie jednak posiadają oznakowanie "S"
Jak w takim razie logicznie wytłumaczyć że lepsza jezdnia A18 nie może nawet uzyskać znaku "S" pomimo że jest (tak mniemam) zbudowana w standardzie "A"

Chyba jednak przepisy prawne w tym wypadku posiadają pewien błąd i należałoby go zmienić.

Old April 22nd, 2013, 10:53 PM   #2187
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Są dwa wyjścia z tej sytuacji. Jedno opisywane w tym wątku wielokrotnie, a drugie to przebudowa południowej jezdni.

Absolutnie nie ma powodu, by zmieniać przepisy dla jednej drogi. Wiem, że jest to pomysł przećwiczony przed euro, ale to nie znaczy, że trzeba go powtarzać.

Odwołano ministra ->

Old April 22nd, 2013, 10:57 PM   #2188
cc1
Registered User

Likes (Received): 1999

Quote:
Jest zła, oczywiście da się nią przejechać. Pamiętaj jednak o tym, że to jest prawie 70 kilometrów fatalnej drogi, więc nie da się przemknąć w kilka minut i zapomnieć.
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2013, 11:19 PM   #2189
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6414

Quote:
Ty to serio mówisz?

michael_siberia, Viac liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2013, 01:58 AM   #2190
Deadeye Reloaded
Cold Ass Honkey

Deadeye Reloaded's Avatar

Likes (Received): 8864

Exclamation

Kilka tygodni temu wracalismy z Polski do Niemiec jadac A18. Od lat uzywamy A4 czyli byl to dla nas pierwszy przejazd ta droga od dlugiego czasu.

Planowalismy sie zatrzymac przy "naszym" MOPie blisko grancy. Tam zawsze bylo dobre jedzenie i mozna bylo zatankowac.
No nic, zjezdzamy z autostrady, patrzymy a tutaj pustkowie. ZABRALI!

Wszystkie zabudowania, stacja benzynowa, myjnia i sklepiki zniknely. Tylko kilka duzych dziur pod fundamenty nowych budynkow bylo widac. Co za szok!

Prawde mowiac ten zajazd nie byl ani nowoczesny ani ladny ale czlowiek sie przez lata do tego Mad Maxowego stylu przyzwyczail.
What Is Love?
Deadeye Reloaded no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2013, 05:40 AM   #2191
Kuba.wro
Lower Silesia

Kuba.wro's Avatar

Likes (Received): 2382

@Angulo nie wiem czy jest w Polsce gorsza krajówka. A na zdjęciach wygląda nieźle bo głównym problemem nie są dziury tylko "skoki" na łączeniach poprzesuwanych względem siebie płyt.
Old April 23rd, 2013, 08:38 AM   #2192
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 24252

@ Angulo
Chyba nigdy tą drogą nie jechałeś. Ja jechałem i powiem, że wjazd na nią jest w stanie obudzić chyba nawet nieżyjącego.

Deadeye Reloaded liked this post
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2013, 09:01 AM   #2193
Angulo
Registered User

Angulo's Avatar

Likes (Received): 3397

Oczywiście, że jeździłem tą drogą i zawsze gdy nią jadę to śmiać mi się chce z tych, którzy robią z niej jakąś legendę, że niby po drodze straszy.
Wiem, że ta droga jest w tragicznym stanie, ale nie oznacza to że przy odpowiedniej prędkości można wyjechać z niej bezboleśnie w około godzinę. Mimo swojego stanu jest to droga 2x2 bezkolizyjna, a więc bezpieczniejsza niż niejedna krajówka w idealnym stanie z trzymetrowymi poboczami.

Już pomijam fakt, że za granicą jest cała masa autostrad w niewiele lepszym stanie.
Angulo no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2013, 09:31 AM   #2194
Superkot634
Requiem for a dream

Superkot634's Avatar

Likes (Received): 561

Quote:
Originally Posted by Kuba.wro View Post
@Angulo nie wiem czy jest w Polsce gorsza krajówka.
DK3 na odcinku Międzyrzecz - Skwierzyna, czy też, DK8 na odcinku Szczerców - Bełchatów może z nią śmiało konkurować
Old April 23rd, 2013, 10:13 AM   #2195
noncek
Nalanolinowana lina

noncek's Avatar

Likes (Received): 1796

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Gdzie tu logika ?

Chyba jednak przepisy prawne w tym wypadku posiadają pewien błąd i należałoby go zmienić.
Quote:
Absolutnie nie ma powodu, by zmieniać przepisy dla jednej drogi. Wiem, że jest to pomysł przećwiczony przed euro, ale to nie znaczy, że trzeba go powtarzać.
Nie zapominajmy o dwujezdniowej drodze ograniczonego dostępu* łączącej węzeł Pruszków z węzłem Konotopa na zachodnich rubieżach Warszawy. owa droga na odcinku ok. 1,5-2 km oznaczona jest w jedną stronę jako A, a w drugą jako S. I jest to oznakowanie docelowe.

To jak z tymi przepisami?

__
* celowo nie nazywam jej autostradą A2

noncek no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2013, 03:41 PM   #2196
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by noncek View Post
I jest to oznakowanie docelowe.
Co nie znaczy, że prawidłowe.

Odwołano ministra ->

Old August 11th, 2013, 07:07 AM   #2197
cc1
Registered User

Likes (Received): 1999

Prośba o umieszczenie w zamkniętym wątku o A18 poniższej informacji.

Od początku sierpnia trzy mosty na południowej nitce DK18 są zamknięte, ruch idzie po północnej nitce przez solidnie wykonane przewiązki z betonowymi barierami. Dokładnych km nie zanotowałem, od granicy jest to ok. 5 km - przed działającym jeszcze starym MOP-em. Dwa pozostałe są w okolicy "Truck stop Iłowa", czyli dawnego miejsca, gdzie był Orlen na ok. 35 km.

Stare mosty były w katastrofalnym stanie, obecnie te zabytki są bronione przed gapowatymi kierowcami przez pryzmy piasku.

Śladów jakichkolwiek prac rozbiórkowych czy budowlanych na całej DK18 brak, stan nawierzchni systematycznie się pogarsza.

cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2013, 05:54 PM   #2198
MAG
Keep it simple

MAG's Avatar

Tak jak przedmówca powiedział, na DK18 mamy trzy zamknięte mosty, z których udało mi się uchwycić dwa, jak poniżej. Obawiam się, że nie mam żadnych dobrych wiadomości z DK18. Drogą tą jechać można ale tylko na upartego i akceptując ryzyko awarii zawieszenia w każdej chwili. Większość drogi ma ograniczenia 80 km/h, choć są kierowcy jadący 120+ km/h, zazwyczaj na koszt firmy.

Zaczynamy od okolic Cisowej, tzn. tuż za węzłem Trzebiel DK18/DK12 i jedziemy w kierunku Wrocławia:

Ograniczenia i wyboje to codzienność na DK18

Około 600 m przed węzłem Żary DK18/DK27 jest kawałek nowej drogi, na którą trzeba wskoczyć przez kilkucentymetrowy próg

W okolicach węzła Żary jest gładko lecz zaraz po pojawiaja się oryginalne płyty

Kilka km dalej mamy wyasfaltowany odcinek - ktoś wie dlaczego? ...

... i trochę dalej kolejne ograniczenie 80 km/h i płyty aż do węzła Golnice

Drugi od granicy most gdzie ruch odbywa sie po północnej nitce DK18

Trzeci zamknięty most jest na Czernej, tuż za węzłem Iłowa DK18/DW296

Most kolejowy (nieczynny) na węźle Luboszów jeszcze stoi ale lada moment zobaczymy go na jezdni. Nie wiem jak ta przerdzewiała konstrukcja nadal wygrywa swą walkę z grawitacją.

Handel przydrożny jak był, tak jest. Po drodze spotkałem kilkanaście miejsc, gdzie sprzedawano grzyby, borówki itp. Działo się to po obu stronach jezdni i nie tylko w okolicach węzłów, gdzie nie ma siatki.

.

Drogowskaz Classic

.
MAG no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2013, 10:24 PM   #2199
darox
Registered User

darox's Avatar

Likes (Received): 186

Do pogorszenia i tak fatalnej nawierzchni na tym nieszczęsnym odcinku DK18 przyczyniają się drogowcy i ich niechlujne łatanie dziur czy łączeń .To nie są łaty tylko wysepki. Tu się nie da normalnie jechać, to chyba najgorszy odcinek drogi w Polsce.

darox no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2013, 10:02 AM   #2200
kolejorz
Registered User

Likes (Received): 2

Droga gorzej wygląda jak w latach 80 a szkoda że nic nie robią i jeszcze jedno gdy kiedyś zaczną robić dk18 tozapewne ten wiadukt kolejowy i ten przy wężle Golnice pójdą do rozbiórki
kolejorz no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, lubuskie

Thread Tools

Posting Rules