search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 20th, 2016, 04:37 PM   #2121
Cezman
Registered User

Cezman's Avatar

Likes (Received): 2504

Część kierowców przerzuci się na S7, gdzie już za rok (czyli w momencie hipotetycznego rozpoczęcia przebudowy DK1=>A1) będzie wybudowany odcinek Grójec - (bez Radomia do 2018) - granica woj. Świętokrzyskiego i Małopolskiego. Ja sam już nie będę jeździć przez Mysłowice (po A4).
Cezman no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 20th, 2016, 04:46 PM   #2122
Kemo
Registered User

Likes (Received): 14656

Quote:
Originally Posted by [BÉTON!BRUT!] View Post
Jakby mi ktoś wskazał jaką moc prawną ma "skierowanie do realizacji"? Czy skierowanie do realizacji wydaje się przed czy po ZNRiD? Jak widzę DŚU jest. Acha! Czyli skierowanie do realizacji wystawia po DŚU, ale przed ZNRID oraz przed ogłoszeniem przetargu? Jak nazwać takie "Skierowanie Do Realizacji"? Skrótowcem SDR? Kurczę, będzie się mylić z pomiarem ruchu.
Igor musi wprowadzić nowe oznaczenie do swojej mapy
Kemo está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 05:16 PM   #2123
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 29167

W kwestii dzisiejszej (kolejnej w ciągu ostatnich dni) "szopki" w zasadzie wszystko w tej materii skomentowano. Dla mnie konkretem będzie ogłoszenie przetargu. Niemniej inna kwestia rzuciła mi się w oczy, a mianowicie szacowane koszty budowy/realizacji: Otóż:
W/g projektu PBDK z XII 2014 koszt szacowano na 4 081 067 980,00
Szmit w VII br. szacował ów koszt na ok. 6 mld zł:
Quote:
– Wypracowujemy formułę, w jakiej droga będzie realizowana – mówi wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Koszt budowy odcinka Piotrków Trybunalski – Częstochowa (70 km) będzie poważny: wedle szacunków, na które powołuje się wiceminister, wyniesie ok. 6 miliardów złotych.
http://www.rynekinfrastruktury.pl/wi...owa-54586.html
Tymczasem dzisiaj:
Quote:
Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz podał, że według szacunków po cenach z 2015 r., koszt realizacji autostrady Tuszyn-Częstochowa sięga 3,28 mld zł.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/MIiB...i-3603184.html
Quote:
80 kilometrowy odcinek autostrady A1 Tuszyn-Częstochowa zostanie zrealizowany ze środków Krajowego Funduszu Drogowego, w ramach limitu wydatków w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). Szacowany koszt realizacji to ok 3,6 mld zł.
http://mib.gov.pl/2-514324a4ec938-1797386-p_1.htm

Dziwna jest ta rozbieżność (nawet w tym samym dniu), bo przecież ministerstwo z reguły powinno bazować na wycenach/szacunkach GDDKiA

Kazusik no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 05:27 PM   #2124
Romsu
Registered User

Likes (Received): 128

dajmy im szanse, zeby nie bylo ze cokolwiek nie zrobia to źle
Romsu no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 05:50 PM   #2125
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Ależ rok realizują już ową "szansę" i żeby nie można było ustalić szacunków, które by się nie rozjeżdżały Przecież te szacunki Gdaki nawet nie są dokonane w oparciu o szczegółowy kosztorys, tylko w oparciu o średnią cenową z poprzednich 1-2 lat Przypomnę też, że Szmit obnosił się z tym na przełomie roku 2015/2016, że mają szczegółowo wyliczoną każdą inwestycję, dla uzasadnienia tych jego 200 mld zł na PBDK
A tu nawet przekaz z tego samego iwentu odnośnie szacunków jest inny. Dla potwierdzenia focia, gdzie widać i ministrów z MIB-u i Bojarowicza (z prawej)

Old October 20th, 2016, 05:58 PM   #2126
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Likes (Received): 8701

Quote:
Originally Posted by Kazusik View Post
W kwestii dzisiejszej (kolejnej w ciągu ostatnich dni) "szopki" w zasadzie wszystko w tej materii skomentowano. Dla mnie konkretem będzie ogłoszenie przetargu. Niemniej inna kwestia rzuciła mi się w oczy, a mianowicie szacowane koszty budowy/realizacji: Otóż:

Tymczasem dzisiaj:

Dziwna jest ta rozbieżność (nawet w tym samym dniu), bo przecież ministerstwo z reguły powinno bazować na wycenach/szacunkach GDDKiA

Jakie to ma znaczenie? Będzie brakowało $$ to się dosypie kosztem OMT i już, zresztą na obwodnicy Olsztyna było niedoszacowanie i ministerstwo finansów dorzuciło do brakującej oferty zwycięzcy przetargu.

Tymczasem trzeba się cieszyć, że do końca tego roku będą ogłoszone na budowę wszystkie przetargi na A1 Tuszyn - Częstochowa, która jest obecnie najbardziej porządnym odcinkiem brakującym autostrad w Polsce.
Niedługo miłe informację o A2

p.lachman, leniwiec3082, provag, Tomek_ liked this post
DooCharles está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 06:00 PM   #2127
Filipbb
Registered User

Likes (Received): 2004

Ja uważam, że jeśli to ma być z budżetu państwa to jest tyle pilnijeszych inwestycji jak bliźbiacza z nazwy S1. Ta droga jest w całkiem dobrym stanie, nie jest tragicznie niebezpieczna i do pełnej przepustowości jej daleko. W międzyczasie wystarczy popatrzeć co dzieje się w Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach na DK1 ale niestety POLITYKA.

kalinowski5, makbol liked this post
Filipbb no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 06:04 PM   #2128
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Quote:
Originally Posted by DooCharles View Post
Tymczasem trzeba się cieszyć, że do końca tego roku będą ogłoszone na budowę wszystkie przetargi na A1 Tuszyn - Częstochowa, która jest obecnie najbardziej porządnym odcinkiem brakującym autostrad w Polsce.
Jak na razie, to nie ma się z czego cieszyć, bo te szopki "o zapowiedziach" niczemu innemu nie służą jak ściemnieniu naiwnym ludziom, że MIB coś konkretnego robi. Nierealnością zapowiedzi "karmią" społeczeństwo niemal cały rok. Stąd powodem do radochy będzie faktyczne ogłoszenie przetargu Mniej zapowiedzi, a więcej realnych działań (dość pozoracji).

lauda, PYJTER, SSC Fan liked this post
Old October 20th, 2016, 06:08 PM   #2129
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 22356

Quote:
Originally Posted by Filipbb View Post
Ta droga jest w całkiem dobrym stanie
Była. W roku 1976.

IgorSel, kubazie88, KrzychuEP, SRC_100, Gibki and 1 others liked this post
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 06:11 PM   #2130
Cezman
Registered User

Cezman's Avatar

Likes (Received): 2504

Quote:
Ja uważam, że jeśli to ma być z budżetu państwa to jest tyle pilnijeszych inwestycji jak bliźbiacza z nazwy S1. Ta droga jest w całkiem dobrym stanie, nie jest tragicznie niebezpieczna i do pełnej przepustowości jej daleko. W międzyczasie wystarczy popatrzeć co dzieje się w Pszczynie i Czechowicach-Dziedzicach na DK1 ale niestety POLITYKA.
Cezman no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 06:12 PM   #2131
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Quote:
Jak na razie, to nie ma się z czego cieszyć, bo te szopki "o zapowiedziach" niczemu innemu nie służą jak ściemnieniu naiwnym ludziom, że MIB coś konkretnego robi. Nierealnością zapowiedzi "karmią" społeczeństwo niemal cały rok. Stąd powodem do radochy będzie faktyczne ogłoszenie przetargu Mniej zapowiedzi, a więcej realnych działań (dość pozoracji).
masz pretensje do polityka, że robi-uprawia politykę?

Mnie jednak cieszy, że do końca roku będą ogłaszane przetargi na budowę ostatniego odcinka A1. W poprzednich ktoś inny uprawiał politykę o DSSP, teraz cieszy, że zarzucono ten temat, a droga i tak swoje zarobi na opłatach uiszczanych przez kierowców z chipem przy szybie.
Old October 20th, 2016, 06:12 PM   #2132
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1382

Przychodzi mi do glowy, ze nizszy koszt wynika m.in z rezygnacji z 3 pasa.
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 06:13 PM   #2133
michal90
Registered User

Likes (Received): 3548

Quote:
Jestem "opozycyjny", natomiast szlag człowieka trafiał w tym temacie przez ostatnich 5-6 lat. Obecne "skierowania" to mały pikuś w konkursie na "jak powiedzieć, by nic nie powiedzieć" w porównaniu z komunikatami z ostatnich lat, które były szczytem masła maślanego. Jak się to zwało, Autostrada Południe ?

Monarchi liked this post
michal90 no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 06:13 PM   #2134
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 22356

Jeden pozytyw z dzisiejszego dnia: na zawsze upada koncepcja "drogowej spółki specjalnego przeznaczenia", gdyż z tej koncepcji wypada potencjalny okręt flagowy.

Quote:
Oby tak nie było
Old October 20th, 2016, 06:19 PM   #2135
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Quote:
masz pretensje do polityka, że robi-uprawia politykę?
Mam pretensję, że ministrowie MIB oraz przedstawiciele GDDKiA wciskają mi (i nie tylko mi) kit, oczekując jeszcze radochy i "poklepani ich po pleckach". Tymczasem mnie interesują konkrety. Widząc owo wciskanie kitu, zwyczajnie obnażam niekompetencję najwyższych urzędników w państwie odpowiedzialnych za budowę dróg.
Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
Akurat niższy dzisiaj szacowany koszt w stosunku do tego z XII 2014 jest zrozumiały (trend w przetargach) i tego nie kwestionuję. Bardziej mnie zastanawia rozjazd w szacunkach na przestrzeni 2-3 miesięcy, a nawet tego samego dnia u tych samych przedstawcieli MIB czy GDDKiA

Cezman, lauda, schuttenbach, SSC Fan liked this post

Last edited by Kazusik; October 20th, 2016 at 06:24 PM.
Old October 20th, 2016, 06:22 PM   #2136
Romsu
Registered User

Likes (Received): 128

Quote:
@Kazusik chyba cały problem w tym że do Ciebie nie zadzwonili i nie poinformowali o tej akcji ostatnio co zapowiadali to zrobili więc więcej pozytywnego myślenia

Monarchi liked this post
Romsu no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 06:23 PM   #2137
damianmmm
Registered User

damianmmm's Avatar

Likes (Received): 470

Quote:
Masz jakieś przecieki?
damianmmm no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 06:32 PM   #2138
DooCharles
Registered User

DooCharles's Avatar

Quote:
Mam pretensję, że ministrowie MIB oraz przedstawiciele GDDKiA wciskają mi (i nie tylko mi) kit, oczukując jeszcze radochy i "poklepani ich po pleckach", a tymczasem mnie interesują konkrety. Widząc owo wciskanie kitu, zwyczajnie obnażam niekompetencję najwyższych urzędników w państwie odpowiedzialnych za budowę dróg.
Zgłoś się do programów TV i zrób szum w mediach, bo media w Polsce nie zajmują się*przebiegiem budowy dróg, tylko bardziej pustymi (czyt. medialnymi) sprawami, a może z tej motyki dosięgniesz księżyc np:

- Polsat "Interwencje"
- TVN "Uwaga", "Czarno na Białym"
- TVP " Sprawa dla reportera"

Inaczej poczekaj do następnych wyborów i może wybierzesz polityków którzy zaprzestaną " wciskają mi kit" i będziesz z nich zadowolony, bo jak wiadomo takich polityków nie ma i nigdy nie będzie. Inaczej by nie wygrywali wyborów i nie rządzili Ministerstwem Budownictwa, tymczasem skoro na brakujące odcinki A1 będzie w tym ogłaszany przetarg, obstawiam, że Strabag może wygrać przynajmniej jeden przetarg, bo blisko budują już kawałek A1, idzie im to dosyć sprawnie i będą chcieli załapać się na następny kawałek autostradowego tortu.

Quote:
Originally Posted by damianmmm View Post
Masz jakieś przecieki?
Patrząc na Twoje logo, wnioskuje, że niedługo będziesz zadowolony.

Quote:
Originally Posted by Romsu View Post
@Kazusik chyba cały problem w tym że do Ciebie nie zadzwonili i nie poinformowali o tej akcji ostatnio co zapowiadali to zrobili więc więcej pozytywnego myślenia
Piwko dla Ciebie.

damianmmm, Romsu, damianSN, provag, Monarchi and 2 others liked this post
Old October 20th, 2016, 06:43 PM   #2139
m-marks
Registered User

Likes (Received): 40

Quote:
Ja uważam, że jeśli to ma być z budżetu państwa to jest tyle pilnijeszych inwestycji .... Ta droga jest w całkiem dobrym stanie, nie jest tragicznie niebezpieczna i do .
Ale to jest woda na młyn bo mimo że droga istnieje od ponad 30 lat to media wciąż donoszą "że rząd nic nie robi", "rząd nie buduje nowych dróg" "rząd planuje" , "rząd będzie budował brakujący odcinek autostrady". Największa zmiana będzie już za 2 lata czyli kiedy powstanie obwodnica Częstochowy.
m-marks no está en línea   Reply With Quote
Old October 20th, 2016, 06:49 PM   #2140
adamon
Registered User

Likes (Received): 64

Quote:

Tymczasem dzisiaj:

3,3 i 4,1 mld to może być różnica netto/brutto. 3,6 - może odgórnie postanowiono obciąć 10% dokonanych wcześniej wyliczeń? Bo takie działania widać już przy przetargach na KP, gdzie przeznacza się po 1,5 mln zł (S19 Rzeszów-Babica i S16 Borki-Mrągowo).
Mnie z kolei zastanawia zapowiedź rozstrzygnięcia aprzetargu w ciągu 9 miesięcy od jego ogłoszenia. Czyżby miała wrócić formuła przetargów nieograniczonych? Bo w ograniczonych to trzeba zakładać kilkanaście miesięcy.
A z rzeczy ogólnych (nieco politycznych): chyba widać pierwsze skutki zmian na stanowisku ministra finansów. Oby tylko pieniędzy starczyło...

Romsu, provag, Monarchi liked this post
adamon no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, łódzkie, śląskie, a-1, autostrada-a1, częstochowa, e75, gierkówka, kłobuck, pyrzowice

Thread Tools

Posting Rules