search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old July 3rd, 2016, 11:08 PM   #14281
Kruush
Registered User

Kruush's Avatar

Likes (Received): 703

No to jeszcze ode mnie, wczorajszy przejazd, podczas którego testowałem alternatywną drogę do podłódzkiej posiadłości letniskowej

wyjechałem z Łodzi Brzezińską (DK72), wjazd na węźle Brzeziny, A1 do węzła Łódź Południe, zjazd na S8 i DK1 w kierunku Katowic.

smacznego

p.s. oglądać w HD

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
/
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
/

Druzers, Toye, kozaist, Tomkisiel, SRC_100 and 1 others liked this post

Last edited by Kruush; July 3rd, 2016 at 11:24 PM.
Kruush no está en línea  

Sponsored Links
Old July 3rd, 2016, 11:12 PM   #14282
też Piotrkowianin
Registered User

Likes (Received): 1

Targeo

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Nieprędko. Nie pytajcie co chwila o to. Jak będzie, to będzie.

Apel do użytkowników MapMakera którzy próbowali "otwierać" A1 i być może czytają to forum - wycofajcie swoje zmiany, bo będą czekać pół roku na zatwierdzenie. Ktoś inny te zmiany zrobi szybciej.
Polecam Targeo.pl. Tam o 14 w piątek program prowadził nową drogą
też Piotrkowianin no está en línea  
Old July 3rd, 2016, 11:29 PM   #14283
lenin
Registered User

lenin's Avatar

Likes (Received): 4317

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
Wiem że to nie ten wątek, ale kto w ogóle wymyślił to, żeby z A1 nie zjeżdżać bezpośrednio na Rokicińską, tylko na dojazdówkę do al. Terrorystów (tzn. na Józefiaka)?
moja konkluzja i uwaga...

1. przesunąć pierwsze rondo o jakieś 200-300 metrów na południe , co da możliwość zjeżdzającym "spanikowania"na widok korka i wybrania 2 alternatynych tras do miasta (alei ofiar i zakładowej-choć ktoś przebąkiwał o przybyszewskiego przedłużeniu-ciekawe czy tylko do hetmańskiej czy do józefiaka?)
2. poszerzyć Józefiaka( w kierunku północnym) do 4 pasów
a. 2 pasy w lewo
b. jeden pas na wprost-choć nie wiem po co, bo jak uruchomią fabryczny to szlaban może być opuszczony ponad 1000 minut dziennie, więc przejazd "sam" się zlikwiduje
c. 1 w prawo
3. oczywiście należy pogmerać w puszecce, bo widziałem że już gmerano, ale pan chyba nie kapuje , że jeden tir, autobus..jak skręca w lewo i nie ma 2 razy zielonego, to zakorkuje skrzyżowanie na amen nie tylko na swoich pasach..no ale trening czynie mistrza...może jeszcze ustawi..
Zobacz! My w roku 1612 przynieśliśmy im wolność, a taki Pożarski przekonał lud rosyjski by nas wykopali. Co prawda Grzegorz Braun dogrzebał się, że jedną z przyczyn była litewska swołocz protestancka, która strzelała z łuków do świętych obrazów prawosławnych. A więc przez naszą niewierność spartoliliśmy szansę na przyjaźń dwu narodów, które mogłyby zmienić oblicze świata.
lenin no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:05 AM   #14284
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1337

jechałem wieczorem Strykowska i z przykrością stwierdzam, że widziałem wielu bystrzaków na blachach krakowskich i śląskich, którzy...ominęli obwodnicę
Pokolenie GPS zapewne

pmaciej7, Sim LDZ, FOMOCO, Keej liked this post

Last edited by IgorSel; July 4th, 2016 at 12:15 AM.
IgorSel no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:14 AM   #14285
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11437

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
jechałem wieczorem Strykowska i z przykrością stwierdzam, że widziałem wiele bystrzaków na blachach krakowskich i śląskich, którzy...ominęli obwodnicę
Pokolenie GPS zapewne
he, he widziałem to samo. Jechałem pod wieczór całą A1 najpierw na południe a później na północ. Po zjeździe z A1 na A2 przed węzłem Stryków delikatna kolejka. Patrzę na blachy czy same łódzkie ? A gdzie tam. Śląsk , Kraków Wrocław. Wiem że to o niczym nie świadczy bo auto z leasingu, jadą do Łodzi itp. Ale zapewne Ci co za bardzo kochają GPSy i ufają im bezgranicznie to zjechali z A1

A tak w ogóle to trasa jest znakomita. Ruch jest baaaardzo duży. Nawierzchnia jest zrobiona rewelacyjnie. Jedynie na odcinku Budimexu na krótkim odcinku w 3 albo 4 miejscach jest machnięcie.

Jedyny minus to oczywiście oznakowanie. Nie chodzi mi o obwódki czy złe miasta na znakach. Na myśli mam złe umiejscowienie znaków przed samym węzłem. Znaki te w 70 - 80 % stoją za latarnią i ich nie widać (albo widać część). Wygląda to fatalnie. Na 100% lampy stały wcześniej więc tutaj dali ciała Ci co stawiali znaki. I niech mi nikt nie powie że tak było w projekcie. Jeśli tak było ta wystarczyło odrobinę dobrej woli żeby przestawić znak przed słupem.

Za jakiś czas wstawię film

michalzbrzezin, kozaist, Wojti, Sim LDZ, Keej liked this post

Last edited by Rusonaldo; July 4th, 2016 at 12:37 AM.
Rusonaldo no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:31 AM   #14286
allocator
Registered User

Likes (Received): 82

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Nawierzchnia jest zrobiona rewelacyjnie
IMO odcinek Strabaga trudno jednak nazwać rewelacyjnym, nawet przy wielkich staraniach. Łączenia betonu z asfaltem bujają zdecydowanie za mocno. W gorszych warunkach może się to źle skończyć (czego nikomu nie życzę, obawiam się po prostu).
allocator no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:33 AM   #14287
Weglik
Registered User

Likes (Received): 95

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
he, he widziałem to samo. Jechałem pod wieczór całą A1 najpierw na południe a później na północ. Po zjeździe z A1 na A2 przed węzłem Stryków delikatna kolejka. Patrzę na blachy czy same łódzkie ? A gdzie tam. Śląsk , Kraków Wrocław. Wiem że to o niczym nie świadczy bo auto a leasingu, jadą do Łodzi itp. Ale zapewne Ci co za bardzo kochają GPSy i ufają im bezgranicznie to zjechali z A1
Ja bym ich nie obwinial, oznakowanie jest mylace, bo stali tam zapewnie Ci, co wjezdzali od polnocy i nadziali sie na dwa znaki Lodz - w prawo, Lodz - prosto..

Ja wiem , Katowice tez byly, ale nie do wszystkich mogla dotrzec informacja o otwarciu... a jak nie wiem jak jechac, to jade jak znam...

Od strony poludniowej, na wezle Tuszyn, pewnie nie a tego problemu bo trasa na wprost wiedzie bez skuchy...

Ci co ufaja bezgranicznie oznakowaniu na polskich drogach to w piatek odwiedzili wezel Piatek
Weglik no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:35 AM   #14288
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1225

Quote:
Originally Posted by IgorSel View Post
jechałem wieczorem Strykowska i z przykrością stwierdzam, że widziałem wielu bystrzaków na blachach krakowskich i śląskich, którzy...ominęli obwodnicę
Pokolenie GPS zapewne
Albo miłośnicy Łodzi po prostu ...

MaKu95, kichosz liked this post
bewu1 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:39 AM   #14289
emisiu
Registered User

Likes (Received): 5

Tak czy inaczej Google Maps dało ciała na całego, a właściwie można rzec że to ich kompromitacja.
Znowu jeden człowiek z Irlandii lub Niemiec decyduje o wszystkim, a właśnie jest na urlopie. A mapę mieli przygotowana na 2 lata wprzód.
Wszystkie inne nawigacje zdążyły na czas.
emisiu no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:42 AM   #14290
pdurys
Registered User

Likes (Received): 98

Quote:
Originally Posted by Tomkisiel View Post
4. Czy to pod tablicami to jest czytniki Viatoll?
Potwierdzam.
To sa czytniki ViaToll. Takie same ale lepiej widoczne na zjezdzie Lodz-Gorna
pdurys no está en línea  
Old July 4th, 2016, 12:49 AM   #14291
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11437

Obiecany film. Miłego oglądania. Taka muza nie jest moją ulubioną ale jakoś pasowała do tego przejazdu

p.s. na węźle Łódź Brzeziny powinny być Bałuty zamiast Widzewa. Mój błąd przyznaję się bez bicia

Toye, sumas, marko-wroclaw, karol.ldz, Agusia and 33 others liked this post

Last edited by Rusonaldo; July 4th, 2016 at 03:50 PM.
Rusonaldo no está en línea  
Old July 4th, 2016, 02:53 AM   #14292
WojteDz
Registered User

Likes (Received): 10

@Rusonaldo: swietnie przygotowane. Przypomina mi granie w "Lotusa" ;-)
W ktorym momencie jest "pirat"?
WojteDz no está en línea  
Old July 4th, 2016, 02:56 AM   #14293
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 4386

Quote:
Originally Posted by emisiu View Post
Tak czy inaczej Google Maps dało ciała na całego, a właściwie można rzec że to ich kompromitacja.
Znowu jeden człowiek z Irlandii lub Niemiec decyduje o wszystkim, a właśnie jest na urlopie. A mapę mieli przygotowana na 2 lata wprzód.
Można jakoś pomóc, lajkując wprowadzone przez MapMakerów zmiany?

- Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...

Kpc21 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 07:38 AM   #14294
mrpiter
Registered User

Likes (Received): 6

@Rusonaldo, super filmik, jedynie mała uwaga, że zjazd na węźle Brzeziny prowadzi na Bałuty a nie na Widzew.
mrpiter no está en línea  
Old July 4th, 2016, 08:07 AM   #14295
paf1
Registered User

paf1's Avatar

Likes (Received): 194

Wczoraj nadrobiłem 100 km, żeby się przejechać. Świetna droga! Gratuluję.
paf1 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 08:20 AM   #14296
emisiu
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by Kpc21 View Post
Można jakoś pomóc, lajkując wprowadzone przez MapMakerów zmiany?
Aż do tego doszło?
http://www.dzienniklodzki.pl/motofak...nice,10365380/
emisiu no está en línea  
Old July 4th, 2016, 08:29 AM   #14297
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Likes (Received): 12535

@WojtekDz Pirat jest w okolicy 1:46 minuty filmu.

michalzbrzezin no está en línea  
Old July 4th, 2016, 08:57 AM   #14298
raptor123
Registered User

Likes (Received): 22

Witam, jechałem od Piotrkowa do Brzezin i teraz jedzie się bardzo fajnie, są mankamenty na drodze, na odcinku Budimexu ale ogólnie pozytyw.
Dziękuję budowniczym i wszystkim zaangażowanym w ten odcinek A1.
raptor123 no está en línea  
Old July 4th, 2016, 09:07 AM   #14299
komisarz ryba
Registered User

Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by emisiu View Post
mój samochod kupiony w maju pokazuje od początku ten kawalek a1 i wyznacza po nim trase.
komisarz ryba no está en línea  
Old July 4th, 2016, 09:26 AM   #14300
zan1zan
Registered User

Likes (Received): 175

Quote:
Originally Posted by komisarz ryba View Post
mój samochod kupiony w maju pokazuje od początku ten kawalek a1 i wyznacza po nim trase.
a co to za marka ?
biorąc pod uwagę niektórych nierozgarniętych kierowników jest to bardzo niebezpieczne,
na S8 była ofiara śmiertelna na zamkniętym odcinku i na A1 też był wypadek na barierkach.
zan1zan no está en línea  

Closed Thread

Tags
łódź, łódzkie, a-1, autostrada-a1, e75, obwodnica

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules