search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 13th, 2017, 04:28 PM   #1901
rekcza
stuprocentowy mańkut

rekcza's Avatar

Quote:
Originally Posted by Mroczny_Pasterz View Post
W sobotę jechałem odcinkiem i donoszę że przerwa w moście nad Odrą została zaszalowana, chyba nawet widziałem zbrojenie.
Ja jechałem dziś, filmik właśnie się robi. Dodam jeszcze że ostatni śmiertelny wypadek spowodował iż na trasie niedaleko miejsca owego wypadku stała dziś policja i mierzyła prędkość przejeżdżającym (widać na filmiku 4:16). Nie żebym miał pretensje do policji ale szkoda tylko że wcześniej nie skontrolowała słabego oznakowania budowanej drogi. Zresztą, kto śledzi wątek pamięta pewnie że na jednym z moich zeszłorocznych filmików było widać że świeżo wymalowane żółte linie prowadzą prosto w słupki.
Filmik właśnie się ładuje do YouTube więc za jakiś czas wrzucę.
edit.
I proszę, filmik z dzisiejszego przejazdu na odcinku Zielona Góra południe- Sulechów. Jest kilka kilkusekundowych przerw bo mi sprzęt niedomaga.

Last edited by rekcza; March 13th, 2017 at 10:06 PM.
rekcza no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 14th, 2017, 02:52 AM   #1902
rekcza
stuprocentowy mańkut

rekcza's Avatar

Przepraszam że post pod potem ale dla czytelności nie warto edytować i mieszać w powyższym.
A mianowicie mam pytanie do znawców. Przeglądając powyższy filmik zauważyłem nową tablicę przed samym Sulechowem, tablica ta informuje min. że jadąc prosto trafimy na autostradę A2 do Poznania i to jest jasne. Pytanie jest, dlaczego owa tablica nie informuje że ową autostradą, jadąc w drugim kierunku, dojedziemy na granicę państwa w Świecku przecież to równie ważna informacja jak ta o kierunku na Poznań.
Owa tablica jako zrzut z powyższego filmiku.

DooCharles, broker80 liked this post

Last edited by rekcza; March 14th, 2017 at 02:57 AM.
Old March 14th, 2017, 08:57 AM   #1903
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Likes (Received): 459

A zgadnij skąd jest biuro projektowe? Tak właściwie to kierunek w prawo też powinien wyglądać inaczej

32 Stęszew
Poznań
Sulechów
Cigacice
Old March 14th, 2017, 02:30 PM   #1904
eRjej
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by adam_sentry View Post
Szybkie pytanie termin dla odcinka Sulechów - Zielona Góra jest niezagrożony?
Jest szansa na przejezdność przed do końca czerwca 2017?
Pojawił sie na GL artykuł na temat terminów oddania tych odcinków, co do wspomnianego odcinka narazie jest mowa o sierpniu 2017

http://www.gazetalubuska.pl/strefa-b...2174,22987154/
eRjej no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2017, 08:46 AM   #1905
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Tylko, że jak napisano to kontraktowe terminy. W przypadku Gorzowa o opóźnieniu zaczęto mówić oficjalnie jakieś 4 miesiące przed upływem terminu zakończenia budowy.
Żeby tu się nie okazało, że za moment STRABAG powie: "sorry, nie wyrobimy się", a widząc stan zaawansowania prac i wiedząc, ze zakres robót jest większy niż zakładano mam pewne obawy.
Old March 15th, 2017, 08:53 PM   #1906
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Likes (Received): 2309

Mała aktualizacja z postępów robót na odcinku II

WZ 1 na początek najazd na obiekt, który leży po lewej stronie, w prawo Osiedle Pomorskie, widoczna na zdjęciu droga zostanie zlikwidowana, nie będzie możliwości dojazdu, będą jedynie schody prowadzące na nasyp

WZ 1 za wiele się nie zmieniło od mojej wizyty w połowie grudnia

Nasyp najazdowy od strony węzła Północna

Polska to jedyny kraj, w którym kierowcy myślą, że gdy pociąg zwalnia przed przejazdem - to oni mają pierwszeństwo

Birdmanek1985, greg_n, Toye, SRC_100, broker80 and 3 others liked this post
kysiek666 no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2017, 08:57 PM   #1907
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Wjazd na wiadukt od strony osiedla - ul. Kętrzyńskiej

Zbliżenie na WZ 1

Ul. Kętrzyńska wkrótce nasyp zacznie rosnąć

Polska to jedyny kraj, w którym kierowcy myślą, że gdy pociąg zwalnia przed przejazdem - to oni mają pierwszeństwo

Birdmanek1985, rekcza, rjan, Intelekt, greg_n and 5 others liked this post
Old March 15th, 2017, 09:00 PM   #1908
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Teraz spoglądamy na drogę która zostanie przerwana przez nasyp wiadukt Z 1 w prawo, w lewo ul. Kętrzyńska

Tu będzie droga zjazdowa z ul. Kętrzyńskiej drogę prowadzącą do przejazdu kolejowego

Birdmanek1985, rekcza, rjan, Intelekt, greg_n and 6 others liked this post
Old March 15th, 2017, 09:03 PM   #1909
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Teraz czas na WS 13 a w ciągu S3

Tu też za wiele od grudnia się nie zmieniło, poza likwidacją tymczasowego przejazdu kolejowego

Old March 15th, 2017, 09:09 PM   #1910
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Birdmanek1985, rekcza, rjan, Intelekt, greg_n and 9 others liked this post
Old March 16th, 2017, 07:55 PM   #1911
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Most nad Odrą zdjęcia z 16 marca 2017:

Miejsce gdzie kończą się na razie listwy wykończeniowe

Old March 16th, 2017, 07:57 PM   #1912
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Początek mostu od strony Zielonej Góry

Połączone przęsła nurtowe

Podpora nurtowa od strony Sulechowa

Toye, Birdmanek1985, Przemo, rekcza, Intelekt and 4 others liked this post
Old March 16th, 2017, 07:59 PM   #1913
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Toye, Birdmanek1985, greg_n, Intelekt, dsmieja and 5 others liked this post
Old March 16th, 2017, 08:01 PM   #1914
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Teraz okolice Cigacic spojrzenie w kierunku Sulechowa z widoku zniknął wiadukt kolejowy rozebranej linii nr 379 ślad po jego przebiegu wyznacza brak roślin na skarpie po lewej stronie

Zbliżenie

Teraz patrzymy w kierunku Zielonej Góry

Prace na moście i w jego okolicy

Toye, Birdmanek1985, greg_n, kg97, Intelekt and 10 others liked this post
Old March 17th, 2017, 12:02 AM   #1915
Kemo
Registered User

Likes (Received): 13254

Quote:
Originally Posted by rekcza View Post
Przeglądając powyższy filmik zauważyłem nową tablicę przed samym Sulechowem, tablica ta informuje min. że jadąc prosto trafimy na autostradę A2 do Poznania i to jest jasne. Pytanie jest, dlaczego owa tablica nie informuje że ową autostradą, jadąc w drugim kierunku, dojedziemy na granicę państwa w Świecku przecież to równie ważna informacja jak ta o kierunku na Poznań.
Logika za tym stoi taka, że droga 32 prowadzi do Poznania, ale można tam wygodniej i szybciej dojechać przez S3-A2 i dlatego na tablicy jest też kierunek na Poznań przez A2.
Do Berlina jest tylko jedna droga do wyboru, więc nie ma żadnej informacji na znaku (mino że nic nie stoi na przeszkodzie aby była) :P
To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
| Archiwum z lat:
,
,
,
,
Kemo está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 17th, 2017, 01:23 AM   #1916
rekcza
stuprocentowy mańkut

rekcza's Avatar

Quote:
Originally Posted by rsk View Post
Tylko, że jak napisano to kontraktowe terminy. W przypadku Gorzowa o opóźnieniu zaczęto mówić oficjalnie jakieś 4 miesiące przed upływem terminu zakończenia budowy.
Żeby tu się nie okazało, że za moment STRABAG powie: "sorry, nie wyrobimy się", a widząc stan zaawansowania prac i wiedząc, ze zakres robót jest większy niż zakładano mam pewne obawy.
Oby nie bo już się nastawiam na wakacyjne wypady do Łagowa. A drogi przez Cigacice nie lubię ze względu na światła na moście.

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Logika za tym stoi taka, że droga 32 prowadzi do Poznania, ale można tam wygodniej i szybciej dojechać przez S3-A2 i dlatego na tablicy jest też kierunek na Poznań przez A2.
Do Berlina jest tylko jedna droga do wyboru, więc nie ma żadnej informacji na znaku (mino że nic nie stoi na przeszkodzie aby była) :P
Ja nie neguję znaczenia informacji o alternatywnym dojeździe do Poznania przez S3/A2 i napisałem wyraźnie że jest to dla mnie jasne. Dziwi mnie natomiast brak informacji o równie ważnym kierunku w stronę granicy w Świecku bo logika wskazywałaby że jest to informacja bardzo ważna i warta umieszczenia na tablicy. Dodam tylko że sam przynajmniej raz w tygodniu robię trasę Zielona Góra- Poznań i zawsze właśnie szlakiem S3/A2 więc rozumiem znaczenie tej informacji.

Last edited by rekcza; March 17th, 2017 at 01:44 AM.
Old March 17th, 2017, 11:34 AM   #1917
k.krasowski
Registered User

k.krasowski's Avatar

Likes (Received): 239

Zastanawia mnie jak w przyszłości będą prowadzone prace serwisowe na wale przeciwpowodziowym typu koszenie trawy, umacnianie w trakcie wysokich stanów itp.
k.krasowski no está en línea   Reply With Quote
Old March 17th, 2017, 12:04 PM   #1918
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Quote:
Originally Posted by rekcza View Post
Oby nie bo już się nastawiam na wakacyjne wypady do Łagowa. A drogi przez Cigacice nie lubię ze względu na światła na moście.
Ja dla odmiany do tej pory wolę postać chwilę przed mostem niż jechać drogą śmierci.

Quote:
Ja nie neguję znaczenia informacji o alternatywnym dojeździe do Poznania przez S3/A2 i napisałem wyraźnie że jest to dla mnie jasne. Dziwi mnie natomiast brak informacji o równie ważnym kierunku w stronę granicy w Świecku bo logika wskazywałaby że jest to informacja bardzo ważna i warta umieszczenia na tablicy. Dodam tylko że sam przynajmniej raz w tygodniu robię trasę Zielona Góra- Poznań i zawsze właśnie szlakiem S3/A2 więc rozumiem znaczenie tej informacji.
Co do tej tablicy to wcześniej zażartowałem o poznańskim projektancie ale poważniej mówiąc to zwykły babol. Od dawna projektanci mają problem ze znakami kierunku. Przypomnijcie sobie, że po oddaniu odcinka Międzyrzecz - Sulechów też poprawiano tablice bo zamiast Poznania była Warszawa.

Quote:
Originally Posted by k.krasowski View Post
Zastanawia mnie jak w przyszłości będą prowadzone prace serwisowe na wale przeciwpowodziowym typu koszenie trawy, umacnianie w trakcie wysokich stanów itp.
Pewnie podobnie jak do tej pory.

Last edited by rsk; March 17th, 2017 at 12:12 PM.
rsk está en línea ahora   Reply With Quote
Old March 17th, 2017, 02:08 PM   #1919
kysiek666
Fotorelator kolejowy

kysiek666's Avatar

Quote:
Originally Posted by k.krasowski View Post
Zdjęcie wykonałem z dużej odległości więc perspektywa jest zaburzona i spłaszczona. Tak na prawdę nowy obiekt ma mniej więcej przęsła na podobnej wysokości jak stary. Kto spacerował wałem wie, że pod mostem na jego wysokości spokojnie przejedzie auto osobowe, bus też. Z koszeniem i podwyższeniem wału nie będzie problemu.

k.krasowski liked this post
Old March 19th, 2017, 09:27 PM   #1920
Intelekt
Intelekt

Likes (Received): 951

Piąta rocznica na SSC :)

Właśnie minęło 5 lat od momentu w którym założyłem konto na Skyscrapercity
W dodatku tak się złożyło że jest to mój okrągły "pięćsetny" post na forum
Z tej okazji chciałbym podziękować Wam wszystkim za miło spędzony czas w gronie ciekawych ludzi. Na forum zaczynałem w dziale kolejowym ale bardzo szybko zafascynowałem się wątkami drogowymi. Przez te 5 lat dużo się zmieniło zarówno w całej w Polsce jak i w naszym regionie (już niedługo zostanie w pełni ukończona S3 na którą tak długo czekamy ) Zawsze wolałem słuchać mądrzejszych od siebie (stąd tylko 500 postów ), na tym forum dowiedziałem się bardzo wiele ciekawych rzeczy, dzięki czemu patrzę na drogownictwo i kolejnictwo inaczej niż wcześniej. Każda minuta na tym forum to przyjemnie spędzony czas

Z racji tego że pojawiłem się na tym forum w związku z linią kolejową nr. 371 to wrzucam kilka fotek z budowy WS-36A w miejscu którego droga S3 przebiega nad linią kolejową nr. 371 Wolsztyn-Nowa Sól-Żagań
Zdjęcia wykonane w piątek 17.03.2017.

1. WS-36A od strony wschodniej (Nowa Sól) w lewo kierunek Legnica, w prawo Zielona Góra

2.

3.

4.

5. Tymczasowy przejazd kolejowy

6. Po lewej nowy obiekt w ciągu jezdni wschodniej, po prawej stary wiadukt z lat '90 w ciągu jezdni zachodniej.

7.

8. Linia kolejowa kierunek Kożuchów(Żagań)

9. Ścianka szczelna pomiędzy starym i nowym wiaduktem

10.

11.

12.

A teraz

Reply

Tags
droga ekspresowa, e65, gorzów wielkopolski, lubuskie, nowa sól, s-3, sulechów, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules