search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 15th, 2015, 06:36 PM   #1721
mardro2710
Nadszyszkownik

mardro2710's Avatar

Likes (Received): 74

Quote:
Originally Posted by Intelekt View Post
natomiast jeżeli mnie interesuje tylko kilka topików i mam w zakładkach bezpośrednie linki do nich (żeby przeglądać na szybko bez logowania albo szukania) to i tak z tej opcji nie skorzystam.
Wystarczy dodać sobie na samym końcu linka "&goto=newpost"

Quote:
Originally Posted by AndrzejR View Post
Jak będzie ciepła zima, to odcinek II skończą grubo przed czasem. Szkoda, że na IV i V ocinku takiego tempa nie widać.
W sumie to zima tak naprawdę w czym przeszkadza?
Chyba tylko w wylewaniu warstw nawierzchni?

Bo beton, to przy słabych mrozach z dodatkami przeciwmrozowymi można lać śmiało.
Chyba nawet lepiej niż w upale.

Intelekt, broker80 liked this post
mardro2710 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 15th, 2015, 06:40 PM   #1722
Intelekt
Intelekt

Likes (Received): 1316

dzięki, przyda się

Quote:
Originally Posted by mardro2710 View Post
Bo beton, to przy słabych mrozach z dodatkami przeciwmrozowymi można lać śmiało.
Chyba nawet lepiej niż w upale.
Beton mimo wszystko zawsze lepiej lać przy dodatnich temperaturach. A co do upałów to wystarczy częściej go "podlewać" żeby woda nie wyparowała.

Last edited by Intelekt; December 15th, 2015 at 06:48 PM.
Intelekt no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2015, 09:26 PM   #1723
maestro_S3
.

maestro_S3's Avatar

Likes (Received): 8966

Quote:
Obwodnica Legnicy będzie zamknięta

LEGNICA. Będzie się działo! Na luty przyszłego roku planowane jest zamknięcie obwodnicy zachodniej Legnicy, a ściślej - wyłączone z ruchu ma być skrzyżowanie ulicy Chojnowskiej z obwodnicą.

Wszystko za sprawą rządowej inwestycji na gigantyczną skalę, czyli budowy drogi ekspresowej S3, za którą odpowiada Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W okolicach skrzyżowania ulicy Chojnowskiej i obwodnicy ma powstać tzw. węzeł Legnica. - Budimex będzie tam budował węzeł wjazdowy z Legnicy na drogę S3. To będzie duża i skomplikowana inwestycja. Ma tam powstać wiadukt i dwa ronda. Prace mają potrwać minimum pół roku - mówi Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy.
Problem w tym, że zamknięcie obwodnicy Legnicy oznacza konieczność przerzucenia ruchu z drogi krajowej nr 94.
- Droga nr 94 jest mocno obciążona ruchem. W ciągu doby, tylko w jedną stronę, przejeżdża tam ok. 6,5 tys. pojazdów. Gdzieś ten ruch trzeba będzie przerzucić. Zaczęły się właśnie dyskusje, jak to zrobić, by było to jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców - dodaje Andrzej Szymkowiak.
Najpóźniej w styczniu ma być gotowa koncepcja, jak poprowadzone zostaną objazdy. Prawdopodobnie cały ruch osobowy skierowany zostanie przez Legnicę, a ciężarowy – przynajmniej w jednym kierunku – przez autostradę A 4.
http://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-r...dzie-zamknieta
maestro_S3 no está en línea   Reply With Quote
Old December 15th, 2015, 10:19 PM   #1724
AndrzejR
Registered User

Likes (Received): 2822

Quote:
Originally Posted by maestro_S3 View Post
Zamknięcie obwodnicy Legnicy
Nie wiem czy się mylę, ale w umowie był warunek zapewnienia przejezdności DK3 w trakcie budowy. Rozumiem konieczność zamknięcia DK94, bo inaczej się nie da zbudować wiaduktu. Zamknięcie całej obwodnicy to przesada.
We Wrocławiu przy budowie węzła stadion na WOA DK94 była przejezdna.
AndrzejR no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2015, 10:03 AM   #1725
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 11840

No właśnie. Na DK94 ŚRD to 6,5 tys. na DK 3 to blisko 15 tys... I brak jakiejkolwiek alternatywy na kierunku NS... Chwalmy Pana za to, że uda się zachować ciągły ruch na DK3... Tak czy inaczej musi być gorzej, aby było lepiej
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old December 16th, 2015, 06:19 PM   #1726
AndrzejR
Registered User

Wykorzystując częściowo zbudowane łącznice na wężle S3/DK94 można by ułożyć płyty betonowe i wkonać objazd budowanego wiaduktu WD44.
Old December 16th, 2015, 10:24 PM   #1727
antekkwiat
Registered User

Likes (Received): 277

Myślałem trochę nad tym i choć oczywiście byłoby to możliwe, to byłoby to na prawdę bardzo trudne, żeby nie zamykać 94-ki na czas budowy węzła. Problemem jest to, że wiadukt zostanie zbudowany dokładnie w miejscu skrzyżowania, więc byłaby konieczna budowa tymczasowego skrzyżowania, co by było bardzo drogie, albo wykorzystanie docelowych rond, co również byłoby problematyczne ze względu na różnicę w poziomach. Dlatego uważam, że pytanie brzmi nie czy zamykać 94-kę, ale jak zorganizować tanim kosztem ruch, by zamknięcia trwały jak najkrócej.

Ja bym zorganizował ruch tak: najpierw zbudowałbym łącznik między węzłem a Rondem Unii Europejskiej oraz zachodnie łącznice z rondem, a da się zrobić to w miarę bezboleśnie (tzn. z jedynie krótkimi zamknięciami). Następnie przerzuciłbym ruch z S-3 na nowo zbudowany łącznik, zachodnie rondo łączyło by się z DK 94 w kierunku Bolesławca, a objazd do centrum Legnicy byłby przez łącznik, Rondo UE i ulicę Złotoryjską. Taka organizacja ruchu nie byłaby szczególnie uciążliwa, ani szczególnie droga, a uwalniałaby znaczną część placu budowy od ruchu samochodowego.
antekkwiat no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2015, 06:50 AM   #1728
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 14941

Taka zabawa w "krótkie" zamknięcia trwające po kilka dni, może w tym przypadku spowodować tylko zamęt w głowach kierowców. Chyba lepiej jest zrobić coś raz, a porządnie, przecierpieć utrudnienia i potem cieszyć się z efektów
Old December 17th, 2015, 10:48 AM   #1729
AndrzejR
Registered User

Quote:
Originally Posted by antekkwiat View Post
Ja bym zorganizował ruch tak: najpierw zbudowałbym łącznik między węzłem a Rondem Unii Europejskiej oraz zachodnie łącznice z rondem, a da się zrobić to w miarę bezboleśnie (tzn. z jedynie krótkimi zamknięciami). Następnie przerzuciłbym ruch z S-3 na nowo zbudowany łącznik, zachodnie rondo łączyło by się z DK 94 w kierunku Bolesławca, a objazd do centrum Legnicy byłby przez łącznik, Rondo UE i ulicę Złotoryjską. Taka organizacja ruchu nie byłaby szczególnie uciążliwa, ani szczególnie droga, a uwalniałaby znaczną część placu budowy od ruchu samochodowego.
Takie lub podobne rozwiązanie było sugerowane we wcześniejszych postach. Problemem może być logistyka - brak wiaduktu WD46, do usunięcia została spora część nasypu na trasie DO-4/04. Prawdopodobnie problem jest w synchronizacji robót ziemnych i strukturalnych. Wiadukt WD44 jest dobrą robotą na zimę ze względu na łatwy dostęp, stąd taka kolejność. Odcinek drogi między węzłem Legnica Północ a wiaduktem WD46 jest na ścieżce krytycznej ze względu na brak alternatywnego objazdu centrum Legnicy zwłaszcza przez ruch ciężarowy.
Old December 17th, 2015, 01:09 PM   #1730
antekkwiat
Registered User

Likes (Received): 277

Quote:
Originally Posted by AndrzejR View Post
Takie lub podobne rozwiązanie było sugerowane we wcześniejszych postach. Problemem może być logistyka - brak wiaduktu WD46, do usunięcia została spora część nasypu na trasie DO-4/04. Prawdopodobnie problem jest w synchronizacji robót ziemnych i strukturalnych. Wiadukt WD44 jest dobrą robotą na zimę ze względu na łatwy dostęp, stąd taka kolejność. Odcinek drogi między węzłem Legnica Północ a wiaduktem WD46 jest na ścieżce krytycznej ze względu na brak alternatywnego objazdu centrum Legnicy zwłaszcza przez ruch ciężarowy.
A może mi ktoś wytłumaczyć jak mają wyglądać zamknięcia z tego artykułu? Bo niestety jest dla mnie bardzo nielogiczny.
antekkwiat no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2015, 04:45 PM   #1731
Elvis_nie_zyje
Registered User

Elvis_nie_zyje's Avatar

Likes (Received): 174

To mój pierwszy post w tym temacie, w związku z tym chciałbym podziękować wszystkim za zamieszczane informacje i fotografie - robicie fantastyczną robotę, tylko bić brawa!

Mam też pytania, możliwe że ktoś pytał o to samo, ale temat jest bardzo długi i po przeszukaniu początków nie udało mi się znaleźć nic na ten temat. Z góry przepraszam, jeśli ktoś już pytał.

1. Czy budowana trasa będzie korzystała z istniejących odcinków (np. obecna obwodnica Legnicy jako jedna nitka), a jeśli tak, to z jakich? Podejrzewam, że do obecnej drogi DK3 między Lubinem a Polkowicami dobudują 3 pas, ale nie wiem jak z resztą, np. Polkowice - Potoczek.
2. Co oznacza prędkość projektowa 100 km/h? Czy ma to jakiś wpływ na obecne ograniczenie prędkości na trasach ekspresowych, które wynosi 120 km/h?
3. Wiadomo jakie odcinki obecnej DK3 będą zamykane, na jak długo i w jaki sposób zostaną zorganizowane objazdy itp.?
4. S3 między Kochlicami a Chróstnikiem będzie przechodzić przez obecną DK3, będzie wybudowany wiadukt na S3 czy na DK3?
5. Istnieje informacja, jak zmienią się odległości pomiędzy miastami z wykorzystaniem S3? Wydaje mi się, że z Legnicy do Polkowic/Nowej Soli/Zielonej Góry bedzie bliżej, tylko pytanie o ile.
6. Są jakieś wizualizacje, jak będą wyglądały węzły? Na openstreetmap widać sporo, ale nie wszystko mogę sobie wyobrazić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, są to kwestie, które bardzo mnie nurtują.
Elvis_nie_zyje no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2015, 05:40 PM   #1732
rjan
Registered User

rjan's Avatar

Likes (Received): 6215

Quote:
Originally Posted by Elvis_nie_zyje View Post
To mój pierwszy post w tym temacie, w związku z tym chciałbym podziękować wszystkim za zamieszczane informacje i fotografie - robicie fantastyczną robotę, tylko bić brawa!

Mam też pytania, możliwe że ktoś pytał o to samo, ale temat jest bardzo długi i po przeszukaniu początków nie udało mi się znaleźć nic na ten temat. Z góry przepraszam, jeśli ktoś już pytał.

1. Czy budowana trasa będzie korzystała z istniejących odcinków (np. obecna obwodnica Legnicy jako jedna nitka), a jeśli tak, to z jakich? Podejrzewam, że do obecnej drogi DK3 między Lubinem a Polkowicami dobudują 3 pas, ale nie wiem jak z resztą, np. Polkowice - Potoczek.
2. Co oznacza prędkość projektowa 100 km/h? Czy ma to jakiś wpływ na obecne ograniczenie prędkości na trasach ekspresowych, które wynosi 120 km/h?
3. Wiadomo jakie odcinki obecnej DK3 będą zamykane, na jak długo i w jaki sposób zostaną zorganizowane objazdy itp.?
4. S3 między Kochlicami a Chróstnikiem będzie przechodzić przez obecną DK3, będzie wybudowany wiadukt na S3 czy na DK3?
5. Istnieje informacja, jak zmienią się odległości pomiędzy miastami z wykorzystaniem S3? Wydaje mi się, że z Legnicy do Polkowic/Nowej Soli/Zielonej Góry bedzie bliżej, tylko pytanie o ile.
6. Są jakieś wizualizacje, jak będą wyglądały węzły? Na openstreetmap widać sporo, ale nie wszystko mogę sobie wyobrazić.

Z góry dziękuję za odpowiedzi, są to kwestie, które bardzo mnie nurtują.
Ta strona powinna odpowiedzieć na niektóre Twoje pytania.
http://www.s3-polnoc-nowasol-legnica.pl

I jeszcze ta:http://reprocentrum.pl/gddkia/654/
Old December 17th, 2015, 05:57 PM   #1733
Lukasz_Lubin
Registered User

Likes (Received): 555

Film z przejazdu Trasą Lubin - Legnica. Widać ile już lasu wycięto.
Mam nadzieję że nie zlicznujecie za jakość filmu i momentalne przeskoki
Old December 17th, 2015, 07:01 PM   #1734
Elvis_nie_zyje
Registered User

Elvis_nie_zyje's Avatar

Likes (Received): 174

Quote:
Originally Posted by rjan View Post
Ta strona powinna odpowiedzieć na niektóre Twoje pytania.
Dziękuję za odpowiedź (nie mogłem dać linków w cytowaniu - za mała ilość postów). Niestety uzyskałem niewiele informacji z tych stron. Jedynie mogę powiedzieć, że na podstawie informacji dostępnych na stronie plus posiłkowanie się Google Maps udało mi się ustalić, że od węzła Legnica Zachód do Polkowic (rondo przy 3 maja i Henryka Dąbrowskiego) zamiast obecnych 39 km będzie około 36,5-37 km. Mniej więcej obczaiłem sobie te węzły, ale bywa, że ciężko powiedzieć co zostawią, co zniszczą, co dobudują jeśli chodzi o drogi dojazdowe itp. Są tez informacje na temat bieżących utrudnień, ale nie ma np. nic na temat, jak poprowadzą ruch jak będą robić odcinek Polkowice - Lubin Płn. i parę podobnych, gdzie S3 idzie po śladzie obecnej DK3. Co do wiaduktów na odcinku Kochlice - Chróstnik będzie jakiś obiekt o nazwie WD-34, ale nie mam pojęcia, czy to S3 będzie szło nad czy pod nowozbudowaną drogą.

Jeśli ktoś coś wie więcej co do pytań, będę wdzięczny za każdą odpowiedź
Elvis_nie_zyje no está en línea   Reply With Quote
Old December 17th, 2015, 07:56 PM   #1735
maestro_S3
.

maestro_S3's Avatar

Fotki z poniedziałku 14.12.15, trasa Legnica - Lubin.

1. Mop Kochlice

2. Mop Kochlice

3. Wycinka lasu, Kochlice - Karczowiska

4. Wycinka lasu, Karczowiska - Chróstnik

5. Wycinka lasu, Karczowiska - Chróstnik

6. Wycinka lasu, Karczowiska - Chróstnik

7. Wycinka lasu, Karczowiska - Chróstnik

8. Wycinka lasu, Karczowiska - Chróstnik

9. Wycinka lasu, Karczowiska - Chróstnik

10. Wycinka lasu, Karczowiska - Chróstnik

Cdn ...
Old December 17th, 2015, 07:57 PM   #1736
maestro_S3
.

maestro_S3's Avatar

11. Wycinka lasu, Karczowiska - Chróstnik

12. Przed Chróstnikiem

13. Przed Chróstnikiem

14. Przed Chróstnikiem

15. Mop Kochlice, kierunek Legnica

16. Obrót o 180st, kierunek Lubin

17. Zoom

18. Kierunek Legnica, zaraz za Rzeszotarami

Fotorelacja wstawiona automatycznie.
Old December 17th, 2015, 09:46 PM   #1737
AndrzejR
Registered User

Maestro_S3 to naprawdę Maestro!

SRC_100, Elvis_nie_zyje liked this post
Old December 17th, 2015, 10:02 PM   #1738
mardro2710
Nadszyszkownik

mardro2710's Avatar

Likes (Received): 74

Quote:
Gdy nie ma lasu, to wygląda jakby się droga "pomarszczyła".
Jeszcze te słupki poprzewracane

Quote:
18. Kierunek Legnica, zaraz za Rzeszotarami
A w tle chyba Góry Kaczawskie (bliżej) i Karkonosze (dalej) - a pomiędzy nimi Kotlina Jeleniogórska...

.

maruch liked this post

Last edited by mardro2710; December 17th, 2015 at 10:13 PM.
mardro2710 no está en línea   Reply With Quote
Old December 18th, 2015, 09:59 PM   #1739
AndrzejR
Registered User

Nowe zdjęcia ze strony kontraktu Zadanie V od węzła Lubin Południe (bez węzła) do węzła Legnica II (A-4)

km 65+950 wykonywanie wykopu_16.12.2015

km 66+650 wykonana warstwa nasypu_16.12.2015

km 72+000 budowa nasypu_16.12.2015

przepust PL 4 - LP4-1_16.12.2015

Zbrojenie słupów obiekt WD-38_16.12.2015

Last edited by AndrzejR; December 18th, 2015 at 10:14 PM.
Old December 19th, 2015, 05:49 PM   #1740
AndrzejR
Registered User

Kilka zdjęć ze spaceru na węzeł Legnica Zachód (S3/DK94)
Sobota 18-12-2014 14:00 do 14:30 na węźle trwa praca!

1. Wiadukt PP-4/01 już stoi rozszalowany. Brawo, pierwszy obiekt betonowy na odcinku V.

2. Praca sprzętu na łącznicy LZ-L03P

3. Budowa nasypu w kierunku WD43 (zoom)

4. Na LZ-L01P również pracują (zoom).

Oby tak dalej bo roboty duuużo zostało na tym najtrudniejszym odcinku.
PS To moje pierwsze wstawione zdjęcia, następne będą już lepiej przycięte.

Reply

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, głogów, legnica, lubin, lubuskie, nowa sól, polkowice, s-3, zielona góra

Thread Tools

Posting Rules