search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old March 23rd, 2009, 06:39 PM   #501
szn
Hanseatic ˈʂt​͡ʂɛt​͡ɕin

szn's Avatar

Likes (Received): 0

Czy może już zakończyły się remonty gwarancyjne na obwodnicy?

Sponsored Links
Old March 23rd, 2009, 10:12 PM   #502
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Likes (Received): 8149

Te które masz na myśli, to skończyły się w grudniu ub. r., ale według GDDKiA są inne utrudnienia do maja z ograniczeniem do 80 km/h. Nie wiem o co chodzi, bo jeszcze nie przejeżdżałem w tamtych okolicach.
DSzumaher no está en línea  
Old April 15th, 2009, 11:45 PM   #503
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Postanowiłem sprawdzić, jakie utrudnienia na obwodnicy. Przy okazji zrobiłem filmik. Okazuje się, że znowu skarpy. Utrudnienie od 7:15.
Od razu przepraszam za zbyt duży zoom, więc wrażenie prędkości jest dość złudne. Chciałem, żeby oznakowanie było wyraźniej widać, ale przesadziłem.

Dzięki temu zoomowi udało zarejestrować wydarzenie, które niestety zdarza się coraz częściej i bardziej nadające się bardziej do BRD: od 6:05 .
W końcówce widać, że może się pojawić problem, gdy powstanie więcej A i S: nieumiejętne korzystanie z pasa włączania

Last edited by DSzumaher; April 15th, 2009 at 11:54 PM.
Old April 16th, 2009, 12:19 AM   #504
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 76

Ten film wygląda jakbyś jechał policyjnym wideo rejestratorem
Szkoda, że tylko 1x2 jest - kiedy będzie dobudowana druga jezdnia ? Chyba od przyszłego roku - tak ?

PS Ponoć na S3 był dzisiaj spory wypadek i cała obwodnica była zakorkowana - jeden ze słuchaczy mówił, żeby objeżdżać starą DK-3 na Szczecin.
j-cube no está en línea  
Old April 16th, 2009, 12:24 AM   #505
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Pod tym względem jestem bardzo skłonny do współpracy z policją, ale niestety w świetle obecnych przepisów będe walił głową w mur.

W sprawie dobudowy, narazie prawdopodnie w IV kwartale br. będzie ogłoszony przetarg na wykonanie. O dalszych terminach lepiej w tej chwili nie mówić.

P.S. Wypadek był 14.04.09 wieczorem na DK3 w rejonie WD-59b, 60b lub 61b, nie wie dokładnie przy którym wiadukcie.

Last edited by DSzumaher; April 16th, 2009 at 01:52 PM. Reason: fixing
Old April 16th, 2009, 09:59 AM   #506
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Quote:
Originally Posted by DSzumaher View Post

W sprawie dobudowy, narazie prawdopodnie w III kwartale br. będzie ogłoszony przetarg na wykonanie. O dalszych terminach lepiej w tej chwili nie mówić.
Chodzi ci o drugi pas obwodnicy ?
Old April 16th, 2009, 10:16 AM   #507
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by DSzumaher View Post
Postanowiłem sprawdzić, jakie utrudnienia na obwodnicy. Przy okazji zrobiłem filmik. Okazuje się, że znowu skarpy. Utrudnienie od 7:15.
Od razu przepraszam za zbyt duży zoom, więc wrażenie prędkości jest dość złudne. Chciałem, żeby oznakowanie było wyraźniej widać, ale przesadziłem.

Dzięki temu zoomowi udało zarejestrować wydarzenie, które niestety zdarza się coraz częściej i bardziej nadające się bardziej do BRD: od 6:05 .
W końcówce widać, że może się pojawić problem, gdy powstanie więcej A i S: nieumiejętne korzystanie z pasa włączania
Świetna wideorelacja, zoom w sam raz bo widać perspektywe a nie szybko uciekające pobocza. gratulacje

Co do tego osiołka który zawracał, czy ktoś może mi wytłumaczyć po kiego grzyba taki manewr?
latajacy-dywan no está en línea  
Old April 16th, 2009, 10:23 AM   #508
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

A czy on przypadkiem nie nadjechał od strony Kostrzyna?
pmaciej7 no está en línea  
Old April 16th, 2009, 10:27 AM   #509
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11662

Ludzie na tej obwodnicy często zawracają. Jest to spowodowane tym że węzeł który jest powiedzmy w połowie obowdnicy jest półwęzłem i nie ma wszystkich kierunków.
Rusonaldo no está en línea  
Old April 16th, 2009, 10:51 AM   #510
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

prawda, chyba jechał od strony Kostrzyna.
Cóż, gdzie projektant nie miał głowy, kierowcy nadrabiają pragmatycznością
Fakt, nadaje się to do BRD, ale z ręką na sercu sam bym robił taki myk jak by mi zrobili półwęzeł bez możliwości poprawnego włączenia się na obwodnicę.

Pytanie które już na pewno padło, ale może wiecie:
Czy coś z tym węzłem się zmieni po wybudowaniu 2x2?
Old April 16th, 2009, 11:03 AM   #511
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Tak ma być wtedy pełny. To nie jest wina projektantów. To jest wina tego że decydenci zaproponowali jednojezdiową eskę. A że tam jest dodatkowo linia kolejowa to jest duże prawdopodobieństwo, że inaczej nie dało się zrobić.
Old April 16th, 2009, 11:15 AM   #512
latajacy-dywan
przyczajony odkurzacz

latajacy-dywan's Avatar

Patrzę właśnie na zumi i jestem ciekawy jak oni z tego zrobią pełny węzeł...? Rozpieprzą łącznicę Zielona -> Kostrzyn?
Old April 16th, 2009, 11:26 AM   #513
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Ta łącznica zostaje, bo istniejąca droga będzie stanowiła prawą jezdnię. Kostrzyn->ZG będzie do przebudowy.
pmaciej7 no está en línea  
Old April 16th, 2009, 12:51 PM   #514
E2rdEm
prostownik

E2rdEm's Avatar

Likes (Received): 1201

Tam trzeba było zrobić trąbkę, a nie zakładać, że linia kolejowa jest do rozwalenia.
Old April 16th, 2009, 12:53 PM   #515
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Quote:
Originally Posted by Patryjota View Post
Chodzi ci o drugi pas obwodnicy ?
Chodzi mi o drugą jezdnię obwodnicy. W wątku o statystykach, na temat przetargów jest ta informacja. Pomyliło mi się, miał być IV, a nie III kwartał.

Quote:
Originally Posted by latajacy-dywan View Post
Świetna wideorelacja, zoom w sam raz bo widać perspektywe a nie szybko uciekające pobocza
Prawie w sam raz, bo za duży. Dowód: na początku filmu L-ka za bardzo zasłania, a ja jechałem w odpowiedniej odległości, a wydaje się jakbym siedział mu na zderzaku. Dobra. Koniec OT.

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Ta łącznica zostaje, bo istniejąca droga będzie stanowiła prawą jezdnię. Kostrzyn->ZG będzie do przebudowy.
W woli ścisłości, z punktu widzenia filmu to będzie prawa jezdnia, ale kilometraż idzie od Świnoujścia, więc tak naprawdę będzie to jezdnia lewa.

P.S. Po dokładniejszemu przyjrzeniu się, jednak widzę że jechał od Kostrzyna. Ale i tak w tym przypadku, to jest zawracanie niż skręt w lewo, bo jednak przejechał kilka metrów po pasie włączania.

Widocznie doszedł do wniosku, że szkoda jechać dziurawą ul. Dobrą albo przez też dziurawy Racław. Lepsze ryzyko (poważnego) wypadku, niż nadrobienie kilku kilometrów i co najwyższej uszkodzenia zawieszenia i czasu .

Last edited by DSzumaher; April 16th, 2009 at 01:58 PM. Reason: fix
Old April 17th, 2009, 02:01 AM   #516
rsk
Registered User

rsk's Avatar

Likes (Received): 459

Tego węzła miało nie być. Uparło się miasto, więc "na odczepnego" zrobiono półwęzeł.

Wraz z dobudową drugiej jezdni nastąpi rozbudowa. Tak to ma wyglądać:

Wiadukt Drogowy WD-4 w KM 4+462,0 – Węzeł Gorzów-Centrum

Wiadukt Drogowy WD-4 w KM 4+462,0 – Węzeł Gorzów-Centrum – wiadukt drogowy służy do bezkolizyjnego przecięcia drogi ekspresowej S-3 z nieczynną linią kolejową Myślibórz – Gorzów Wlkp, drogą wojewódzką nr 132 Kostrzyn n/O – Gorzów Wlkp. (ul. Kostrzyńska) i łącznicą C5 węzła Gorzów Centrum (pod spodem). Konstrukcja sześcioprzęsłowa o długości 125,2 m i szerokości 14,23 m wyposażona w bariery energochłonne, barieroporęcze i oświetlenie; nawierzchnia bitumiczna.

Wiadukt Drogowy WD-5 w KM 4+445,5 – Węzeł Gorzów-Centrum

Wiadukt Drogowy WD-5 w KM 4+445,5 – Węzeł Gorzów-Centrum – wiadukt drogowy pod łącznicę C-5, po śladzie dawnej linii kolejowej Myślibórz – Gorzów Wlkp. Stanowi on element węzła „Gorzów Centrum”, służy do bezkolizyjnego przecięcia łącznicy C5 z drogą wojewódzką nr 132, prowadzi relację Szczecin – Gorzów Wlkp. Konstrukcja pięcioprzęsłowa o długości 100 m i szerokości 12 m, wyposażona w bariery energochłonne, barieroporęcze i oświetlenie; nawierzchnia bitumiczna.

Przejście dla pieszych dołem w KM 0+226,5 – Węzeł „Gorzów Centrum”

Przejście dla pieszych dołem w KM 0+226,5 – Węzeł „Gorzów Centrum” – przejście dla pieszych dołem przepustem z blachy stalowej falistej pod łącznicą C4 o długości 15,0m i szerokości 5,0m, przecinające przeszkodę pod kątem 90,0ş, wyposażone w wygrodzenie i oświetlenie, nawierzchnia z kostki brukowej.
rsk no está en línea  
Old April 17th, 2009, 07:33 AM   #517
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Skąd masz tą nazwę "Gorzów-Centrum"?? Bo na razie ten węzeł nazywa się inaczej. To jest Twoja interpretacja czy nastąpiła zmiana na taką jaka powinna być?? Jak wiesz daj znać.
Old April 17th, 2009, 08:14 AM   #518
E2rdEm
prostownik

E2rdEm's Avatar

Likes (Received): 1201

Quote:
Originally Posted by rsk View Post
po śladzie dawnej linii kolejowej Myślibórz – Gorzów Wlkp.
Ta linia na razie istnieje. I nawet chwilowo się przydaje do dowozu kruszywa na budowę S3.
Mam nadzieję, że jednak ktoś da Gdace po łapach za ten projekt węzła - jak w Lubiczu pod Toruniem.
Old April 17th, 2009, 09:02 AM   #519
przemas22
engineer

przemas22's Avatar

Likes (Received): 82

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Skąd masz tą nazwę "Gorzów-Centrum"?? Bo na razie ten węzeł nazywa się inaczej. To jest Twoja interpretacja czy nastąpiła zmiana na taką jaka powinna być?? Jak wiesz daj znać.
http://drogas3.pl/PL/92/Parametry
przemas22 no está en línea  
Old April 17th, 2009, 01:41 PM   #520
ewojtas
Registered User

Likes (Received): 163

Quote:
Originally Posted by E2rdEm View Post
Ta linia na razie istnieje. I nawet chwilowo się przydaje do dowozu kruszywa na budowę S3.
Mam nadzieję, że jednak ktoś da Gdace po łapach za ten projekt węzła - jak w Lubiczu pod Toruniem.
co masz na mysli E2rdEm? myslisz, ze da sie jeszcze zmienic ten projekt? bo z tego co napisal rsk (i byla kiedys wzmianka w gazetach) wynika ze Gdaka chce fizycznie zlikwidowac wiadukt kolejowy i odcinek torow... nie wiem w jaki sposob zwrocic na to uwage Gdaki tak zeby posluchali (mail do gazet? poslow? Gdaki?), bo nie wydaje mi sie, zeby budowa tego wezla usprawiedliwiala faktyczna likwidacje tej linii kolejowej, a jesli nikt nie podniesie rabanu, to tym sie skonczy.
ewojtas no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s3, gorzów, obwodnice

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules