search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 6th, 2011, 03:41 PM   #1561
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 128

Quote:
Originally Posted by Piotr1234 View Post
(...)

To ciekawe jak wygląda sprawa z ZOS i S6... to dopiero jest czyste SF do realizacji po 2050....hehehehe
Quote:
Originally Posted by CTC View Post
Podobno już w okolicach po 2020 jest szansa na realizację
Bez jaj. Mówię to teraz bardzo poważnie.
Planowanie całej AP 2x2 z estakadą i połączeniem z A6 planowane jest do 2034 roku.

Wobec powyższego śmiem twierdzić, że ZOS jest realne zgodnie z rokiem ukończenia Floating Garden, czyli... tak, tak... do 2050 mamy szansę

Last edited by jerzu007; January 6th, 2011 at 10:01 PM.
jerzu007 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 8th, 2011, 05:00 PM   #1562
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Nie wiem czy o tym było...

Dziś wracałem ze Szczecina do Goleniowa (wyjazd węzłem Szczecin-Podjuchy)
i co zobaczyłem po kilku kilometrach wcześniejsze ograniczenie na znakach 130 zostało zamienione na 140.

Kiedyś miałem wątpliwości ale teraz z premedytacją będę nazywał ten znak "specjalnym dla Niemców".
Old January 8th, 2011, 06:11 PM   #1563
shinzen
Polish Space Marines

shinzen's Avatar

Likes (Received): 2389

A tu już obowiązują nowe dopuszczalne prędkości na A i S?
shinzen no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2011, 07:01 PM   #1564
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 20616

Owszem.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old January 8th, 2011, 08:42 PM   #1565
9loop3k
Registered User

9loop3k's Avatar

Likes (Received): 214

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post
Nie wiem czy o tym było...

Dziś wracałem ze Szczecina do Goleniowa (wyjazd węzłem Szczecin-Podjuchy)
i co zobaczyłem po kilku kilometrach wcześniejsze ograniczenie na znakach 130 zostało zamienione na 140.

Kiedyś miałem wątpliwości ale teraz z premedytacją będę nazywał ten znak "specjalnym dla Niemców".
Czy nie chodzi o te znaki, ktore pmaciej7 ukazal w innym temacie ?
http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=8443

Quote:
Originally Posted by shinzen
A tu już obowiązują nowe dopuszczalne prędkości na A i S?
Tak, od Sylwestra niedawnego
9loop3k no está en línea   Reply With Quote
Old January 9th, 2011, 02:03 PM   #1566
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Faktycznie, w innym wątku pmaciej mnie uprzedził.
Ładnie wyjaśniono tam, że są to znaki odwołujące ewentualne komunikaty z tablic elektronicznych, czyli znak ma jednak sens i nie jest "dla Niemców"
Old January 10th, 2011, 02:47 AM   #1567
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Popatrzcie na relację węzła Szczecin-> Gdańsk (pas włączeniowy na A6 musiałby być jeszcze krótszy!)
Natomiast pas wyłączeniowy Kołbaskowo-> Szczecin miałby odchodzić od jezdni A6 w tym samym miejscu, co teraz?
Spokojnie, tam wzdłuż autostrady będą jezdnie zbierająco-rozprowadzające i pasy przeplatania. Cały wiadukt będzie robiony na nowo.

Quote:
Originally Posted by Piotr-Stettin View Post
Czyli budowa nowych łącznic ruszy w przyszłym roku, tak?
Oj chyba jeszcze długo nie ruszy...

Quote:
Originally Posted by JacYk View Post
Niestety wychodzi na to, że "schodami Hitlera" jeszcze sobie "trochę" pojeździmy. Modernizacja odcinka od węzła "Kijewo" (z węzłem) do węzła "Rzęśnica” (bez węzła) z wyłączeniem budowy węzła "Tczewska" od km 90+265 do km 92+500 (ogłoszony już przetarg), została z powodu oszczędności przesunięta w czasie.

Byłem święcie przekonany, że tych obiecanych 200 mln, nikt nie będzie miał sumienia zabrać. Wiadomo przecież, że miała to być swego rodzaju rekompensata dla Szczecina, min. za likwidację stoczni.
"Schodami" będziemy niestety jeździć po obu stronach węzła Tczewska (odcinek długości około kilometra od strony Kijewa i aż 4 km od strony Rzęśnicy). I będziemy tak jeździć zapewne przez jeszcze dobre kilka lat, bo te fragmenty w ogóle "wyparowały" z wprowadzanego właśnie Programu Budowy Dróg Krajowych 2011 - 2015.

Quote:
Originally Posted by Piotr1234 View Post
To ciekawe jak wygląda sprawa z ZOS i S6... to dopiero jest czyste SF do realizacji po 2050....hehehehe
W Programie Budowy Dróg Krajowych 2011 - 2015 droga S6 jest planowana do rozpoczęcia po roku 2013 (czyli równie dobrze może być to i po roku 2015), przy czym osobno jest tam ujęta obwodnica Koszalina i Sianowa, która ma szanse powstać wcześniej (ale też po 2013). Z kolei ZOŚki to jak na razie nie ma w żadnych zestawieniach dróg krajowych, więc nie ma nawet o czym mówić...

Last edited by Robercik; January 10th, 2011 at 08:57 AM.
Robercik no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2011, 11:39 AM   #1568
Bobbomil
Registered User

Bobbomil's Avatar

Likes (Received): 1884

Quote:
- Pod koniec marca chcielibyśmy podpisać umowę na przebudowę autostrady A6 na odcinku od Kijewa, do planowanego węzła "Tczewska" - mówi Witold Buczyński, zastępca dyrektora szczecińskiej GDDKiA. - Budowa zaczęłaby się przed wakacjami.

O pieniądze na tę drogę starali się jeszcze w ubiegłym roku przedstawiciele Szczecina oraz władz samorządowych u ministra Michała Boniego, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów. Miastu zależało na tym, bo przez węzeł "Tczewska" chce uzyskać dostęp do przemysłowych terenów w Trzebuszu i Dunikowie.

Prezydent miał rządową obietnicę pozyskania na ten cel 200 mln zł, ale kwota ta została zredukowana.

- W tej chwili jest mowa o kwocie ok. 120 mln zł - poinformował pełnomocnik prezydenta Szczecina ds. obszaru metropolitarnego Andrzej Durka po powrocie z Warszawy, gdzie w ubiegłym tygodniu uczestniczył w negocjacjach o inwestycjach drogowych.

- Przy zmniejszonej kwocie uda nam się przebudować ostatni odcinek "berlinki" oraz zbudować węzeł Tczewska. Zrezygnować musimy z planowanej przebudowy węzła Kijewo - wylicza Buczyński.
Więcej... http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1...#ixzz1B0MUMSgc
Bobbomil no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2011, 12:03 PM   #1569
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Quote:
- Pod koniec marca chcielibyśmy podpisać umowę na przebudowę autostrady A6 na odcinku od Kijewa, do planowanego węzła "Tczewska" - mówi Witold Buczyński, zastępca dyrektora szczecińskiej GDDKiA. - Budowa zaczęłaby się przed wakacjami.

O pieniądze na tę drogę starali się jeszcze w ubiegłym roku przedstawiciele Szczecina oraz władz samorządowych u ministra Michała Boniego, szefa Komitetu Stałego Rady Ministrów. Miastu zależało na tym, bo przez węzeł "Tczewska" chce uzyskać dostęp do przemysłowych terenów w Trzebuszu i Dunikowie.

Prezydent miał rządową obietnicę pozyskania na ten cel 200 mln zł, ale kwota ta została zredukowana.

- W tej chwili jest mowa o kwocie ok. 120 mln zł - poinformował pełnomocnik prezydenta Szczecina ds. obszaru metropolitarnego Andrzej Durka po powrocie z Warszawy, gdzie w ubiegłym tygodniu uczestniczył w negocjacjach o inwestycjach drogowych.

- Przy zmniejszonej kwocie uda nam się przebudować ostatni odcinek "berlinki" oraz zbudować węzeł Tczewska. Zrezygnować musimy z planowanej przebudowy węzła Kijewo - wylicza Buczyński.
Jestem chyba trochę naiwny
Nie wiem w jakiem forma była owej "obietnicy" ale jak widać chyba była załatwiana "na gębę"...
Szkoda, że to takie trudne być odpowiedzialnym za słowa.

Druga sprawa to kwota. Najpierw była mowa o 200 mln...
Ostatnio czytaliśmy o ok. 50 mln na sam węzeł tylko...
Teraz ok. 120 mln...
Całość wygląda jak jakieś targowanie z przekupką.

Ciekawe co ma być zrobione za tą kasę sam węzeł?
Bo z artykuły powyżej wynika, że zdejmą płyty, ale węzłów Kijewo i Rzęśnica nie ruszą.
Nasuwa się kolejne pytanie co z ul. Nowoprzestrzenną z pociągnięciem aż do nowego ronda na ul. Goleniowskiej - to już finansuje miasto Szczecin?
Old January 14th, 2011, 03:23 PM   #1570
shinzen
Polish Space Marines

shinzen's Avatar

Likes (Received): 2389

Quote:
Jestem chyba trochę naiwny
Nie wiem w jakiem forma była owej "obietnicy" ale jak widać chyba była załatwiana "na gębę"...
Szkoda, że to takie trudne być odpowiedzialnym za słowa.
To się nazywa polityka. Rząd obiecuje gruszki na wierzbie, ludzie się na chwilę uspokoją.
Niestety jak przychodzi do kasy to nie rozmawia się z ministrem Bonim(to on odpowiedzialny był za pakiet "za stocznię"), a ministrem Rostowskim i tu nastaje zderzenie z rzeczywistością... tfu budżetem.

Quote:
Nasuwa się kolejne pytanie co z ul. Nowoprzestrzenną z pociągnięciem aż do nowego ronda na ul. Goleniowskiej - to już finansuje miasto Szczecin?
Tak, od zawsze Nowosprzestrzenna traktowana była jako inwestycja miejska
shinzen no está en línea   Reply With Quote
Old January 16th, 2011, 11:41 AM   #1571
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Jakby kogoś interesowało , to ponad pół godziny temu skończyła się w Radiu Szczecin bardzo fajna i naprawdę merytoryczna niemal godzinna audycja (Kawiarenka polityczna - brawa dla prowadzącego za rzetelne przygotowanie tematu) dotycząca przyszłości budowy dróg w naszym województwie. Gośćmi audycji byli panowie: Buwelski, Drożdż, Litwiński i Rajkiewicz. Niestety dyr. Rajkiewicz, jak również telefonicznie w trakcie trwania audycji min. Stępień potwierdzili, że przebudowywane będzie tylko ok. 3 km "betonki", tak jak zostało to ujęte w załączniku nr 1 do Programu 2011-2015 (i wbrew temu, co wcześniej zostało ustalone z min. Bonim). Rajkiewicz dodał jeszcze, że jest na to przeznaczona kwota 43 miliony zł.
Old January 17th, 2011, 11:52 AM   #1572
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Quote:
(...)
Druga sprawa to kwota. Najpierw była mowa o 200 mln...
Ostatnio czytaliśmy o ok. 50 mln na sam węzeł tylko...
Teraz ok. 120 mln...
Quote:
Originally Posted by Robercik View Post
(...)
Rajkiewicz dodał jeszcze, że jest na to przeznaczona kwota 43 miliony zł.
43 miliony po raz pierwszy...

Widzę, że dopóki nie zostanie tutaj podpisana umowa na budowę, wszystko co będziemy przytaczali będzie jedynie stertą "plotek" i "domysłów.

Last edited by jerzu007; January 17th, 2011 at 12:01 PM.
Old January 17th, 2011, 11:37 PM   #1573
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Tak czy siak, przetarg na budowę węzła Tczewska został ogłoszony (i to pomimo trwającego projektowania), i chyba jest to obecnie jedyny z trwających przetargów GDDKiA, który ma zapewnione finansowanie.
Old January 17th, 2011, 11:42 PM   #1574
Maya83
Registered User

Likes (Received): 5450

Quote:
Tak czy siak, przetarg na budowę węzła Tczewska został ogłoszony (i to pomimo trwającego projektowania), i chyba jest to obecnie jedyny z trwających przetargów GDDKiA, który ma zapewnione finansowanie.
Jest sporo przetargów z zapewnionym finansowaniem.
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2011, 11:54 PM   #1575
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Trochę uogólniłem. Miałem na myśli słynne przetargi na autostrady i drogi ekspresowe, z których póki co tylko S8 Wrocław - Łódź jest pewna oraz A1 Stryków - Tuszyn.
Old January 17th, 2011, 11:59 PM   #1576
kflis
Kult Dobrego Asfaltu

Likes (Received): 506

Quote:
Trochę uogólniłem. Miałem na myśli słynne przetargi na autostrady i drogi ekspresowe, z których póki co tylko S8 Wrocław - Łódź jest pewna oraz A1 Stryków - Tuszyn.
Skoro już OT: A1 Stryków - Tuszyn jest podpisane.

Edit: ZiZ, więc jedna umowa na projekt i budowę

Last edited by kflis; January 18th, 2011 at 12:39 AM.
kflis no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2011, 12:01 AM   #1577
Maya83
Registered User

Likes (Received): 5450

I S61
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2011, 12:36 AM   #1578
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Ale to raczej etap projektowania, a nie budowy.
Old January 18th, 2011, 01:55 AM   #1579
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 20616

Są dwa przetargi na S61, które będą dopiero ogłoszone, a mają finansowanie.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2011, 10:20 AM   #1580
michaeljs
Registered User

michaeljs's Avatar

Likes (Received): 62

Czy ja mam rozumieć, że po wybudowaniu węzła Tczewska za węzłem Kijewo będziemy mieć kilkaset metrów (?) betonowych płyt, potem 2,235 km porządnej drogi z węzłem Tczewska i dalej betonowe płyty do Rzęśnicy? To już nie można było pociągnąć asfaltu do węzła Kijewo?
michaeljs no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
autostrada-a6, droga ekspresowa, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules