search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old June 4th, 2005, 12:36 PM   #1
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 2123

[S8] Obwodnica Oleśnicy

Foty zrobione przez :pilot99

widok na wiadukt na obwodnica na drodze do Sokolowic to juz za Olesnica miejscowoasc Ciesle

widok na wiadukt nad torami Olesnica Rataje

wiadukt nad obwodnica Olesnic doroga do Wegrowa

widok od strony grogi na Wegrów w strone Smardzowa

widok od Olesnicy w strone Smardzowa
Rafis no está en línea  

Sponsored Links
Old June 4th, 2005, 12:38 PM   #2
Andrzej4001
.........................

Likes (Received): 2

No widac, ze pracę idą pełną parą , nie moge się doczekać tej obwodnicy, bo zawsze jak jedzie się do wawy, to przejazd przez Olesnicę zabiera nawet ponad godzinę...
Old June 4th, 2005, 03:23 PM   #3
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Dzięki za zdjęcia! Cieszy każdy widoczny postęp w takich inwestycjach, których przeciez brakuje!
Załączam mapkę:

I mam pytania do znawców tematu
- czy jej przebieg, widoczny na mapce, jest aktualny?
- czy aktualne są węzły (bo środkowy to przyszłość )?
- obwodnica zaczyna się za Smardzowem; co z tym odcinkiem od dwujezdniówki do obwodnicy?
- czy obwodnica będzie siegać za Cieśle?
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea  
Old June 4th, 2005, 04:52 PM   #4
pilot99
Registered User

ad1. nie wiem
ad2.Wezle na Dobroszyce bedzie na 100% widac na fotkach juz zebrany humus pod wezel
ad3. nie wiem
ad4.obwodnica wchodzi w 8 przed stacja benzynowa za Cieslami
pilot99 no está en línea  
Old June 5th, 2005, 05:48 PM   #5
radiks
Registered User

Likes (Received): 10

ad.3 Z powodu protestów mieszkańców w Smardzowie nadal będzie zwężenie do jednej jezdni :-(
i to już chyba będzie na stałe, bo obwodnicy tylko tej jednej wsi nie ma w planach.
radiks no está en línea  
Old June 6th, 2005, 07:26 PM   #6
cudak
Inwestor

cudak's Avatar

Likes (Received): 20

Quote:
Originally Posted by Andrzej4001
No widac, ze pracę idą pełną parą , nie moge się doczekać tej obwodnicy, bo zawsze jak jedzie się do wawy, to przejazd przez Olesnicę zabiera nawet ponad godzinę...
Dlatego ja nauczyłem się objeżdżać ten koszmarny korek w Oleśnicy przez Smardzów - do lini kolejowej Wrocław - Oleśnica na drugą stronę przejazdem przez Nieciszów i wjazd do Oleśnicy od Lucienia . Zyskujesz co najmniej 30 min .

Dobrze , że pracę ida tak szybko .
cudak no está en línea  
Old June 6th, 2005, 08:56 PM   #7
Darek
WROCLAW

Likes (Received): 0

O jeden "koszmar komunikacyjny" na trasie Wrocław - Warszawa będzie mniej.
Old August 5th, 2005, 11:09 AM   #8
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1350

jaki jest postęp robót na tej budowie? czy ktoś ma jakieś zdjęcia?
bewu1 no está en línea  
Old September 6th, 2005, 04:41 PM   #9
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

S-8 wrocławska wylotówka

2005-09-06 16:10
Źródło: GDDKiA O/Wrocław; mojeauto.pl

"Kierowcy stojący w korkach na trasie wylotowej z Wrocławia w kierunku Warszawy muszą uzbroić się w cierpliwość. Budowa obwodnicy Oleśnicy oraz dalsza przebudowa "wąskich gardeł" na krajowej ósemce zakończy się w przyszłym roku.

Korki paraliżujące niemal we wszystkie dni tygodnia trasę wylotową z Wrocławia w kierunku Warszawy (szczególnie odcinki prowadzące przez Smardzów i Oleśnicę ) już za rok powinny przejść do historii. Działania podjęte przez GDDKiA O/Wrocław mające na celu udrożnienie drogi krajowej nr 8 oraz wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum Oleśnicy będą skutkowały powstaniem drogi ekspresowej S-8.

Dotychczas oddany został zmodernizowany odcinek Wrocław - Oleśnica o długości 12,4 km, na którym wzmocniono konstrukcje jezdni do nośności 100 kN/oś oraz przebudowano miejsca szczególnie niebezpieczne. Analogiczne przedsięwzięcie realizowane jest na odcinku Syców - Oleśnica (17,6 km).

Przebudowany będzie także 1,6 km odcinek przechodzący przez miejscowość Smardzów. Kierowcy mogą wreszcie odetchnąć z ulgą ponieważ oprócz remontu istniejącej jezdni zaplanowana jest dobudowa drugiej. Takie rozwiązanie wynika właśnie z konieczności zlikwidowania "wąskiego gardła" na połączeniu z przyszłą obwodnicą Oleśnicy.

Ale to właściwie budowa obwodnicy Oleśnicy jest pierwszym etapem realizacji drogi ekspresowej S-8 na odcinku Wrocław - Syców. Budowę trasy o długości 12,75 km podzielono na dwa zadania realizowane równocześnie:

Etap I odcinek Polanka - Węzeł Dąbrowa od km 0+000 do km 4+800. Wykonawcą jest firma Skanska, która wykona prace o wartości ponad 74,9 mln zł netto.
Etap II odcinek Węzeł Dąbrowa - Cieśle od km 4+800 do km 12+750. Kontrakt o wartości ponad 88,8 mln zł netto został podpisany z firmą Budimex-Dromex.
Kontrakt finansowany jest z programu AFI ze środków Krajowego Funduszu Drogowego oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Zakres inwestycji rozpoczętej w listopadzie 2004 roku, obejmuje budowę od km 0+000 przypadającego za miejscowością Smardzów do km 3+600 drogi ruchu pośpiesznego klasy Gp i łącznicy bezpośredniej jednokierunkowej nad obwodnicą w kierunku Wrocławia oraz drogi ekspresowej dwujezdniowej na odcinku od km 3+600 do km 11+100 wraz z węzłami "Dąbrowa" i "Gęsia Górka" , a na odcinku od km 11+100 do km12+750 drogi klasy Gp o przekroju jednojezdniowym do włączenia do drogi krajowej nr 8 za miejscowością Cieśle.

Na skrzyżowaniach projektowanej drogi z istniejącymi drogami przewiduje się budowę dwupoziomowych ,bezkolizyjnych przejazdów bez dostępności do drogi ekspresowej poprzez wybudowanie obiektów nad lub w ciągu drogi. Do układu dróg podłączono sieci dróg dojazdowych zapewniających obsługę terenu przeciętego drogą ekspresową. Ponadto w ciągu obwodnicy powstanie pięć wiaduktów drogowych, dwa mosty i estakada. Zakończenie robót planowane jest na październik 2006 roku.

Projektowana droga ekspresowa S-8 na terenie województwa dolnośląskiego (odcinek Wrocław - Syców o długości 45 km) jest jednym z etapów budowy drogi ekspresowej na kierunku Wrocław - Warszawa i poprzez autostradę A-4 połączy południowo-zachodni obszar przygraniczny ze stolicą."

Dwie rzeczy:
- wygląda na to, że protesty odrzucono i dobudują drugą jezdnię przez Smardzów,
- obwodnica bedzie kombinowana (GP+S+GPjednojezdniowa); wynika to chyba z przebiegu S8
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea  
Old September 6th, 2005, 08:08 PM   #10
strzelec
CAMPIONS 2006

Jechałem ostatnio w strone warszawy przez olesnice, szkoda ze nie udalo mi sie sfocic budowanego tam wiaduktu, ale nie o tym chcialem Przez Olesnice jechalo sie fatalnie, ale zajelo mi to gora pol godziny jesli nie mniej, moze po prostu mialem szczescie
Old September 6th, 2005, 08:45 PM   #11
XW
Registered User

XW's Avatar

Teraz przejazd Olesnicy zajmie ok 4 minut
XW no está en línea  
Old September 6th, 2005, 11:30 PM   #12
Darek_W
Wrocław

Darek_W's Avatar

Likes (Received): 4

Smar napisał:

- wygląda na to, że protesty odrzucono i dobudują drugą jezdnię przez Smardzów,

--->...mam nadzieję

July 22nd, 2005 - ............?
Darek_W no está en línea  
Old October 6th, 2005, 11:20 AM   #13
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1350

czy ktoś ma jakieś aktualne fotki z budowy?
bewu1 no está en línea  
Old October 6th, 2005, 02:49 PM   #14
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by strzelec
Jechałem ostatnio w strone warszawy przez olesnice, szkoda ze nie udalo mi sie sfocic budowanego tam wiaduktu, ale nie o tym chcialem Przez Olesnice jechalo sie fatalnie, ale zajelo mi to gora pol godziny jesli nie mniej, moze po prostu mialem szczescie
Oj tam jest dramat. Od pewnego czasu co roku jestem na wakacjach tuż koło Oleśnicy. DK 8 jest tam zawsze zakorokowana w dzień, dlatego co rok mam kilka dłuuugich sesji postojowych na niej Najgorzej było kiedy remontowali coś na ósemce. Wtedy przejechanie na drugi koniec Oleśnicy zajęło ponad 2 h.

Old October 6th, 2005, 06:15 PM   #15
pilot99
Registered User

Quote:
Originally Posted by bewu1
czy ktoś ma jakieś aktualne fotki z budowy?
od 15 pazdziernika bede robil kolo Olesnicy wiec podajde cyknac jakies fotki
pilot99 no está en línea  
Old October 17th, 2005, 02:44 PM   #16
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 9

Co z Obwodnicą Oleśnicy (S8?)

Może i był wcześniej wątek, ale nie mogę znaleźć, ewentualnie proszę o połączenie.

Ostatnio przejeżdzałem przez Oleśnicę i widziałem imponującą budowę obwodnicy Oleśnicy. Wiadukt nad linią kolejową Wrocław-Kalisz jest w zaawansowanej fazie budowy, a roboty ziemne chyba idą sprawnie.

Mam pytanie czy ta obwodnica, będzie S?

Wysłałem zapytanie do nowedrogi.pl, dlaczego w spisie budowanych dróg samochodowych nie widnieje obwodnica Oleśnicy, a dostałem...

Szanowny Panie

Nie mamy pewności, że obwodnica Oleśnicy zostanie oznakowana jako droga ekspresowa a w Liście budowanych i Liście czynnych wymieniamy tylko te drogi, które służą wyłącznie pojazdom samochodowym. Łączę wyrazy szacunku

Maciej Oksień
"Nowe Drogi"

, czyżby kicha, tak jak Jędrzejów i Piaski ?
Old October 17th, 2005, 02:51 PM   #17
pYroMan
Registered User

przebieg czesci tej obwodnicy bedzie pokrywal sie z docelowym przebiegiem S8 i ten fragment bedzie S-ka, ale dojazdy do DK8 juz S-ka nie bedzie

watek o tej obwodnicy gdzies na forum jest, jak znajde to wkleje linka, a bylo tam kilka artykulow m.in jeden opisujacy jakie beda prametry

EDIT:
watek o budowe obwodnicy Olesnicy
pYroMan no está en línea  
Old October 17th, 2005, 04:32 PM   #18
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Ja pier****le!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech wogóle pobudują jakieś ścieżki gruntowe zamiast dróg w tym kraju!!!!! Sory za mało twórczy post ale najpierw sie musze odstresować. :/ Jakby nie mogli całej drogi zbudować jako S. Miało być A8, potem S8 a teraz jest S8 budowane nie wiadomo w jakich ratach i jakich terminach. No przeciez ręce opadają....

Old October 17th, 2005, 04:48 PM   #19
marcin m
Registered User

marcin m's Avatar

A ja całe forum zapraszam na strony ilustrujące ostatnie osiągnięcia w drogownictwie Chińczyków, kopara opada,

I pomyśleć że Chiny są od Polski kilku krotnie biedniejsze,

Wstyd panowie, wstyd.
marcin m no está en línea  
Old October 17th, 2005, 06:53 PM   #20
mikeleg
Poor Leno

mikeleg's Avatar

Likes (Received): 9

Spokojnie, to jest tylko mail do dziennikarza. Proszę przeczytać dokładnie.
PS: Proszę o połączenie wątków

Closed Thread

Tags
dolnośląskie, ekspresówka-s8, obwodnica, oleśnica, s-8

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules