search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools
Old January 9th, 2017, 12:06 PM   #3541
Tadek KRK
Registered User

Likes (Received): 10131

Informacja tyleż optymistyczna, co nierealna. Skala inwestycji podobna do S2 w Warszawie (2x3, tunele). Tam okres realizacji inwestycji, to 12.2015-08.2020. Chcąc mieć POK w 2022 roku, to trzeba inwestycję (ZiZ) zacząć najdalej początkiem 2018 r. Sytuacje, gdy rok zajmuje czas od ogłoszenia przetargu do zawarcia umowy - są wyjątkowe. Normą jest 1,5 roku i więcej. Chcąc mieć drogę najpóźniej w 2022, to przetarg pasowałoby ogłaszać już dziś.
Tadek KRK no está en línea  

Sponsored Links
Old January 9th, 2017, 01:52 PM   #3542
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 29177

Przetarg ZiZ z początkiem 2018 roku już jest nierealny, skoro termin realizacji KP to 13 m-cy. Do tego trzeba dołożyć czas na odbiory 3-6 m-cy, oraz na uzyskanie DŚU na brakujący fragment. To, iż na dzisiaj przynajmniej nie planują ogłaszać przetargu ZiZ w trakcie KP wynika chociażby z zapowiedzi dyr. krakowskiego oddziału, który wskazuje na 2018 rok. Poza tym, decyzja w tym względzie będzie zależała od decydentów z MIB, a ci zecydowanie wykluczają łączenie KP z przetargiem ZiZ. Stąd realnie spodziewałbym się przetargu z końcem 2018 roku. Sam przetarg ZiZ to ok. 1,5 roku, czyli gdzieś w połowie 2020 roku podpisanie umowy na projektowanie i budowę. Realizacja to ok. 3 lata, a więc połowa 2023 roku oddanie do ruchu. Wszystko to przy dość optymistycznych założeniach

Kazusik no está en línea  
Old January 9th, 2017, 02:26 PM   #3543
Tadek KRK
Registered User

Na realizację w 3 lata nie ma szans. Jako inwestycję porównywalną podałem S2 w Warszawie (tunele) - tam okres realizacji to ponad 4,5 roku. I tyle tutaj też zejdzie.
Old January 9th, 2017, 02:30 PM   #3544
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 3399

Może... te terminy dotyczą tylko tego brakującego 400m odcinka?
Old January 9th, 2017, 03:21 PM   #3545
soforo
Registered User

Likes (Received): 193

Warte odnotowania - po raz pierwszy padła bezpośrednia deklaracja ze strony ministerstwa dotycząca wpisania POK do PBDK 2014-2023

Quote:
Minister Adamczyk zapowiedział, że po tym, jak w ub. r. północna obwodnica Krakowa została wpisana w sieć dróg krajowych w ciągu drogi ekspresowej S52, w najbliższym czasie zostanie ona umieszczona w zaktualizowanym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, co zapewni jej finansowanie. Koszt przedsięwzięcia wstępnie szacowany jest na ponad 1 mld zł.
To samo dotyczy potwierdzenia znaczącego ścięcia szacunkowych kosztów, choć o tym informacja już wcześniej w mediach się pojawiła. Obie rzeczy przewidziałem w przeszłości i za każdym razem na tym forum spotkał mnie ze strony również w tym momencie wypowiadających się sceptycznie "ekspertów". Macie potwierdzenie ministerstwa - czas posypać głowy popiołem i przeprosić, zamiast siać ferment, że na pewno się nie uda. Czy się uda w 2021, czy 2023 to już na prawdę ma znaczenie marginalne, wobec gigantycznej zmiany nastawienia z do niedawna obowiązującej "nieda się" na "da się".

Faktycznie istotne z punktu widzenia realności powstania tej drogi jest to, czy umowa ZiZ zostanie podpisana przed wyborami w 2019, czy nie. Na razie min Adamczykowi dobrze idzie i wszystko wskazuje na to, że powinno się udać. Pozostaje kibicować i cieszyć się z kolejnych postępów
soforo no está en línea  
Old January 9th, 2017, 06:12 PM   #3546
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1464

Quote:
Originally Posted by soforo View Post
(...) Macie potwierdzenie ministerstwa - czas posypać głowy popiołem i przeprosić, zamiast siać ferment, że na pewno się nie uda. Czy się uda w 2021, czy 2023 to już na prawdę ma znaczenie marginalne, wobec gigantycznej zmiany nastawienia z do niedawna obowiązującej "nieda się" na "da się".
(...):
Kolega czytał ze zrozumieniem to co kolega napisał? Boże co za bzdury ...

WojtekL liked this post
bewu1 no está en línea  
Old January 9th, 2017, 07:19 PM   #3547
kozl
Registered User

Likes (Received): 1191

Jeszcze niedawno nie było szans na podpisanie podpisanej właśnie umowy
A jednak się udało.
Widzę że wielu chce strasznie mocno żeby to się nie udało

A czas na realizację takij drogi liczony w sposób w jaki chcecie liczyć to farsa.
Co z tego ze są tunele ?
Problemem jest tak naprawdę czy wezmą jedną firmę która się będzie grzebać czy podzielą to na kilka fragmentów i rzucą na budowę odpowiednie siły.

Teren jest czysty i budowa powinna puść sprawnie
Tak samo 1,5 roku na przetarg to jest jakaś farsa a nie normalność.

Jedno jest pewne. Jeszcze niedawno wielu tu twierdziło że nie ma szans podpisać umowy szybko a na dziś ją mamy. Na dzisiaj Grabarczyk dopina po kolei te nierealne terminy.
kozl no está en línea  
Old January 9th, 2017, 07:27 PM   #3548
Kemo
Registered User

Likes (Received): 14718

Quote:
Originally Posted by kozl View Post
Kto na przykład?
Bo chyba jakieś kompleksy macie na swoim punkcie.

Quote:
Co z tego ze są tunele ?
Problemem jest tak naprawdę czy wezmą jedną firmę która się będzie grzebać czy podzielą to na kilka fragmentów i rzucą na budowę odpowiednie siły.
To dlaczego tunel na Zakopiance i tunele w Warszawie mają termin na 2020? A inwestycje wystartowały rok temu.

Quote:
Wytłumacz to osobom z ministerstwa i GDDKiA. Bo aktualnie przetargi tyle właśnie trwają, a średnia z każdym dniem się wydłuża.
Kemo está en línea ahora  
Old January 9th, 2017, 08:32 PM   #3549
Maya83
Registered User

Likes (Received): 5864

Quote:
Jeszcze niedawno nie było szans na podpisanie podpisanej właśnie umowy
A jednak się udało.

A czas na realizację takij drogi liczony w sposób w jaki chcecie liczyć to farsa.
Co z tego ze są tunele ?

Teren jest czysty i budowa powinna puść sprawnie

Jedno jest pewne. Jeszcze niedawno wielu tu twierdziło że nie ma szans podpisać umowy szybko a na dziś ją mamy. Na dzisiaj Grabarczyk dopina po kolei te nierealne terminy.
Kolego kozl, proponuje najpierw nabyć nawet odrobię elementarnej wiedzy, jak wygląda proces przetargu u nas, ile on trwa, dlaczego tyle trwa, później nabyć odrobinę wiedzy na temat budowy odcinków z tunelami, dlaczego to tyle trwa a później się wypowiadać.
A na koniec, jak już tak sobie piszemy o farsach, to powiedz, dlaczego dużo skromniejsza inwestycja, jaką jest Trasa Łagiewnicka ma termin wykonania 31 grudnia 2020, gdzie jak dobrze pójdzie, to umowa będzie w tym miesiącu? Po co 4 lata? Może dlatego, że takie duże inwestycje tyle się buduje. A na POK umowa to będzie najwcześniej gdzieś w 2019, więc zakończenie to minimum 2023, a możliwe, że dopiero 2024.
Old January 9th, 2017, 11:15 PM   #3550
kozl
Registered User

Quote:
Originally Posted by Kemo View Post
Kto na przykład?

Quote:
To dlaczego tunel na Zakopiance i tunele w Warszawie mają termin na 2020? A inwestycje wystartowały rok temu.
Bo mamy nieziemski dar... I taką przypadłość że jeden robi jak się patrzy reszta patrzy ja się robi.

Quote:
Wytłumacz to osobom z ministerstwa i GDDKiA. Bo aktualnie przetargi tyle właśnie trwają, a średnia z każdym dniem się wydłuża.
A ja się zapytam kiedy był rozpisany przetarg który pozwolił podpisać umowę? 1,5roku temu?
Chwilę temu w tym wątku było że sie nie uda...

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Kolego kozl, proponuje najpierw nabyć nawet odrobię elementarnej wiedzy, jak wygląda proces przetargu u nas, ile on trwa, dlaczego tyle trwa, później nabyć odrobinę wiedzy na temat budowy odcinków z tunelami, dlaczego to tyle trwa a później się wypowiadać.
A ja proponuje zmienić ton bo możesz się mocno przeliczyć.

Na temat budowy powiem tyle ze w tym czasie który zakładasz na budowę można by wydrążyć tunel w alpach o długości całego tego odcinka.
A tu płytko i kilka tunelików. Więc o czym Ty piszesz?
Ja wiem że u nas to przyjedzie trzech chłopków z łopatami...

Różnicę w naszym postrzeganiu pokażę...
http://demotywatory.pl/4662020/Mozem...m-specjalistom
W taki o to sposób
No sorry u nas było by rozkopane przez kilka mc bo się nie da....
Prawda że się nie da?

Albo
http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin...i-i-dania.html

Ile to wychodzi? 18km w ile lat? I to na dnie morza
A Ty chcesz na ziemi 4 lata budować 15km z kilkom tunelikami.

Quote:
A na koniec, jak już tak sobie piszemy o farsach, to powiedz, dlaczego dużo skromniejsza inwestycja, jaką jest Trasa Łagiewnicka ma termin wykonania 31 grudnia 2020, gdzie jak dobrze pójdzie, to umowa będzie w tym miesiącu? Po co 4 lata? Może dlatego, że takie duże inwestycje tyle się buduje.
Oczywiście wziąłeś pod uwagę że jedna jest w mieście w gęstej zabudowie i w pobliżu zabudowy wysokiej a druga na leżącej odłogiem rezerwie terenowej ?
Samo przygotowanie monitorowania zapadania budynków jest problematyczne a trzeba to zrobić.

Quote:
A na POK umowa to będzie najwcześniej gdzieś w 2019.
Ja jednak liczę że wreszcie się uda coś zrobić w normalnych ramach czasowych a nie w jakimś ślamazarnym tempie.
Gdyby prywatne inwestycje były tak przygotowywane (włącznie z ich drogowym fragmentem) to wszyscy deweloperzy by już wyzdychali.
To samo się tyczy budowy.
kozl no está en línea  
Old January 9th, 2017, 11:59 PM   #3551
Maya83
Registered User

Wow, wiedza oparta o demotywatory. Sorry, ale to nie ten poziom, szkoda czasu, by się sprzeczać ze "specjalistą".

Zyzio, Tomeyk liked this post
Maya83 está en línea ahora  
Old January 10th, 2017, 12:39 AM   #3552
kozl
Registered User

No widzisz....
To nie jest mistrzu wiedza oparta o demotywatory a demotywator oparty na wiedzy...
Trzeba dodać że w Polsce wiedzy tajemnej.
Zresztą podałem Ci kilka przykładów że masz błędne pojęcie o tym jak można budować i że wcale nie musi trwać.
Ale cóż jak fakty nie pasują do teorii tym gorzej dla faktów....
kozl no está en línea  
Old January 10th, 2017, 07:47 AM   #3553
killkamill
Registered User

Likes (Received): 454

Ludzie, pierwsza sprawa - co innego 5 lat w trybie zaprojektuj i zbuduj (gdzie 1,5 roku schodzi na projekt i uzyskanie ZnRID - jak w przypadku południowej obwodnicy Warszawy, a wkrótce - na północnej obwodnicy Krakowa), a co innego 5 lat samej budowy, gdy maszyny wchodzą na plac kilka (naście) dni po podpisaniu umowy (jak w przypadku tunelu zakopianki czy tunelu pod Bałtykiem).

Od zupełnie innej technologii już abstrahuję.
killkamill no está en línea  
Old January 10th, 2017, 09:55 AM   #3554
Zyzio
Registered User

Zyzio's Avatar

Likes (Received): 3399

kozl, żebyś Ty chociaż dr Googla spytał o ten beton...

u mnie na pierwszym miejscu wyszło to:

Quote:
Beton wykonany na cemencie portlandzkim i dojrzewający w temperaturze + 20 C osiąga 100 % docelowej wytrzymałości na ściskanie po 28 dniach. W tej temperaturze po tygodniu taki beton osiąga około 70 % docelowej wytrzymałości na ściskanie. Można więc przyjąć, że w sprzyjających warunkach pogodowych i wystarczającej wytrzymałości betonu na ściskanie, po tygodniu dojrzewania betonu można przystąpić do murowania ścian na ławach betonowych.
Przy zastosowaniu mieszanek wzbogacających zapewne można ten proces przyśpieszyć - ale to jest kosztowne.
Niemniej nie wydaje mi się, żeby po 3 dniach po takim wiadukcie można było jeździć np. "TIRem" - nawet gdyby nadal szalunki/stemple podpierały.

A co do Zielonek - wydaje mi się, że tu tunele można wykonywać szybką i tanią metodą odkrywkową - ale to nadal potrwa nieco dłużej niż budowa "na wierzchu".
Zielonki i PnOK to nie jest autostrada, nie ma aż takiego pośpiechu - więc na pewno będzie "zwykła" technologia (czyt. najtańsza) - czyli swoje trzeba odczekać (googlaj: przestoje technologiczne).

PS: nie jestem budowlańcem, ale dom budowałem to i parę kwestii technologicznych poznać musiałem, nie z demotów

PS2: ostatnio był wielki news, jak to ziemia się w jakimś mieście japońskim zapadła (w okolicach budowanego tunelu metra) i wielkie pochwały jak to w 2 dni zasypali, wyrówanali, asfalt położyli pomalowali pasy i ruch puścili. A po kilku kolejnych dniach znowu wszystko siadło i do poprawki.

Lw25 liked this post

Last edited by Zyzio; January 10th, 2017 at 10:05 AM.
Zyzio no está en línea  
Old January 10th, 2017, 10:13 AM   #3555
Maya83
Registered User

Quote:
No widzisz....
To nie jest mistrzu wiedza oparta o demotywatory a demotywator oparty na wiedzy...
Trzeba dodać że w Polsce wiedzy tajemnej.
Zresztą podałem Ci kilka przykładów że masz błędne pojęcie o tym jak można budować i że wcale nie musi trwać.
Ale cóż jak fakty nie pasują do teorii tym gorzej dla faktów....
Czuje, że będzie ciekawie w tym wątku z takim specjalistą.
Old January 10th, 2017, 10:54 AM   #3556
kozl
Registered User

Quote:
Originally Posted by Zyzio View Post
kozl, żebyś Ty chociaż dr Googla spytał o ten beton...

u mnie na pierwszym miejscu wyszło to:
Może nie będę pytał wujka Google...
Wujek Google jak 80 letni prof na AGH ma kiepskie informacje
Sorry ale wiesz na budownictwie męczyli nas chemią materiałów budowlanych i w kwestii betonu coś tam wiem wiec może darujmy sobie takie zagrywki.

Quote:
Niemniej nie wydaje mi się, żeby po 3 dniach po takim wiadukcie można było jeździć np. "TIRem" - nawet gdyby nadal szalunki/stemple podpierały.
No widzisz... Ten beton tam był tylko pod autostradę wsunięty
A wcześniej albo zrobili to obok albo przywieźli w prefabrykatach.
Tak samo tunele sie buduje z prefabrykatów nakładanych na ściny drążonego tunelu.
Oczywiście są inne metody a beton nie musi wiązać 30 dni

Quote:
A co do Zielonek - wydaje mi się, że tu tunele można wykonywać szybką i tanią metodą odkrywkową - ale to nadal potrwa nieco dłużej niż budowa "na wierzchu".
ALe nie 4 lata. jeśli sie dobrze zaplanuje prace to można robić równolegle wiele prac i maksymalnie skrócić proces inwestycyjny.

Quote:
PS: nie jestem budowlańcem, ale dom budowałem to i parę kwestii technologicznych poznać musiałem, nie z demotów
To dobrze.... Teraz możesz się wypowiadać jako ekspert od budownictwa lądowego bo wylałeś kilka stropów

Quote:
PS2: ostatnio był wielki news, jak to ziemia się w jakimś mieście japońskim zapadła (w okolicach budowanego tunelu metra) i wielkie pochwały jak to w 2 dni zasypali, wyrówanali, asfalt położyli pomalowali pasy i ruch puścili. A po kilku kolejnych dniach znowu wszystko siadło i do poprawki.
Kwestia czy źle naprawili czy mamy do czynienia z zjawiskiem występującym w pewnych rejonach i znanym w budownictwie i na które nie mamy wpływu. Nie na każde zapadanie ziemi poradzisz cokolwiek. Potrafią się całe domy zapadać.
Są miejsca które pomimo zabiegów musimy porzucać bo nastąpiła taka destabilizacja gruntów.

Na nagły odpływ wód gruntowych np niewiele poradzisz.
To może być wesołe na Rybitwach bo całe leżą na wodzie i trzeba robić droższe szczelne fundamenty

Jak ktoś coś tam spierniczy to może bć niewesoło.

L-Szop liked this post
kozl no está en línea  
Old January 10th, 2017, 11:06 AM   #3557
[BÉTON!BRUT!]
Liberté Égalité Parkingé

[BÉTON!BRUT!]'s Avatar

Likes (Received): 94243

Odnośnie wsuwania tuneli z tego (Mój Boże!) demotywatora, to w Polsce zbudowano tak już co najmniej 6 tuneli. W samej Warszawie na pewno 3 i to znacznie większe niż na filmiku. Jest to jednak metoda szalenie droga i trudno oczekiwać, że ktoś trasę ekspresową będzie robił w ten sposób.
[BÉTON!BRUT!] no está en línea  
Old January 10th, 2017, 11:10 AM   #3558
koziarz78
Registered User

Likes (Received): 20

Przygotowania do budowy Północnej Obwodnicy Krakowa nabierają tempa. Niestety, tempo traci inna inwestycja - ostatni odcinek S7 w Małopolsce. Bez tej drogi - zdaniem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka - o zmniejszeniu korków w Krakowie możemy zapomnieć.

Umowa na wykonanie koncepcji Północnej Obwodnicy Krakowa (POK) podpisana. W ciągu najbliższego roku firma Sweco wykona m.in. opracowania geologiczne, kosztorysy, a także przedstawi szczegółowy przebieg drogi. Ma też zdobyć decyzję środowiskową dla rozbudowy węzła Modlnica, który pominięto, przygotowując dokumenty dla POK.

Odpowie wreszcie na pytanie, jak długi powinien być tunel pod centrum Zielonek i czy nie powinna zastąpić go estakada.

Terminy są krótkie

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zachwala tempo prac: - Jeszcze kilka miesięcy temu nikt nie spodziewał się, że ta inwestycja znajdzie uznanie w oczach rządu. Tymczasem wpisaliśmy ją do sieci dróg krajowych, znalazła się w projekcie nowelizacji krajowego programu drogowego. Terminy są krótkie, bo chcemy rozpocząć prace w 2018-19 roku i ukończyć je w 2021, ale nie zakładaliśmy przecież realizacji przedsięwzięć drogowych w Małopolsce liczonych w dziesiątkach lat.

Według założeń Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad północna obwodnica między węzłami Modlnica i Mistrzejowice ma mieć po trzy pasy ruchu w obu kierunkach, a planowany do rozbudowy istniejący odcinek do węzła Modlniczka - po dwa. Szacunkowe koszty inwestycji to nieco ponad 1 mld zł.

Wniosek mieszkańców Poradowa

Nawet najszybsze tempo prac przy POK nie pomoże jednak Krakowowi w rozładowaniu korków, jeżeli w najbliższym czasie nie dojdzie do przełomu w sprawie decyzji środowiskowej dla odcinka S7 między Nową Hutą a północną granicą województwa.

Sąd uchylił tę decyzję po wniosku mieszkańców Poradowa, którzy nie zgadzają się z przebiegiem drogi przez środek ich miejscowości.

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, która jest stroną w tej sprawie, nie zdecydowała jeszcze, jakie kroki podejmie, by proces przygotowań do budowy wrócił na właściwe tory, ale GDDKiA podejrzewa, że będzie musiała wzmocnić argumenty przemawiające za kontrowersyjnym przebiegiem. To mieszkańcom Poradowa bardzo się nie podoba - grożą kolejnymi protestami.

Potrzebujemy obejścia alternatywnego

Minister Adamczyk mówi wprost, że bez S7 POK nie ma racji bytu. - Obwodnica Krakowa ma sens tylko wtedy, gdy jest ringiem. O ile dziś mówimy, że Południowe Autostradowe Obejście Krakowa od Balic w kierunku "zakopianki" wyczerpuje swoje możliwości techniczne, o tyle za kilka lat w ogóle będzie kłopot z przejazdem. Potrzebujemy obejścia alternatywnego, czyli POK, ale tylko pod warunkiem, że włączy się ją w trasę S7 sięgającą woj. świętokrzyskiego - zastrzega.

Tomasz Pałasiński, dyrektor małopolskiego oddziału GDDKiA powtarza jedynie, że w optymistycznym wariancie opóźnienia sięgną kilku miesięcy, bez szkody dla obu inwestycji.

- Robimy wszystko, by budowa S7 i północnej obwodnicy zakończyła się w tym samym czasie, czyli w 2021, ewentualnie w 2022 roku - zapewnia. GDOŚ podejmie decyzję w sprawie dalszych kroków po 15 stycznia.

Żródło: Gazeta.pl
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,4...#BoxLokKrakImg

skejl, Tomeyk liked this post
koziarz78 no está en línea  
Old January 10th, 2017, 12:08 PM   #3559
Tadek KRK
Registered User

Trochę się dziwię deklaracjom odnośnie terminu realizacji. Na tą chwilę DŚU dla POK jest nieprawomocna - termin składania skarg upływa 13.01.2017, czyli raptem za kilka dni (dlaczego nie poczekali z konferencją tydzień?).
W poniedziałek będzie wiadomo więcej. Jak skarg do WSA nie będzie, to papiery mają z górki, bo DŚU na węźle Modlnica problemem nie będzie. A jak skargi będą, to jeszcze trochę poczekamy.
Old January 10th, 2017, 01:34 PM   #3560
soforo
Registered User

Likes (Received): 193

Quote:

[...]Umowa na wykonanie koncepcji Północnej Obwodnicy Krakowa (POK) podpisana. [...]
Odpowie wreszcie na pytanie, jak długi powinien być tunel pod centrum Zielonek i czy nie powinna zastąpić go estakada.
To, że ma być tunel jest już przesądzone w decyzji środowiskowej. Nawet jest doprecyzowanie, że pod samym korytem Prądnika ma być wykonany metodą górniczą.

Z innej beczki - apropos decyzji środowiskowej na brakujący fragment - termin materiałów do tej decyzji Sweco ma wyznaczony na Q2 2017. Ekspresowe tempo wynika pewnie z tego, że część prac jest już wykonana przez krakowską gdakę. Przyjmując, że RDOŚ się spręży - jak to już miało kiedyś miejsce - to decyzja może zostać wydana nawet w okolicach zakończenia tworzenia KP, czyli na początku 2018. Jeżeli tylko decyzja na właściwą część trasy ostatnio podtrzymana przez GDOŚ się uprawomocni, to pożar w tym obszarze mielibyśmy najwyraźniej ugaszony

Z kolei w temacie podważania sensu budowy POK, w przypadku poślizgu budowy S7 do granicy województwa, to min. Adamczyk akurat tutaj podąża w niedobrym kierunku. Odcinek dk7-Modlnica, czyli najdroższy fragment jak najbardziej by się przydał właśnie z powodu braku S7 - mimo braku S7 ruch z północy nie wlewałby się automatycznie do miasta jak to ma miejsce obecnie. Pozostałą wschodnią część też należałoby wybudować - do czasu wybudowania S7 przenosiłaby ruch lokalny (węzeł w Batowicach), a jedyny nieużywany fragment to byłyby ostatnie proste w budowie 2 km (raptem jakieś 4 obiekty inżynierskie).

kozl, sebun1ek liked this post
soforo no está en línea  

Closed Thread

Tags
kraków, obwodnica

Thread Tools

Posting Rules