search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old September 24th, 2015, 10:09 PM   #10161
pierrealbre
Registered User

Likes (Received): 29

Ja dziś jechałem około 16:15 na targówek i zauważyłem, że są mocarze wjeżdżają na wysokości Słowackiego na lewy i w ostatniej chwili na rozprowadzającą przed mostem ze 3 metry przed twarda przeszkodą. Moze sie nauczą i bedzie lepiej.
pierrealbre no está en línea  

Sponsored Links
Old September 24th, 2015, 10:43 PM   #10162
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3228

Quote:
Originally Posted by mivi View Post
Jechałem o 16. Duże spowolnienie ruchu w stronę mostu zaczynało się już na wiadukcie Broniewskiego... Powodu konkretnego raczej nie było.. Duży ruch, wbijanie się w dziwny sposób(omawiany w poprzednich postach z bocznej pod Słowackiego oraz rozgladanie się przed mostem którym pasem jechać. Innych powodów nie widziałem. Niestety spodziewam się, że będzie tak zawsze.
Co nie zmienia faktu, że przejechałem Szczęśiwicka->Łabiszynska w ok 10 minut i to cieszy
Quote:
Originally Posted by pierrealbre View Post
Ja dziś jechałem około 16:15 na targówek i zauważyłem, że są mocarze wjeżdżają na wysokości Słowackiego na lewy i w ostatniej chwili na rozprowadzającą przed mostem ze 3 metry przed twarda przeszkodą. Moze sie nauczą i bedzie lepiej.
Możliwe, że również ludziska się nauczą i będzie sprawniej. Niemniej jednak korkować się będzie odcinek między Marymoncką a Wisłostradą. Niema BUS-pasa, który przez kilka lat funkcjonował na tym odcinku a i tak było ciasno. Pisałem o tym kilka miesięcy temu z lekkim niepokojem.

Zdjęcie zapożyczone z netu przed przebudową drogi:

Teraz jest trochę inaczej. Zdjęcia zapożyczone z tego wątku.

Quote:
Originally Posted by M_J_J View Post
Widok z kładki na zachód - jezdnia południowa bez korków.

Na jezdni w stronę Wisły na tym odcinku wszystkie pasy są czynne.

Warto dodać, że na odcinku 1,5 km. w prawy pas wbijają się pojazdy z Powązkowskiej, Broniewskiego i Marymonckiej z której dodatkowo dochodzi aktualnie 9 linii autobusowych ZTM. To w godzinach szczytu znacznie spowalnia ruch pojazdów. Nie ma siły. Tu brakuje tego dodatkowego pasa ruchu jaki jest na S8 np.kilka kilometrów dalej na odcinku Łabiszyńska-Ostródzka (CH Targówek).
Wojti no está en línea  
Old September 24th, 2015, 11:05 PM   #10163
pierrealbre
Registered User

Likes (Received): 29

Z tym że przed przebudową korek generował,zjazd na modlinską. Teraz jest duzo lepiej w najwyższym szczycie jedzie sie wolno ale płynnie 20-40 km/h dzieki czemu po 5-10 minutach jesteśmy za mostem tak jeszcze od sienie dodam, że patrząc na umiejętności niektórych kierowców może i lepiej, że jeździ sie 40 bo nie chciałbym dostac w przedni zderzak przy 100 od tych co w ostatniej chwili bez kierunku walą przed maskę.
pierrealbre no está en línea  
Old September 25th, 2015, 07:52 AM   #10164
Kepler82
Registered User

Likes (Received): 64

Dziś znowu zatwardzenie.
Tym razem busik z awarią (olej lub płyn chłodniczy). Stał bezpiecznie na pasie wyłączonym z ruchu, ale oczywiście tłum gapiów musi dokładnie wiedzieć jaka marka samochodu, czy kierowca nosi brodę itd.
Efekt - wszystkim znany.
Kepler82 está en línea ahora  
Old September 25th, 2015, 08:32 AM   #10165
chaladia
Registered User

Likes (Received): 125

Widziałem. Czy takiego czegoś nie można by podciągnąć pod sabotaż?

Mohandis Chaladia Bolandi
chaladia no está en línea  
Old September 25th, 2015, 08:41 AM   #10166
mkrawcz1
Obywatel San Escobar

mkrawcz1's Avatar

Likes (Received): 1735

Czy [EDIT] zarządca drogi [/EDIT] nie może zapłacić za dwa holowniki/lawety, stacjonujące "na stałe" po jednym na każdym końcu trasy, które w razie "W" ściągałyby natychmiast takiego zawalidrogę na najbliższy parking?

by Piotr-Stettin:
"Gdyby skrzyżować rowerowego kuriera i dostawcę z KFC - powstałoby drogowe zło w czystej postaci (albo przeciętny Rosjanin za kółkiem)."
by dwiegruszki:
"Polskie warunki do używania roweru wręcz zmuszają do olewania przepisów, w trosce o swoje bezpieczeństwo i zażywania komfortu przynależnego autom."

Last edited by mkrawcz1; September 25th, 2015 at 09:05 AM.
mkrawcz1 no está en línea  
Old September 25th, 2015, 09:01 AM   #10167
macrumin
Registered User

Likes (Received): 1088

Po pierwsze nie miasto zarządzać i utrzymywać będzie tą drogę.
A po drugie to mamy przejezdność, a nie oddany kontrakt, więc utrzymanie na tą chwilę, chyba cały czas jest po stronie wykonawcy... Przynajmniej tak mi to kiedyś ktoś przedstawił, jak pytałem latem, kto odpowiada za zapchane studzienki odpływowe.
macrumin no está en línea  
Old September 25th, 2015, 09:15 AM   #10168
mlopaci
Registered User

Likes (Received): 510

KISS&RIDE Marymoncka. Postałem sobie wczoraj chwilę na przystanku Marymont przy S8 w stronę Władywostoku. Jak widać na poniższym obrazku dwa-trzy samochody wysadzające/zabierające pasażerów, to w zasadzie stały element.
Miejsca było dużo - zarówno w okolicach pętli Marymont, jak i pod wiaduktami - można było zrobić przyzwoity, bezpieczny punkt Kiss&Ride. Niestety zwyciężyło totalitarne myślenie o komunikacji miejskiej, niedopuszczające do świadomości, że niektórzy mogą chcieć się przesiąść do samochodu. I mamy to co widać.

mlopaci no está en línea  
Old September 25th, 2015, 09:26 AM   #10169
follow.
Registered User

follow.'s Avatar

Likes (Received): 1741

Bo jakby zrobili Kiss&Ride to byłby parking (patrz lotnisko i to pomimo non stop dyżurujących patroli) ...
follow. no está en línea  
Old September 25th, 2015, 09:36 AM   #10170
witto1
Registered User

Likes (Received): 261

Quote:
Originally Posted by mkrawcz1 View Post
Czy [EDIT] zarządca drogi [/EDIT] nie może zapłacić za dwa holowniki/lawety, stacjonujące "na stałe" po jednym na każdym końcu trasy, które w razie "W" ściągałyby natychmiast takiego zawalidrogę na najbliższy parking?

ja myślałem kiedyś, jakby to fajnie było, powołać w ramach straży pożarnej specjalną jednostkę, która miałaby za zadanie odholowywanie takich delikwentów z newralgicznych punktów miasta (ważnych dla całokształtu ruchu w Wawie). Taka jednostka powinna dojechać na miejsce w ok 10 min od wypadku/kolizji/awarii pojazdem uprzywilejowanym (dlatego w ramach straży), obfotografować wszystko (jeśli to wypadek) i usunąć pojazdy na pobliski (specjalnie do tego celu wybudowany-niedostępny dla innych) "parking"(wystarczy zatoka). Takie tam durne pomysły.... Przecież wiadomo że sięnieda.
Sorki za OT.

michalwajdyk liked this post
witto1 está en línea ahora  
Old September 25th, 2015, 10:48 AM   #10171
follow.
Registered User

follow.'s Avatar

Likes (Received): 1741

Może wystarczyłaby zwykła laweta z (w razie konieczności) doraźną uprzywilejowaną eskortą? Przy okazji to policja lepiej się jednak nadaje do dokumentowania (do celów procesowych) czy kierowania ruchem...
follow. no está en línea  
Old September 25th, 2015, 11:06 AM   #10172
AndBB
Registered User

Likes (Received): 13

Ja nie moge sie doczekac filmikow pokazujacych cala S8 od Marek po Raszyn jak ktos da rade wrzucic mysle ze duzo osob chetnie obejrzy

Toye liked this post
AndBB no está en línea  
Old September 25th, 2015, 11:20 AM   #10173
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 4689

Na Trasie Łazienkowskiej na odcinku pod górkę od Torwaru do pl. Na Rozdrożu w latach '80 właściwie na okrągło stał rozkraczony jakiś pojazd (nyski, autobusy, ale osobówki też). Potem w nowym ustroju przez długie lata na rondzie Jazdy Polskiej dyżurowała jedna lub dwie lawety (prywatna inicjatywa). A potem wynaleziono telefon komórkowy...

wojtor liked this post
MichalJ no está en línea  
Old September 25th, 2015, 03:41 PM   #10174
chudzini
Registered User

Likes (Received): 79

Dzisiaj znowu zaczyna się tłoczyć. Kiedy planowane jest zdjęcie ograniczeń prędkości?
chudzini no está en línea  
Old September 25th, 2015, 03:47 PM   #10175
czaro13
Registered User

Likes (Received): 12575

Kiedy planowane jest poszerzenie?

Fiodor601, Tomek_, yorar, Marooo, kklisek liked this post
czaro13 no está en línea  
Old September 25th, 2015, 05:52 PM   #10176
DrOzda
Registered User

Likes (Received): 256

Kolejny kamyczek do teorii Chaladii o sabotazystach , za zjazdem z Prymasa tuż przed włączeniem do S8 stoi zepsuty samochód na lewym pasie. W efekcie korek do Górczewskiej.A wystarczylby jeden uczynny kierowca który odholowałby go do Powązkowskiej dwieście metrów ....
DrOzda no está en línea  
Old September 25th, 2015, 06:35 PM   #10177
Zachu.
Registered User

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na znaki?
Postałem chwilę na kładce ok 13:00 i powiem że tam będzie cały czas niebezpiecznie. Autobusy się włączają do ruchu przez co mają mniejszą prędkość niż TIRy w większości na tym pasie. Jedni hamują inni przeskakują na lewy i bardziej lewy. Cały czas stopy widać jak się zapalają.

Brakowało parę centymetrów i przejazd autobusu był by bezkolizyjny.

Wojti liked this post
Zachu. está en línea ahora  
Old September 25th, 2015, 10:07 PM   #10178
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3228

Quote:
Originally Posted by Zachu. View Post
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na znaki?
Postałem chwilę na kładce ok 13:00 i powiem że tam będzie cały czas niebezpiecznie. Autobusy się włączają do ruchu przez co mają mniejszą prędkość niż TIRy w większości na tym pasie. Jedni hamują inni przeskakują na lewy i bardziej lewy. Cały czas stopy widać jak się zapalają.

Brakowało parę centymetrów i przejazd autobusu był by bezkolizyjny.
Dokładnie już 2x o tym pisałem w tym wątku również wczoraj. Powinien być na tym odcinku dodatkowy pas. Właśnie choćby kosztem awaryjnego.

Kuba.wro, martm liked this post
Wojti no está en línea  
Old September 25th, 2015, 10:15 PM   #10179
ryhor
Registered User

ryhor's Avatar

Likes (Received): 104

Ja za to zdałem sobie dzisiaj sprawę, jak bardzo nieprzyjemnie zjeżdża się jadąc od strony Konotopy na Broniewskiego. Tam jest tylko 300-400 metrów, na których odbywa sie przetasowanie ruchu jadącego z dwóch dość uczęszczanych kierunków i zmieniało mi się pasy dość nerwowo, bo pojazdy nadjeżdżające od strony Prymasa jadą z dość dużą prędkością i jedni i drudzy dość gwałtownie hamowali. Nie zdziwię się, jak tu będzie dużo wypadków. Docelowo to chyba kandydat na ograniczenie prędkości i fotoradar, żeby je wymusić.
ryhor no está en línea  
Old September 26th, 2015, 07:30 AM   #10180
barthex
Registered User

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by DrOzda View Post
Kolejny kamyczek do teorii Chaladii o sabotazystach , za zjazdem z Prymasa tuż przed włączeniem do S8 stoi zepsuty samochód na lewym pasie. W efekcie korek do Górczewskiej.A wystarczylby jeden uczynny kierowca który odholowałby go do Powązkowskiej dwieście metrów ....
Widziałem że tylko koło zmieniali, więc daliby radę sami dojechać kawałeczek dalej, nawet na zjazd na Powązkowską.

chaladia liked this post
barthex no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s8, obwodnica, obwodnica warszawy, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules