daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old October 8th, 2015, 09:51 AM   #10281
Dobromir
Białołęcki słoik

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by chaladia View Post
Primo - wprowadzenie bezwzględnego i egzekwowanego bez wyjątków zakazu ruchu maszyn wolnobieżnych. Nie ma dnia, żeby rano w godzinach szczytu nie "pędził" tamtędy jakiś ciągnik rolniczy albo inna koparko-ładowarka.
Już tu o tym pisałem i wstawiałem filmik:

Wczoraj spotkałem koparkę o 6:45 na jezdni tranzytowej na zjeździe z mostu (kierunek Konotopa). Kierowca nie zadbał nawet, żeby włączyć żółtego koguta dla picu.

O sprawie od ponad 1,5 miesiąca wie już WRD KSP i mają wyznaczone zadanie doraźne. Niestety, na razie "nie wykryto zdarzeń" (usłyszałem tłumaczenie, że nie zawsze mają odpowiednio dużo ludzi, zwłaszcza gdy są jakieś wypadki, a one mają priorytet). Wiem, że działania będą zintensyfikowane po oficjalnym oddaniu trasy AK i obejmą swym zasięgiem także TT. Przy okazji dowiedziałem się, że WRD zgłaszał GDDKiA niespójność oznakowania (wskazane wcześniej przez kolegów znaki początku/końca drogi ekspresowej/obszaru zabudowanego) i bezsensowność ograniczenia 90 / 70 na jezdni północnej przed węzłem Łabiszyńska (zlikwidowany posterunek krokodyli).

Quote:
Secundo - ustawienie znaków prędkości minimalnej 40 km/godz. dla jezdni bocznych i 50 km/godz. dla jezdni tranzytowych.
Dla jezdni tranzytowych - OK, dla bocznych - nie jestem przekonany. Bądź co bądź sąsiadujące mosty są kawałek dalej, a "słabeusze" też muszą się jakoś przedostać na drugi brzeg. Taka jest zresztą koncepcja jezdni lokalnej.

Quote:
Tertio - Ustawienie kilkunastu kamer prowadzących stały dozór tego, co się w tunelach dzieje, z pomiarem prędkości. To powinno uspokoić licznych "kozaków", jacy tam się popisują. Niestety, więcej korków wynika z wydarzających się tam stłuczek - których by nie było, gdyby wszyscy jechali grzecznie tyle, ile wolne - aniżeli z przeciążenia ruchem.
Z różnych obserwacji wiem, że dopóki nie ma wielkich, walących po oczach tablic "uwaga, monitoring / radar", to nikt się tym nie przejmie. A nawet przy ich obecności niektóre typy "tak już mają" i będą robić po swojemu. Patrolu na stałe tam raczej nie postawią (wspomniane wyżej braki kadrowe).

Co nie znaczy, że jestem przeciw.

Quote:
Quarto - Połączenie buspasa z pasem zjazdu na Marymoncką. Nie widzę sensu, by autobusy musiały akurat na zwężeniu do 3 pasów pakować się ze swojego buspasa na pasy dla komunikacji indywidualnej. To jest wypadkogenne.
Popieram. Bez pasa awaryjnego na tak krótkim odcinku naprawdę można by się obejść.

chaladia liked this post
Dobromir no está en línea  

Sponsored Links
Old October 8th, 2015, 01:59 PM   #10282
VideoRoads
Registered User

VideoRoads's Avatar

Likes (Received): 146

Quote:
Originally Posted by Mama Stiflera View Post
to samo było przecież na starym Grocie,
Jeszcze będziemy tęsknić do czasów, gdy były jakieś wolne pasy...
Quote:
18 października wygasa tymczasowa organizacja ruchu, która obowiązywała podczas przebudowy Trasy AK i poszerzania mostu Grota--Roweckiego w Warszawie.
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa...lem-tirow.html

VIDEOROADS

Wojti liked this post
VideoRoads no está en línea  
Old October 8th, 2015, 03:49 PM   #10283
DrOzda
Registered User

Likes (Received): 282

IMHO te zakazy w godzinach szczytu powinny wystarczyć - byle faktycznie były egzekwowane i rozszerzyłbym je na ciężarówki z C16
Przy okazji taka ciekawostka przyrodnicza:
http://olx.pl/oferta/odsprzedam-iden...5-ID8V0Kz.html

Last edited by DrOzda; October 8th, 2015 at 03:54 PM.
DrOzda no está en línea  
Old October 8th, 2015, 09:13 PM   #10284
VideoRoads
Registered User

VideoRoads's Avatar

Quote:
Originally Posted by DrOzda View Post
IMHO te zakazy w godzinach szczytu powinny wystarczyć - byle faktycznie były egzekwowane i rozszerzyłbym je na ciężarówki z C16
...lub też czas zakorkowania Trasy AK wydłuży się poza zwyczajne godziny szczytu, kiedy do gry wkroczy ciężki ruch.
Zastanawiam się czy nie korzystniej byłoby puścić wszystko normalnie, a kierowcy ciężarówek sami doszliby do wniosku, że to nie ma sensu.

VIDEOROADS
Old October 8th, 2015, 09:52 PM   #10285
motrs
Registered User

motrs's Avatar

Likes (Received): 18757

Quote:
Originally Posted by DrOzda View Post
Wtedy pojadą mostem Gdańskim i Radzymińską a więc jeszcze gorzej,poza tym jak ktoś ma C16 to nie rozumiem dlaczego ma mieć zakaz na poruszanie się po tej drodze skoro została już ukończona.Przypominam że zakaz tranzytu niezwiązanego z obsługą aglomeracji warszawskiej obowiązuje całą dobę więc tu nic się teoretycznie nie powinno zmienić,wystarczy trzepać ruskie tiry na rogatkach miasta.Ja bym proponował utrzymać zakazy godzinowe 7-10 i 16-20 ale na prawobrzeżnej stronie S8 w stronę Marek tak aby dostawcy mieli możliwość "ucieczki" po rozładunku/załadunku przynajmniej w stronę Poznania.

Wojti liked this post
motrs no está en línea  
Old October 8th, 2015, 10:39 PM   #10286
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3466

Quote:
Originally Posted by motrs View Post
Ja bym proponował utrzymać zakazy godzinowe 7-10 i 16-20 ale na prawobrzeżnej stronie S8 w stronę Marek tak aby dostawcy mieli możliwość "ucieczki" po rozładunku/załadunku przynajmniej w stronę Poznania.
Ja również takie rozwiązanie podzielam. Takie godziny powinny zadowolić chyba wszystkich
Wojti no está en línea  
Old October 9th, 2015, 10:25 AM   #10287
wiciakyelonky
Registered User

wiciakyelonky's Avatar

Likes (Received): 385

ale to i tak się kłóci z założeniem logistyki just in time, która jest stawiana za wzór

http://www.logistyka.net.pl/bank-wie...zedsiebiorstwa
wiciakyelonky no está en línea  
Old October 9th, 2015, 10:59 AM   #10288
pietreck
Registered User

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by macrumin View Post
W Austrii promowany jest obecnie "korytarz ratunkowy" (swoją drogą niestosowanie się do niego podlega karze) i na wiaduktach rozwieszone są banery przypominające jak to ma wyglądać na autostradzie z dwoma pasami ruchu jak i z trzema.

Czy wzorując się na tym, naprawdę wielkim problemem byłaby podobna akcja GDDKiA gdzie w grzeczny sposób przypominanoby o jeździe po prawej stronie?...
Prosty jeden zabieg prawny - wprowadzenie bezwzględnego zakazu wyprzedzania z prawej strony na jezdniach o wielu pasach (jedno i dwukierunkowych). Karany wysokimi mandatami.

I klaksony z tyłu przepędziłyby MŚP na prawo o wiele skuteczniej niż jakakolwiek "zorganizowana akcja".
pietreck no está en línea  
Old October 9th, 2015, 11:22 AM   #10289
Googelek00
Registered User

Googelek00's Avatar

Quote:
Originally Posted by pietreck View Post
Prosty jeden zabieg prawny - wprowadzenie bezwzględnego zakazu wyprzedzania z prawej strony na jezdniach o wielu pasach (jedno i dwukierunkowych). Karany wysokimi mandatami.

I klaksony z tyłu przepędziłyby MŚP na prawo o wiele skuteczniej niż jakakolwiek "zorganizowana akcja".
Czyli co, jade 60 km/h lewym pasem na dwupasmówce, a Ty mnie nie mozesz wyprzedzic z prawej bo mandat i kara?

A jak ktos chce skręcić w lewo na drodze 1x2 a nie ma na jezdni wydzielonego lewoskrętu to też? To mam czekać aż skręci zamiast go z prawej wyminąć?

Sygnał dzwiękowy? Za trąbienie na drodze bo komuś coś sie nie podoba dawałbym mandat :p

Przecież to wszystko jest bez sensu. Musimy sie nauczyć jeździć poprawnie jako Naród i tyle

drogofil, tomasz_zielonka liked this post
Googelek00 no está en línea  
Old October 9th, 2015, 11:59 AM   #10290
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Quote:
Originally Posted by wiciakyelonky View Post
ale to i tak się kłóci z założeniem logistyki just in time, która jest stawiana za wzór

http://www.logistyka.net.pl/bank-wie...zedsiebiorstwa
Spokojnie da się logistycznie ogarniać przepływ ładunków w takich godzinach. Co innego jak to było wcześniej auto podjechało w nocy na rozładunek i 12h. musiało czekać aby opuścić dany obszar. Sprawa dot. dużych ciężarówek o masie pow.16T. Miejmy nadzieję, że nie wystrzeli komuś do głowy zakaz na 10T. bo wtedy się trochę skomplikuje.

Ogólnie moim zdaniem ruch się uspokaja i płynnie się odbywa na tym odcinku drogi. Trochę gorzej w szczecie porannym i popołudniowym. Trochę się kierowcy zaczęli odnajdywać.

drogofil liked this post
Wojti no está en línea  
Old October 9th, 2015, 04:51 PM   #10291
komand
Registered User

komand's Avatar

Likes (Received): 1215

Mam nadzieję że inwestor nie przyjmie ścieżki rowerowej przy zjeździe z mostu w okolicy ul. Wybrzerza Gdyńskiego osobioście widziałem jak dziewczyna wywróciła się przy 12 km/h rower stanął jej bokiem(tym razem nie do końca jej wina). Jak można zrobić tak ciasne łuki w miejscu gdzie można było spokojnie odsunąć ścieżkę i przylegający do niej kawałek drogi technicznej.. Poza tym łączenia ścieżek na których trzeba się niemal zatrzymać (kont bliski 90 stopni) czy ktoś kto to projektował jeździł czasami na rowerze?
Podobno miasto miało zachęcać do rezygnowania z ruchu samochodowego, tymczasem takimi ścieżkami góra dół mocne nadrabianie drogi i częste zmieny wysokości tylko do tego zniechęca.. Pomijam fakt że zjazd samochodem na Bródno wyjeżdzając z tuneli powinien się pojawiać dopiero za łącznicą w strone centrum i/lub Łomianek no ale to już było poza granicami intelektualnych możliwości projektanta :/ kupa kasy a taka fuszerka.. (nie mylić z samą jakością wykonania bo tu nie mam wielkich zastrzeżeń).
komand no está en línea  
Old October 9th, 2015, 04:54 PM   #10292
VideoRoads
Registered User

VideoRoads's Avatar

Quote:
Originally Posted by Wojti View Post
Ogólnie moim zdaniem ruch się uspokaja i płynnie się odbywa na tym odcinku drogi. Trochę gorzej w szczecie porannym i popołudniowym. Trochę się kierowcy zaczęli odnajdywać.
Poranny korek od strony Marek niekiedy sięga szklanych półtuneli. Dojazd do mostu jest bardziej zakorkowany niż późniejsza przeplotka z jezdniami lokalnymi. Kłania się zwężenie z 3 do 2 pasów.

VIDEOROADS
Old October 10th, 2015, 01:34 AM   #10293
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 25132

Czyżby nie oddali do użytku tego przejazdu z jezdni tranzytowej na lokalną tuż przed mostem?

@ komand
Miasto nic nie ma do inwestycji Gdaki.

@ motrs
Ten zakaz godzinowy to tzw. zakaz Marcinkiewicza, też w gestii miasta (podobnie jak kwestia ścieżek poruszona przez komanda). Odkąd jest to droga Gdaki, to miasto nie ma prawa zrobić na niej niczego. To tylko od dobrej woli Gdaki zależy ewentualne utrzymanie zakazu, gdyż S8 w granicach Warszawy ma w tej chwili ciągłość.

drogofil liked this post
michael_siberia no está en línea  
Old October 10th, 2015, 09:49 AM   #10294
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
Czyżby nie oddali do użytku tego przejazdu z jezdni tranzytowej na lokalną tuż przed mostem?
No jechałem 2 dni temu S8 na Modlińską I też mi się wydawało, że przede mostem jadąc od strony Marek nie ma przewiazki. W przeciwnym kierunku jest.
To jadąc S8 od strony Marek/Białegostoku i chcąc kierować się na Gdańsk trzeba zjechać na jezdnię lokalną już za Łabiszyńską. W czasie budowy tak było ale jak widać i tak pozostało.
Ktoś ma wiedzę czy tak zostanie na stałe ? Ciekawe bo jak tak to faktycznie tranzytowa jezdnia ma prawo się korkować.
Wojti no está en línea  
Old October 10th, 2015, 10:14 AM   #10295
zimek
Registered User

Likes (Received): 265

Chyba zostanie na stałe - wnioskuję po oznakowanie poziomym na gotowo czyli zwężenia z 3 do 2 pasów przed mostem. Ale już wcześniejsze znaki pionowe zrobione na gotowo tego nie przewidują i np. kierują na Centrum pasami tranzytowymi zamiast na Wisłostradę...
zimek no está en línea  
Old October 10th, 2015, 12:46 PM   #10296
macieii
Registered User

Likes (Received): 2075

Quote:
Originally Posted by Wojti View Post
No jechałem 2 dni temu S8 na Modlińską I też mi się wydawało, że przede mostem jadąc od strony Marek nie ma przewiazki. W przeciwnym kierunku jest.
To jadąc S8 od strony Marek/Białegostoku i chcąc kierować się na Gdańsk trzeba zjechać na jezdnię lokalną już za Łabiszyńską. W czasie budowy tak było ale jak widać i tak pozostało.
Ktoś ma wiedzę czy tak zostanie na stałe ? Ciekawe bo jak tak to faktycznie tranzytowa jezdnia ma prawo się korkować.
Takie oznakowanie było w projekcie, co pozwala domniemywać, że zostanie.
macieii no está en línea  
Old October 10th, 2015, 01:46 PM   #10297
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Quote:
Originally Posted by macieii View Post
Takie oznakowanie było w projekcie, co pozwala domniemywać, że zostanie.
No to słabo Ciekawe, że przeciwnym kierunku się dało. Dodatkowo poza zjazdem na Gdańsk za węzłem Łabiszyńska również trzeba zjechać aby dostać się do Centrum Wisłostradą. Może z czasem to zmienią - miejsce na przewiązkę jest.
Wojti no está en línea  
Old October 10th, 2015, 02:10 PM   #10298
pierrealbre
Registered User

Likes (Received): 29

Miejsce na przewiązkę jest natomiast stoi juz metalowa barierka i lewy pas się kończy a dwa pasy wpadają na most. To stała organizacja ruchu.
pierrealbre no está en línea  
Old October 10th, 2015, 08:15 PM   #10299
macieii
Registered User

Likes (Received): 2075

Prawy pas wpadający w most miałby sens, gdyby most miał trzy pasy na całej długości, aż do zjazdu na Wisłostradę. A ponieważ nie ma i przez nabliższe 100 lat nie będzie miał... to przewiązka powodowałaby tylko korek na prawym pasie jezdni głównej..
macieii no está en línea  
Old October 10th, 2015, 09:09 PM   #10300
pierrealbre
Registered User

Likes (Received): 29

Tez uważam że można by było pasem połączyć zjazd na Gdańsk i centrum, a oni zrobili barierę i brakuje 60cm na szerokości.

Last edited by pierrealbre; October 11th, 2015 at 11:21 PM.
pierrealbre no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s8, obwodnica, obwodnica warszawy, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules