search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old October 11th, 2015, 02:00 PM   #10301
dareek1000
Registered User

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by pierrealbre View Post
Tez uważam że można by było pasem połączyć zjazd na Gdańsk i centrum, a oni zrobili zderzenie i brakuje 60cm na szerokości.
Prawdę mówiąc to było jedno z rozczarowań. Tym bardziej, ze przed remontem takie rozwiązanie funkcjonowało. Po zeszłorocznym oddanie pierwszej połowki mostu, a potem zjazdu na Wislostradę w stronę centrum widać było, że powoduje to niekiedy zamieszanie. Niby wystarczy jechać odpowiednim pasem, ale ludzie są jacy są. Po co sztucznie generować utrudnienia. Lepsze jest wrogiem dobrego. Tym bardziej, że poszerza się ekstremalnie most, po to zeby po srodku wstawić metrową barierę, bo niby ludziska pozabijają się na pięcio pasmowym moście ( tak jakby to był jedyny taki w Europie), a z drugiej strony robi sie takie myki. Niech tylko jedna osoba rozbije tam samochód. Nie daj Boże zabije się (wiem, wiem bedzie sama sobie winna, bo przepisy, znaki bla,bla,bla) to bedzie znaczyło, że nie warto było zmieniać poprzedniego rozwiązania.
Ale to tylko na marginesie. Droga fajna, rewolucji nie ma, bo nie mialo i nie moglo być. Rewelacyjne sa te tunele jeśli chodzi o akustyke. Jechalem rowerem od Marymontu DDRem i powiem wam, że jest naprawdę cicho.
dareek1000 no está en línea  

Sponsored Links
Old October 11th, 2015, 10:59 PM   #10302
marekb
pracownik terenowy ;)

Likes (Received): 90

Dziś jechałem 'od Marek' pierwszy raz od otwarcia odcinka,
całe WoW zepsuł(a) osoba za kierownicą zaraz za mostem, lewy pas (tranzytu) 60 km/h
marekb no está en línea  
Old October 12th, 2015, 11:47 PM   #10303
Diog
Registered User

Likes (Received): 45

A ja dziś znów miałem dwie sytuacje, kiedy jedna osoba nagle zapragnęła zjechać na lokalne (już na ciagłej), a druga zapragnęła vice versa na tranzyt TUŻ przed barierami (czyli nie tylko ciagła, ale i obszar wyłączony z ruchu). Dobrze że nie było dzwonów, bo spowolnili wszystklich do jakiś 30-40km/h na moment. Wystarczył by jeden zagapiony lub zaczytany w telefonie i bum.

Zresztą małe kilka km dalej było bum 3 aut (ostatni fokusik cały przód skasowany, poduchy wywalone - chyba nawet nie hamował) i zablokowany cały zjazd w Łabiszyńska.

Kiedy Ci ludzie się naucza...

Pozdrawiam
Diog

Last edited by Diog; October 14th, 2015 at 01:05 AM. Reason: dodanie zdjęcia
Diog no está en línea  
Old October 12th, 2015, 11:50 PM   #10304
Diog
Registered User

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by dareek1000 View Post
Prawdę mówiąc to było jedno z rozczarowań. Tym bardziej, ze przed remontem takie rozwiązanie funkcjonowało. Po zeszłorocznym oddanie pierwszej połowki mostu, a potem zjazdu na Wislostradę w stronę centrum widać było, że powoduje to niekiedy zamieszanie. Niby wystarczy jechać odpowiednim pasem, ale ludzie są jacy są. Po co sztucznie generować utrudnienia. Lepsze jest wrogiem dobrego. Tym bardziej, że poszerza się ekstremalnie most, po to zeby po srodku wstawić metrową barierę, bo niby ludziska pozabijają się na pięcio pasmowym moście ( tak jakby to był jedyny taki w Europie), a z drugiej strony robi sie takie myki. Niech tylko jedna osoba rozbije tam samochód. Nie daj Boże zabije się (wiem, wiem bedzie sama sobie winna, bo przepisy, znaki bla,bla,bla) to bedzie znaczyło, że nie warto było zmieniać poprzedniego rozwiązania.
Ale to tylko na marginesie. Droga fajna, rewolucji nie ma, bo nie mialo i nie moglo być. Rewelacyjne sa te tunele jeśli chodzi o akustyke. Jechalem rowerem od Marymontu DDRem i powiem wam, że jest naprawdę cicho.
Zgadzam się - masakra. Ludzie często widząc znak w prawo, jada do końca bo w prawo to równiez na Wisłostradę w lewo. Ale jakiś mądrala wymyślił barierę i się blokuje...

Swoją drogą ciekawostką przyrodniczą jest dla mnie odwieczny (odmiesięczny? ) korek na przeplotce za połączeniem pasów tranzytowych i lokalnych w stronę autostrady. niby nic nie blokuje a sie rano korkuje...

Pozdrawiam
Diog
Diog no está en línea  
Old October 13th, 2015, 06:49 AM   #10305
meescha
Registered User

Likes (Received): 11

Quote:
Originally Posted by Diog View Post
[...]Swoją drogą ciekawostką przyrodniczą jest dla mnie odwieczny (odmiesięczny? ) korek na przeplotce za połączeniem pasów tranzytowych i lokalnych w stronę autostrady. niby nic nie blokuje a sie rano korkuje...

Pozdrawiam
Diog
Bo mimo 1000m na zmianę pasa przed Marymontem trzeba zrobić to natychmiast, po ciągłej, jak najwcześniej. I stoją/jadą powoli potem sierotki z kierunkiem włączonym i czekają aż ktoś ich wpuści.
meescha no está en línea  
Old October 13th, 2015, 10:51 AM   #10306
zygzak73
Registered User

Likes (Received): 58

Pytanie do google maperów - jest szansa, żeby naprawić błąd wyznaczania trasy Poznań - Gdańsk? Wciąż nie uznaje zjazdu estakadą tylko każe zawracać przy Łabiszyńskiej...
zygzak73 no está en línea  
Old October 13th, 2015, 11:02 AM   #10307
chaladia
Registered User

Likes (Received): 140

Czy ktoś wie, co się działo na TT dziś rano? Stała w stronę zachodnią, korki na Modlińskiej sięgały Płochocińskiej, Wisłostrada stała od Mostu Północnego, zapewne od Łomianek, ale nie mam dowodu.
Sabotaż?

Mohandis Chaladia Bolandi
chaladia no está en línea  
Old October 13th, 2015, 12:32 PM   #10308
Bartek_Wawa
Registered User

Likes (Received): 9

Na wysokości Mickiewicza zablokowany był lewy pas.

chaladia liked this post
Bartek_Wawa no está en línea  
Old October 13th, 2015, 04:10 PM   #10309
zbir12
Registered User

Likes (Received): 8

Na tym moscie "wisi" cała prawobrzeżna Wwa, Marki, Wołomin, Legionowo, Radzymin, Wyszków...
Sprzed i po remoncie róznica jest taka ze ruch kanalizuje sie do 3 pasów na moscie (sprzed) i za mostem (po remoncie). Spowolnienie ruchu będzie tam ZAWSZE (no ale przeciez dali 90 km/h
Każda nawet mała usterka, wypadek lub auto "na bombach" w miejsu tuneli będzie totalnie korkować 0,5 mln osób.

Co wiecej 16.10.2015 konczy sie tymczasowa organizacja ruchu Trasa T - Armii Krajowej (oficjlany koniec remontu). Od poniedziałku za tydzien wjeżdzają TIRy. Wtedy korki takie jak dzisiaj będą notoryczne dzień w dzień.
Pół roku zajmie ludziom znalezienie objazdów i wyrobienie nawyków jezdzenia innymi drogami.
zbir12 no está en línea  
Old October 13th, 2015, 08:19 PM   #10310
Kepler82
Registered User

Likes (Received): 64

Mija prawie miesiąc odkąd oddano do użytku nową trasę. Jeździłem, obserwowałem, głównie stałem w korku.
Jest tak jak myślałem - nie ma żadnej zmiany na lepsze, właściwiem mam wrażenie, że nawet jest gorzej.
Nic dziwnego, bo właściwie przebudowa tej trasy poza zwiększeniem teoretycznej prędkości z 80 do 90 km/h i dodatkowym pasem na moście nie zmieniła w znaczący sposób parametrów tej trasy.
Duża część osób z Tarchomina, Białołęki nie korzysta już z Mostu Północnego, bo przerzuciło się na MGR. Korki były, są i będą.
Zastanawiam się co będzie jak wrócą ciężarówki...
Kepler82 no está en línea  
Old October 13th, 2015, 09:02 PM   #10311
PorannaKawa
Registered User

Likes (Received): 80

inwestycja tragiczna. stalem w korku tym dzis od 7 do 9 chyba tam. masakra. wszystko stalo. trasa AK w sumie to nie istnieje. nie ma po co nia jezdzic od strony Marek bo poprostu stoi. po co bylo czekac tyle lat na przebudowe? ;[ ehhh, szkoda dla calej Warszawy.
PorannaKawa no está en línea  
Old October 13th, 2015, 09:24 PM   #10312
Kemo
Registered User

Likes (Received): 17623

Quote:
Originally Posted by zygzak73 View Post
Pytanie do google maperów - jest szansa, żeby naprawić błąd wyznaczania trasy Poznań - Gdańsk? Wciąż nie uznaje zjazdu estakadą tylko każe zawracać przy Łabiszyńskiej...
Jest szansa, ale nie wiadomo kiedy to naprawią. Czy za tydzień czy za miesiąc czy za dwa.

Quote:
Originally Posted by PorannaKawa View Post
inwestycja tragiczna. stalem w korku tym dzis od 7 do 9 chyba tam. masakra. wszystko stalo. trasa AK w sumie to nie istnieje. nie ma po co nia jezdzic od strony Marek bo poprostu stoi. po co bylo czekac tyle lat na przebudowe? ;[ ehhh, szkoda dla calej Warszawy.
Olaboga zabiorom.
Kemo no está en línea  
Old October 13th, 2015, 09:58 PM   #10313
Bartek_Wawa
Registered User

Likes (Received): 9

Może poczekajmy do pomiarów ruchu na moście. Bo jak się okaże, że przenosi jednak większy ruch niż przed remontem to nie będzie tak źle.
Zresztą nawet jak jest korek to i tak idzie zdecydowanie szybciej niż wcześniej.
Największy zonk to wg mnie koniec prawego pasa na moście w kierunku Centrum - sam korzystam z wjazdu Modlińsk, potem Wisłostrada i obserwuję, że już na wjeździe na most skrajny prawy pas jest pusty.
Bartek_Wawa no está en línea  
Old October 13th, 2015, 10:29 PM   #10314
dareek1000
Registered User

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by PorannaKawa View Post
Kolego w kontrakcie zapisane było napisane, że droga ma być bezkolizyjna, ale w innym znaczeniu. Gdyby wykonawca mógł zagwarantować że nie będzie na niej stluczek....
Bo chyba nie jest na tyle...nierozgarniety żeby sądzić że dzisiejszy korek to wina przebudowy, a nie rodaka, który ma problem z przejechaniem kilku kilometrów przed siebie. Prosto i bezpiecznie. A swoją droga, gdzie te czasy gdy można było zabic się w gruchocie z lysymi oponami, gnajc na złamanie karku we mgle i być rozgrzeszonym, bo winny był stan dróg.
Ps. Też się zgodzie, że można było wybudować drogę majaca 16 pasów w każda stronę.
dareek1000 no está en línea  
Old October 14th, 2015, 12:33 PM   #10315
Thompson04
Need S7 Warszawa-Grójec!

Thompson04's Avatar

Likes (Received): 655

Quote:
Originally Posted by zygzak73 View Post
Zgłaszałem problem w Kreatorze Map, też możesz. (Na inne mi odpowiedzieli ale je zgłaszałem wcześniej).

Thompson04 no está en línea  
Old October 15th, 2015, 01:11 PM   #10316
Kepler82
Registered User

Likes (Received): 64

Pamiętam jeszcze ruch przed robotami na MGR i korki były podobne.
Generalnie, jak wspominałem wcześniej, nie liczyłem na przejazd przez most z prędkością 70 km/h w godzinach szczytu, bo to z założenia było nie realne.

Korki będą bo nie ma obwodnicy Warszawy (obecna tylko z nazwy). Obecnie trasa w godzinach szczytu obsługuje w większości ruch lokalny.

Problem jest w tym, że ten sam efekt można by było uzyskać mniejszym nakładem środków publicznych. Gdyby ten odcinek nie miał kategorii S, wymagania przebudowy i środowiskowe byłby nieco inne.
Cała nagonka na "S-kę" była decyzją czysto polityczną, a nie racjonalną.

Sytuacja na pewno nie zmieni się do wakacji. Panie miej nas w opiece i nie dopuść do zimy
Kepler82 no está en línea  
Old October 15th, 2015, 01:21 PM   #10317
marionek77
Registered User

Likes (Received): 259

Wczoraj wieczorem rozpoczęło się chyba przywracanie pierwotnej organizacji ruchu na wjeździe na MP z Wisłostrady od strony centrum.
Old October 15th, 2015, 10:25 PM   #10318
rybirek
Registered User

Likes (Received): 241

Quote:
Originally Posted by Kepler82 View Post
Pamiętam jeszcze ruch przed robotami na MGR i korki były podobne.
Generalnie, jak wspominałem wcześniej, nie liczyłem na przejazd przez most z prędkością 70 km/h w godzinach szczytu, bo to z założenia było nie realne.

Korki będą bo nie ma obwodnicy Warszawy (obecna tylko z nazwy). Obecnie trasa w godzinach szczytu obsługuje w większości ruch lokalny.

Problem jest w tym, że ten sam efekt można by było uzyskać mniejszym nakładem środków publicznych. Gdyby ten odcinek nie miał kategorii S, wymagania przebudowy i środowiskowe byłby nieco inne.
Cała nagonka na "S-kę" była decyzją czysto polityczną, a nie racjonalną.

Sytuacja na pewno nie zmieni się do wakacji. Panie miej nas w opiece i nie dopuść do zimy
Mogę się założyć, że sytuacja się zmieni w ciągu 4 najbliższych tygodni .
Przed wakacjami dojazd do pracy zajmował mi 45-60 minut. Po otwarciu mostu zajmuje 25 +/- 5 min.
Warszawskie mosty to system naczyń połączonych ...
Gdański jest pusty .

chaladia liked this post
rybirek no está en línea  
Old October 16th, 2015, 09:22 AM   #10319
chaladia
Registered User

Likes (Received): 140

Sporo poprawi oddanie Mostu Łazienkowskiego, jakoby 28 października.
Generalnie nie zgadzam się z tezą, że w godzinach szczytu TT obsługuje głównie ruch lokalny. Ja jestem "Lokalsem" (Grabina - Wola i z powrotem) i znam Warszawę na tyle, że z korku nie stoję, tylko objeżdżam go przez Żoliborz. W Warszawie ulice o 7:00 są prawie puste, czasami trzeba odstać dwa cykle świateł na Placu Wilsona. Plus to, co się dzieje na skrzyżowaniu Trasy WZ z Okopową, a co też można ominąć.

Korki tworzą ludzie jadący szybciej, niż myślą, a potem próbujący nagle skorygować błędny wybór pasa, zaś obecnie przed wyborami to także (albo i głównie) w mojej opinii tajni i w pełni świadomi zwolennicy Prezesa, którzy blokują celowo ruch, "żeby ludzie czuli że PO sobie nie radzi". Po wyborach albo to się skończy, albo przeciwnicy PiS zechcą się "odegrać". Niech Opatrzność ma nas w swej opiece!

Mohandis Chaladia Bolandi
chaladia no está en línea  
Old October 16th, 2015, 10:48 AM   #10320
komand
Registered User

komand's Avatar

Likes (Received): 1172

Moim skromnym zdaniem pasy lokalne które są w najwęższych miejscach pojedyncze nie dają rady. mówione było że trasa lokalna ma mieć po 2 pasy a w niektórych miejscach jest 1

chaladia liked this post
komand no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s8, obwodnica, obwodnica warszawy, s-8, warsaw, warszawa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules