search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 14th, 2013, 11:02 PM   #421
GrimFadango
Registered User

GrimFadango's Avatar

Likes (Received): 299

No pewnie, dziwny argument - paper work done, decyzja wygasa za chwilę i nie da się wyciągnąć 10 mln złotych z całej puli na ratowanie pracy włożonej w odcinek z natężeniem ruchu większym niż A2 na wschód od WOW. A oni jeszcze mają się czelność obrażać

Sponsored Links
Old February 14th, 2013, 11:10 PM   #422
marol80
Registered User

marol80's Avatar

Likes (Received): 434

Dodajmy do tego fakt ,że każda z droga krajowa na wlocie i wylocie z Olsztyna jest oznaczona kolorem czarny jeśli chodzi o ilość śmiertelnych wypadków w Europie.NIestety Nasz region to czołówka a podobno część tej kasy ma iść na poprawę bezpieczeństwa i politykę spójności.

dzejsek liked this post
marol80 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2013, 11:11 PM   #423
IgorSel
Registered User

IgorSel's Avatar

Likes (Received): 1384

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Województwo dostanie spory kawałek S7, więc prosze nie twierdź mi tutaj, że jest w jakiś sposób karane. Każdy oddział przygotowuje swoje projekty, które nie będą A czy S. Inni też mają krzyczeć, że są karani, bo im tego nie sfinansują?
nie ma nawet w połowie podobnego projektu w Polsce jak nowa DK16
dlatego nie porównywałbym jej do innych inwestycji
IgorSel no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2013, 11:12 PM   #424
Maya83
Registered User

Likes (Received): 5861

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Inni też coś wydali więc można spokojnie wrzucić do kosza to co zostało zrobione w Olsztynie. Kto by tam się przejmował zmarnowaną kasą, to państwo płaciło, nie My.
Wybudowanie obwodnicy Olsztyna oznacza nic innego, jak zmarnowanie pieniędzy na dokumentację innej drogi, która przez przesunięcie pieniędzy nie zostanie wybudowana, więc jest to argument w obie strony

Quote:
Sprawne poruszanie się po kraju to nietylko drogi klasy A i S. Pomyślisz o tym pewnie dopiero wtedy gdy ekspresową S51 (okolice 2030 roku) dotrzesz do granic miasta Olsztyn. Dopiero wtedy zapewne zdziwi Cię że to co nadrobiłeś jadąc drogą ekspresowa , stracisz z naddatkiem próbując przebić się przez miasto Olsztyn.
Co mi ze sprawnego przejazdu przez Olsztyn, jak najpierw strace pare godzin jadąc w jego kierunku
Quote:
No tak , przyznaję, nie byłem na manifestacji w obronie Obwodnicy Wielunia. Nie wiedziałem że to obowiązkowe dla wszystkich walczących o obwodnice swoich miast.
Gdybyś dokładniej czytał moją poprzednią wypowiedź, zauważyłbyś że pisałem o braku zdrowego rozsądku w zaniechaniu prac nad budową wszystkich planowanych obwodnic, tylko dlatego że ktoś sobie wymyślił nagłą zmianę priorytetów.
Wybudowane wszystkich ważnych obwodnic na raz oznacza nic innego jak niewybudowanie dróg, które połączą dwa inne duże miasta. Sam jestem za budową obwodnic, ale jakiś podział powinien być. Do tej pory w zasadzie budowaliśmy same obwodnice, teraz pasuje to jakoś połączyć.

Quote:
Mieszasz kolego mieszasz. Dodatkowo zmieniasz moje wypowiedzi w sposób delikatnie mówiąc nieładny. Nigdy w tym wątku nie napisałem o zabraniu kasy z innego projektu na Obwodnicę Olsztyna.
Obietnice na temat niezagrożonego finansowania tej inwestycji słuchaliśmy od 8 lat. Teraz gdy wszystkie papiery są już załatwione a kasa na kontynuację nagle wyparowała zaczynają się opinie takie jak Twoja. Olsztyn nie chce nic poza tym co mu obiecywano. Miasto Olsztyn partycypowało w kosztach wykonania dokumentacji projektowych i ma prawo domagać się wyjaśnień dlaczego w tej chwili kasa którą wydano jest marnowana.
Ale przesunięcie pieniędzy na Olsztyn jest jednoznaczne z zabraniem tych pieniędzy komuś innemu. Pula jest stała i cudów nie zdziałasz.

Quote:
Przyjedź do Olsztyna, pojeździj trochę po mieście, bo jak narazie każdy argument jaki Tobie przedstawiamy uważasz za błachy. Igor napisał Ci że chodzi o liczbę mieszkańców , a ty odniosłeś się tylko do słowa "wojewódzkie".
Kiedyś zapewne przyjade i pojeżdzę. Jak już mówisz o liczbie mieszkańców to może by warto zastosować inne kryterium np. cenę obwodnicy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Będzie sprawiedliwsze porównanie. Wtedy będzie można powiedzieć ilu osobom więcej pomożemy za X mld w samej np Warszawie a ilu osobom za te same X mld w kilkudziesięcu obwodnicach.

Możemy się przerzucać argumentami, ale nikt zapewne nikogo nie przekona. Życze Wam by przynajmniej udało złożyć wniosek o znrid. 10 mln to w końcu nie tak dużo.
Old February 14th, 2013, 11:48 PM   #425
darek_1976
Registered User

darek_1976's Avatar

Likes (Received): 3

Nie jestem fachowcem, ale moim zdaniem problemem obwodnicy Olsztyna jest trochę zbyt ambitny projekt w odniesieniu do ruchu tranzytowego, który miałby korzystać z obwodnicy, jak i do obecnych możliwości finansowania tego typu inwestycji i priorytetów. Nie śledziłem wątku, więc nie wiem dokładnie, na ile jest ona wyceniana, ale przypuszczam, że pewnie w okolicy 1 mld PLN (?) A jeśli tak, to nie jest mała kwota jak na obwodnicę miasta poza głównymi ciągami komunikacyjnymi.

Żeby nie było, bardzo lubię Olsztyn (moja żona stamtąd pochodzi i w związku z tym bywam w tym mieście bardzo często) i bardzo życzyłbym Olsztynowi obwodnicy. Ale gdy patrzę obiektywnie, to mam odczucie, że projekt jest mocno przyszłościowy (żeby nie napisać przesadzony). Obwodnica jest oczywiście potrzebna - to nie ulega wątpliwości - ale może warto było na początek zaprojektować i wybudować drogę jednojezdniową z kolizyjnymi powiązaniami z obecną siecią dróg wokół Olsztyna, z pozostawieniem oczywiście miejsca na poprawę parametrów drogi w przyszłości (pod drugą jezdnię i bezkolizyjne węzły) - może wtedy łatwiej byłoby zawalczyć o dofinansowanie?

Nie zgadzam się z osobami, które pomniejszają znaczenie S7 dla Olsztyna - ta droga przebiega tylko 20-30km od Olsztyna, a więc bardzo poprawia dostępność tego miasta z innych części kraju. Sam tego doświadczam A po wybudowaniu obwodnicy Olsztynka (S51), dotarcie z S7/S51 do Olsztyna zabiera maksymalnie kilkanaście minut (niezależnie od pory dnia/tygodnia ruch na DK51 raczej nie nazwałbym wielkim). Nie pomniejszałbym więc znaczenia S7 dla Olsztyna. Uważam, że S7 ma ogromne znaczenie dla tego miasta.
darek_1976 no está en línea   Reply With Quote
Old February 14th, 2013, 11:59 PM   #426
darek_1976
Registered User

darek_1976's Avatar

Likes (Received): 3

Nie jestem fachowcem, ale moim zdaniem problemem obwodnicy Olsztyna jest trochę zbyt ambitny projekt w odniesieniu do ruchu tranzytowego, który miałby korzystać z obwodnicy, jak i do obecnych możliwości finansowania tego typu inwestycji i priorytetów. Nie śledziłem wątku, więc nie wiem dokładnie, na ile jest ona wyceniana, ale przypuszczam, że pewnie w okolicy 1 mld PLN (?) A jeśli tak, to nie jest mała kwota jak na obwodnicę miasta poza głównymi ciągami komunikacyjnymi.

Żeby nie było, bardzo lubię Olsztyn (moja żona stamtąd pochodzi i w związku z tym bywam w tym mieście bardzo często) i bardzo życzyłbym Olsztynowi obwodnicy. Ale gdy patrzę obiektywnie, to mam odczucie, że projekt jest mocno przyszłościowy (żeby nie napisać przesadzony). Obwodnica jest oczywiście potrzebna - to nie ulega wątpliwości - ale może warto było na początek zaprojektować i wybudować drogę jednojezdniową z kolizyjnymi powiązaniami z obecną siecią dróg wokół Olsztyna, z pozostawieniem oczywiście miejsca na poprawę parametrów drogi w przyszłości (pod drugą jezdnię i bezkolizyjne węzły) - może wtedy łatwiej byłoby zawalczyć o dofinansowanie?

Nie zgadzam się z osobami, które pomniejszają znaczenie S7 dla Olsztyna - ta droga przebiega tylko 20-30km od Olsztyna, a więc bardzo poprawia dostępność tego miasta z innych części kraju. Sam tego doświadczam A po wybudowaniu obwodnicy Olsztynka (S51), dotarcie z S7/S51 do Olsztyna zabiera maksymalnie kilkanaście minut (niezależnie od pory dnia/tygodnia ruch na DK51 raczej nie nazwałbym wielkim). Nie pomniejszałbym więc znaczenia S7 dla Olsztyna. Uważam, że S7 ma ogromne znaczenie dla tego miasta.
darek_1976 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2013, 12:23 AM   #427
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Wybudowanie obwodnicy Olsztyna oznacza nic innego, jak zmarnowanie pieniędzy na dokumentację innej drogi, która przez przesunięcie pieniędzy nie zostanie wybudowana, więc jest to argument w obie strony
O jakim przesunięciu środków mówisz ? Nie rozumiesz że ta inwestycja w planach rządowych była już od dawna ? To właśnie kasa na nią się gdzieś po drodze rozmyła, więc nie stawiaj Olsztyna w roli tych którzy chcą teraz coś komuś odebrać.

Quote:
Co mi ze sprawnego przejazdu przez Olsztyn, jak najpierw strace pare godzin jadąc w jego kierunku
Kuriozalny wywód , nie powiem No więc bardziej łopatologicznie spróbuję Ci nakreślić problem.
W nowych priorytetach stawia się na budowę A i S. Tym samym w wielu miejscach państwa zyskamy :
- zwiększenie dopuszczalnej prędkości z 50 lub 90 km/h do 120 lub 140 km/h

Do obliczeń zakładam nową drogę ekspresową na której aktualnie jest istniejąca droga krajowa z 50 % obszarów zabudowanych i jazdę z maksymalną dozwoloną prędkością.

Na odcinku 20 km takiej drogi jesteś w stanie zaoszczędzić -
10 km z ograniczeniem 50 km/h zmienia się na 120 km/h - oszczędność 12min - 5 min = 7 min
10 km z ograniczeniem 90 km/h zmienia się na 120 km/h - oszczędność 6,66 min - 5 min = 1,66 min

Łącznie zaoszczędzisz na czasie jazdy - 8,66 min

A teraz Olsztyn i przejazd przez miasto. Optymistyczny wariant gdy nie jedziesz w szczycie oraz w piątek.
20 km ze średnią prędkością 30 km/h zmienia się na 100 km/h - 40 min - 12 min = 28 min
Pesymistyczny wariant z jazdą w korkach
20 km ze średnią 15 km/h zmienia się na 100 km/h - 80 min - 12 min = 68 min

Nawet w optymistycznym wariancie zaoszczędziłbyś - 28 min a więc trzy razy więcej niż Twoja wybudowana eSka.

Quote:
Wybudowane wszystkich ważnych obwodnic na raz oznacza nic innego jak niewybudowanie dróg, które połączą dwa inne duże miasta. Sam jestem za budową obwodnic, ale jakiś podział powinien być. Do tej pory w zasadzie budowaliśmy same obwodnice, teraz pasuje to jakoś połączyć.
Wybudować należy obwodnice które już od dawna były w planach GDDKiA i które są potrzebne na wczoraj. Jeśli budowaliśmy do tej pory same obwodnice to podaj prosze dane na ten temat bo jakoś nie mogę znaleźć potwierdzenia Twojej tezy w ogólnodostępnych dokumentach.

Quote:
Ale przesunięcie pieniędzy na Olsztyn jest jednoznaczne z zabraniem tych pieniędzy komuś innemu. Pula jest stała i cudów nie zdziałasz.
Pula nie jest stała o czym świadczy fakt iż można z tej puli wyrzucać takie projekty jak Obwodnica Olsztyna. I nie pleć bzdur kolejny raz o zabieraniu komuś pieniędzy bo na dzień dzisiejszy to Olsztynowi zabrano dofinansowanie.

Quote:
Kiedyś zapewne przyjade i pojeżdzę. Jak już mówisz o liczbie mieszkańców to może by warto zastosować inne kryterium np. cenę obwodnicy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Będzie sprawiedliwsze porównanie. Wtedy będzie można powiedzieć ilu osobom więcej pomożemy za X mld w samej np Warszawie a ilu osobom za te same X mld w kilkudziesięcu obwodnicach.
Niestety nie mam dziś czasu na dalsze obliczenia. Zresztą pewnie i tak byś podważył wyniki. Liczy się dla Ciebie ilość A i S w statystykach , reszta nie jest już tak medialna. Tak samo myśli niestety rząd polski.

Quote:
Możemy się przerzucać argumentami, ale nikt zapewne nikogo nie przekona. Życze Wam by przynajmniej udało złożyć wniosek o znrid. 10 mln to w końcu nie tak dużo.
Dziękuję za życzenia , mam jednak nadzieję że nie skończy się na jałomużnie w kwocie 10 mln zł. A jeśli i tego braknie to będzie to dla mnie skandal.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

rufix liked this post

Last edited by los77; February 15th, 2013 at 10:53 AM.
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2013, 12:43 AM   #428
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by kflis View Post
Możesz zamieścić całość odpowiedzi?
Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Zamieszczę wieczorem całe pismo.
Przepraszam za obsuwę. Obiecany dokument :

W tym miejscu chciałem podziękować Dyrektorowi RDOŚ Olsztyn Panu Stanisławowi Dąbrowskiemu, za szybką i merytoryczną odpowiedź na moje zapytanie.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

Last edited by los77; February 15th, 2013 at 01:03 AM.
Old February 15th, 2013, 12:57 AM   #429
microust
Registered User

Likes (Received): 64

Brak kasy na wykup to granda właśnie wobec już wydanych środków. Ktoś może prsytoczyć ile skarb państwa już wydał na ten projekt?
Tak przy okazji przyszedł mi do głowy szatańskimpomysł. A może wykupić tylko 1% terenów po to by decyzja i cały projekt nie poszedł na marne? Nie wiem tylko jak to wygląda prawnie, ale zdrowo rozsądkowo projekt byłby dalej przecież realizowany. Ja wiem że 10 mln to w zależności od perspektywy i dużo i mało. Ale jak czytam ile rocznie idzie kasy na przykład na kościół to mnie trafia podwójnie. Trzymam kciuki by jednak przez owe 3 tygodnie kasa się znalazła.
microust no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2013, 11:42 AM   #430
rba555
Warmiak

rba555's Avatar

Likes (Received): 935

Maya83 zrozum, że mieszkańcy Olsztyna nie oczekują zabrania środków na inwestycje w innych regionach kraju np. na Podkarpaciu. Finansowanie obwodnicy Olsztyna było już zapewnionie (LINK), ale ze względu na Euro2012 środki zostały przesunięte na inwestycje z tym związane (autostrady, koleje, stadiony, dworce, lotniska). Euro się odbyło, więc należy zrealizować te inwestycje które były planowane i przygotowane wcześniej. Urzędnicy w Gdace, Ministerstwach i w rządzie nie chcą zrozumieć, że "ciemny lud" na prowincji ma już dość wpisywania tej inwestycji na kolejne listy rezerwowe i czekania na ogłoszenie kolejnych budżetów na budowę dróg. Tym bardziej, że miasto również poniosło koszty na przygotowanie dokumentacji (LINK), która na dniach (10 marca) stanie się bezużyteczną makulaturą.

Quote:
Tu cię trochę poniosło, chyba że masz na myśli stratę czasu na przejazd przez mniejsze i większe miejscowości.

darek_1976
Quote:

Budowa wariantu kolizyjnego nie wchodzi w rachubę - taka droga przejęłaby natychmiast na siebie ruch lokalny podobnie jak to się dzieje na obecnych krajówkach, a ponadto najpewniej NIGDY nie byłaby rozbudowana do standardu obecnie budowanych obwodnic.
Jedyną możliwością oszczędzenia jaką widzę to budowa jednej jezdni z malowaniem 2+1. Natomiast wszystkie obiekty inżynieryjne (wiadukty, mosty, węzły) powinny powstać takie jak są w obecnym projekcie, podobnie jak ma to miejsce na S22 Elbląg-Grzechotki (RUS) - takie rozwiązanie umożliwi w przyszłości rozbudowę do wariantu docelowego.

Quote:
Nikt w Olsztynie nie pomniejsza znaczenia S7 dla komunikacji Olsztyna z Warszawą czy Gdańskiem, natomiast z punktu widzenia tranzytu przez miasto (obojętnie w którym kierunku) kluczowe znaczenie ma właśnie obwodnica. Być może zrozumiałbyś to gdyby Twoja żona pochodziła nie z Olsztyna a np. z Giżycka czy Bartoszyc.

Rozmawiając ze znajomymi z innych regionów Polski często słyszę właśnie "co się awanturujecie macie przecież (fragmenty) S7". Zgadza się, tyle że "siódemka" bardziej potrzebna jest Warszawiakowi żeby dotrzeć szybko i tanio (omijając płatną A1) nad morze niż mieszkańcowi Ełku który chce dotrzeć gdziekolwiek. Dla mieszkańca Warmii i Mazur o wiele istotniejsza jest DK16 pozwalająca dotrzeć ze wschodnich rubieży województwa do Torunia czy Grudziądz i dalej "w świat". A pech chciał, że w ciągu DK16 leży Olsztyn którego nie ma jak ominąć.
rba555 no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2013, 11:49 AM   #431
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Likes (Received): 516

Quote:
Originally Posted by GrimFadango View Post
No pewnie, dziwny argument - paper work done, decyzja wygasa za chwilę i nie da się wyciągnąć 10 mln złotych z całej puli na ratowanie pracy włożonej w odcinek z natężeniem ruchu większym niż A2 na wschód od WOW. A oni jeszcze mają się czelność obrażać
Tak? SDR na wylotach z Olsztyna:
10100
12700
12600
5300

A2:
Wawa-AOMM 19400
AOMM-Siedlce 11200 13900

Dalej na wschód nie planuje się nawet zrobienia projektu budowlanego.

I tak, brak tej obwodnicy to głupota.
FragMaster no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2013, 03:39 PM   #432
miras
Lokalny Puławski Patriota

miras's Avatar

Likes (Received): 2850

To wydanie wydarzeń dostępne pod adresem
http://www.ipla.tv/2013-02-13-obwodn...page_container

Zrzut ekranowy:

Z relacji wynika, że tych obwodnic ma nie być. Ale przecież Kołbiel jest w ciągu S17.
Nie wiem czy II etapu obwodnicy Puław nie ma wśród tych odrzuconych, czy też nie ma wcale

------------------------------
DOPISANE
post do którego się odwoływałem został wycięty
Władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie. John Emerich Acton (1834 - 1902)

Last edited by miras; February 15th, 2013 at 03:44 PM.
miras no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2013, 04:15 PM   #433
rba555
Warmiak

rba555's Avatar

^
Po raz kolejny (również w tym materiale Polsatu) jest mowa o jakimś "szkielecie komunikacyjnym Polski."

Zapewne chodzi o tę siatkę dróg

To ja się pytam: jaką częścią szkieletu będzie można w cywilizowany sposób dojechać z Olsztyna do np. oddalonego o ~230 km Białegostoku? Albo do Torunia ~180 km? Przez Warszawę?

Dlaczego na północ od Warszawy rozciąga się pustka komunikacyjna i DK16 nie jest nawet w rezerwie na lata 2014-2020 choć znalazła się tam tak ważna trasa jak Koszalin-Kołobrzeg?

i tak bardziej obrazowo ta siatka:
[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dzejsek liked this post

Last edited by rba555; February 15th, 2013 at 04:36 PM.
Old February 15th, 2013, 04:28 PM   #434
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Likes (Received): 516

Quote:
Originally Posted by rba555 View Post
^
Po raz kolejny (również w tym materiale Polsatu) jest mowa o jakimś "szkielecie komunikacyjnym Polski."

Zapewne chodzi o tę siatkę dróg

To ja się pytam: jaką częścią szkieletu będzie można w cywilizowany sposób dojechać z Olsztyna do np. oddalonego o ~230 km Białegostoku? Albo do Torunia ~180 km? Przez Warszawę?
To jest podstawowy szkielet i tylko na taki może starczyć kasy w tej dekadzie. Jak zbudujemy drogi między największymi miastami wojewódzkimi i między miastami wojewódzkimi, a stolicą, na których jest największy ruch, to przyjdzie kolej na relacje, które wymieniłeś.
FragMaster no está en línea   Reply With Quote
Old February 15th, 2013, 04:39 PM   #435
rba555
Warmiak

rba555's Avatar

Quote:
Originally Posted by FragMaster View Post
To jest podstawowy szkielet i tylko na taki może starczyć kasy w tej dekadzie. Jak zbudujemy drogi między największymi miastami wojewódzkimi i między miastami wojewódzkimi, a stolicą, na których jest największy ruch, to przyjdzie kolej na relacje, które wymieniłeś.
Jak zapewne wiesz zarówno Olsztyn jak również Toruń i Białystok SĄ miastami wojewódzkimi, a komunikacja pomiędzy nimi odbywa się poniemieckimi dróżkami zalanymi asfaltem i podniesionymi do rangi "drogi krajowej".

dzejsek liked this post
Old February 15th, 2013, 10:51 PM   #436
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Tak? SDR na wylotach z Olsztyna:
10100
12700
12600
5300
Tylko my nie walczymy w tej chwili o wylotówki lecz o to co kumuluje się w samym Olsztynie. To że wylotówki mają już SDR predysponujący je do rozbudowy doskonale świadczy o tym że środek miasta wymaga na wczoraj obwodnicy.

Quote:
Więc jak wytłumaczyć fakt iż DK16 w rejonie Ostródy ma większy SDR od DK7. Może nie zawsze miejscem docelowym podrózy jest Warszawa, i może mitologizuje się tzw konieczność dojazdu ze wszystkich stron do stolicy. DK16 łączy wschód i zachód , i nikt rozsądny nie wybierze tej drogi poprzez Warszawę.

dzejsek liked this post
Old February 16th, 2013, 09:53 AM   #437
dzejsek
Registered User

dzejsek's Avatar

Likes (Received): 55

Quote:
Jak zapewne wiesz zarówno Olsztyn jak również Toruń i Białystok SĄ miastami wojewódzkimi, a komunikacja pomiędzy nimi odbywa się poniemieckimi dróżkami zalanymi asfaltem i podniesionymi do rangi "drogi krajowej".
rba - coś dla Ciebie:
http://olsztynski.blogspot.com/2013/...biedni-bo.html
dzejsek no está en línea   Reply With Quote
Old February 16th, 2013, 10:24 AM   #438
rba555
Warmiak

rba555's Avatar

Quote:
Originally Posted by dzejsek View Post
raczej nie dla mnie, a dla tych co się pytają "po co wam obwodnica i DK16? macie przecież S7". w artykule jest mniej więcej to o czym pisałem (rozszerzone o kolej) i poparte mapami.
Old February 16th, 2013, 12:17 PM   #439
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Dziękujemy rządzącym za to że :
- S51 i S61 nie mamy i w najbliższym czasie mieć nie będziemy.
- DK16 czyli kręgosłup drogowy dla regionu została przez rząd zapomniana.
- Obwodnica Olsztyna obiecywana od wielu lat nie powstanie.

Zapraszamy wszystkich do zwiedzania. Poczujcie zapach starych czasów.

Sugerowany dojazd :
KOMBINOWAĆ

rufix liked this post
Old February 16th, 2013, 12:19 PM   #440
yorar
Registered User

Likes (Received): 500

Quote:
raczej nie dla mnie, a dla tych co się pytają "po co wam obwodnica i DK16? macie przecież S7". w artykule jest mniej więcej to o czym pisałem (rozszerzone o kolej) i poparte mapami.
Tylko artykuł jest z błędami. Mapa podpisana jako planowana sieć połączeń do 2020, to jest kompletna mapa sieci dróg szybkiego ruchu. Oraz wg autora tego artykułu, 70 km torów jest to "skromna" ilość i można wybudować ot tak sobie. Aha, nie jestem przeciwko budowie obwodnicy, oraz uważam, że dziwnym jest, że pominięto DK16 przy projektowaniu szkieletu autostrad i dróg ekspresowych.
yorar no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
dk16, dk51, obwodnica, olsztyn, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules