search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 45 votes, 5.00 average.
Old November 12th, 2014, 07:44 PM   #4081
cheslaw
...

Likes (Received): 1956

Jechałem wczoraj tą trasą i słuchałem rozmów kierowców TIRów na CB. Generalnie wszyscy zachwyceni i nachwalić się nie mogli, że świetnie się jedzie, płynnie i w ogóle ajajaj, i że gdyby wszystkie krajówki tak wyglądały, to im żadne autostrady nie potrzebne, bo za darmo można podobnie szybko jechać. Przede wszystkim zadowoleni byli z tego, że dwa razy szybciej niż przez Augustów, a jak będzie obwodnica Suwałk, to w ogóle bajka będzie, bo do domów zdążą z Budziska/Żubryna dojechać w 4:30h (gdziekolwiek oni tam jadą). Tylko na brak parkingów trochę narzekali, ale mówili, że póki co same łącznice do przyszłych MOPów wystarczą im na krótką pauzę. Generalnie bardzo przyjemnie się słuchało samych pozytywów.

los77, kastycki, kilimand123, Coolumboo liked this post
cheslaw no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 12th, 2014, 07:56 PM   #4082
kastycki
Heavy Road User

Likes (Received): 17

Prawdę Waść prawisz Sam prawie tak samo mówiłem, gdy po raz pierwszy jechałem tamtędy w sobotę. Rzeczywiście, jakość i standard wykonania robią wrażenie.

Pójdę dalej z tym dojazdem Bóg wie gdzie: gdy oddadzą obwodnicę Suwałk, dojadę z Tallina do domu w przepisowe 10 godzin, nie zatrzymując się w Suwałkach na co najmniej 9 godzin pauzy, bo mi trochę czasu braknie. Wielu zawodowych kierowców odetchnie. O mieszkańcach, których tranzyt ominie, skromnie nie wspomnę

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
- mapa nośności dróg i niektórych ograniczeń dla poj. ciężarowych

los77, RoboD7, GROBIN, makus2, Coolumboo and 1 others liked this post
kastycki no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2014, 11:28 PM   #4083
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców

michael_siberia's Avatar

Likes (Received): 20580

Quote:
Originally Posted by GROBIN View Post
Czy nie jest to tak, że 2 strzałki oznaczają dwa pasy?
Napiszę jeszcze raz - nie, w Polsce dwie strzałki nie oznaczają dwóch pasów.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2014, 11:42 PM   #4084
cc1
Registered User

Likes (Received): 1810

Quote:
Originally Posted by cheslaw View Post
Jechałem wczoraj tą trasą i słuchałem rozmów kierowców TIRów na CB. Generalnie wszyscy zachwyceni i nachwalić się nie mogli, że świetnie się jedzie, płynnie i w ogóle ajajaj, i że gdyby wszystkie krajówki tak wyglądały, to im żadne autostrady nie potrzebne, bo za darmo można podobnie szybko jechać.
...
Z tym "za darmo", to oby jak najkrócej, bo kasa na następne budowy będzie potrzebna. Ale cieszę się razem z tirowcami, wspominając masakryczny hałas w trakcie noclegu przy DK8 za Augustowem - mam nadzieję, że zajazd nie splajtuje z powodu obwodnicy.
cc1 no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2014, 12:02 AM   #4085
Sasza
Człoooowieku

Sasza's Avatar

Likes (Received): 4117

Quote:
Jechałem wczoraj tą trasą i słuchałem rozmów kierowców TIRów na CB. Generalnie wszyscy zachwyceni i nachwalić się nie mogli, że świetnie się jedzie, płynnie i w ogóle ajajaj, i że gdyby wszystkie krajówki tak wyglądały, to im żadne autostrady nie potrzebne, bo za darmo można podobnie szybko jechać. Przede wszystkim zadowoleni byli z tego, że dwa razy szybciej niż przez Augustów, a jak będzie obwodnica Suwałk, to w ogóle bajka będzie, bo do domów zdążą z Budziska/Żubryna dojechać w 4:30h (gdziekolwiek oni tam jadą). Tylko na brak parkingów trochę narzekali, ale mówili, że póki co same łącznice do przyszłych MOPów wystarczą im na krótką pauzę. Generalnie bardzo przyjemnie się słuchało samych pozytywów.
Oj ah, fap fap, to dlaczego jest tak źle skoro jest tak cudownie? Cheslaw - przykro mi, ale czas na porządne walnięcie w Twoje myślenie - nie obwodnica Augustowa nie rozwiązała większości problemów - tak, to jest dobry ruch, ale jeszcze wiele, bardzo wiele trzeba wybudować, żeby obwodnica Augustowa miała sens.
Sasza no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2014, 12:28 AM   #4086
Zbinek
Registered User

Likes (Received): 204

Sasza, a jakich problemów niby nie rozwiązała, najpierw pomyśl po co w ogóle ona powstała, a jak już się zastanowisz to i odpowiedź będzie łatwiejsza. Wszyscy wiemy, że problemów jest więcej, ale małymi kroczkami, jednak konsekwentnie i wreszcie doczekamy się rozwiązania, które będzie bliskie ideałowi. Dzisiaj ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Suwałk, więc za dwa, trzy lata, znów zrobimy mały kroczek. A pewne problemy i tak pozostaną czego byśmy nie robili.

cheslaw, cc1, los77, SSC Fan, Coolumboo liked this post
Zbinek no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2014, 10:30 AM   #4087
Robert_C
Registered User

Robert_C's Avatar

Likes (Received): 7799

Oczywistym jest, że oddanie do ruchu kawałka trasy Via Baltica nie daje takiego komfortu, gdyby była cała.
Można to porównać do uzyteczności dłoni i palców. Do tej pory było tak, że mieliśmy dłoń bez palców. Teraz mamy jeden palec, co jest lepsze niż nie posiadanie żadnego (bo już można dłubać w nosie). Ale niektórzy dostajac jeden palec bardziej będą narzekac, że nie dostali od razu pięciu.

W przypadku S61 drugim palcem będzie obw. Suwałk. Mając dwa palce można już nawet utrzymać papierosa.
Pięc palców będzie, gdy powstanie cała Via Baltica.
S61 jest wpisana na listę główną PBDK 2014-20, posiada decyzje środowiskowe, a niektóre fragmenty już istnieją lub ich budowa niedługo ruszy. Szanse na to, że do 2020 bedzie cała S61 sa wieksze, niż szanse ma istnienie całej A1 i A2.

Oczywiście szkoda, że równocześnie z obw. Augustowa nie budowano obw. Suwałk, bo już byłyby dwa palce. Tyle że w 2020 już nikt o tym pamietać nie będzie.

mako22, cheslaw, cc1, los77, equest and 3 others liked this post
Robert_C no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2014, 10:43 AM   #4088
cheslaw
...

Jest już przetarg na drugi palec.

robertyu liked this post
Old November 13th, 2014, 05:36 PM   #4089
susamuruago
Wydra

susamuruago's Avatar

Likes (Received): 173

Quote:
Originally Posted by Zbinek View Post
coś od Michała:

Czemu ten most taki śmieszny, żeby było gdzie namiot rozbić?
A serio, nie śledziłem wątku, więc pytam na poważnie.

susamuruago no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2014, 05:42 PM   #4090
cheslaw
...

Zbędna rezerwa pod 2x2, wiadukt zaczęto budować przed zmianą przebiegu.

los77, kflis liked this post
Old November 13th, 2014, 05:43 PM   #4091
Pawubu
Registered User

Pawubu's Avatar

Likes (Received): 12

Quote:
Jest już przetarg na drugi palec.
Zapomniales dodac T E G O

Pawubu no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2014, 09:02 PM   #4092
Spark^
Registered User

Likes (Received): 158

Jeszcze nie miałem sposobności rozdziewiczyć nowej drogi, ale słyszłem, że podobno odczuwalne są pochyłości asfaltu na lewą lub prawą stronę (kolega co na Litwę lata naczepą mówił)... Ktoś jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć?
Spark^ no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2014, 09:14 PM   #4093
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

zaprzeczam, droga wykonana jest w bardzo dobrej jakości

pochyłości asfaltu wynikają z normalnego sposobu odprowadzenia wód opadowych.

...........................
............................

.................................
......................................................

michalzbrzezin liked this post
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2014, 09:41 PM   #4094
kisar
Registered User

Likes (Received): 6

Po tygodniu funkcjonowania obwodnicy mam wrażenia, że ruch na starej DK8 jeszcze się zwiększył. Taki wrażenie ma zresztą większość mieszkańców nie tylko Augustowa, ale i np. Nowinki. Ok. 1/3 ciężkiego tranzytu dalej jedzie starą trasą. Nie żebym z założenia miał narzekać zamiast się cieszyć, ale po czekaniu 20 lat na obwodnicę i wydaniu ponad 700.000.000 zł (koszt budowy + koszt budowy wcześniejszego wariantu + koszt rozbiórki części wcześniejszego wariantu + odszkodowanie dla Budimexu) chciałoby się, żeby transport ciężki omijał w końcu miasto, a tu psikus
Teoria, że przez miasto pojadą chyba idioci, legła w gruzach.
Miło słyszeć od cheslawa, że słyszał podziwy nad nową drogą.
Ja słyszałem na CB często i gęsto zachętę, żeby jechać stara DK8, bo krócej i szybciej.
I moja konkluzja: Jak nie będzie zakazu ciężkiego transportu na starej DK8, to obwodnica narazie psu w doooope.
I moje pytanie: Dlczego po 20 latach przygotowywania i realizacji inwestycji pt. obwodnica Augustowa nie zakazano ruchu ciężkiego przez centrum Augustowa ??? Skoro i tak jest zakaz na DK16 w kierunku Sejn dla ponad 7,5 tony i TIRy mogą teraz tylko jechać przez miasto w kierunku Suwałk po starej DK8, a jest nowy objazd za ponad 700 baniek ???
Takiemu leszczowi jak ja, to żadne GDDKiA, poseł, czy jakiś Cieślik nie odpowie, ale proszę Szanownych forumowiczów zagłębionych w temacie, szczególnie SISKOM (ukłony dla Robert_C, który już mi kilka lat temu pomógł wyjaśnić zawiłości obwodnicy) aby pomogli mieszkańcom Augustowa zrozumieć, dlaczego TIRy dalej wałkują miasto, pomimo wydania przez rząd ww. kwoty. Pozdrawiam i miłego weekendu życzę

ArKoKo_von_SuDoV liked this post
kisar no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2014, 09:50 PM   #4095
cheslaw
...

Quote:
Originally Posted by kisar View Post
Po tygodniu funkcjonowania obwodnicy mam wrażenia, że ruch na starej DK8 jeszcze się zwiększył. Taki wrażenie ma zresztą większość mieszkańców nie tylko Augustowa, ale i np. Nowinki. Ok. 1/3 ciężkiego tranzytu dalej jedzie starą trasą.
Gdzieś tu dostrzegam sprzeczność.

Quote:
Teoria, że przez miasto pojadą chyba idioci, legła w gruzach.
(...)
Ja słyszałem na CB często i gęsto zachętę, żeby jechać stara DK8, bo krócej i szybciej.
No więc jednak idioci.

Quote:
Dlczego po 20 latach przygotowywania i realizacji inwestycji pt. obwodnica Augustowa nie zakazano ruchu ciężkiego przez centrum Augustowa???
Zgłoś pomysł ograniczenia tonażu do odpowiednich zarządców dróg niezapominając o lokalnym biznesie. Otrzymasz odpowiedź zgodnie z kpa.

Quote:
dlaczego TIRy dalej wałkują miasto, pomimo wydania przez rząd ww. kwoty.
Przecież Ci powiedzieli na CB.

Minie jeszcze kilka tygodni, zanim tranzyt całkowicie ominie miasto. Powodów jest sporo: wieloletnie przyzwyczajenia, gapiostwo, GPSy, (jeden pojedzie po staremu i za nim bez namysłu kilku kolejnych). Do tego złudne wrażenie oszczędności czasu - sam jadąc obwodnicą miałem wrażenie, że jest dłużej, a po spojrzeniu na zegarek 15 minut krócej niż zwykle.

Last edited by cheslaw; November 14th, 2014 at 10:09 PM.
Old November 14th, 2014, 10:03 PM   #4096
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Po tygodniu funkcjonowania obwodnicy mam wrażenia, że ruch na starej DK8 jeszcze się zwiększył. Taki wrażenie ma zresztą większość mieszkańców nie tylko Augustowa, ale i np. Nowinki. Ok. 1/3 ciężkiego tranzytu dalej jedzie starą trasą.
Sorry ale nie rozumiem, czyżby w ostatnim czasie mieszkańcy zakupili sobie 2/3 tirów plus dokładkę i jeździli nimi po starej DK8 ?

Ile razy jeszcze trzeba tłumaczyć że jest to pierwszy etap budowy i dopiero następne pomogą całkowicie rozładować tranzyt poza granice miast. Czy to jest naprawdę tak trudne do zrozumienia ?

Jak można rzucać górnolotne teksty w stylu " 700 baniek wydano" a w dalszym ciągu jakaś część tranzytu jeździ. Czyżby brak pełnej wiedzy o inwestycji, a może chęć dowalenia że w ogóle coś zrobiono, jakbyście obudzili się dziś i nie wiedzieli że takie coś nastąpi. Cieszcie się że wszystko idzie ku właściwemu końcowi, i dajcie możliwość wykonania tej inwestycji w całości.

...........................
............................

.................................
......................................................
los77 no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2014, 10:48 PM   #4097
kisar
Registered User

do cheslaw:
Ruch na starej DK8 zwiększył się względem ruchu sprzed tygodnia, zaraz po otwarciu. 2-3 dni po otwarci na starej DK8 był śladowy, teraz wynosi co najmniej 30 % więcej w stosunku do 2-3 dni po otwarciu - chyba wyjaśniłem w 100 % łopatologicznie. Sorki za niedokładność wypowiedzi

Tak, część kierowców TIRów to idioci. Mamy wspólne zdanie

Pomysły zgłaszałem nie raz. Mój e-mail można sobie wsadzić. Nie spełnia wymogów podania, według Kpa (podpis powinien być "elektroniczny"). Poza tym GDDKiA nie działa na podstawie Kpa, bo nie jest urzędem administracji rządowej, czy samorządowej, a przy udzielaniu informacji działa co najwyżej w oparciu o ustawę o informacji publicznej, co do której jest różne i odmienne orzecnictwo. Nie jest łatwo być radcą prawnym na forum

No powiedzieli na CB, czemu wałkują i nie jest mi to nowina.

Generalnie masz rację co do przejazdów po starym i nowym przebiegu. Tylko problem w tym, że Ty to wiesz, ja to wiem, a Oni z tych TIRów mają to gdzieś.

I jak znak zakazu się nie pojawi, to można sobie teoretyzować.
Swoją droga zapytanie e-mail wysłałem 3 dni temu do GDDKiA i czekam ...

Mimo niewielkich różnic w poglądach, cieszę się z inwestycji i życzę miłego weekendu
Old November 14th, 2014, 11:02 PM   #4098
kisar
Registered User

Quote:
Originally Posted by los77 View Post
Sorry ale nie rozumiem, czyżby w ostatnim czasie mieszkańcy zakupili sobie 2/3 tirów plus dokładkę i jeździli nimi po starej DK8 ?

Ile razy jeszcze trzeba tłumaczyć że jest to pierwszy etap budowy i dopiero następne pomogą całkowicie rozładować tranzyt poza granice miast. Czy to jest naprawdę tak trudne do zrozumienia ?

Jak można rzucać górnolotne teksty w stylu " 700 baniek wydano" a w dalszym ciągu jakaś część tranzytu jeździ. Czyżby brak pełnej wiedzy o inwestycji, a może chęć dowalenia że w ogóle coś zrobiono, jakbyście obudzili się dziś i nie wiedzieli że takie coś nastąpi. Cieszcie się że wszystko idzie ku właściwemu końcowi, i dajcie możliwość wykonania tej inwestycji w całości.
Ruch na starej DK8 zwiększył się względem ruchu sprzed tygodnia, zaraz po otwarciu. 2-3 dni po otwarci na starej DK8 był śladowy, teraz wynosi co najmniej 30 % więcej w stosunku do 2-3 dni po otwarciu - chyba wyjaśniłem w 100 % łopatologicznie. Sorki za niedokładność wypowiedzi

Czy tak trudno zrozumieć, że chodzi o zamknięcie ciężkiego ruchu przez miasto. Czy taki postulat, żeby TIRy po wydaniu 700 "baniek" nie jeździły, bo nie postawiono znaku, trzeba sprowadzać do myśli, że Czyżby brak pełnej wiedzy o inwestycji, a może chęć dowalenia że w ogóle coś zrobiono, jakbyście obudzili się dziś i nie wiedzieli że takie coś nastąpi. Cieszcie się że wszystko idzie ku właściwemu końcowi, i dajcie możliwość wykonania tej inwestycji w całości
Jak łatwo to spłaszczyć i podsumować oględnie. Nie, nie ma braków informacji o pełnej inwestycji. Nie, nie chodzi o dowalenie, że coś zrobiono (komu mam niby dowalić ?), i jak się obudziłem to myślałem, że jak mamy obwodnice to ruch ciężki będzie się odbywał obwodnicą, jak w wielu miastach Polski dotychczas. Czy to coś nienormalnego jest ?
Ciesze się, że idzie ku właściwemu końcowi (??? )
Daje możliwość wykonania tej inwestycji
Tylko dziwię się, że GDDKiA pozwala rozjeżdżać dalej moje miasto, a co po niektórzy mają mi to za złe

PS. TIRy pojadą obwodnicą Augustowa w 100 % jak oddadzą do użytku obwodnicę Suwałk, czyli za 4 - 5 lat. Zakaz dla TIR mogłaby wprowadzić gmina, po przjęciu drogi - piszą na forum, że od 1 stycznia 2015 r., ale chyba do dziś odpowiedniego rozporządzenia nie widać .....
Old November 14th, 2014, 11:12 PM   #4099
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 76

Mam pytanie bo nie znajdę w wątku.

Czy były robione analizy jak zmniejszy się ruch jak oddadzą następne części S61 w stronę Warszawy - przynajmniej do DK16 przy Ełku (ale S61 powinna powstać na raz od razu do S8 w Ostrowi Mazowieckiej) ?

O ile zmniejszy się ruch na bezkolizyjnym odcinku DK8 w stronę Białegostoku i dalej na południe ?

W końcu teraz oba potoki ruchu, głównie ruchu tranzytowego nie mają innej drogi jak jechać S61 - DK8 i dalej dopiero DK61, DK16 lub DK8.

Mam nadzieję, że nie będzie to podobnie jak będzie miało miejsce w przypadku S8 przy Warszawie (obwodnica Janek i Raszyna), gdzie ruch zmaleje o 50 %.
j-cube no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2014, 07:15 AM   #4100
cheslaw
...

Quote:
Pomysły zgłaszałem nie raz. Mój e-mail można sobie wsadzić. Nie spełnia wymogów podania, według Kpa (podpis powinien być "elektroniczny").
Nie bardzo chce mi się w to wierzyć, ale jeśli nawet, to w żaden sposób nie zamyka Ci drogi do zgłoszenia Twojej propozycji. Poza tym GDDKiA nie jest zarządcą drogi, na której chciałbyś ograniczyć ruch pojazdów cieżarowych.

los77 liked this post

Last edited by cheslaw; November 15th, 2014 at 07:32 AM.

Reply

Tags
augustów, dk8, obwodnica, podlaskie, s61, suwałki, suwalki

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules