search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old December 31st, 2010, 08:21 AM   #8761
wojtor
Quasimodo

wojtor's Avatar

Likes (Received): 521

GDDKiA potwierdza na swojej stronie otwarcie S3
wojtor no está en línea  

Sponsored Links
Old December 31st, 2010, 08:34 AM   #8762
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Likes (Received): 8708

Quote:
Originally Posted by JacYk View Post
Ile zdjęć zamieściłem w tym wątku, podczas trwania tej budowy?
Zgaduję, że musi to być szcześliwa liczba, czyli np. 13113. Obojętnie jaki jest wynik rzeczywisty, to na pewno powinno być wpisane do księgi rekordów Guinessa.

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post
węzeł Małyszyn
jakby nie mogli zrobić Gorzów Północ...
Najśmieszniejsze () jest to, że we wszelkich materałach prasowych (gazety, ogłoszenia przetargowe, strony gdaki, itp.) jest napisane Gorzów Północ. Jak na złość tylko znakach drogowych, jakaś inna nazwa.
DSzumaher no está en línea  
Old December 31st, 2010, 08:54 AM   #8763
tzc
Registered User

Likes (Received): 42

Tymczasem w dzisiejszej GW Gorzów Wlp.: Wstęga na S3 poczeka

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,352...3_poczeka.html
tzc no está en línea  
Old December 31st, 2010, 09:06 AM   #8764
mbiela
Registered User

mbiela's Avatar

Likes (Received): 6

A wczoraj Gazeta Wyb. Szczecin

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1...oc_sliska.html
Old December 31st, 2010, 09:40 AM   #8765
MichalJ
Registered User

Likes (Received): 4474

Czy mógłby ktoś zarejestrować i podesłać ślad GPS z tej trasy?
MichalJ no está en línea  
Old December 31st, 2010, 09:41 AM   #8766
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11803

Węzeł Małyszyn niedługo powinien zniknąć. Pojawi się Gorzów Północ. Wszystkie znaki z nazwami węzłów na ZOG idą do wymiany. Będzie Gorzó Południe, Zachód albo Centrum i Północ. Było to bardzo dawno temu albo tu albo o obwodnicy Gorzowa.
Rusonaldo no está en línea  
Old December 31st, 2010, 10:05 AM   #8767
domdom
Registered User

Likes (Received): 0

Życzymy JacYkowi następnych 4,000 postów. Gratulacje i podziękowania za wszystko
domdom no está en línea  
Old December 31st, 2010, 10:57 AM   #8768
kilimand123
Registered User

Likes (Received): 661

[QUOTE]
Quote:
Originally Posted by JacYk

Ile zdjęć zamieściłem w tym wątku, podczas trwania tej budowy?
Zapewne 17777 i to jeszcze nie koniec

Last edited by kilimand123; December 31st, 2010 at 11:05 AM.
kilimand123 no está en línea  
Old December 31st, 2010, 11:30 AM   #8769
wujeck
Registered User

Likes (Received): 9

Ha!

Po cichu liczyłem, że jednak odcinek będzie otwarty wieczorem. I nie pomyliłem się!!

Wracałem z łódzkiego ok 23-ciej byłem w okolicach Gorzowa. Jakże miło mi się zrobiło kiedy wjechałem z obwodnicy na III odcinek. Niestety mogłoby to być lepiej odlodzone, ale ogólnie nie było źle. 15 minut zajął mi dojazd do węzła Myślibórz. A cały odcinek od Gorzowa do węzła klucz równe 40 minut. Po kolejnych trzech minąłem rogatki Szczecina w Podjuchach. Tak więc jestem jedną z pierwszych osób, które przejechały odcinek Gorzów - Szczecin. Cieszy mnie to niezmiernie. Miła końcówka roku!
wujeck no está en línea  
Old December 31st, 2010, 11:39 AM   #8770
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Tu interes użytkowników nie był nadrzędny (nie wiem, czy w ogóle był brany pod uwagę w tym przypadku), bo gdyby rzeczywiście, twoja teoria była prawdziwa i myślano by głównie o kierowcach, to tym odcinkiem jeździlibyśmy przed świętami (uwierz mi na słowo, że spokojnie mogło się tak stać), a dziś z powodu bezpieczeństwa nie puszczono by tam ruchu.
Niestety masz rację.

Quote:
ta droga miała zwyczajnie bardzo słabe zainteresowanie "polityczne" i tyle.
Jedyny polityk, który interesował się powstaniem S3, przerzucił swoje sympatie na Isabel

Quote:
Wcześniej może pojawią się zdjęcia odc.III, już po oddaniu go do ruchu.
Czary mary... Są zdjęcia. Robione bladym świtem, dlatego ich jakość jest dostosowana do stanu drogi.

To jeszcze zdjęcie z wczoraj, nowa tablica porzeddrogowskazowa przed węzłem Morwowa.

A dzisiaj wyglądało to tak:

Tablica przeddrogowskazowa na węźle Myślibórz. Coś im się jeszcze nie odkleiło.

Zjazd do Myśliborza, od tego miejsca stan lewego pasa gwałtownie się pogarsza.

Odśnieżanie za węzłem.

Dojazd do wiaduktu gajowego. Od czasu do czasu na prawym pasie pojawiają się grube płaty lodu.

Na wysokosci mopu Nowogódek. Facet stał i coś grzebał przy samochodzie. Wjazd na lewy pas w celu ominięcia go poprzedziło zwolnienie do 30 km/h.

Tu miało być otwarcie

Mop Marwice.

Zapowiedź zwężenia do jednej jezdni.

A tu zamknięty wjazd na tymczasowy łącznik.
pmaciej7 no está en línea  
Old December 31st, 2010, 11:49 AM   #8771
jacca
Hanseatic ∫t∫ε't∫in

jacca's Avatar

Likes (Received): 1811

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
http://img89.imageshack.us/img89/8937/1100298.jpg
Można powiedzieć, że z chwilą otwarcia całej trasy S3 Szczecin - Gorzów, ten drugi stał się mniej wielkopolski ;p
jacca no está en línea  
Old December 31st, 2010, 11:54 AM   #8772
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

W stronę Gorzowa jakieś straszne pustki. W 2 stronę Tiry już suną

Czyżby na 1 zdjęciu zapomnaiano o Poznaniu skoro ciągle był ?
Old December 31st, 2010, 12:01 PM   #8773
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Z tym Poznaniem to jest tak, że dotychczas jedynym miejscem, w którym do niego kierowano, był węzeł Kijewo. W całym Szczecinie i okolicach nie było znaków kierujących do Poznania. Potem na S3 (i na starej DK3 też) Poznania nie ma, a najbliższy kolejny znak jest w Gorzowie na rondzie i potem w Skwierzynie. Dlatego podejrzewam, że Poznań na Kluczu i na Kijewie jest na zasadzie wyjątku: duży węzeł drogowy - odległe miasto na końcu świata () na drogowskazie. Do tego dochodzi łamany kierunek (DK 3/24/92 albo DK 3/2) i istnienie bliższego miasta wojewódzkiego.
pmaciej7 no está en línea  
Old December 31st, 2010, 01:01 PM   #8774
Dinuś
Railfan

Dinuś's Avatar

Likes (Received): 10

Odcinek S-3 otwarty

Ostatni odcinek drogi ekspresowej S-3 jest już otwarty. Kierowcy mogą przejechać całą ekspresówkę, łączącą Szczecin i Gorzów, o długości 81 km

Drogowcom udało się usunąć oblodzenie, z którym nie mogli sobie poradzić od kilku dni.

To najdłuższa droga tego typu w Polsce. Kosztowała ponad 2,2 mld zł z czego 85 proc. zapłacił unijny Fundusz Spójności.

Ma dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 m w każdą stronę, pasy awaryjne i kanalizację, która zapobiega przedostaniu się zanieczyszczeń ropopochodnych z jezdni do wód gruntowych. Na poboczach jest 10 miejsc obsługi podróżnych (Wysoka, Kunowo, Sitno, Nowogródek, Marwice) i przystosowanych dla osób niepełnosprawnych. Trasa posiada 25 przejść dla dużych i 120 dla małych zwierząt oraz płazów. Są też 3 "przejścia" dla nietoperzy, które umożliwiają ssakom bezpieczne przelatywanie nad jezdniami.

Na S-3 można wjechać przez 4 dwupoziomowe węzły "Klucz", "Gryfino", "Pyrzyce" i "Myślibórz". Od strony Szczecina wjazd znajduje się od strony autostrady A-6 prowadzącej z Berlina do Świnoujścia, a w Gorzowie - z obwodnicy miasta. S-3 jest bezpieczniejsza, szybsza i wygodniejsza od tzw. "starej trójki”, prowadzącej przez zachodniopomorskie wsie i miasteczka m.in. Żabów, Pyrzyce, Mielęcin, Mielęcinek, Lipiany i Renice.

Przez lata wąska dwupasmówka musiała pomieścić tiry z przeprawy promowej w Świnoujściu i szczecińskiego portu, samochody osobowe jadące w kierunku Poznania oraz turystów zmierzających nad Bałtyk. Podróż była wyjątkowo uciążliwa i męcząca. Teraz "stara trójka" stała się drogą gminną, za jej utrzymanie m.in. remonty i odśnieżanie odpowiadają gminy.

http://www.rp.pl/artykul/586784_Odci...3-otwarty.html
Dinuś no está en línea  
Old December 31st, 2010, 01:01 PM   #8775
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Likes (Received): 13692

Quote:
Originally Posted by michael_siberia View Post
@ zagadka
14 tysięcy.
Quote:
Originally Posted by DSzumaher View Post
Zgaduję, że musi to być szcześliwa liczba, czyli np. 13113. Obojętnie jaki jest wynik rzeczywisty, to na pewno powinno być wpisane do księgi rekordów Guinessa.
Quote:
Originally Posted by kilimand123 View Post
Zapewne 17777 i to jeszcze nie koniec
Prawdziwa liczba to, 12 586 szt.
Dzięki również innym „SUPER” aktywnym fotografom, udało się chyba spowodować, że ten wątek stał się najlepiej obfotografowanym wśród wszystkich inwestycji drogowych w tym kraju (na SCC). Prawie 1,5 mln odwiedzin potwierdza, że warto było…

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post
Swoją drogą Jacyku pisałeś, że wiesz dlaczego otwarcie będzie akurat dziś i dlaczego zostało przełożone z 29 na 30 Grudnia, może uchylisz rąbka tajemnicy?
Naprawdę nie mogę o pewnych rzeczach pisać. Proszę zrozum.

Quote:
Originally Posted by Luki_SL View Post
Dobrze, że otwarli Z drugiej strony najważniejsze serwisy internetowe w kraju zapewne tego faktu nie odnotują.... Wczoraj jako jedna z pierwszych wiadomości w dziale motoryzacja pojawiła się ta, że otwarcia S3 nie będzie, słowem nie wspomniano o otwarciu części S8/A8.... Potem robią wodę z mózgu, a ja w rozmowach na ten temat ze znajomymi muszę dawać bardzo silne argumenty, że drogi jednak są, budują i będą budowane. Jeśli ktoś non stop czyta, że "nie ma","nie będzie", to jaką ma świadomość o rzeczywistości??
Nie od dziś wiadomo, że dla mediów jedynym newsem, który się dobrze się „sprzeda”, jest „zły” news.

Quote:
Originally Posted by domdom View Post
Życzymy JacYkowi następnych 4,000 postów. Gratulacje i podziękowania za wszystko
To ja dziękuję, że miałem dla kogo to robić i że spotkałem się z waszej strony z takim pozytywnym odbiorem.

@pmaciej7, wyjątkowe podziękowania za te wczesno ranne fotki. Spore poświecenie.
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
JacYk no está en línea  
Old December 31st, 2010, 01:07 PM   #8776
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

"Na poboczach jest 10 miejsc obsługi podróżnych"

Nie ma ani jednego to po 1 a po 2 jak na poboczu ? Obok drogi a nie na poboczu będa MOPy. Pobocze to pas awaryjny + pobocze gruntowe.
Old December 31st, 2010, 01:17 PM   #8777
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

To jeszcze artykuł z Głosu Szczecińskiego.

Quote:

Drogą ekspresową od wczoraj jeździmy już do Gorzowa

pit

Nie było uroczystego otwarcia, ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom możemy już dojechać ze Szczecina do Gorzowa drogą ekspresową.

(Fot. Andrzej Szkocki)

Wczoraj wieczorem został udostępniony dla ruchu odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Myślibórz do Gorzowa Wielkopolskiego o długości 26,7 kilometra.

- Jest to ostatni odcinek drogi S3 między Szczecinem, a Gorzowem Wielkopolskim oddawany do ruchu, wcześniej w maju i październiku tego roku zostały otwarte odcinki od podszczecińskiego węzła Klucz do węzła Myślibórz - przypomina Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Genralnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad. - Kierowcy mogą już więc korzystać z całej "ekspresówki” łączącej województwa zachodniopomorskie i lubuskie, która liczy ponad 81 kilometrów długości.

Realizacja największej inwestycji drogowej w północno – zachodniej Polsce rozpoczęła się w 2008 roku. Roboty realizowała firma Berger Bau.

- Trasa posiada na całym odcinku dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasem awaryjnym - dodaje Grzeszczuk. - Droga jest wygrodzona siatkami od otaczającego terenu, dzięki temu zostało zminimalizowane ryzyko zderzeniem z dziką zwierzyną.

Odwodnienie ze zbiornikami retencyjno odparowującymi i retencyjno infiltracyjnymi, osadniki pisaku i materiałów ropopochodnych, oraz pełna kanalizacja deszczowa na niektórych odcinkach gwarantuje, że zanieczyszczenia z drogi nie przedostaną się do wód gruntowych.

- Dzięki tej inwestycji uciążliwy ruch tranzytowy zostanie wyprowadzony z miejscowości położonych przy szlaku dawnej krajowej "trójki”, skróci się również czas przejazdu tą ważną trasą o znaczeniu międzynarodowym oraz zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego - dodaje.

Koszt budowy odcinka od węzła Myślibórz do Gorzowa Wielkopolskiego wyniósł 581 milionów złotych, cały projekt Szczecin Gorzów Wielkopolski kosztował ponad 2,2 miliarda złotych.

Inwestycja powstała przy współfinansowaniu Unii Europejskiej ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Parametry techniczne całego odcinka Szczecin - Gorzów Wielkopolski
Klasa drogi: S
Kategoria ruchu: KR6
Szerokość pasów ruchu : 2 x 3.5 m
Szerokość pasa awaryjnego: 2.5 m
Szerokość pasa dzielącego: 4.0 m
Węzły: 4
Obwody utrzymania: 2
Wiadukty łącznie: 82
Przejścia dla zwierząt dużych: 30
Przepusty dla zwierząt małych i płazów: 120
zbiorniki retencyjno – infiltracyjne: 15
zbiorniki retencyjno odparowujące: 91
Drogi dojazdowe: 99,4 km
Źródło
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
JacYk no está en línea  
Old December 31st, 2010, 02:09 PM   #8778
kmieciu
-_-_-_-_-_-

kmieciu's Avatar

Likes (Received): 1782

Cieszy mnie wiadomość o otwarciu ale pozostał lekki niedosyt. Zdrowie wszystkich fotografów z tego wątku, życzę Wam wielu kolejnych inwestycji do fotografowania w nowym roku.
Quote:
Dziś już nie mam sił, ani ochoty na dogłębne wyjaśnianie mojego punktu widzenia. Widzisz ten temat, całkowicie odmiennie niż ja. Powiem tylko bez rozwijania tematu, że tu nikt nikomu nie utarł nosa, ta droga miała zwyczajnie bardzo słabe zainteresowanie "polityczne" i tyle. Dzisiejsze otwarcie (na siłę z powodu stanu nawierzchni), spowodowało na pewno jedno, trochę więcej kilometrów dróg ekspresowych, trafił do statystyk na 2010r. Tu interes użytkowników nie był nadrzędny (nie wiem, czy w ogóle był brany pod uwagę w tym przypadku), bo gdyby rzeczywiście, twoja teoria była prawdziwa i myślano by głównie o kierowcach, to tym odcinkiem jeździlibyśmy przed świętami (uwierz mi na słowo, że spokojnie mogło się tak stać), a dziś z powodu bezpieczeństwa nie puszczono by tam ruchu.
Brak oficjalnego otwarcia z ważnym politykiem smuci, pomimo całej politycznej otoczki takiego otwarcia miło jest zobaczyć w mediach taką uroczystość. Ja jestem bardziej zawiedziony, że nie spotkałem się z forumowiczami.

Patrząc na to co dzieję się w tym momencie z planami budowy dróg budowa tego odcinka to ogromny sukces. Powstał pomimo wielu trudności, w przeciwieństwie do wielu odcinków, które teoretycznie powinny mieć większy priorytet. Trochę defetystyczny ton dyskusji jak na zakończenie, co by nie mówić, historycznej inwestycji. Więc jeszcze raz na koniec zdrowie wszystkich, którzy przyczynili się do budowy tej drogi.

Last edited by kmieciu; December 31st, 2010 at 02:41 PM.
kmieciu no está en línea  
Old December 31st, 2010, 02:31 PM   #8779
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Likes (Received): 8708

Quote:
Dzięki również innym „SUPER” aktywnym fotografom
Jeżeli masz na myśli mnie, to ja z 435 fotkami mogę schować się pod stół.

Miałem szczęście, że mi udało się przejechać. Na nieszczęście ta podróż delikatnie mówiąc nie należała do przyjemnych, ale może mam zbyt wygórowane wymagania.
Już szykuje filmiki, ale ostrzegam, że będą porządne wstrząsy. Nie tylko z powodu oblodzenia, ale również ze względy na problemy z równaniem auto + statyw = bezwstrząsowy filmik.

Last edited by DSzumaher; December 31st, 2010 at 02:39 PM.
DSzumaher no está en línea  
Old December 31st, 2010, 02:33 PM   #8780
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Quote:
Originally Posted by kmieciu View Post
Cieszy mnie wiadomość o otwarciu ale pozostał lekki niedosyt. Zdrowie wszystkich fotografów z tego wątku, życzę Wam wielu kolejnych inwestycji do fotografowania w nowym roku.

Brak oficjalnego otwarcia z ważnym politykiem smuci, pomimo całej politycznej otoczki takiego otwarcia miło jest zobaczyć w mediach taką uroczystość. Ja jestem bardziej zawiedziony, że nie spotkałem się z forumowiczami.

Patrząc na to co dzieję się w tym momencie z planami budowy dróg budowa tego odcinka to ogromny sukces. Powstał pomimo wielu trudności, w przeciwieństwie do wielu odcinków, które teoretycznie powinny mieć większy priorytet. Trochę defetystyczny ton dyskusji jak na zakończenie, co by nie mówić, historycznej inwestycji. Więc jeszcze raz na koniec zdrowie wszystkich, którzy przyczynili się do budowy tej drogi.
Bardzo rzeczowy i w moim odczuciu, trafiony komentarz.
Podpinam się do życzeń z ostatniego zdania. Dodałbym jeszcze: ... i wszystkich tych, którzy brali faktyczny udział w procesie jej powstania. Właśnie, głównie dla tych wszystkich ludzi, powinno być uroczyste otwarcie...
Jeremy Clarkson
JacYk no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules