search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old December 31st, 2010, 03:09 PM   #8781
konradziu90
Pogodno

konradziu90's Avatar

Likes (Received): 278

Ja mam jeszcze jedną refleksję...
Jeździłem trochę niemieckimi autostradami i powiem tak, niby są równe powiedzmy jak "stół", krajobrazy mają też w miarę ok ale droga S3 jest naprawdę poprowadzona przepięknym śladem i cieszę się, że nikt nam jej nigdy nie zabierze Te piękne rozlewiska, ostępy leśne, pola i łąki, rozmaite wioski i wioseczki sprawiają że przejazd eską to naprawdę przyjemność. ehh rozmarzyłem się Ku chwale ojczyzny i fotografów oraz wszystkich odwiedzających ten wątek
konradziu90 no está en línea  

Sponsored Links
Old December 31st, 2010, 03:58 PM   #8782
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by jerzu007 View Post
Logicznie jest jechać w jednym kierunku po jednej "szóstce", która po drodze w zależności od standardu jest:
autostradą, drogą ekspresową czy drogą krajową w zależności od kategorii.
Bo u nas "na górze" sobie wymyślili parę latek temu, że docelowo będzie hermetyczna sieć autostrad oznaczanych literką A przed numerem drogi i niezależna od niej sieć dróg ekspresowych oznaczanych literką S przed numerem drogi. Tyle, że wbrew tym założeniom:
- niektóre odcinki dróg S przebiegają po drogach A (Poznań, Szczecin),
- niektóre drogi A zmieniają na krótkich odcinkach swój status na S (S2),
- niektóre drogi S zmieniają na krótkich odcinkach swój status na A (A6 i A8),
- pierwotnie (od 1986 roku) wszystkie numery dróg były niepowtarzalne, ale wbrew tej zasadzie wymyślono sobie potem odgórnie drogę S1 niezależną od drogi A1 (na dodatek jedna odgałęzia się od drugiej), co wprowadziło zamęt w całym systemie.
I gdyby nie ten ostatni punkt, to można byłoby po prostu całkowicie zrezygnować z pisania literek A i S przy numerach dróg, co zlikwidowałoby wszelkie problemy i dwuznaczności pojawiające się na wspólnych odcinkach i wszędzie tam, gdzie ta sama droga zmienia swoją klasę. Paradoksalnie zostało to od początku zastosowane na odcinku Goleniów - Szczecin, gdzie przy numerach dróg nie ma żadnych dziwnych literek, tylko jest to po prostu oznakowane jako wspólny odcinek drogi nr 3 i drogi nr 6 (abstrahuję tu od sposobu umieszczenia miniaturek "samochodzików"). I tak powinno być chyba wszędzie (również na autostradach!).

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
@ jerzu007

Masz całkowitą rację że powinno być A3 i A6. W Poznaniu powinna być A2 A5 i A11 ale tak się u nas nie robi. Wg mnie jest to spowodowane tym że w rozporządzeniu te drogi jako takie nie są autostradami. Więc chyba (wg mnie) nie można tak ich nazwać nawet na bardzo krótkim odcinku. Jest to trochę bez sensu bo jedzie się w Poznaniu "piątka" z Wrocławia do Gdańska i wiadomo że prędkość jest na AOP jak dla A a nie jak dla DK. Więc jedzie się na autostradzie.
No i właśnie to jest negatywny uboczny skutek takiego podejścia, że jak w rozporządzeniu jest droga nazwana jako S3, S5 czy S11, to w żadnym wypadku nie wolno jej oznaczać literką A na odcinku nieciągłości (czyli na przebiegu po drodze A).

Odnośnie zaś dopuszczalnej prędkości na danym odcinku drogi, to rzecz jasna wyznacznikiem jest tu tylko i wyłącznie oznakowanie odcinka znakami informacyjnymi D-7 - D-10 (plus ewentualne dodatkowe ograniczenia prędkości oznakowane znakami B-33), a nie pozycja w alfabecie literki stojącej przed numerem drogi.

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Rozporządzenie w sprawie wykazu autostrad i dróg ekspresowych to jest tylko deklaracją rządu: W ciągu tych szlaków drogowych wybudujemy autostrady, a w ciągu tamtych - drogi ekspresowe. I tyle.

Powtarzamy tę samą dyskusję po raz piętnasty.
Tylko że to rozporządzenie przekłada się w bezpośredni sposób na nazewnictwo poszczególnych odcinków dróg stosowane przez oddziały GDDKiA, a co za tym idzie, na zatwierdzane przez te odziały projekty organizacji ruchu...
Ta dyskusja nigdy się nie skończy, dopóki ktoś tego w końcu nie uporządkuje.

Quote:
Originally Posted by zimoar View Post
Troche uporządkuje bo od tego czasu troche wiem wiecej :P
.. drogi moga sie pokrywać i stąd te takie kombinacje
Znak ma informować o tym co sie dzieje za wezlem

Dlatego faktycznie powinno byc A3 A6
Chciałbym tego wkrótce doczekać. Nawet bardzo.

Zresztą z punktu widzenia kierowcy obecne oznakowanie jest idiotyczne i dezinformujące: jadąc od Goleniowa do Szczecina mamy S3 (a obecnie samo 3) i 6, a po minięciu Kijewa* mamy nagle A6 i S3. Przecież to bez sensu!

* docelowo Rzęśnicy

Quote:
No dobra ale ide o zaklad... ze po otwarciu nadal bedzie takie oznakowanie... bo niby jaki numer tam bedzie ?
Na starej trójce nie będzie żadnego numeru, tak samo jak obok napisu Pyrzyce na nowych tablicach na Kijewie.

Quote:
Originally Posted by JacYk View Post
Przy okazji, nasuwa się smutny wniosek, jak mało ważna dla polityków jest ta droga. [...] Tu nie chodzi o manifestowanie potrzeby, robienia jakieś wielkiej pompy i celebrowania każdego otwarcia, ale jak czytam, że na otwarciu "jakiegoś króciutkiego" odcinka drogi, pojawia się Prezydent lub Premier, a tu ponad 81km dwujezdniowej drogi ekspresowej, przechodzi praktycznie bez echa, to robi mi się zwyczajnie smutno. I wiem, że nie tylko mi.
Politycy uratowali się tym samym przed koniecznością odpowiadania na trudne i drażliwe pytania na czasie.

Quote:
gdyby rzeczywiście, twoja teoria była prawdziwa i myślano by głównie o kierowcach, to tym odcinkiem jeździlibyśmy przed świętami (uwierz mi na słowo, że spokojnie mogło się tak stać), a dziś z powodu bezpieczeństwa nie puszczono by tam ruchu.
Nie rozumiem tej końcówki, możesz jaśniej?

Quote:
Jedyny polityk, który interesował się powstaniem S3, przerzucił swoje sympatie na Isabel
I z grona polityków (zaznaczam, że mówię o politykach, a nie o ludziach z GDDKiA) tak naprawdę tylko jemu i jego chęci poprawienia dojazdu do lotniska w Goleniowie zawdzięczamy szybkie powstanie tego odcinka S3, i to w wersji dwujezdniowej.

Quote:
Tablica przeddrogowskazowa na węźle Myślibórz. Coś im się jeszcze nie odkleiło.
A może to ekspresja aspiracji Gorzowa (analogicznych do Stargardu)?

Quote:
Z tym Poznaniem to jest tak, że dotychczas jedynym miejscem, w którym do niego kierowano, był węzeł Kijewo. W całym Szczecinie i okolicach nie było znaków kierujących do Poznania. Potem na S3 (i na starej DK3 też) Poznania nie ma, a najbliższy kolejny znak jest w Gorzowie na rondzie i potem w Skwierzynie. Dlatego podejrzewam, że Poznań na Kluczu i na Kijewie jest na zasadzie wyjątku: duży węzeł drogowy - odległe miasto na końcu świata () na drogowskazie. Do tego dochodzi łamany kierunek (DK 3/24/92 albo DK 3/2) i istnienie bliższego miasta wojewódzkiego.
A może ten Poznań jest tam historyczny i wynika z obowiązujących zasad podawania miejscowości? Dawniej jako miasto kierunkowe dla trójki w kierunku południowym podawano Zieloną Górę, a nie Gorzów Wielkopolski. Z tego względu jako odrębne miasto kierunkowe podawano także Poznań (trasy przejazdu ze Szczecina na Zieloną Górę i na Poznań rozwidlają się w Skwierzynie). Gdy kilka lat temu zmieniono wykaz miast kierunkowych i pojawił się w nim Gorzów Wielkopolski, w Szczecinie zastąpiono nim Zieloną Górę i tym samym odpadł problem dojazdu do Poznania (jako że ze Szczecina do Poznania, podobnie jak i do Zielonej Góry, jedzie się przez Gorzów). Dlatego też na Kluczu nie umieszczono Poznania, tylko sam Gorzów, a na Kijewie Poznań był już wcześniej i sobie został. W Gorzowie z kolei muszą już być podawane oba kierunki (Poznań i Zielona), bo Skwierzyna (ani Międzyrzecz) nie jest miastem kierunkowym dla trójki. Tyle mojej rozprawki.

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
"Na poboczach jest 10 miejsc obsługi podróżnych"

Nie ma ani jednego to po 1 a po 2 jak na poboczu ? Obok drogi a nie na poboczu będa MOPy. Pobocze to pas awaryjny + pobocze gruntowe.
Być może "na poboczach" jest tu skrótem myślowym od "na uboczu" albo "po bokach".

MOPów to póki co tam nie ma nigdzie i jeszcze dość długo nie będzie.

Quote:
Originally Posted by kmieciu View Post
Patrząc na to co dzieję się w tym momencie z planami budowy dróg budowa tego odcinka to ogromny sukces. Powstał pomimo wielu trudności, w przeciwieństwie do wielu odcinków, które teoretycznie powinny mieć większy priorytet.
Jak najbardziej inne odcinki powinny mieć większy priorytet, ale tak właśnie działa polityka . Dla mnie niepojęte jest, że zdecydowano się tu na budowę od razu dwóch jezdni (mam na myśli natężenie ruchu w porównaniu z innymi odcinkami czekającymi wciąż w kolejce). Ale skoro już zbudowali, to nie będę protestować.

A zatem: na zdrowie!
Robercik no está en línea  
Old December 31st, 2010, 04:07 PM   #8783
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Likes (Received): 12351

Na stronie szczecińskiej GDAKI, prócz informacjo o otwarciu odc.III pojawił się fajny folder do pobrania. Polecam obejrzeć.
TU: FOLDER DO POBRANIA
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
JacYk no está en línea  
Old December 31st, 2010, 04:13 PM   #8784
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Hehe, pomylili kolejność zdjęć na Kluczu.
A tak poza tym, to fajne opracowanie!
Old December 31st, 2010, 04:19 PM   #8785
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Likes (Received): 151

Po kliknięciu w link pojawia mi się komunikat o błędzie:
Błąd odczytu wskazówki danych liniowych

Eidt: Podpowiedź: Plik nie otwiera się bezpośrednio w przeglądarce - trzeba ściągnąć na dysk i wtedy otworzyć.
jerzu007 no está en línea  
Old December 31st, 2010, 04:21 PM   #8786
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Quote:
Originally Posted by Robercik View Post
Nie rozumiem tej końcówki, możesz jaśniej?
A co tu jest nie jasnego, powtórzę gdyby dbano wyłącznie o interes i bezpieczeństwo kierowców, to otwarto by odc.III (oczywiście z odpowiednio przygotowanymi jezdniami do bezpiecznej jazdy) już przed świętami. Wczoraj natomiast przy tak stanie jezdni na odc.III, właśnie w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, powinno się odpuścić otwieranie tego odcinak dla ruchu (skoro nie udało się doprowadzić jezdni do odpowiedniego stanu).

Quote:

Czy tylko u mnie?
Sprawdziłem jeszcze raz i link działa prawidłowo.
Jeremy Clarkson
---------------------------------------------------------------------------------
JacYk no está en línea  
Old December 31st, 2010, 04:28 PM   #8787
shinzen
Polish Space Marines

shinzen's Avatar

Likes (Received): 2389

Z okazji otwarcia i zbliżającego się nowego roku, chciałbym podziękować wszystkim fotografom, a w szczególności JacYkowi, za cały ten czas spędzony na fotografowaniu tej przepięknej drogi, w każdych warunkach pogodowych i z niesamowitym poświęceniem
Chciałbym także złożyć wszystkim wszystkiego najlepszego w nowym roku, oby S-ka służyła nam długo (żeby wiele pięknych kobiet przyjeżdżało do nas z Gorzowa )
shinzen no está en línea  
Old December 31st, 2010, 04:28 PM   #8788
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by kmieciu View Post
Więc jeszcze raz na koniec zdrowie wszystkich, którzy przyczynili się do budowy tej drogi.
Quote:
Dodałbym jeszcze: ... i wszystkich tych, którzy brali faktyczny udział w procesie jej powstania. Właśnie, głównie dla tych wszystkich ludzi, powinno być uroczyste otwarcie...
No dobra, o tym nie pomyślałem, przekonaliście mnie. Zdrowie budujących S3

Quote:
Bo u nas "na górze" sobie wymyślili parę latek temu, że ...
Nie jest ważne, co sobie wymyślili, ważne, co zapisali w ustawach.

Quote:
Tylko że to rozporządzenie przekłada się w bezpośredni sposób na nazewnictwo poszczególnych odcinków dróg stosowane przez oddziały GDDKiA, a co za tym idzie, na zatwierdzane przez te odziały projekty organizacji ruchu...
Ta dyskusja nigdy się nie skończy, dopóki ktoś tego w końcu nie uporządkuje.
Rozporządzenia trzeba umieć czytać. Z tym jest problem.

Można porządkować i zmieniać przepisy, ale przy złej woli, zawsze będą takie kwiatki.

Tak samo jest z tworzeniem znaków drogowych. Wszyscy tłumaczą, że polskie znaki drogowe muszą być brzydkie, bo takie jest rozporządzenie. A to nieprawda. Na gruncie obowiązujących przepisów można tworzyć ładne znaki, trzeba tylko chcieć.

Quote:
Politycy uratowali się tym samym przed koniecznością odpowiadania na trudne i drażliwe pytania na czasie.

Quote:
A może ten Poznań jest tam historyczny i wynika z obowiązujących zasad podawania miejscowości? Dawniej jako miasto kierunkowe dla trójki w kierunku południowym podawano Zieloną Górę, a nie Gorzów Wielkopolski. Z tego względu jako odrębne miasto kierunkowe podawano także Poznań (trasy przejazdu ze Szczecina na Zieloną Górę i na Poznań rozwidlają się w Skwierzynie).
Poznania jako miejscowości kierunkowej nigdy w Szczecinie nie było. Co najwyżej incydentalnie.

Quote:
Gdy kilka lat temu zmieniono wykaz miast kierunkowych i pojawił się w nim Gorzów Wielkopolski, w Szczecinie zastąpiono nim Zieloną Górę
Gorzów jest najbliższym miastem wojewódzkim, oto całe rozwiązanie problemu.

Quote:
Dla mnie niepojęte jest, że zdecydowano się tu na budowę od razu dwóch jezdni (mam na myśli natężenie ruchu w porównaniu z innymi odcinkami czekającymi wciąż w kolejce). Ale skoro już zbudowali, to nie będę protestować.
Wyciągnięto z szuflady gotowy projekt A3, domalowano parę pezetów, dostawiono parę ekranów i jazda.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea  
Old December 31st, 2010, 04:30 PM   #8789
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Quote:
Z tym Poznaniem to jest tak, że dotychczas jedynym miejscem, w którym do niego kierowano, był węzeł Kijewo. W całym Szczecinie i okolicach nie było znaków kierujących do Poznania. Potem na S3 (i na starej DK3 też) Poznania nie ma, a najbliższy kolejny znak jest w Gorzowie na rondzie i potem w Skwierzynie. Dlatego podejrzewam, że Poznań na Kluczu i na Kijewie jest na zasadzie wyjątku: duży węzeł drogowy - odległe miasto na końcu świata () na drogowskazie. Do tego dochodzi łamany kierunek (DK 3/24/92 albo DK 3/2) i istnienie bliższego miasta wojewódzkiego.
Uważam, że obecnie kierunkiem ze Szczecina (wylotowym na południe) powinien być tak jak teraz, czyli Gorzów.
Poznań jest trochę zbyt odległy i 'przesadzony' dlatego analogicznie na kierunku wschodnim powinno być 10 i Bydgoszcz (a nie jak chcieliby niektórzy Warszawa)
Quote:
Czy jest szansa, że ten węzeł będzie kiedyś całościowo nazywał się normalnie - czyli tak jak na tym znaku Podjuchy a nie Morwowa.
Już nie chcę wspominać jak jest teraz bo ciśnie mi się na usta wyraz którym określono w Seksmisji porządek w dziale Archeo...
Węzeł Morwowa 3000m a później tablica ze zjazdem na węzeł Podjuchy.

Last edited by jerzu007; December 31st, 2010 at 05:21 PM.
Old December 31st, 2010, 04:33 PM   #8790
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Quote:

Eidt: Podpowiedź: Plik nie otwiera się bezpośrednio w przeglądarce - trzeba ściągnąć na dysk i wtedy otworzyć.
U mnie w "fajerfoksie" normalnie się otwiera na osobnej karcie.

Quote:
A co tu jest nie jasnego, powtórzę gdyby dbano wyłącznie o interes i bezpieczeństwo kierowców, to otwarto by odc.III (oczywiście z odpowiednio przygotowanymi jezdniami do bezpiecznej jazdy) już przed świętami. Wczoraj natomiast przy tak stanie jezdni na odc.III, właśnie w trosce o bezpieczeństwo użytkowników, powinno się odpuścić otwieranie tego odcinak dla ruchu (skoro nie udało się doprowadzić jezdni do odpowiedniego stanu).
Chodzi o zestawienie: "tym odcinkiem jeździlibyśmy przed świętami [...], a dziś z powodu bezpieczeństwa nie puszczono by tam ruchu". Ale już rozumiem, co autor miał na myśli (a już na pewno dziś z powodu...).

Quote:
Sprawdziłem jeszcze raz i link działa prawidłowo.
Działa, działa!
Old December 31st, 2010, 04:50 PM   #8791
Robercik
Miłośnik Szczecina

Robercik's Avatar

Quote:
Nie jest ważne, co sobie wymyślili, ważne, co zapisali w ustawach.
Wymyślili i zapisali w ustawach (oraz rozporządzeniach).

Quote:
Rozporządzenia trzeba umieć czytać. Z tym jest problem.

Można porządkować i zmieniać przepisy, ale przy złej woli, zawsze będą takie kwiatki.
Przy złej woli albo przy podejściu po najmniejszej linii oporu...

Quote:
Gorzów jest najbliższym miastem wojewódzkim, oto całe rozwiązanie problemu.
A dawniej nie był?

Quote:
Wyciągnięto z szuflady gotowy projekt A3, domalowano parę pezetów, dostawiono parę ekranów i jazda.
Przy okazji odchudzono jezdnie o metr szerokości.

Quote:
Uważam, że obecnie kierunkiem ze Szczecina (wylotowym na południe) powinien być tak jak teraz, czyli Gorzów.
Poznań jest trochę zbyt odległy i 'przesadzony' dlatego analogicznie na kierunku zachodnim powinno być 10 i Bydgoszcz (a nie jak chcieliby niektórzy Warszawa)
Mówisz o kierunku wschodnim?
Jeśli na znaku jest miasto bliższe (Gorzów Wlkp. Bydgoszcz), to nie ma już potrzeby podawać miasta dalszego (Poznań, Wrocław, Warszawa). Dawniej, gdy zamiast Gorzowa była Zielona Góra, wówczas Poznań był uzasadniony.

Quote:
Czy jest szansa, że ten węzeł będzie kiedyś całościowo nazywał się normalnie - czyli tak jak na tym znaku Podjuchy a nie Morwowa.
Już nie chcę wspominać jak jest teraz bo ciśnie mi się na usta wyraz którym określono w Seksmisji porządek w dziale Archeo...
Węzeł Morwowa 3000m a później tablica ze zjazdem na węzeł Podjuchy.
Na tej tablicy podana jest nazwa dzielnicy, a nie węzła. Swoją drogą nie mam nic przeciwko takiej zmianie jego nazwy.
Old December 31st, 2010, 05:13 PM   #8792
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
A dawniej nie był?
Dawniej (przed 2003 r.) nie było zasad określonych rozporządzeniem

Quote:
Przy okazji odchudzono jezdnie o metr szerokości.
Nie zapominaj, że jeszcze pas rozdzału jest węższy niż przy współczesnych autostradach (4 zamiast 5 metrów).

Tym niemniej mocno mi się wydaje, że czegoś takiego (Edit: odchudzania jezdni) nie zrobiono.

Odchudzenie jezdni o 1 metr i przesunięcie jej o 0,5 metra do osi drogi, wiązałoby się z przeprojektowaniem wszystkich WE, niektórych WD (np. żelazkowców*), przesunięciem rowów odwadniających i telefonii alarmowej.

Teraz pytania:
- po co - zakładając, że telefonii alarmowej w ogóle nie będzie - przesuwać miejsca pod telefony, zamiast je po prostu usunąć z projektu?
- dlaczego, jeśli rzeczywiście dokonano zmian w projekcie, nie zrobiono rezerw pod 2x3?

*Tutaj: szerszy pas rozdziału + szersze (3,75) pasy ruchu = przesunięcie linii krawędziowej o metr w prawo. A to powoduje, że w skrajnię wchodzi podpora wiaduktu.

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).

Last edited by pmaciej7; December 31st, 2010 at 06:35 PM.
Old December 31st, 2010, 05:24 PM   #8793
jerzu007
Registered User

jerzu007's Avatar

Quote:
Mówisz o kierunku wschodnim?
Jeśli na znaku jest miasto bliższe (Gorzów Wlkp. Bydgoszcz), to nie ma już potrzeby podawać miasta dalszego (Poznań, Wrocław, Warszawa). Dawniej, gdy zamiast Gorzowa była Zielona Góra, wówczas Poznań był uzasadniony.
Tak, poprawiłem chodziło o kierunek wschodni.

Quote:
Na tej tablicy podana jest nazwa dzielnicy, a nie węzła. Swoją drogą nie mam nic przeciwko takiej zmianie jego nazwy.
To dobrze, temat był wałkowany, szkoda tylko, że Morwowa nadal "straszy" na znakach.
Kiedyś czytałem, że GDDKiA miała zmieniać nazwy "dziwnych węzłów" i sprawy wolno ale idą w dobrym kierunku Gorzów + (Północ, Południe itp),
nawet na S6 obw. Nowogardu są zmiany, jak to będzie z tą Morwową w końcu?
Ponadto ponoć Kijewo ma się zmienić na Szczecin-Centrum.
Uważam to za bardzo dobrą nazwę, strzał w 10! Szczególnie, że przebudowa ul. Struga ma na celu usprawnienie najważniejszego wjazdu do Szczecina.
Old December 31st, 2010, 05:43 PM   #8794
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2818

Quote:
Tym niemniej mocno mi się wydaje, że czegoś takiego nie zrobiono.
Muszę Cię zmartwić, ale przejrzałem sześć zdjęć z różnymi samochodami na drodze i porównując ich szerokość z szerkością pasa ruchu zawsze wychodziło niewiele ponad 3,5 m. Wiem, że to kiepaska metoda, ale nic innego nie mamy.
PLH no está en línea  
Old December 31st, 2010, 05:51 PM   #8795
JacYk
Local Patriot

JacYk's Avatar

Spadam na imprezę, a zatem...

...wątek „drogowy”, to wypada złożyć życzenia na tą właśnie nutę.

W 2011r. wszystkim kierowcom samochodów i ich pasażerom, życzę przede wszystkim tysiąca nowych kilometrów, komfortowych i bezpiecznych dróg w naszym kraju oraz szczęśliwych powrotów do domu.
Wszystkim „dobrym ludziom" życzę natomiast, radości, spełnienia marzeń, zdrówka i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Jeremy Clarkson
JacYk no está en línea  
Old December 31st, 2010, 05:52 PM   #8796
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by PLH View Post
Muszę Cię zmartwić, ale przejrzałem sześć zdjęć z różnymi samochodami na drodze i porównując ich szerokość z szerkością pasa ruchu zawsze wychodziło niewiele ponad 3,5 m. Wiem, że to kiepaska metoda, ale nic innego nie mamy.
Nie rozumiem?

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem. Mówiąc "czegoś takiego nie zrobiono" mam na myśli "nie wzięto projektu autostrady 5+3,75+3,75+3 i nie zwężono go do 4+3,5+3,5+2,5"

Inaczej mówiąc, moim zdaniem projekt od początku był właśnie taki - 4+3,5+3,5+2,5.
Old December 31st, 2010, 06:03 PM   #8797
PLH
Moderator

PLH's Avatar

Likes (Received): 2818

Quote:
Inaczej mówiąc, moim zdaniem projekt od początku był właśnie taki - 4+3,5+3,5+2,5.
To zupełnie zmienia postać rzeczy. Kiedy ostatnim razem się nad tym zastanawialiśmy nie wspominałeś o tym, stąd moja odpowiedź.
PLH no está en línea  
Old January 1st, 2011, 10:28 AM   #8798
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Likes (Received): 8149

Wreszcie udało mi się wrzucić filmiki, ale według mnie nie nadają się do emisji. Niemalże wszystko jest w nich źle. Zamieszczam je tylko dlatego, że nie cierpliwicie się.

+dodatek:
Ekrany przy wiszarze, kierunek Gorzów Wlkp.

To i ja zakończę na tym relacje z budowy, a zarazem bardzo długi sezon. Mimo kiepskiej drugiej połowy 4. kwartału uważam, że to był udany sezon. Mam nadzieję, że następny będzie jeszcze lepszy. Gwarantuję, że pojawią się nowości, ale poczekajcie z tym do marca mniej więcej.

Z racji, że nie było jeszcze dobrej okazji, to życzę wszystkim forumowiczom pomyślnego 2011 roku. Jak najbardziej zielonej forumowej mapy, jak najwięcej JacYkowych fotorelacji i żeby forum pozostało takie fajne jak jest.

Last edited by DSzumaher; January 1st, 2011 at 12:42 PM. Reason: wiszar movie
DSzumaher no está en línea  
Old January 1st, 2011, 11:31 AM   #8799
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 258

Dzieki za filmiki obejrzalem cale oba Widac ze trzeba uwazac na pojawiajace cie odcinki z tym platami lodowymi,NA koncu drugiego filmiku 16:45 widac pana wjedzajacego pod pradu.Czemu pusicles go dalej ?
Old January 1st, 2011, 11:38 AM   #8800
DSzumaher
Infra's user

DSzumaher's Avatar

Likes (Received): 8149

W kwestiach BRD nie wypowiadam się.
DSzumaher no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools
Rate This Thread