search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old January 1st, 2011, 12:02 PM   #8801
mussolinii
Registered User

mussolinii's Avatar

Likes (Received): 2

Ale IDIOTA sie trafil na koncu drugiego filmiku.... masakra.
mussolinii no está en línea  

Sponsored Links
Old January 1st, 2011, 03:46 PM   #8802
wojtek1414
Szczecinomaniak

Likes (Received): 1052

Quote:
Originally Posted by DSzumaher View Post
W kwestiach BRD nie wypowiadam się.
Nie rozumiem... Nie wypowiadasz się, że jakiś kretyn wjechał pod prąd stwarzając śmiertelne zagrożenie dla jadących za Tobą? Powiadomiłeś chociaż policję, co było Twoim obowiązkiem?

Oto co się dzieje, gdy taki niepełnosprawny umysłowo kierowca zdoła rozpędzić się do dużej prędkości:

wojtek1414 no está en línea  
Old January 1st, 2011, 04:16 PM   #8803
martouf
Registered User

Likes (Received): 131

DSzumaher: dlaczego nei zajechałeś gościowi drogi? Dlaczego nie powiedziałeś, że źle jedzie? Dlaczego wręcz zjeżdżałeś na prawo aby go przepuścić? CHRZANIĆ FILMIK! To nie jest najważniejsze! Jestem bardzo mocno zniesmaczony bo nie tylko ja ale każdy chyba z nas postąpiłby zupełnie inaczej.
martouf no está en línea  
Old January 1st, 2011, 05:28 PM   #8804
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

zdecydowanie.
Rejestracja z Mysliborza wiec kierowca jechał na pamięć myśląc, ze pojedzie dalej stara DK3. Jak się zorientował, ze jednak nie uda mu się ta sztuka, zapewne postanowił wjechać pod prąd i zawrócić.
Facet miał szczęście, ze nie trafił na dużego mobilka i krewkiego kierowce, bo mogło się to dla niego skończyć szpitalna zupka - i słusznie.

Kilka tygodni temu, na S7 - obwodnica Lubnia, był korek i kilkanaście samochodów postanowiło zawrócić pod prąd bądź tez cofać. Zadzwoniłem na 997, dowiedziałem się, ze nie ma wolnego radiowozu i się wyśle jak tylko się zwolni. Załamałem ręce, ale przynajmniej miałem czyste sumienie.
wawrzula no está en línea  
Old January 1st, 2011, 05:42 PM   #8805
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11661

Nie chę bronić tego kierowcy z Myśliborza ale wydaje mi się że GDDKiA nie dopełniła wszystkich obowiązków. Obecnie jadąc od Gorzowa do Szczecina wjeżdza się na S3 i można dopiero zjechać w Myśliborzu. Ludzie zawsze jeździli starą DK3 i teraz jadąc od Zielonej bezpośrednio wjeżdzają na nią - Więc tak właściwie to skąd oni mogą wiedzieć że teraz mogą z niej zjechać dopiero po 26 km ? GDDKiA od kilku tygodni powinna przeprowadzić akcję infornmacyjną mówiącą że jeśli ktoś chce dotrzeć do miejscowości wzdłuż starej DK3 to powinien zjechać na węzle Gorzów Północ. Od strony Szczecina wiadomo że ten problem nie występuje, bo tam S3 zaczyna się w "polu" i nigdy tam nie było drogi. Tutaj mamy całkowicie coś innego. Uważam że przez najbliższy czas będzie sporo wiary która będzie chciała zawrócić na S3 i jechać pod prąd bo się okaże że nie mogą z niej zjechać.

Last edited by Rusonaldo; January 1st, 2011 at 08:28 PM.
Rusonaldo no está en línea  
Old January 1st, 2011, 06:07 PM   #8806
Tomek 2008
27 - 1

Tomek 2008's Avatar

Likes (Received): 1265

LUDZIE ŁYKNIJCIE COŚ NA USPOKOJENIE, ciekawe czy jak byście byli na miejscu DSzumahera to zajechalibyście drogę gościowi, wysiedli z pojazdu i kazali mu zawrócić oraz jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. A pisanie o czystym sumieniu (po zadzwonieniu na Policję) jest szczytem...no właśnie czego szczytem niech sobie każdy sam dopowie. Proponuję z początkiem roku dla co niektórych na odmulenie

DSzumaher stara się zadowolić wszystkich nagrywając ciekawy filmik a w nagrodę jeździ się po nim jak po jakimś trollu

DSzumaher Twoje zdrowie

rothax liked this post
Tomek 2008 no está en línea  
Old January 1st, 2011, 06:37 PM   #8807
dariusz.p
Registered User

dariusz.p's Avatar

Likes (Received): 0

Faktycznie facet chciał skręcić na starą 3 (szukał jej) a znalazł się... powiem wam że nie wszyscy są tak dobrze poinformowani o tym jak wygląda nowy wjazd na starą 3 i gdzie się znajduję .Nie każdy jest obeznany o postępach prac czy w oddawaniu nowych dróg ,tak jak my użytkownicy forum.Wyczyn kierowcy karygodny,można spodziewać się więcej takich manewrów w tym miejscu.Ludzie jeżdzą na pamięć ,szczególnie starsi . Powinni odgrodzić prawą i lewą jezdnie (np.słupkami) dużo wcześniej dla przyzwyczajenia(nie zorientowanych w temacie) kierowców.A dzięki DSzumaherowi mamy możliwość poznania kolejnego problemu tym razem z wjazdem/wyjazdem z s3 od strony Gorzowa.

Last edited by dariusz.p; January 1st, 2011 at 09:27 PM.
dariusz.p no está en línea  
Old January 1st, 2011, 06:46 PM   #8808
wawrzula
Registered User

wawrzula's Avatar

Jedni w takiej sytuacji uważają za stosowne zareagowanie i chociażby zadzwonienie na policje, inni wola wyciągnąć aparat i pstrykać fotki, bo sensacja.

I zdecydowanie zgodzę się z @Rusonaldo.
Odcinek został otworzony na szybcika, bez żadnej kampanii informującej o zmianach w organizacji ruchu, a sytuacje jak ta z filmiku na pewno będą się powtarzać.
wawrzula no está en línea  
Old January 1st, 2011, 07:30 PM   #8809
geogregor
Registered User

geogregor's Avatar

Likes (Received): 13009

Quote:
Originally Posted by Tomek 2008 View Post
LUDZIE ŁYKNIJCIE COŚ NA USPOKOJENIE, ciekawe czy jak byście byli na miejscu DSzumahera to zajechalibyście drogę gościowi, wysiedli z pojazdu i kazali mu zawrócić oraz jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego. A pisanie o czystym sumieniu (po zadzwonieniu na Policję) jest szczytem...no właśnie czego szczytem niech sobie każdy sam dopowie. Proponuję z początkiem roku dla co niektórych na odmulenie

DSzumaher stara się zadowolić wszystkich nagrywając ciekawy filmik a w nagrodę jeździ się po nim jak po jakimś trollu

DSzumaher Twoje zdrowie
Fajnie ze kolega wrzucil filmik ale byl w swietnej sytuacji zeby zapobiec super niebezpiecznej sytaucji. Bo dalej jak sie taki koles rozpedzi to juz taki manewr nie przejdzie. Ja bym mu zdecydowanie zajechal droge. Juz nie chodzi o to ze byc moze jemu ratowalbym zycie ale tez komus innemu jadacemu prawidlowo.
A jeszcze zjezdzac na bok zeby go puscic? To juz zupelny bezsens.
geogregor está en línea ahora  
Old January 1st, 2011, 08:27 PM   #8810
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

No prawdę mówiąc ja też jestem lekko zszokowany zaniechaniem DSzumahera. Gościa jadącego pod prąd bym pogonił, tym bardziej, że sytuacja miała miejsce na zwężeniu, obaj nie jechali szybko i można było się zatrzymać i wyjaśnić tamtemu co i jak.

Ale też nie kupuję wytłumaczenia, że tamten facet nie wiedział o zmianach w organizacji ruchu. Jak można nie zauważyć, że poprzedzające samochody wjechały w prawą jezdnię i że jedzie się drogą o szerokości 1 pasa naprzeciwko innego pojazdu? Jak można nie zauważyć, podwójnej ciągłej linii, biegnącej od samego węzła, pola wyłączonego, słupków, znaku C-9? To znaczy... można, jeżeli prezentuje się typowo polskie podejście do przepisów, znaków i ograniczeń.

Gość ma myśliborską rejestrację, to jak on przyjechał do Gorzowa nie widząc zmian w organizacji ruchu?

Kampania informacyjna, że otwarto nową drogę? Bez żartów...

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea  
Old January 1st, 2011, 08:54 PM   #8811
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

@ pmaciej7

W tym przypadku jakoś nie moge się z Tobą zgodzić. Ja wcale nie bronię tego faceta. Zrobił idiotyzm i nie powienien się tam znaleźć. Chodziło mi o informację o zmianie organizacji ruchu która powinna się znaleźć powiedzmy jakieś miesiąc przed otwarciem z informacją: w dniu 30.12.2010 nastąpi zmiana organizacji ruchu ............ " - powinna być ona do ogólnej informacji. Tak, tak się u nas robi (np na A2 jak otwieraliśmy obiekt nad A2 w ciągu DW307 to były znaki że od 01.11.2010 będzie zmiana pierwszeństwa ruchu). My na forum wiemy że takie coś będzie ale ludzie którzy się tym nie interesują ? Jestem ciekaw czy na węźle Gorzów Północ jest znak mówiący że w prawo do Myśliborza czy Pyrzyc starą DK3 ? A gość mógł przyjechać przed sylwestrem jak jeszcze ruch szedł po staremu.

Jeszcze raz powiem faceta nie bronię wogóle ale GDDKiA się nie popisała. Nie każdy chce jechać S3 do Myśliborza i dalej do Szczecina i przez jakiś miesiąc żółta tablica powinna wisieć.
Old January 1st, 2011, 09:05 PM   #8812
Bodiniusz
Registered User

Likes (Received): 81

Gratuluję Wam pieknej drogi (mieszkańcom Gorzowa, Szczecina i całej pn-zach części Polski). Dużo zmieni dla Wrocławian - sporo z nas jeździ nad zachodnie wybrzeże na wakacje.
Dziękuję wszystkim za ciekawe relacje, foty, informacje. Dobrze się bawiłem przez cały wątek, teraz czekam na możliwość przejechania tą drogą (miałem okazję na razie tylko pierwszym odcinkiem Szczecin-Pyrzyce).

Wątku na razie nie zamykajcie - niech wszyscy zdążą podziękować Jacykowi i innym autorom fotek, co i ja niniejszym czynię - dzięki.

Co do otwarcia - we Wrocku, naszą S8 otworzyli zaraz po południu. Tam wcześniej jeździły kawalkady pługów i walczyły z lodem. Ale i tak otworzyli na razie 1 z 3 części, dalszą otwierają w połowie stycznia. Kolejną (plus most nad Odrą) w połowie roku.

A pamiętacie, że kilka stron temu krakałem, że możecie mieć problem z otwarciem z powodu śniegu?

Bawcie się dobrze i do zobaczenia kiedyś na S3.
Pozdrawiam
Bodiniusz no está en línea  
Old January 1st, 2011, 09:15 PM   #8813
schlesier
rojber

schlesier's Avatar

Likes (Received): 1124

Quote:
Originally Posted by Tomek 2008 View Post

DSzumaher Twoje zdrowie
Tak, masz racje. Najwazniejszy jest filmik. Jeszcze wieksze powody do zadowolenia mialby kazdy kto trafilby na drodze na takiego idiote (cos jak na filmiku wrzuconym przez Wojtka). Rodzina mialaby fajna pamiatke, moze nawet autor z YouTube przeslalby im nagranie lepszej jakosci zeby ostatnie chwile zycia bliskich mogli sobie na DVD wypalic.

To sie w pale nie miesci. Ogladajac ten filmik oczom nie wierze i potrafie z siebie wydobyc tylko "o k**wa". Ciekawe czy to Uno zabilo czlowieka/ludzi? (bo prawdopodobnie zginal/zgineli) bo tez ich ktos grzecznie przepuscil na lacznicy? Ja osobiscie mam nadzieje, ze na drogach ktorymi sie poruszam (zreszta na kazdej drodze), kierowcy jadacy w takiej sytuacji z przeciwka zamiast "okazywania kultury" i zjezdzania, okaza sie bardzo agresywnymi furiatami, ktorzy swoja zlosc potrafia okazywac nie tylko werbalnie.
schlesier no está en línea  
Old January 1st, 2011, 09:20 PM   #8814
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

@ schlesier

W opisie filmiku jest napisane co i jak. Kierowca i pasażer Uno zgineli. Zderzyli się czołowo z Fordem - 5 osób ciężko rannych.
Old January 1st, 2011, 09:22 PM   #8815
Bodiniusz
Registered User

Likes (Received): 81

Odnośnie jazdy pod prąd zgadzam się z przedmówcami - było wąsko i jechaliście powoli. Wystarczyło się np. zatrzymać na środku i chwilę poczekać. Na szczęście chyba nic się nie stało, bo nie było w żadnych wiadomościach.

Choć z drugiej strony było to za znakiem "droga dwukierunkowa" i może to zmyliło dschumachera

Pozdrawiam
Bodiniusz no está en línea  
Old January 1st, 2011, 09:35 PM   #8816
schlesier
rojber

schlesier's Avatar

Likes (Received): 1124

@Rusonaldo
No tak, nie zagladalem do opisu tylko przejrzalem filmik z okienka wklejonego do tematu. Naprawde puszczam to juz ktorys raz i ciagle mnie to rusza. Szczegolnie mocno, ze drogami dwujezdniowymi przemieszczam sie bardzo czesto. Ale OT chyba sie do tematu o BRD nadaje.
schlesier no está en línea  
Old January 1st, 2011, 10:18 PM   #8817
konradziu90
Pogodno

konradziu90's Avatar

Likes (Received): 278

co ciekawe dodam że w tym wypadku zginął winowajca 77-letni dziadek i jego żona która miała 75 lat, a pasażerka 35 lat została ciężko ranna
konradziu90 no está en línea  
Old January 1st, 2011, 10:35 PM   #8818
marsebat
Registered User

Likes (Received): 22

Gratulacje:
1) dla sprawozdawców, Jacyk rządzisz!
2) dla mieszkańców w/w miejscowości - macie najdłuższy odcinek drogi ekspresowej w Polsce
3) dla oddziału, resztę przeszkolić jak to powinno wyglądać, zapraszam na Podkarpacie
marsebat no está en línea  
Old January 1st, 2011, 10:51 PM   #8819
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Chodziło mi o informację o zmianie organizacji ruchu która powinna się znaleźć powiedzmy jakieś miesiąc przed otwarciem z informacją: w dniu 30.12.2010 nastąpi zmiana organizacji ruchu ............ " - powinna być ona do ogólnej informacji.
Uważasz, że ktoś, kto zlekceważył D-7 stojący na łącznicy, a potem P-4 i na rozwidleniu podświetlany C-9, zainteresowałby się tablicą "zmiana organizacji ruchu w dniu 30.12.2010" umieszczoną gdzieś przed dojazdem węzła (bo tylko tam miałaby sens)?

Quote:
Originally Posted by Bodiniusz View Post
Choć z drugiej strony było to za znakiem "droga dwukierunkowa" i może to zmyliło dschumachera
Jaka droga dwukierunkowa? Obejrzyj pierwszy filmik od 0:25. Przecież tamten gość nie ma po drodze znaku droga dwukierunkowa.
pmaciej7 no está en línea  
Old January 1st, 2011, 11:08 PM   #8820
martouf
Registered User

Likes (Received): 131

Ależ sytuacja na filmiku była prosta - obydwa samochody zwolniły do bardzo niewielkiej prędkości żeby się przecisnąć, a wystarczyło nie zjeżdżać na prawo tylko się zatrzymać i poprosić pana o zawrócenie "na trzy", a nastepnie wjechanie na starą trójkę na Gorzów Północ.
Dobra, koniec OT.

Ja również jako mieszkaniec Wrocławia czekałem na tę trasę, gdyż zdarzało mi się jeździć do Świnoujścia przez Niemcy. Dzięki wszystkim za fotki, szczególnie dla "supermaniaka drogowego" Jacyka (chłopie, gdzie Ty pracujesz, że masz tyle czasu żeby jeździć po budowach? )
Szerokiej i bezpiecznej drogi!
martouf no está en línea  

Closed Thread

Tags
ekspresówka-s3, gorzów, lubuskie, s-3, szczecin, zachodniopomorskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules