search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 5 votes, 5.00 average.
Old April 3rd, 2009, 03:23 PM   #1
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Likes (Received): 1273

[S19] Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej

Jako że przetarg jest już w toku, myślę że to odpowiedni moment na rozpoczęcie nowego tematu

Planowany przebieg:

GDDKiA o. Lublin:
Quote:
Przetarg na budowę obwodnicy Woli Skromowskiej i Kocka

Do 22 stycznia 2009 roku zainteresowani mogą składać swoje wnioski o udział w postępowaniu przetargowym na budowę drogi
ekspresowej S19 na odcinku obwodnic Woli Skromowskiej i Kocka (zakwalifikowani wykonawcy zostaną zaproszeni do złożenia ofert).
Zadanie obejmuje wykonanie jednojezdniowej drogi klasy S (ekspresowej) o długości 7,87 km z uwzględnieniem możliwości rozbudowy do
drogi dwujezdniowej. Zaplanowano dwa mosty, nad Tyśmienicą (długość 123,75 m) i Wieprzem (220 m), dwa bezkolizyjne węzły, dwa
wiadukty, drogi dojazdowe o łącznej długości 11,84 km, kanalizację deszczowej oraz oświetlenie węzłów. Czas realizacji zadania 32
miesiące od daty podpisania umowy.
Quote:
Kto wybuduje obwodnicę Kocka?

2009 - 02 - 03 | 15:44
źródło: GDDKiA oddział Lublin
mojeauto.pl

Prawdopodobnie już w trzecim kwartale bieżącego roku ruszy budowa
obwodnicy Woli Skromowskiej i Kocka. Najpierw jednak trzeba wybrać
wykonawcę tej inwestycji. Do udziału w przetargu zgłosiło się aż dziesięć firm.

Lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad aktualnie
prowadzi postępowanie przetargowe, dotyczące wyboru wykonawcy
planowanej obwodnicy Woli Skromowskiej i Kocka.
Swoje wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu ograniczonym na budowę tej trasy
złożyło dziesięć firm. O tym, którzy z potencjalnych wykonawców zostaną
zaproszeni do udziału w przetargu, zadecyduje ocena spełnienia warunków
udziału w postępowaniu. Wybrane firmy w dalszym etapie będą mogły składać
swoje oferty.

Realizacja inwestycji obejmuje budowę blisko 8 km odcinka przyszłej trasy
ekspresowej S19. Poza tym wykonawca wybuduje dwa mosty (na Wieprzu -
220 m i Tyśmienicy - 123,75 m), dwa bezkolizyjne węzły, dwa wiadukty, drogi
dojazdowe o łącznej długości 11,84 km, kanalizację deszczową oraz
oświetlenie węzłów. Obwodnica Woli Skromowskiej i Kocka będzie
jednojezdniową drogą ekspresową, ale w przyszłości może zostać
rozbudowana do dwujezdniowej. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane
jest na trzeci kwartał bieżącego roku. Wykonawca będzie mieć na
wybudowanie drogi 32 miesiące od daty podpisania umowy.

Źródło: http://www.motogazeta.mojeauto.pl/Polskie_drogi
kaktus no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 3rd, 2009, 04:05 PM   #2
Signar
Fizyk teoretyk

Signar's Avatar

No to czekam na otwarcie ofert
Old April 3rd, 2009, 04:29 PM   #3
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11814

Węzeł Bykowszczyzna
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 05:39 PM   #4
MarcinL
Registered User

Likes (Received): 0

Nie umniejszając mieszkańcom Woli Skromowskiej, ale wydaje mi się że temat by brzmiał lepiej jakby miał postać: "[S19] Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej", albo nawet tylko "[S19] Obwodnica Kocka". Składam wniosek o zmianę nazwy wątku.

Poza tym chciałem napisać że bardzo się cieszę z tego przetargu. Co prawda nie zmniejszy znacząco czasu podróży jednak miło będzie przemknąć obok tego miasta nie zdejmując nogi z gazu (lub nie wyłączając tempomatu).

Poza tym to kolejna obwodnica po Międzyrzecu która skraca trasę nie tylko czasowo ale także kilometrażowo.
MarcinL no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 08:13 PM   #5
zysio
Registered User

Likes (Received): 163

Jak to skończą, to poza paroma wioskami od Lubartowa do Łosic będzie się jechać całkiem komfortowo
zysio no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 08:42 PM   #6
Signar
Fizyk teoretyk

Signar's Avatar

Ja i tak najbardziej na tej trasie czekam na odcinek Lublin-Lubartów(natezenie ruchu + jakosc nawierzchni powoduja we mnie znaczny wzrost agresji ) co nie znaczy ze sie nie ciesze z tego odcinka szkoda tylko ze nie zbuduja go nim skoncze studia magisterskie
Old April 3rd, 2009, 09:44 PM   #7
j-cube
czekajac na S7

Likes (Received): 82

Kiedy ci ludzie nauczą się, że 1 jezdniowa Ska jest śmieszna a budowa 2 jezdni jest niewiele droższa. A argumenty, że ruch jest mały jest śmieszny bo o ile razy 2 jezdniowa droga jest bezpieczniejsza ? Pomimo tego gratulacje za obwodnicę.
j-cube no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2009, 11:43 PM   #8
jacknn
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
Węzeł Bykowszczyzna
Mieszkańcy Bykowszczyzny powinni się obrazić! A Kórnik brzmi lepiej?? A może Oborniki??

Pochodzę z tych stron i nie podoba mi się gdy ludzie nabijają się z nazw własnych miejscowości.

Co do obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej jestem wdzięczny założycielowi wątku. Szukałem dłuższy czas mapki przebiegu tejże obwodnicy i bez skutecznie. Nareszcie jest.

Last edited by jacknn; April 4th, 2009 at 11:49 PM.
jacknn no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2009, 09:19 AM   #9
Zorro123
Registered User

Likes (Received): 7

W związku z przedstawionym planem widzę że aby dojechać od strony Lubartowa na drogę 48 w kierunku Dęblina trzeba będzie albo jechać krótszą trasą przez Kock albo wyjechać za kock i z powrotem wracać do Kocka. To taka moja dygresja. Pewnie lepiej będzie jednak jechać ekspresówką za Kock.
Zorro123 no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2009, 11:26 AM   #10
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Quote:
Originally Posted by jacknn View Post
Mieszkańcy Bykowszczyzny powinni się obrazić! A Kórnik brzmi lepiej?? A może Oborniki??

Pochodzę z tych stron i nie podoba mi się gdy ludzie nabijają się z nazw własnych miejscowości.

Co do obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej jestem wdzięczny założycielowi wątku. Szukałem dłuższy czas mapki przebiegu tejże obwodnicy i bez skutecznie. Nareszcie jest.
Nie nabijam się z nazwy miejscowości tylko z nazwy węzła która oprócz ludzi tam mieszkających nic nie mówi innym. Węzły powinny się nazywać "Kock Północ" i "Kock Południe".
Old April 5th, 2009, 11:46 AM   #11
RadioP
BANNED

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Zorro123 View Post
W związku z przedstawionym planem widzę że aby dojechać od strony Lubartowa na drogę 48 w kierunku Dęblina trzeba będzie albo jechać krótszą trasą przez Kock albo wyjechać za kock i z powrotem wracać do Kocka. To taka moja dygresja. Pewnie lepiej będzie jednak jechać ekspresówką za Kock.
Można i tak tylko że wjeżdżając na trasę przez węzeł Kock i tak przejdziesz przez Kock i teren zabudowany (trasa od skrzyowania 19 i 48 do mostu na Czarnej jest w granicach Kocka).
Co do ilości pasów to mam wątpliwości;
z jednej strony lepiej jest mieć całą 19 jako ekspresówkę nawet jednojednojezdniową, niż tylko obwodnice i wylotówki z dużych miast jako dwupasmowe.
z drugiej strony niestety jednopasmowe ekspresówki są chyba najniebezpiecznijszym typem dróg.
Ale w sumie dobrze że robią

Last edited by RadioP; April 5th, 2009 at 12:37 PM.
RadioP no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2009, 12:13 PM   #12
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1343

No @kaktus niezłą mapkę znalazłeś, tak dokładnej jeszcze nie widziałem. Co do nazwy wężła to faktycznie przesadzili, chociaż obcokrajowcy nie powinni mieć problemów z jej wymówieniem. Co do jednopasmowych ekspresówek nie raz już się wypowiadałem na temat ich sensu

Niestety przy budowie S19 powtarzany jest ten sam błąd co przy S3, obwodnice jednopasmowe, a potem pewnie między nimi dwupasmówki. Nie lada spece to wymyślają...
SIMSI no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2009, 01:07 PM   #13
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Quote:
To coś kiepsko szukałeś, mapka pochodzi ze strony Lubelskiej GDDKiA
Old April 5th, 2009, 01:21 PM   #14
jacknn
Registered User

Co do węzła Bykowszczyzna to faktycznie nikomu nic nie powie. Kilkanaście domów i nazwa znana tylko lokalnej społeczności, nawet obecnie nie ma tablicy na obecnej DK19. Nazwa jak najbardziej zrozumiała to węzeł Wola Skromowska. Duża miejscowość i praktycznie tuż obok. Co do nazwy Kock północ i Kock południe nie przejdzie. Wola Skromowska to inna gmina i poza przynależnością do powiatu lubartowskiego to oddzielna komórka samorządowa więc taka nazwa nigdy nie przejdzie. CO do nazwy węzła Bykowszczyzna to podejrzewam, że przy tej nazwie obstawał Wójt Gminy Firlej do której przynależy ta miejscowośc. Pan Sławomir Cieszko (Wójt dobrze mi znany, były mój szef) jest za promowaniem nazw miejscowości w każdy możliwy sposób, taki oto patriotyzm lokalny. Dodatkowo przewodniczący Rady Gminy Firlej to mój wujek, brat mojej mamy i on również nie jest za nazewnictwem związanym z Kockiem. W gminie Firlej ogólnie panuje niechęć do Kocka i władz Kocka, ot taka dawna wojna lokalna.
Old April 5th, 2009, 01:27 PM   #15
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6147

Quote:
Originally Posted by SIMSI View Post

Niestety przy budowie S19 powtarzany jest ten sam błąd co przy S3, obwodnice jednopasmowe, a potem pewnie między nimi dwupasmówki. Nie lada spece to wymyślają...
To nie jest błąd w stylu S3. Na S19 narazie tylko malutkie fragmenty będą 2x2 i na nic więcej nie ma co liczyć. Patrz obecny przetarg na S19 koło Rzeszowa. Tam już się zaczyna droga 1x2 i tak ma iść przez większość trasy. Tylko w okolicach Lublina można liczyć na 2x2
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old April 5th, 2009, 01:42 PM   #16
jacknn
Registered User

Quote:
Originally Posted by kaktus View Post
To coś kiepsko szukałeś, mapka pochodzi ze strony Lubelskiej GDDKiA
A mogę prosić o link?
Są tam jeszcze inne mapki dotyczące S19?
Old April 5th, 2009, 10:34 PM   #17
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Proszę bardzo:
http://www.gddkia.gov.pl/article/odd...ad555de8d8330f
innych niestety nie widziałem.
Old April 6th, 2009, 03:16 PM   #18
kaktus
Obcy Astronom

kaktus's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
To nie jest błąd w stylu S3. Na S19 narazie tylko malutkie fragmenty będą 2x2 i na nic więcej nie ma co liczyć. Patrz obecny przetarg na S19 koło Rzeszowa. Tam już się zaczyna droga 1x2 i tak ma iść przez większość trasy. Tylko w okolicach Lublina można liczyć na 2x2
Mam nadzieje że chociaż Lubartów - Kraśnik będzie 2x2, jeśli będą tą drogę budować w 1x2 bądź nawet 1x3, będzie to dla mnie nieporozumienie i wyrzucenie pieniędzy w błoto, bo przy takim natężeniu jakie jest obecnie na tym odcinku, w żaden sposób taki standard kierowcom życia nie ułatwi ani bezpieczeństwa na drodze nie poprawi.

Last edited by kaktus; March 5th, 2010 at 07:58 AM.
Old April 6th, 2009, 03:25 PM   #19
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Quote:
Co do węzła Bykowszczyzna to faktycznie nikomu nic nie powie. Kilkanaście domów i nazwa znana tylko lokalnej społeczności, nawet obecnie nie ma tablicy na obecnej DK19. Nazwa jak najbardziej zrozumiała to węzeł Wola Skromowska. Duża miejscowość i praktycznie tuż obok. Co do nazwy Kock północ i Kock południe nie przejdzie. Wola Skromowska to inna gmina i poza przynależnością do powiatu lubartowskiego to oddzielna komórka samorządowa więc taka nazwa nigdy nie przejdzie. CO do nazwy węzła Bykowszczyzna to podejrzewam, że przy tej nazwie obstawał Wójt Gminy Firlej do której przynależy ta miejscowośc. Pan Sławomir Cieszko (Wójt dobrze mi znany, były mój szef) jest za promowaniem nazw miejscowości w każdy możliwy sposób, taki oto patriotyzm lokalny. Dodatkowo przewodniczący Rady Gminy Firlej to mój wujek, brat mojej mamy i on również nie jest za nazewnictwem związanym z Kockiem. W gminie Firlej ogólnie panuje niechęć do Kocka i władz Kocka, ot taka dawna wojna lokalna.
Nazwy węzłów nie ustala wójt gminy, burmistrz ani nikt taki tylko projektant (razem z GDDKiA). Niedługo się to zmieni i samorządy będą pośredniczyły w nadawaniu nazw razem z GDDKiA ale na razie ciągle nazwy "wymyślają" projektanci. Nazwa tych 2 węzłów będzie prawdopodobnie taka jak przedstawiłem wcześniej.
Old April 11th, 2009, 08:03 PM   #20
ikrys
Registered User

ikrys's Avatar

Likes (Received): 202

W Kocku mialo miejsce bardzo wazne wydarzenie podczas II wojny swiatowej.
Tam poddal sie ostatni polski Generał -Kleeberg i tym samym była to ostatnia oficjalna bitwa podczas kampani wrześniowej 1939r. Dlaczgo niektore wezly nie mial by sie nazywac inaczej, odnoszac sie do wydarzen z tamtych lat
Nawet na zachodzie Europy mozna spotkac smiale nazwy wezlow upamiatniajace II wojne swiatowa mowa tu np o Polish War Junction

Wezel Bykowszczyzna

Jak widac dopuszczala predkoscia bedzie 100km/h i to pomimo iz szerokośc pasa ruchu jest 3,50m, przy wymaganych 3,75m dla jedno jezdniowych drog klasy S. Najwyrazniej inne paramtery sa ok i wyjatkowo jest znaczek S
Ale niewatpliwie miala byc to droga klasy GP w I etapie na wiele lat, tym bardziej iz ten projekt był prygotowywany kilka lat temu przed wpisaniem 19 do priorytetow( w II etapie miala byc osiagnieta klasa S)
Takze nie sugerowal bym sie bardzo tym rysunkiem poniewaz jest to projekt przy zalozeniach sprzed 4-5lat podobnie jak powstały nie tak dawno Miedzyrzec Podlaski nazywany nieprawdziwie droga klasy S
Tak naprawde to nie ma jeszcze ani jednego projektu ktory zakladalby przyjete ustalenia w/s 19ki
Miedzyrzec i teraz Kock powstaja przy zalozeniach ktore przewidywaly droge klasy S za 15 lat czy 20 lat a wiec czas po ktorym i tak trzeba by bylo ja remontowac. W miedzyczasie weszlismy do uni, pojawiła sie szansza budowy i tak naprawde dopiero teraz powstaje S19, ale narazie istnieje tylko w sferze koncepcji. Do budowy jeszcze troche
ikrys no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s19, lubelskie, lublin, obwodnica, s19

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules