search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > Sofia

Sofia Софийско строителство, развитие и общи дискусии

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 125 votes, 4.93 average.
Old August 16th, 2017, 09:29 AM   #19941
Slu
Registered User

Likes (Received): 4403

Quote:
Originally Posted by nikitrz View Post
От целия ми пост, за това ли се хванахте?Нали говорехме за електробуси?!?
Да обясня защо съм го написал - да съгласен съм, че не трябва от нашите пари да се плаща за подмяна на служебните Дачии с електромобили, но до колкото знам в момента общините могат да кандидатстват за финансиране по европейските програми.Ще ви излъжа къде го прочетох, но няколко общини вече са закупили електромобили за администрацията си по тези програми - защо столична община да не се възползва от тях?
...
А от парите на останалите данъкоплатци в ЕС!? Хващам се само за това с доброто намерение да кажа, че парите така или иначе идват от данъкоплатци.
Slu no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 16th, 2017, 10:13 AM   #19942
sniperbg
Registered User

Likes (Received): 111

Искам да попитам, дали е масова практика климатиците да не се пускат в превозните средства ? Нали уж заради тях бе инициативата да не се остварят всички врати от водача ...
След увеличението на билетчето, може да се каже че не ползвам градски транспорт, но днес ми се наложи да се кача в тролей 1 и вътре беше по-топло, отколкото навън . От мои познати чувам, че това вече е станала масова практика, докато в предни години климатиците си работеха безпроблемно .

Цялата политика към унищожаване на градския транспорт ми е много непонятна . Изглежда ми по същия начин, както преди години автобусната мафия пренасочи пътниците на БДЖ към тях .

carpe_diem_, Lhopital, pradeva liked this post
sniperbg no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 10:31 AM   #19943
kiroslavov
Registered User

Likes (Received): 2045

На мен ми се е случвало в А305 сутрин да не работи климатика, а вътре беше задушно - просто помолих шофьора и той го пусна. Климатиците се пускат ръчно и е нормално някой път да се забрави да се включи. Аз използвам редовно градски транспорт (автобусен) и не съм забелязал практика да се спират климатиците, когато е топло (сутрин в 7 часа няма как да очакваш да ти е пуснат климатика защото навън е 17 °С).
Присъствах на случай в края на м.Юни (пак беше много топло), когато по линия 72 имаше човек от ЦГМ, който направи проверка специално, защото някой бил пуснал сигнал на 112 за автобус без климатик - така че ако не помолиш шофьора, или го направиш и той те отреже - звъниш на 112 и готово.

mlazarov liked this post
kiroslavov está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 12:31 PM   #19944
erejnion
Registered User

erejnion's Avatar

Likes (Received): 1419

Има и хора, на които климатика им пречи, така че може и някой да е бил помолил шофьора да го спре.

Quote:
Originally Posted by Slu View Post
А от парите на останалите данъкоплатци в ЕС!? Хващам се само за това с доброто намерение да кажа, че парите така или иначе идват от данъкоплатци.
Аз пък искам да отбележа че и ние сме европейски данъкоплатци, така че и наши пари биха се използвали в една такава програма.
erejnion está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 04:59 PM   #19945
XpacTa
Registered User

Likes (Received): 296

Quote:
Originally Posted by kamentk View Post
Пишете жалби за всяка неридност. Само така ще се оправим някой ден...
Няма смисъл - на 26.05 пуснах жалба (номер 7112 ако някой чете), че автобус не спря на спирка, въпреки, че имаше човек желаещ да се качи - все още е в процес на обработка. Просто целият ръководен състав на СКГТ-то си е за разстрел.

bojko84, kamentk liked this post
XpacTa no está en línea   Reply With Quote
Old August 16th, 2017, 11:49 PM   #19946
kamentk
Registered User

Likes (Received): 592

Обработват ги бавно, задължени са да ти пратят отговор по пощата. Два пъти съм писал, за 213 все още не съм го сторил. Единия път беше за ниработещо табло 2 месеца. Отговора беше, че не е в тях проблема, ама 2-3 дни по-късно таблото заработи.

Втория път беше когато на една лелка на каса и казах в неделя вечерта към края на работното време на касата, да ми зареди картата от понеделник, но тя го направи от неделя, като очевидно, че няма за кога да си зареждам картата за този ден, но все пак... Когато учтиво я помолих, ако е възможно да сторнира операцията, тя започна да ми крещи, че съм се излагал за смешни пари и незнам си какво. Че било човешко да се греши, не можело в неделя да се сторнира операцията. Не ме било срам тука да разигравам хората. Дори не получих елементарно извинение, а бях овикан най-нагло за грешката и. На всичкото отгоре ме попита 2 или 3 пъти дали да е от понеделник. Наистина не беше проблем, че е объркала един ден, но можеше да отговори любезно, че няма как да се сторнира и да се извини, но тя се развика най-нагло, съответно я заплаших, че ще изпратя жалба срещу нея и и цитирах името и написано на фискалния бон, за грубо отношение, тя каза, че не и пука. Аз пък си държа на думата и пуснах жалба, няколко дни по-късно ми се обадиха от ЦГМ, да ми се извинят, казаха, че имам право да отида на гише да ми оправят картата, а служителката ще бъде наказана, защото това не бил първия сигнал. На другия месец попаднах отново на нея, при което ме попита дали съм доволен от това които съм направил, а аз и казах, да внимана в приказките, че ще пиша пак, тогава вече стана супер любезна. Явно я бяха наказали нещо и я достраша да не се случи пак.

Щях да пускам и за един "шофьор" който тръгна с отворени врати докато се качвах, едната врата от 2-те беше отворена, а другата затворена, явно не беше сработила, другата беше отворена. Докато се качвах "шофьора" отпраши с мръсна газ от спирката. Аз инстинктивно се хванах за другата затворена врата. Тъкмо тръгнах да се пъхам в рейса, когато "шофьорът" реши да затваря вратите. Ето за това трябва да се кара само с блокиравки и всички нови пс да имат такива, който не го кефи, да ходи да кара тир, тъкмо няма да спира и тръгва постоянно, а ще кара по 12-15 часа без да спира и за тоалетна.. Та затваряйки вратите оня явно видя че има човек който е там(аз) и реши да ги отвори, само че не се замисли, че ще направи по-голяма беля, защото се отвориха и двете крила на вратата, а аз се държах за неотворилото се преди малко. Тогава благодарение на рефлекса си се хванах за за дръжката между двете крила, добре че бях на врата която имаше такава, иначе изпадах от рейса. Та като се хванах, успях да се задържа и оня да затвори вратите. След това наби рязко спирачки, защото го хвана червено, което явно искаше да изпревари с цената на здравето ми.. След това отидох му теглих най-зверската майна която можах да избълвам. Онзи нищо не каза. Даже не получих извинение. Аз съм млад и едър мъж и нямам проблеми да се държа, но ако беше някой старец или някоя жена, щеше да се изтърси на пътя. И да падне от автобуса който през това време непрекъснато ускоряваше.

Абсолютно некомпетентна постъпка, вместо да спре, да отворя вратите в движение.

За съжаление като слязох 2-3 спирки по-късно от уплах не можах да му запомня номера.

Сега ще напиша да 213, за да се сетят другия път да сложат едно съобщение на сайта и по спирките. Нищо не струва.

kraxx, EEH, carpe_diem_, the dogi liked this post
kamentk no está en línea   Reply With Quote
Old Yesterday, 09:56 AM   #19947
EEH
разбирач :))

EEH's Avatar

Likes (Received): 6710

Холивудските екшъни пасти да ядат...

iliikata91, mlazarov, the dogi liked this post
EEH está en línea ahora   Reply With Quote
Old Yesterday, 01:59 PM   #19948
atthegates
2x4

atthegates's Avatar

Likes (Received): 3395

Варна, но вече го виждам как се случва и в София
Quote:
Стартиращата компания Tickey започна продажбата на "мобилни" билети за градския транспорт във Варна през едноименната си онлайн платформа. Това каза за "Дневник" Димитър Димитров, главен изпълнителен директор на стартъпа, който е сред най-динамично развиващите се в България.

"Договорът ни с общинското дружество "Градски транспорт" беше подписан на 31 май т. г., каза Димитров. Монтажът на устройствата започна около 15 юли иза не повече от две-три седмици успяхме да оборудваме около 90% от всички автобуси на компанията. След това за два дни обучихме кондукторите, които в момента продават ръчно билети, а само за 1 нощ разлепихме информационните стикери в автобусите". По данни на Tickey инвестицията на компанията за инсталиране и въвеждане в експлоатация на системата е в размер на по-малко от 20 хил. евро.

Онлайн продажбите на Tickey обезсмислят в голяма степен скъпата и все още неработеща система за електронна продажба на билети, изградена по проекта с европейско финансиране "Интегриран градски транспорт на Варна" ( 115 млн. лв.). Общинската администрация в града безуспешно се бори с нейното въвеждане в експлоатация вече трета година, след като похарчи за изработката и монтажа на машините 8.3 млн. лв.
Проблемът се оказа в некомпетентността при сключването на договор с изпълнителя на обществената поръчка - "Обединение модерен транспорт". Според техническото предложение на изпълнителя, изпратено до ръководителя на проекта Биляна Якова, неговото задължение е било само "да достави и монтира машини с фискални устройства, но не и фискализирани". Якова е приела предложението без възражения, в резултат на което година след двукратно удължавания срок за изпълнение на проекта машините, монтирани в автобусите и по спирките на градския транспорт във Варна, не могат да заработят. Междувременно голяма част от тях вече са повредени и неизползваеми.
....
Цитирано със съкращения, оригиналната статия тук: http://www.dnevnik.bg/morski/2017/08...ravi_za_smiah/

Last edited by atthegates; Today at 11:05 AM.
atthegates no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bulgaria, public transport, sofia

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules