daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie

Reply

Thread Tools
Old January 17th, 2010, 12:44 PM   #41
CIA
Registered User

Likes (Received): 160

Mnie to się śmiać chciało jak Dutkiewicz na konferencji prasowej przedstawiał, w ramach porównywania zaawansowania prac, jakieś stadiony z Parnambuko, jakby Gdańsk wogóle nie istniał A to porównanie akurat jawi się jako oczywiste...
CIA no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 17th, 2010, 12:45 PM   #42
Nightfighter
Registered User

Nightfighter's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Rafis View Post

...Tymczasem kolegom z MW, którzy masowo rejestrują się na forum chodzi tylko o to żeby uniknąć kary i wytłumaczyć tą całą wpadkę.
A ja już w ogóle nie rozumię o co tym ludziom chodzi. Próbują obronić sprawę, która do obronienia nie jest. Podawanie kolejnych "argumentów", które to mają wybielić "MW" nie ma najmniejszego sensu, bo liczba błędów w przygotowaniu i prowadzeniu tego przedsięwzięcia popełnionych właśnie przez wykonawcę jest zbyt duża. Nawet jeśli się wykaże, że część winy ponosi miasto, że warunki pogodowe były nie najszczęśliwsze i że obowiązujące przepisy są daleki od doskonałości, to co to zmieni?! Czy na innych dużych budowach, wykonawcy nie mają żadnych utrudnień, czy współpraca z inwestorem zawsze jest idealna? Chyba każdy kto pracuje w tej branży doskonale wie że nie. A mimo to, projekty i to znacznie trudniejsze są realizowane, bo doświadczony i dobrze zorganizowany wykonawca poradzi sobie w niemal każdych warunkach.
Nightfighter no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 12:48 PM   #43
Brył*W
Registered User

Brył*W's Avatar

Likes (Received): 13

Mostostal zwinął się już z placu?
Brył*W no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 12:52 PM   #44
CIA
Registered User

Quote:
Originally Posted by Bronson View Post
A wiesz o tym, że firma wykonująca roboty ziemne w pierwszym etapie (bodajże Wakoz) zasypywała część bajora? Pewnie wiesz również, że miała to zrobić w taki sposób i takim materiałem, aby grunt miał odpowiednie parametry do posadowienia stadionu i garażu. Tylko nie wiesz, że zrobiła to w taki sposób, że pod koroną Konsorcjum wymieniało ten szajs (4m poniżej poziomu posadowienia), którym Wakoz zasypał bajorko, a pod garażem grunt musiał być odpowiednio wzmniacniany. Ktoś tą fuszerkę od Wakozu odebrał i ktoś im za to zapłacił, a z tego co wiem Konsorcjum za to pieniędzy nie dostało do dziś. O starych zakrytych fundamentach i czynnych starych drenażach zalewajacych wykopy nie wspomnę.
No mam wątpliwości czy Wakoz miał wymieniać grunt i zapewniać jego odpowiednią nośność...
Z ich strony internetowej raczej to nie wynika http://www.wakoz.pl/stadiony/wiecej/14.html
Z doniesień prasowych również: http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2224
Tutaj o wymianie gruntu też ani słowa... http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2230

Last edited by CIA; January 17th, 2010 at 01:01 PM.
Old January 17th, 2010, 01:17 PM   #45
Bronson
Registered User

Quote:
Originally Posted by 625 View Post
Dlaczego MW nie nagłośniło sprawy wymiany gruntów, a teraz narzeka że miasto prowadziło złą politykę PR? O tych gruntach niektórzy słyszeli, więc można było choćby puścić dalej tą plotkę
Z tego samego powodu, z którego teraz MW nie bierze udziału w igrzyskach zorganizowanych przez Dutkiewicza. MW, mimo, że tego nie rozumiecie, to profesjonalna firma, która nie będzie leciała na skargę do telewizji czy prasy z powodu kilku baranów, którym ktoś dał za dużo władzy. Są inne sposoby pozwalające zadbać o interesy firmy.
Bronson no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 01:21 PM   #46
Bronson
Registered User

Quote:
Tymczasem kolegom z MW, którzy masowo rejestrują się na forum chodzi tylko o to żeby uniknąć kary i wytłumaczyć tą całą wpadkę.
Na kary wpływu nie mają, tłumaczyć nie swoich win też pewnie nie mają zamiaru. Po prostu nie mogą spokojnie patrzeć jak ktoś szkaluje dobre firmy, z którą w jakiś sposób się identyfikują.
Old January 17th, 2010, 01:26 PM   #47
Mariusz_Gda
Registered User

Mariusz_Gda's Avatar

Dziwicie się ze problem z gruntem? Tutaj prace kosztowały 17mln, w Gdańsku 120mln...
Mariusz_Gda no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 01:26 PM   #48
Nightfighter
Registered User

Nightfighter's Avatar

Quote:
Z tego samego powodu, z którego teraz MW nie bierze udziału w igrzyskach zorganizowanych przez Dutkiewicza. MW, mimo, że tego nie rozumiecie, to profesjonalna firma, która nie będzie leciała na skargę do telewizji czy prasy z powodu kilku baranów, którym ktoś dał za dużo władzy. Są inne sposoby pozwalające zadbać o interesy firmy.
Profesjonalizm firmy jest tworzony przez profesjonalizm jej pracowników, a tego zbrakło przy realizacji tego przedsięwzięcia i niestety wg mnie, brakuje go też w wypowiedziach na tym forum. Ale skoro taka jest polityka to O.K.
Nightfighter no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 01:29 PM   #49
Bronson
Registered User

Quote:
Originally Posted by CIA View Post
No mam wątpliwości czy Wakoz miał wymieniać grunt i zapewniać jego odpowiednią nośność...
Z ich strony internetowej raczej to nie wynika http://www.wakoz.pl/stadiony/wiecej/14.html
Z doniesień prasowych również: http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2224
Tutaj o wymianie gruntu też ani słowa... http://www.skyscrapercity.com/showpo...postcount=2230
Weź się chłopie nie ośmieszaj. Zaraz mi tu zaczniesz Fakt cytować.
Old January 17th, 2010, 01:41 PM   #50
CIA
Registered User

A możesz zacytować jakieś dokumenty? Ja wyraziłem tylko wątpliowość, bo co można zrobić za 17mln zł? Wiesz ile kosztowała wymiana gruntu w Gdańsku?
Zresztą może inny cytat cię przkona:

Teren jest gotowy pod budowę. Firma Wakoz, która prowadziła prace, wykonała plan solidnie i zgodnie z terminem – mówi Sławomir Wojtas, prezes spółki Wrocław 2012.

Chyba , że spółka Wrocław nie wiedziała jaki ma grunt, nie określiła jego parametrów lub nie zatrudniła geologów?

EDIT Nie docztałem - Mariusz GDA już podpowiedział - w Gdańsku wymiana kosztowała 120mln i była to cena skandalicznie zaniżona, bo inni w przetargu dawali znacznie większe kwoty.

Last edited by CIA; January 17th, 2010 at 02:04 PM.
Old January 17th, 2010, 01:50 PM   #51
Berserker
Wroclaw

Berserker's Avatar

Likes (Received): 14

edit
Berserker no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 01:50 PM   #52
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 1233

Quote:
Chyba , że spółka Wrocław nie wiedziała jaki ma grunt, nie określiła jego parametrów lub nie zatrudniła geologów?
Przeczytajcie jeszcze raz mój wcześniejszy post o gruncie we Wrocławiu.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).

Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 02:13 PM   #53
sewello
Registered User

Quote:
Originally Posted by 625 View Post
Wywołanej nie przez Wrocław. Śmiać mi się chce, gdy najwyższe władze Gdańska w kuluarach na pytanie: Jak Wam idzie budowa? Odpowiadają: A we Wrocławiu...

Zaczęło się od rządu, ale nie ma sensu już do tego wracać.
To Wrocław za wszelką cenę chciał zyskać na czasie wybierając ZiZ, który powoduje wzrost kosztów i masę innych problemów. Później były odwołania na które Wrocław nie miał wpływu, ale prawdziwa problemy się zaczęły gdy przyszło do budowy i uzgodnień projektu wykonawczego.
sewello no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 02:17 PM   #54
Bob-Budowniczy
Registered User

Bob-Budowniczy's Avatar

Quote:
Originally Posted by zajf View Post
Bob widzę że masz dosyć sprecyzowane zainteresowania bo wszystkie 45 postów jakie napisałeś, to właśnie w tym wątku.

PS. Polecam również zawczasu pisać w wątku o AOW bo tam dziwnym trafem MW nie potrafi dotrzymać terminów.
No cóż, NIE zabieram głosu na temat tego na czym się NIE znam, a Mosty to wybitnie nie jest moja działka

Ale czytając większość tutejszych wpisów, niestety dochodzę do wniosku że typowe na tym forum jest zabieranie głosu jak się na czymś nie zna, a jest się przeciwnikiem MW .....

Quote:
Originally Posted by Gardex View Post
A Ty dalej swoje, czytasz trochę wypowiedzi innych? Nikt tu nie mówi, że Mostostal jest be a miasto cacy
Nie ? No popatrz, chyba co innego czytamy .......

A zauważyłeś, że i ludzie NIE związani z MW zwrócili uwagę na Stronniczość wypowiedzi obwiniających za wszystko MW ?

Quote:

Teren jest gotowy pod budowę. Firma Wakoz, która prowadziła prace, wykonała plan solidnie i zgodnie z terminem – mówi Sławomir Wojtas, prezes spółki Wrocław 2012.

Wiesz ten cytat z Pana prezesa jest, hmmmmmm lekko irytujący, w świetle informacji Kto i Kim jest w spółce celowej Wrocław 2012
Powiedział tak, bo:
- tak mu powiedzieli ?
- wie, bo sprawował osobisty nadzór i ma odpowiednie wykształcenie poparte uprawnieniami ?
- bo nie wypadało inaczej powiedzieć w odniesieniu do budowy w Gdańsku ?

Tak tylko pytam bez sarkazmu i ironii
Bob-Budowniczy no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 03:06 PM   #55
Gardex
Registered User

Quote:

MW to nawet bardzo profesjonalna firma i nikt w to nie wątpi, ale w ostatnim czasie się chyba trochę pogubiła i o tym świadczy nie tylko stadion, ale także most na Rędzinie. Może ktoś z MW się wypowie o co tu chodzi?
Gardex no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 04:07 PM   #56
Rafis
WROCŁAW U/C

Rafis's Avatar

Likes (Received): 383

Quote:
Originally Posted by sewello View Post
To Wrocław za wszelką cenę chciał zyskać na czasie wybierając ZiZ, który powoduje wzrost kosztów i masę innych problemów. Później były odwołania na które Wrocław nie miał wpływu, ale prawdziwa problemy się zaczęły gdy przyszło do budowy i uzgodnień projektu wykonawczego.
W tym świetle dziwię się, że Gdańsk buduje nowy terminal lotniska w systemie ZiZ, wykonawca Budimex...
Rafis no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 04:33 PM   #57
Bob-Budowniczy
Registered User

Bob-Budowniczy's Avatar

Quote:
W tym świetle dziwię się, że Gdańsk buduje nowy terminal lotniska w systemie ZiZ, wykonawca Budimex...
Jak widać NIE tylko Wrocław ma prawo do kardynalnych Błędów

MW "przynajmniej" nie budował stadionu, więc nie wiadomo było jak to będzie, miało byc dobrze, a Budimex juz raz popłynął na Terminalu Lotniskowym co średnio wróży Gdańskowi.
Ale może Budimex odrobił lekcje i Gdański terminal będzie sukcesem ?

Last edited by Bob-Budowniczy; January 17th, 2010 at 04:44 PM.
Bob-Budowniczy no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 07:07 PM   #58
erm_wroc
Registered User

erm_wroc's Avatar

Likes (Received): 18

To ja dorzucę jeszcze jedną teorię spiskową.
Wg mnie Kraków dogadał się z MW żeby sabotował nasz stadion, na szczęście super szpiedzy wrocławscy zorientowali się w całej sytuacji. Dzięki temu ciągle jeszcze jest szansa dla nas na Euro.

jak Wam się podoba?
Old January 17th, 2010, 07:12 PM   #59
Maxymilian
Suits Suck

Maxymilian's Avatar

Likes (Received): 14

Quote:
Originally Posted by erm_wroc View Post
To ja dorzucę jeszcze jedną teorię spiskową.
Wg mnie Kraków dogadał się z MW żeby sabotował nasz stadion, na szczęście super szpiedzy wrocławscy zorientowali się w całej sytuacji. Dzięki temu ciągle jeszcze jest szansa dla nas na Euro.

jak Wam się podoba?
Zapomniałeś o agencie Tomku i jakiejś uwiedzionej lasce. To nieodłączne elementy tego typu akcji.
Maxymilian no está en línea   Reply With Quote
Old January 17th, 2010, 07:20 PM   #60
PW13
Registered User

Quote:
Originally Posted by Bob-Budowniczy View Post
Jak widać NIE tylko Wrocław ma prawo do kardynalnych Błędów

MW "przynajmniej" nie budował stadionu, więc nie wiadomo było jak to będzie, miało byc dobrze, a Budimex juz raz popłynął na Terminalu Lotniskowym co średnio wróży Gdańskowi.
Ale może Budimex odrobił lekcje i Gdański terminal będzie sukcesem ?
Z tym, żaby być do końca prawdomównym to budimex dostał do Lotu Warszawskiego w ciul odszkodowania za terminal - więc będąc obiektywnym wcale go nie zrąbali skoro sąd kazał im odszkodowanie wypłacić. A z Mostostalem to nie dokońca wiadomo jak to będzie, tym bardziej, że MW nie jest pewien swego, bo chce się dogadać.
O MW też miałem duże mniemanie, ale jak pokazuje ta budowa, budowa mostu, to zaczynam się bać o Narodowe Forum Muzyki, gdzie położyli zaskakującą niską cenę.
W tej całej historii szkoda mi tylko naszej typowo wrocławskie firmy jaką jest Wrobis - wydaje mi się, że przez ruchy MW będzie jej bardzo trudno się utrzymać.
PW13 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekonomia, stadion, wrocław

Thread Tools

Posting Rules