daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Иностранство > Путовања и репортаже

Путовања и репортаже Репортаже са ваших путовања по свету / Showcase your travel

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old February 28th, 2010, 02:09 AM   #1
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Likes (Received): 1

(A) Bad Kleinkirchheim, Austrija (Januar 2010)

Filah

Nekoliko fotografija iz samog centra... Na malom platou iza katedrale u produžetku pešačke ulice, postavljeno je otvoreno klizalište (slika 2)...

Bad Klajnkirhajm

Sledi nekoliko fotografija iz mesta...

... i iz Sankt Oswalda...

...i jedan tradicionalni koruški enterijer...

Skijalište

Staze su inače dobro pripremljene, duge u proseku oko 3 km, relativno strme i dosta kompaktne. Smeša prirodnog i veštačkog snega formira prilično tvrdu i brzu podlogu i uslove nalik na profesionalne trkačke staze.

Sistem žičara je raznolik. Postoje tri male gondole (poput ovih na slici, samo jedna je starije generacije i vapi za rekonstrukcijom) od kojih je Brunnachbahn najnovija. Pored gondola, skijalište opslužuje nekoliko četvorosedežnica i dvosedežnica koji su nešto starije generacije nego one Dopelmajerove na Kopaoniku, ali funkcionišu bez problema, kao i određeni broj tanjira i sidara koji povezuju vrhove ili opslužuju kraće staze...

Najnovija u sistemu žičara je Brunnachbahn na kojoj vozi gondola i u sklopu koje se, na izlaznoj stanici, nalazi panoramski restoran Nock-In

I na kraju ovog bloka o skijanju - 3,2 km duga staza Franz Klammer (nazvana po legendi spusta iz sedamdesetih godina i olimpijade u Inzbruku 1976. koji inače i dan danas živi u BKK) crne kategorije na kojoj se voze trke Svetskog kupa i koja danas predstavlja simbol mesta...

Römerbad

Römerbad, odnosno Rimska banja je jedan od dva spa centra (drugi je Therme Sankt Kathrein) u mestu. Originalni objekat je izgrađen 1979. godine, a rekonstruisan i proširen je 2006. godine. Projekat rekonstrukcije je radio poznati nemački arhitektonski studio Behnisch Architekten. Arhitektonsko rešenje je veoma interesantno. Posebno je zanimljiv blok sa saunama u kojem je, nažalost, zabranjeno fotografisanje (naked area).
Koga zanima, kako izgleda taj blok, može da pogleda na sledećem linku:

http://www.architonic.com/aisht/rmer...tekten/5100158

Graz

Panorama sa tvrđave:

Insel in der Mur (arh. Vito Acconci):

Kunsthaus (arh. Peter Cook i arh. Colin Forunier):

Last edited by podvodni; November 28th, 2013 at 07:37 PM.
podvodni no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old February 28th, 2010, 11:57 AM   #2
everson
Click here to staglji-guc

everson's Avatar

Likes (Received): 177

Odlicno!
Imas li jos koju sliku sa staza?
everson no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2010, 01:41 PM   #3
ZGbuki
Unregistered user

ZGbuki's Avatar

Likes (Received): 7

Jako dobro, budi uspomene, bio sam u Badu zadnji put 1999. a kao klinac sam svake zime bio tamo po tjedan dana. Jednom sam čak bio prisutan na velikoj proslavi rođendana Franza Klammera, a bio je tamo i Niki Lauda.

My thread about Plitvice lakes national park
http://www.skyscrapercity.com/showth...1#post51432561
ZGbuki no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2010, 02:00 PM   #4
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

@everson

imam, ali su uglavnom sa mobilnog i kvalitet je jeziv (+ je bilo oblačno tog poslednjeg dana kad sam se setio da ne bi bilo loše da poslikam staze)... do te mere jeziv da ih do danas nisam ni prebacivao na komp, ali hajde...

...i par malo kvalitetnijih...

Last edited by podvodni; February 28th, 2010 at 02:18 PM.
Old February 28th, 2010, 02:05 PM   #5
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Quote:
Originally Posted by ZGbuki View Post
Jednom sam čak bio prisutan na velikoj proslavi rođendana Franza Klammera, a bio je tamo i Niki Lauda.
prilično brza ekipa

...i ove godine je bio primetan izuzetno veliki broj zagrepčana u badu... Moram da priznam da vam zavidim jer u krugu od 3-4 sata vožnje od zagreba imate pregršt odličnih skijališta...
Old February 28th, 2010, 03:09 PM   #6
urbaNS
Registered User

urbaNS's Avatar

Likes (Received): 5

Super reportaža kolega. Po slikama sa staze vidim da nema gužve, što je odlično. Kakav si smeštaj imao? Kako si izabrao baš Bad Klajnkirhajm za skijanje? Koliko traje vožnja gondolom, da li su spore?
urbaNS no está en línea   Reply With Quote
Old February 28th, 2010, 03:35 PM   #7
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

tnx... nema gužve na stazama i to je super stvar... vrlo često se dešava da staza ispred i iza bude potpuno prazna... doduše, mi smo bili u januaru, najveće gužve na zapadnim skijalištima su oko praznika i u februaru, kad je školski raspust...

smeštaj je bio odličan... našao preko interneta (ako te zanima austrija, preporučujem www.tiscover.at) jedino što je podalje od žica pa smo do staza išli svaki dan kolima (što mi ne smeta), ali je super odnos cena/kvalitet... domaćini više nego ljubazni (ski pas na tvoje ime te sačeka prvi dan ujutru, zajedno sa vrućim hlebom), apartman nov, čist, potpuno opremljen, sneg rašćišćen, soba sa pogledom na franz klammer stazu i grejani depo za opremu u prizemlju...

a za BKK smo se odlučili... pa, splet okolnosti... naime, ja cele prošle godine (bukvalno od januara) planiram i vrtim varijante za italiju... i imali smo neko veće društvo u opticaju, međutim sve se nekako teglilo da bi svi na kraju odustali dve nedelje pred planiran polazak... ostali smo samo devojka i ja... tako da je presudilo to što smo u BKK našli smeštaj koji nam po svakom osnovu odgovara (mnogo je komplikovanije naći apartman za 2 nego za 4 ili 6 osoba, pogotovo deset dana pred polazak) i što je skijalište relativno blizu...
generalno sam zadovoljan, ali za sledeću godinu ciljamo dolomite ili tirol...

P.S. što se gondole tiče, ovde se možeš informisati o sistemu žičara... http://www.vondenpistenindiethermen.com/en-index.shtml vožnja obično traje 5-10 minuta... nešto duže je ako ideš do vrha kajzerburga, pošto postoji međustanica gde se dosta uspori, a i trasa je nešto duža od ostale dve i savladava visinsku razliku od oko 1km...

Last edited by podvodni; February 28th, 2010 at 03:46 PM.
Old February 28th, 2010, 10:42 PM   #8
Vrachar
Registered User

Vrachar's Avatar

Likes (Received): 722

Odlična reportaža Marko! Iako nisam ljubitelj skijanja i snega uopše (ja u januaru uveliko mislim o plažama i brojim dane do leta), lepo si i onako arhitektovski precizno opisao mesto, te sam uživao gledajući i čitajući reportažu.
Old March 1st, 2010, 12:48 AM   #9
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

Quote:
Originally Posted by Vrachar View Post
Odlična reportaža Marko! Iako nisam ljubitelj skijanja i snega uopše (ja u januaru uveliko mislim o plažama i brojim dane do leta), lepo si i onako arhitektovski precizno opisao mesto, te sam uživao gledajući i čitajući reportažu.
Hvala Dejane... Ova tvoja poslednja rečenica uliva nadu da bi se (doduše uz dosta truda) i od tebe mogao napraviti ljubitelj skijanja i snega ...
Šalu na stranu, ali od dana kad sam proskijao, zima je dobila svoj smisao i prestala da bude depresivan period koji čekaš da prođe... Štaviše, često sebe tokom leta uhvatim kako vrtim varijante za sledeći januar i skidam paučinu sa sajtova tipa skijanje.rs i skijanje.hr
Old March 1st, 2010, 02:12 AM   #10
murcielag0
Registered User

Likes (Received): 0

Lepa reportaza iako nisam ljubitelj skijanja jos od osme godine kada sam imao treaumaticno iskustvo uceci da skijam... jedva preziveh isto ne znam ni ja kako
murcielag0 no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2010, 02:45 PM   #11
CrazySerb
Vuk sa Ontarija

CrazySerb's Avatar

Likes (Received): 2214

Hvala na super reportazi podvodni, citajuci je osecao sam se kao da i sam i sam bio tamo
CrazySerb no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2010, 05:43 PM   #12
liman_drzava
Lock and load!

liman_drzava's Avatar

Likes (Received): 19

Zanimljivo, detaljno i slikovito! Hvala na reportazi, sto kaze Crazy - k'o da sam bio tamo
liman_drzava no está en línea   Reply With Quote
Old March 2nd, 2010, 01:44 AM   #13
chuburac
radioactive

chuburac's Avatar

Likes (Received): 5

Bio i ja u Badu bas krajem januara

Fino mestasce, mada malo dosadno. Uvece posle 6 cisto mrtvilo, a inace lokala i mesta za izlazak nema bas na pretek i sva su mahom u duhu nekog ranijeg perioda.

Sto se staza tice, to je prica za sebe Takve strmine nigde pre video nisam. Sjajno! Oprema i ski pass su malo skuplji pak.

Medjutim, badovi su bili malo razocaranje. Vidi se da su nekad ranije bili u punom sjaju, ali to je ocigledno bilo pre dobrih 20ak godina. Standardi su u medjuvremenu dosta skocili, tako da se Romerbad ili Katrinbad ne mogu se ni porediti sa slovenackim ili madjarskim termama danas. A nisu bas tako ni jeftini.
Old March 2nd, 2010, 02:10 AM   #14
podvodni
Registered User

podvodni's Avatar

vala jesu strmopizdine... ono, sve naizgled pitomo, šumica okolo, svuda neka dečica, ovo-ono... a onda pogledaš dole...

da... i to sam zaboravio da spomenem da posle 6 nema živog kera na ulici (mada sam to i očekivao pa me nije iznenadilo)...

što se banje tiče, u katrinbadu nisam bio, ali ne bih se složio za roemerbad... terme možda i jesu malo zastarele i ofucane, ali novi deo roemerbada (blok sa saunama i wellness) je vrhunsko iskustvo...
Old March 2nd, 2010, 11:59 AM   #15
MasonicStage™
Nadmoderator

MasonicStage™'s Avatar

super reportaža
i ja sam ove godine bio u Badu i to već 4-ti put u životu nakon 5 godina.
Jedna stvar koja me razočarala jest ta da je Bad dosta stagnirao, turista je bilo jako malo, a otvoreni restoran nisi mogao da nađeš.
također, svi oni silni hoteli bili su u mraku, baš je djelovalo nekako pusto i mrtvo.

izgleda da je i njih recesija dobro pogodila.
Old January 16th, 2011, 04:32 PM   #16
Nicisyyo
NS

Nicisyyo's Avatar

Likes (Received): 42

Da dopunim reportazu,bio sam u Badu od 8. do 15.01,jako sam zadovoljan,staze su uradjene vrhunski,prirodnog snega nije bilo puno ali skoro sve staze imaju mogucnost vestackog osnezavanja,nema nigde guzvi,terme su odlicne,posle 18h nigde nikog

Nicisyyo no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
graz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules