daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Pomorze, Warmia i Mazury > » TrójmiastoGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 1 votes, 5.00 average.
Old March 9th, 2010, 12:29 PM   #1
Tygrys
fanatyczny antykibic
 
Tygrys's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Je suis Hodor
Posts: 3,808

[Oksywie] Akademia Marynarki Wojennej

Myślę, że inwestycja jest na tyle duża, wyróżniająca się i przede wszystkim "pewna", że zasługuje na osobny wątek.

Quote:
Rusza budowa biblioteki AMW za 42 mln zł
mak
9 marca 2010Za dwa miesiące ma się rozpocząć budowa - najnowocześniejszej na Pomorzu - cyfrowej biblioteki Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Inwestycja pochłonie blisko 42 mln zł.

Jedno z nowocześniejszych w skali kraju i najnowocześniejsze w województwie pomorskim centrum audytoryjno-informacyjne wraz z biblioteką powstanie za parkingiem Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Kompleks ma powstać do 2012 r. Trwa wyłanianie głównego wykonawcy.

- Do przetargu na budowę biblioteki i centrum audytoryjno-informacyjnego stanęło pięć firm. Mamy nadzieję, że budowa ruszy za dwa miesiące - mówi kmdr Wojciech Mundt, rzecznik AMW w Gdyni.

Nowoczesny kompleks będzie składać się z dwóch głównych stref - kongresowej i biblioteki. W pierwszej części będzie znajdować się biblioteka wraz z czytelnią, otwartymi księgozbiorami, magazynami, częścią biurową, socjalną i techniczną. Z zasobów multimedialnej biblioteki będą mogli korzystać nie tylko studenci, ale i mieszkańcy.

- Nowy gmach zabezpieczy i poprawi warunki przechowywania zasobów bibliotecznych uczelni - mówi rzecznik.

Jest co zabezpieczać. Obecna biblioteka Akademii już ledwo mieści zbiór ponad 500 tys. woluminów.

W drugiej, konferencyjnej części przewidziano salę kongresową na pół tysiąca osób, którą będzie można podzielić na dwie niezależne sale, mieszczące po 250 osób. Dodatkowo znajdą się tu dwie kolejne aule na około sto osób każda.

Budynek będzie mieć kształt litery "L", o bokach 92 na 93 metry i powierzchni 6870 m kw. Inwestycja ma pochłonąć 42 mln zł, z czego blisko 15 mln zł to unijne dofinansowanie z regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa pomorskiego.Źródło: trójmiasto.pl
Fajny projekt, trochę w stylu Sea Towers - wnęki, wcięcia, nierównomierne przeszklenia itd. - rodzi się nowy, gdyński styl . Można by jedynie rozpaczać nad brakiem zróżnicowania wysokości, ale z drugiej strony elewacja jest bardzo rozbita i brak dominanty aż tak nie razi. Co więcej, mogłoby być za dużo tego wszystkiego. Cieszy mnie, że nie będzie to hermetyczny budynek tylko dla studentów i również mieszkańcy będą mogli korzystać ze zbiorów. Ciekaw jestem, czy ktoś pomyślał o możliwości przyszłego sprzężenia tej multimedialnej biblioteki z planowaną Mediateką na Forum Morskim. Skoro ma to być zinformatyzowane, to pewnie będzie to możliwe, ale dobrze by było, gdyby już na etapie programowania zostawiono jakąś "furtkę".

No to za tę inwestycję.

Last edited by Tygrys; December 8th, 2010 at 02:55 PM.
Tygrys no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 9th, 2010, 01:06 PM   #2
krzysztof_wolf
Kaszëbë
 
krzysztof_wolf's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Gdynia/Sopot/Gdańsk
Posts: 4,558
Likes (Received): 472

W jakim konkretnie miejscu będzie budowana ta Bilbioteka?
__________________
Trójmiasto to moje miasto!
krzysztof_wolf no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2010, 01:26 PM   #3
Tygrys
fanatyczny antykibic
 
Tygrys's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Je suis Hodor
Posts: 3,808Wnioskując ze zdjęcia z artykułu, biblioteka będzie mniej więcej tu:

Tygrys no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2010, 02:23 PM   #4
Esprit.
Registered User
 
Esprit.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Gdynia
Posts: 1,568
Likes (Received): 1

Fajnie się zapowiada ten budynek, szkoda że tak na uboczu...
__________________
W tym bowiem miejscu Europy, gdzie leży Polska istnieć może tylko państwo silne, rządne, świadome swych trudności i swego celu, wolne, rozwijające bujnie indywidualne wartości każdego człowieka, a więc demokratyczne, zwarte i zorganizowane, solidarne i silne wewnętrznie, budzące szacunek na zewnątrz, przeniknięte walorami kultury i cywilizacji, państwo nowoczesne, zachodnie mnożące w wyścigu pracy własne wartości materialne i moralne. Czy możemy wahać się, stojąc u drogowskazu, gdzie pójść?
Eugeniusz Kwiatkowski
Esprit. no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2010, 02:47 PM   #5
czaja_2008
Registered User
 
Join Date: Nov 2008
Location: Gdynia
Posts: 142
Likes (Received): 0

naprawdę elegancko się prezentuję, pośród powszechnej bylejakości, trzymam kciuki za tą inwestycję!
czaja_2008 no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2010, 03:45 PM   #6
Fatalista
Masta Blasta
 
Fatalista's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Gdańsk/3city
Posts: 1,384

Quote:
Originally Posted by Esprit. View Post
Fajnie się zapowiada ten budynek, szkoda że tak na uboczu...
Właśnie dobrze. Nie samym Śródmieściem Gdynia żyje, a Oksywie potrzebuje inwestycji jak powietrza.
Fatalista no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2010, 03:49 PM   #7
Dziarskihank
....czyli Qba
 
Dziarskihank's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Location: Gdynia
Posts: 2,912
Likes (Received): 0

Ładnie, by mogli jakiś parking piętrowy od razu wybudować... z tego co widać biblioteka zabierze część miejsc postojowych.
__________________
Quote:
GDYNIA - Moje Miasto!!
Dziarskihank no está en línea   Reply With Quote
Old March 9th, 2010, 03:58 PM   #8
Tygrys
fanatyczny antykibic
 
Tygrys's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Je suis Hodor
Posts: 3,808Ja to zaznaczyłem na mapie tak na oko. Może biblioteka będzie bardziej wcięta w te drzewa - ogólnie mówiąc, może być ciut inaczej usytuowana. Tak więc nie wiadomo, ile (i czy) ubędzie miejsc parkingowych. Choć brak podziemnego parkingu w tego typu inwestycji wydaje się błędem - zwłaszcza, jeśli ma tam być też centrum kongresowe.
Tygrys no está en línea   Reply With Quote
Old March 31st, 2010, 01:24 AM   #9
Tygrys
fanatyczny antykibic
 
Tygrys's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Je suis Hodor
Posts: 3,808

Quote:
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni rozwija się
31.03.2010
Ilona TruszyńskaPowstanie nowoczesna biblioteka AMW. Są już plany budowy centrum sportu dla żaków.

Supernowoczesna biblioteka z centrum audytoryjno-informacyjnym powstanie na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Wykonawca ma być wyłoniony jeszcze w tym tygodniu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja warta 42 mln zł będzie gotowa za dwa lata. Władze uczelni nie wyobrażają sobie innego rozwiązania bo, po pierwsze, już dziś duża część księgozbioru nie mieści się na półkach biblioteki, a po drugie środki unijne na ten cel zdobyto pod koniec 2009 roku. Muszą być wykorzystane w ciągu trzech lat.

Nowa biblioteka zapowiada się imponująco. Budynek w kształcie litery "L" stanie wokół uczelnianego parkingu. Ma być tak usytuowany, by w przyszłości można go było rozbudować.

- W dłuższym ramieniu znajdzie się biblioteka, w krótszym centrum audytoryjno - informacyjne - wyjaśnia mówi kmdr ppor. Wojciech Mundt, rzecznik prasowy AMW w Gdyni. - Biblioteka będzie całkowicie zinformatyzowana, z dostępem do internetu. Większość materiałów będzie dostępna w wersji elektronicznej, poza zabytkowymi książkami, które nie mogą być naświetlane.

Takie wyjątkowe eksponaty będą przechowywane w specjalnych pomieszczeniach w warunkach, w których panować będzie odpowiednia wilgotność powietrza.

- Nasza biblioteka będzie wyprzedzać czas - zapewnia Wojciech Mundt. - Chcemy, by była z prawdziwego zdarzenia, dlatego firma, która wygra przetarg, musi mieć doświadczenie w budowaniu tego typu obiektów.

Co ważne, z biblioteki będą mogli korzystać nie tylko studenci AMW. - Książki będzie mógł wypożyczyć każdy mieszkaniec dzielnicy czy miasta - dodaje Wojciech Mundt. - Co ciekawe, nasze zasoby będzie można przeglądać w internecie, a drogą elektroniczną będzie można rezerwować książki zaznaczając datę ich odbioru.

Centrum audytoryjno-informacyjne, które powstanie w tym samym budynku co biblioteka, ma być najnowocześniejsze na Pomorzu.

- Znajdą się w nim sale multimedialne, w których będzie można prowadzić konferencje i sympozja - dodaje Wojciech Mundt. - W największej sali znajdzie się miejsce dla 500 osób. Dzięki temu unikniemy sytuacji takich jak w przypadku wykładu prezydenta Lecha Wałęsy, podczas którego ciężko było wejść na uczelnianą aulę.

Dwie pozostałe sale będą stuosobowe.

- Wszystkie będą dźwiękoszczelne, więc nie będzie problemu jeśli jednocześnie odbywać się będą dwie, a nawet trzy konferencje - dodaje Wojciech Mundt.

Władze gdyńskiej uczelni nie osiadają jednak na laurach. Już myślą o kolejnych obiektach, które mogłyby powstać na terenie Akademii Marynarki Wojennej.

- Są plany, by na terenie kampusu, za halą sportową, powstało akademickie centrum sportu z rozbudowaną halą i basenem - dodaje Wojciech Mundt. - W ten sposób połączylibyśmy nowy kampus ze starym. Ale to melodia przyszłości, bo na ten cel także będziemy starać się o środki unijne, więc może to potrwać kilka lat.

Źródło: gdynia.naszemiasto.pl
Tygrys no está en línea   Reply With Quote
Old April 6th, 2010, 11:14 AM   #10
Tygrys
fanatyczny antykibic
 
Tygrys's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Je suis Hodor
Posts: 3,808

Dokładne położenie budynku:Tutaj jest dokładny opis inwestycji i wizualizacje w lepszej jakości. Na stronie tej pracowni architektonicznej można znaleźć projekt Centrum Sportowo-Rekreacyjnego AMW (rozbudowa hali sportowej i basen). Na wizce z lokalizacją biblioteki widać też stadion lekkoatletyczny.

Na stronie AMW jest info, że wykonawcą jest MEGA S.A.
Tygrys no está en línea   Reply With Quote
Old April 8th, 2010, 11:41 PM   #11
krzysztof_wolf
Kaszëbë
 
krzysztof_wolf's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Gdynia/Sopot/Gdańsk
Posts: 4,558
Likes (Received): 472

Dzięki za dokładne informacje, Tygrys
__________________
Trójmiasto to moje miasto!
krzysztof_wolf no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2010, 03:26 PM   #12
efg
Registered User
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 5
Likes (Received): 0

cos sie zaczyna dziac bo zamkneli 3/4 parkingu
efg no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2010, 10:43 PM   #13
mgkqrq
Registered User
 
mgkqrq's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 314
Likes (Received): 194

Quote:
Kamień węgielny pod bibliotekę AMW

Akt erekcyjny budynku Biblioteki Akademickiej wraz z Centrum Audytoryjno-Informacyjnym Akademii Marynarki Wojennej wmurowano w czwartek 30 września 2010 r. tuż po inauguracji roku na uczelni. Inwestycja finansowana jest ze środków Unii Europejskiej oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

Na akcie erekcyjnym znalazły się podpisy Ministra Obrony Narodowej Bogdana Klicha i Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, rektora-komendanta Akademii Marynarki Wojennej kontradmirała dr. inż. Czesława Dyrcza, Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka, przedstawicieli projektantów i wykonawców.

Budowa Biblioteki Akademickiej wraz z Centrum Audytoryjno-Informacyjnym rozpoczęła się w maju tego roku. Cały kompleks przybierze kształt litery L i powstanie wokół parkingu uczelni. W części konferencyjnej przewidziano salę na 500 osób (z możliwością podziału na dwie po 250 osób) oraz dwie mniejsze na około 100 osób każda.

Oddanie budynku do użytku przewidziane jest na wrzesień 2012 r.
http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_65926.html
mgkqrq no está en línea   Reply With Quote
Old October 26th, 2010, 12:26 AM   #14
Michał. R
Fotografia lotnicza
 
Michał. R's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: Gdynia
Posts: 4,322
Likes (Received): 1808

Temat schodzi coraz niżej więc postanowiłem odświeżyć tym zdjęciem ze strony http://www.giga.miasto.gdynia.pl

__________________
*Fotografia lotnicza*

>>> https://www.facebook.com/maxdron90/ <<<
Michał. R no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 07:35 PM   #15
fochman
Lubię dobre.
 
fochman's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Location: Polska Ą
Posts: 1,356

Zaraz minie rok od założenia wątku, więc czas na pierwszą fotę inwestycji - 9/2/11

[IMG]http://i56.************/xkr4u8.jpg[/IMG]

Last edited by fochman; February 9th, 2011 at 07:46 PM.
fochman no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 09:18 PM   #16
krzysztof_wolf
Kaszëbë
 
krzysztof_wolf's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Gdynia/Sopot/Gdańsk
Posts: 4,558
Likes (Received): 472

Dobre. Cisza w wątku, a tu budowa już zaawansowana
__________________
Trójmiasto to moje miasto!
krzysztof_wolf no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 10:58 PM   #17
NorthPole
Great Ape Project
 
NorthPole's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: 3CT,PL (wikipedia.org/wiki/Tricity,_Poland)
Posts: 4,759

Lubię takie wątki. Zdjęcie raz na miesiąc, ale za to jakie poczucie tempa...
__________________
"My sexual orientation is way too complex to be understood in contemporary times."

Gdynia from above
NorthPole no está en línea   Reply With Quote
Old February 9th, 2011, 11:06 PM   #18
barbapapa
Registered User
 
barbapapa's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Gdynia
Posts: 5,439

Szkoda, że sąsiedztwo takie nieciekawe - komin i ten budynek przy nim.
barbapapa no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 12:00 AM   #19
Tygrys
fanatyczny antykibic
 
Tygrys's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: Je suis Hodor
Posts: 3,808

Ano wątek niewypał. Inwestycja duża i ciekawa, ale widać była zbyt daleko od najbliższego forumowicza z żyłką fotoreportera.

Trzeba zrobić jakąś mapę zasięgu dla możliwych fotorelacji - w razie gdyby inwestycja była poza strefą, to cisnęlibyśmy inwestora o zmianę lokalizacji.
__________________
"...a ja stoję na balkonie i patrzę jak Polska płonie..."


---Wyrażam zgodę na kopiowanie, przetwarzanie i jakiekolwiek inne wykorzystywanie moich zdjęć opublikowanych na forum Skyscrapercity.com. ---
Tygrys no está en línea   Reply With Quote
Old February 10th, 2011, 08:58 PM   #20
thomas_zul
Gdynia - Open City
 
thomas_zul's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: Gdynia
Posts: 10,061
Likes (Received): 658

Niedługo będę się chyba tam wybierał, więc wrzucę co nieco do tego wątku.
__________________
Trójmiasto [Na świeżo] REAKTYWACJA !

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zakaz używania zdjęć w celach komercyjnych bez mojej zgody.
thomas_zul no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
gdynia, oksywie, pomorskie, pomorze, trójmiasto, trójmiejskie uczelnie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 05:44 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu