search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódzkie, Mazowsze, Podlasie

Łódzkie, Mazowsze, Podlasie » Białystok » Łódź » Warszawa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 18th, 2010, 10:39 PM   #1
Piotrosz
Piotrosz

Piotrosz's Avatar

Likes (Received): 2

[Siedlce]Regionalny Ośrodek Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki

W związku z rozpoczęciem robót nad siedleckim stadionem zakładam nowy wątek dotyczący właśnie tego tematu. Budowa będzie przebiegać etapami. W przyszłości na tym samym terenie ma powstać również hala sportowa oraz aquapark.

Zamieszczam informacje jeszcze z 25 listopada, kiedy roztrzygnięto przetarg.
Quote:
Polimex-Mostostal wybuduje stadion w Siedlcach

Agencja Rozwoju Miasta Siedlce wybrała najkorzystniejszą ofertę na budowę pierwszego etapu Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki w Siedlcach.

Komisja przetargowa rozpatrzyła pięć ofert, które napłynęły w wyznaczonym terminie. Najkorzystniejszą okazała się propozycja konsorcjum firm Polimex-Mostostal S.A. i PAGRO Firma Brukarsko-Drogowa Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe. Opiewa ona na sumę 28.635.279,12 zł.

W ramach pierwszego etapu budowy Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki do 31 marca 2011 roku na siedleckich Błoniach powstanie nowoczesny pełnowymiarowy stadion piłkarski z nawierzchnią trawiastą, systemami nawodnienia, odwodnienia i podgrzewania murawy, zadaszoną trybuną na około 3 tysiące widzów pod którą znajdą się pomieszczenia socjalne, sportowe, techniczne, biurowe oraz sala konferencyjna. Stadion będzie ogrodzony. Posiadać będzie także nowoczesny system sprzedaży biletów i organizacji wejść. W ramach tej części inwestycji przygotowane zostaną rozwiązania techniczne umożliwiające dobudowanie w kolejnym etapie pozostałych trybun.

Obok stadionu wybudowane zostaną dwa pełnowymiarowe boiska treningowe - jedno z nawierzchnią naturalną, drugie sztuczną, z systemem nawodnienia i odwodnienia, oświetleniem i trybunami na 300 i 400 miejsc. W pierwszym etapie powstanie również parking mogący pomieścić 289 samochodów osobowych i autobusy. (opr. ed za stroną UM w Siedlcach)
Źródło: Tygodnik Siedlecki
A o to pierwsze zdjęcia terenu pod przyszły ośrodek sportu.

Piotrosz no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 11th, 2010, 06:25 PM   #2
Don Pedro
Registered User

Likes (Received): 32

Witam,
pozwolę sobie nieco uaktualnić temat.

Na pierwszy ogień idzie rozmowa z Panem Pawłem Chorchosem, kierownikiem projektu budowy. Wywiad już nieco przestarzały, bo został przeprowadzony przed świętami wielkanocnymi, niemniej jednak z można się z grubsza dowiedzieć co, kiedy i jak będzie budowane.
http://www.tvsiedlce.pl/video_tv.php?id=3419#add_kom

Znalazłem także artykuł z zamieszczonymi kilkoma zdjęciami z placu budowy, nieco bardziej aktualnymi niż kolega powyżej zamieścił.
http://www.spin.siedlce.pl/2010/05/1...y-harmonogram/

Powyższy artykuł jest z 12 maja, więc sądzę, że od tamtej pory mogło się sporo zmienić. Jeśli ktoś by się przechadzał w okolicach ulicy Północnej i przypadkowo miał aparat ze sobą to miło by było pokazać innym forumowiczom fotki z budowy Sam bym się wybrał lecz niestety zbyt daleko studiuję..

A tak odnośnie samej budowy: bardzo się cieszę, że w Siedlcach powstaje taki obiekt, prosty, lecz zarazem funkcjonalny. Szkoda jedynie, że wszystkie trybuny nie są zadaszone, domyślam się jednak, że stadion został tak zaprojektowany, że w przyszłości będzie możliwość uzupełnienia zadaszenia na pozostałych trybunach. Zauważyłem też brak oświetlenia, lecz i na to z pewnością przyjdzie czas w zależności od wyników osiąganych przez Pogoń w przyszłości.

Natomiast co do innego obiektu wchodzącego w skład Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki, a mianowicie Aquaparku, został wybrany projektant obiektu, którym będzie firma PRO-ARCH. Ciekawi mnie ostateczny wygląd tego budynku, lecz teoretycznie nie powinien on się wizualnie mocno różnić od stadionu.

Wszystkim zainteresowanym polecam stronę: http://www.arm.siedlce.pl/. Zamieszczonych na niej jest dużo informacji dotyczących budowy Ośrodka.

Pozdrawiam
Don Pedro
Don Pedro no está en línea   Reply With Quote
Old June 23rd, 2010, 03:44 PM   #3
Piotrosz
Piotrosz

Piotrosz's Avatar

Ostatnio postanowiłem przejść się na spacer i porobić kilka zdjęć.
Mam nadzieję, że będą cieszyły się one jakimś zainteresowaniem.
Teren budowy wygląda dość imponująco.

Mimo iż budowa idzie pełną parą na stronie www.siedlce.pl znalazłem, że szykuje się ciekawa uroczystość
Quote:
24 czerwca 2010 roku Agencja Rozwoju Miasta Siedlce oraz Miasto Siedlce zapraszają na uroczystości poświęcone
wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę Regionalnego Ośrodka Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki
na Błoniach Siedleckich.Rozpoczęcie uroczystości poprzedzi Msza Św. w Kaplicy p.w. Św. Maksymiliana Kolbe
w Siedlcach - godz. 9.45. Na teren budowy - ul Północna - zapraszamy o godz. 11.00, gdzie odbędzie się ceremonia
wmurowania Kamienia Węgielnego. Specjalnym gościem Prezydenta Miasta Siedlce i UKS "RAWA" w dn. 24-25 czerwca br.
będzie Pan Apoloniusz Tajner - Prezes Polskiego Związku Narciarskiego, który zapowiedział swój przyjazd do Siedlec,
a także udział w uroczystości na Błoniach Siedleckich i dzień później - w Sesji Rady Miasta Siedlce.
Old June 24th, 2010, 11:17 PM   #4
Piotrosz
Piotrosz

Piotrosz's Avatar

Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego

Old June 26th, 2010, 10:21 PM   #5
Don Pedro
Registered User

Wiadomość z Radia Podlasie:

Quote:
SIEDLCE: Boiska treningowe już latem

Już w sierpniu będą gotowe dwa boiska treningowe budowanego w Siedlcach nowego ośrodka sportowego.

Choć cały kompleks piłkarski ma być oddany do użytku dopiero pod koniec marca przyszłego roku, to siedleccy futboliści liczą, że będą mogli skorzystać z jego części zaraz po ich ukończeniu.

- Bardzo chcielibyśmy możliwie szybko przenieść się na nowe boiska. W tej chwili rozgrywamy mecze na stadionie przy ul. Prusa, niestety boisko jest niepełnowymiarowe, zbyt wąskie. Również z tego powodu chcielibyśmy możliwie szybko przenieść się na nowe, pełnowymiarowe boiska- mówi dyrektor sportowy MKP Pogoń, Grzegorz Wędzyński.

Budowa nowego stadionu trwa od wczesnej wiosny. W czwartek, 24 czerwca dokonano tam uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego.
Wydaje mi się, że coraz głośniej jest w mediach na temat tej budowy, co mnie bardzo cieszy. Jednak byłem trochę zaskoczony, że na tą uroczystość przyjechał Tajner, no bo jak to się mówi: "co ma piernik do wiatraka?" Prędzej by Boruca ściągnęli no ale ok. Poza tym tak się zastanawiam nad techniką budowy, czy nie o wiele szybciej byłoby poskładać te trybuny z prefabrykatów niż wylewać poszczególne elementy? Chociaż termin oddania pierwszego etapu budowy do marca przyszłego roku bodajże to i tak szybko.
Old June 27th, 2010, 09:56 AM   #6
Siarkax
Registered User

Likes (Received): 154

Mam pytanie, czy ten Ośrodek będzie w okolicach Technikum rolniczego (o ile jest jeszce taka szkoła przy Bema ) z wjazdem od Kazimierzowskiej czy raczej za szpitalem.
Mały OT Don Pedro wiesz może gdzie teraz gra liga szóstek w Siedlcach (lata temu grałem tam w FC Helmuty w czasie studiów w Siedlacach).
Siarkax no está en línea   Reply With Quote
Old June 27th, 2010, 11:20 AM   #7
Don Pedro
Registered User

Ośrodek będzie się znajdował przy ulicy Północnej, jednak nie od strony szpitala ale od strony aeroklubu. Technikum rolnicze przy Bema dalej stoi, lecz stadion powstaje w zupełnie innym miejscu. Na mapie zaznaczyłem lokalizację:
http://maps.google.pl/maps?q=52.1784...5&z=15&iwloc=A

A co do ligi szóstek (choć wydaje mi się, że bardziej chodzi o ligę siódemek ;-)) to w obecnym sezonie grali na błoniach przy Północnej ale od strony szpitala. Sam kiedyś grałem w dwóch drużynach ale teraz za bardzo nie wiem, gdzie od nowego sezonu będą grać.
Old June 27th, 2010, 08:08 PM   #8
Siarkax
Registered User

Likes (Received): 154

Dzięki za info. No tak w Siedlcach zawsze były siódemki. My graliśmy przy Cmentarnej na boisku przy jakiejś szkole z tyłu budowanych wtedy akademików. Ze mną w drużynie debiutował Artur Boruc (a co pochwalę się )
Dla mnie stadion jest za rolnikiem. Mieszkałem w akademiku na Bema(do 1995 r.) i jak szliśmy Kazimierzowską to zawsze sie mówiło, że idziemy w pola za rolnikiem (zbierało się roślinki )nawet nie wiem czy wtedy była ul. Północna.
Fajnie, że budują u Was niezły kompleks sportowy.
Siarkax no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2010, 05:17 PM   #9
Piotrosz
Piotrosz

Piotrosz's Avatar

Fotki z dnia 3.10.10
Ładny dzień, świetna pogoda, trzeba było go dobrze zagospodarować

Old October 10th, 2010, 12:59 PM   #10
mike88
Registered User

Likes (Received): 0

Faktycznie trudno tu- na ten wątek- trafić Zatem komentujmy, krytykujmy, oceniajmy, fotografujmy itp.
Piotrosz, ty pracujesz dla Mostostalu, że masz wstęp na budowę?
Myślałem o tym, żeby spróbować uzyskać akredytację na fotografowanie budowy. Dałoby radę?
mike88 no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2010, 03:53 PM   #11
Piotrosz
Piotrosz

Piotrosz's Avatar

Tak naprawdę to ja nawet nie wchodzę na właściwy teren budowy, tylko fotografuje z dalszej odległości, a parkingi, boiska itp. nie są ogrodzone, dlatego o wiele łatwiej zrobić tam zdjęcia. Też myślałem o takiej akredytacji, ale wymaga to trochę czasu, którego brak oczywiście. Jednak przydałoby się w najbliższym czasie uzyskać ją, bo zdjęcia z wewnątrz trybuny mogą już być interesujące, a niestety tego nawet i dobry aparat z daleka nie uchwyci.
Old October 10th, 2010, 03:58 PM   #12
mike88
Registered User

Myślę, że zająłbym się tym na przestrzeni dwóch- trzech tygodni. Może do tego czasu nie wybudują wnętrza trybuny.
Old November 2nd, 2010, 08:04 PM   #13
Piotrosz
Piotrosz

Piotrosz's Avatar

Zdjęcia 02.11.10

Old December 10th, 2010, 05:38 PM   #14
Piotrosz
Piotrosz

Piotrosz's Avatar

Stadion w zimowej scenerii

Old December 19th, 2010, 04:12 PM   #15
mike88
Registered User

Dźwigary prawie jak na nowym stadionie Legii

Przepraszam za niepojawianie się przez dłuższą chwilę na forum Piotrosz, mieliśmy załatwić tę akredytację, ale nie wyszło.

Zdjęcia super! Szkoda tylko, ze jedna trybuna...
Old December 21st, 2010, 04:00 PM   #16
Piotrosz
Piotrosz

Piotrosz's Avatar

Spoko, myślę, że te zdjęcia powinny wystarczyć. Może jakoś kiedyś uda mi się wejść do środka, jak będą wykańczać.
Na TV Siedlce mówili, że druga trybuna może być zrobiona znacznie szybciej niż początkowo zakładano.
Ostatnio jak tamtędy przejeżdżałem to cała konstrukcja dachu była już na swoim miejscu. Ogólnie fajnych kształtów nabiera stadion i wszystko dookoła niego.
Old December 23rd, 2010, 12:38 AM   #17
mike88
Registered User

Obawiam się o finansowanie drugiej trybuny, szczególnie, że sprawa z aquaparkiem nie jest tak klarowna jak by się mogło wydawać. Podobno może być potrzebny kredyt na aquapark... Co pod znakiem zapytania stawia szybką budowę II trybuny.. Ale może wiesz więcej na ten temat?
Old December 23rd, 2010, 02:43 PM   #18
Don Pedro
Registered User

Przejeżdżałem dziś obok stadionu, więc pomyślałem, że cyknę parę zdjęć. Fakt, warunki dziś robieniu zdjęć nie sprzyjają ale tak czy inaczej widać całą konstrukcję dachu.
http://img141.imageshack.us/f/23122010215.jpg/
http://img524.imageshack.us/f/23122010213.jpg/
http://img210.imageshack.us/f/23122010212.jpg/

Widać, że świąteczna atmosfera nawet na budowie się udzieliła
http://img24.imageshack.us/i/23122010214.jpg/

Jeden z robotników z trybuny coś do mnie krzyczał, że zdjęć nie można robić ale udałem, że nie słyszę Ogólnie bardzo fajnie zaczyna to wyglądać. Kapitalnie będzie to wyglądało na wiosnę.

Last edited by Don Pedro; December 23rd, 2010 at 02:51 PM.
Old December 25th, 2010, 11:22 PM   #19
mike88
Registered User

Jeśli nie byłeś na terenie budowy to co najwyżej mógł Ci wykrzyczeć życzenia świąteczne
Old December 28th, 2010, 10:37 PM   #20
Piotrosz
Piotrosz

Piotrosz's Avatar

Quote:
Originally Posted by mike88 View Post
Obawiam się o finansowanie drugiej trybuny, szczególnie, że sprawa z aquaparkiem nie jest tak klarowna jak by się mogło wydawać. Podobno może być potrzebny kredyt na aquapark... Co pod znakiem zapytania stawia szybką budowę II trybuny.. Ale może wiesz więcej na ten temat?
Ogólnie to wiem tyle, ile dałem rade wywnioskować z wywiadu z prezesem Agencji Rozwoju Miasta, który mówił, że pieniądze i na trybunę i na aquapark powinny się znaleźć i że mają kilka pomysłów na finansowanie tych inwestycji. A przetarg na aquapark powinien zostać już w ciągu miesiąca ogłoszony. Ale zobaczymy jak to będzie. Mam nadzieję, że jak najszybciej go rozstrzygną.

Reply

Tags
mazowieckie, siedlce, sport, stadion

Thread Tools

Posting Rules