daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Arkitektura dhe Planifikimi Urban Architecture Projects and Urban Development News.
» Tirana | Prishtina

Reply
 
Thread Tools
Old February 17th, 2009, 12:59 PM   #21
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Quote:
Originally Posted by Shqiptario View Post
wow!!! Pas sa vjetesh behet ashtu???
Punimet per shetitoren pergjate liqenit, sipas gazetes Koha Jone, se shpejti do fillojne!
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2009, 01:05 AM   #22
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Inagurimi i rruges "Jeronim De Rada"

Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2009, 11:59 AM   #23
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Shatėrvani i ri

image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr


image hosted on flickr
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2009, 12:05 PM   #24
Ermir
Registered User
 
Ermir's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Placentia/Pärma/アルバニア
Posts: 6,106
Likes (Received): 2814

Bukur fort
__________________
Survival of the dankest.
Ermir no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2009, 08:23 PM   #25
olsib
>
 
Join Date: Mar 2007
Location: Tiranė
Posts: 1,913
Likes (Received): 1673

Quote:
Originally Posted by Shqiptario View Post
Shatėrvani i riimage hosted on flickr
Majtas, ndertese e stilit austro-hungarez. Djathtas ndertesa e racionalizmit. E gjitha e zbukuruar nga nje lulishte dhe shatervan elegant...

Duket sikur nuk je ne Shqiperi! Ku jane cepat dhe harqet? Ku jane xhingla-minglat?! Ku eshte rremuja?! ;-)

Pergezime!
olsib no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2009, 09:01 PM   #26
SkaNdErBeG
.
 
SkaNdErBeG's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 4,667
Likes (Received): 45

Sic duket Shkodra vertete ka filluar te shfrytezoje potencialin qe e ka... Shoh shume permiresime dhe ngjane shume bukur. Bravo
SkaNdErBeG no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2009, 09:38 PM   #27
TIAL
Registered User
 
TIAL's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: New York
Posts: 1,687
Likes (Received): 89

Shume bukur Shkodra. Ka lezet kshu.
TIAL no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2009, 09:41 PM   #28
DanMs
BANNED
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Likes (Received): 2

Shume bukur parku. Shkodra eshte qendra kulturore edhe ekonomike e Shqiperise se Veriut.

Vetem perpara!!
DanMs no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2009, 09:56 PM   #29
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

1 pyetje...ky shatervani i ri eshte ndertuar aty ku ndodheshin "Heronjte e Vigut"?
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2009, 03:44 AM   #30
UserFree
BANNED
 
Join Date: Aug 2008
Location: Prishtina
Posts: 1,438
Likes (Received): 51

Bravo Shkodra.
UserFree no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2009, 11:22 PM   #31
olsib
>
 
Join Date: Mar 2007
Location: Tiranė
Posts: 1,913
Likes (Received): 1673

Quote:
Originally Posted by Shqiptario View Post
1 pyetje...ky shatervani i ri eshte ndertuar aty ku ndodheshin "Heronjte e Vigut"?
Ky eshte si tip parku ne qender te Shkodres. Aty ku ndodheshin "Heronjte e Vigut", pashe ne faqen e meparshme qe do te ndertohet kjo:

Quote:
Originally Posted by Albaniaaan View Post
[IMG]http://i44.************/25z3rqw.jpg[/IMG]
olsib no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2009, 11:46 PM   #32
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Flm Ols...nuk i kisha lexuar komentet me lart.
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2009, 11:52 PM   #33
Shqiptario
BANNED
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tiranė
Posts: 5,549
Likes (Received): 11

Shpejtesia e punimeve eshte per tu pergezuar....jo per gje por s'jemi mesuar te ndryshojne gjerat kaq shpejt
Shqiptario no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2009, 10:34 PM   #34
AlbSidro
Registered User
 
AlbSidro's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: NY
Posts: 430
Likes (Received): 1Shyqyr qe po mbaron edhe kjo pune se do ndihmoje shume ne lehtesimin e trafikut te renduar ne qytet sidomos ne vere.
AlbSidro no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 10:20 AM   #35
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

very nice
__________________
"Do not take life too seriously. You will never get out of it alive." Elbert Hubbard
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 11:17 AM   #36
G.C.F
Kosovo zemra ime
 
G.C.F's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Turku/Mitrovica
Posts: 804
Likes (Received): 1

me vjen shume keq per shkodren, sepse kjo gje cila ka duft shume shume ma heret me qene rregullum.

Shkodra qytet mrapa mbetur pa trotuar.
__________________
Roft kombi KOSOVAR
G.C.F no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 12:17 PM   #37
olsib
>
 
Join Date: Mar 2007
Location: Tiranė
Posts: 1,913
Likes (Received): 1673

Quote:
Originally Posted by G.C.F View Post
me vjen shume keq per shkodren, sepse kjo gje cila ka duft shume shume ma heret me qene rregullum.

Shkodra qytet mrapa mbetur pa trotuar.
Me mire vone se kurre! ;-)
olsib no está en línea   Reply With Quote
Old July 14th, 2009, 01:48 PM   #38
Huti
bitte spiel mir etwas
 
Huti's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 4,639
Likes (Received): 19976

true
__________________
"Do not take life too seriously. You will never get out of it alive." Elbert Hubbard
Huti no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2009, 02:07 PM   #39
BvizioN
veriori
 
BvizioN's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Location: Manchester,UK/Mirdite,ALB
Posts: 2,067

Quote:
Originally Posted by G.C.F View Post
Shkodra qytet mrapa mbetur pa trotuar.
Ne fakt, ne Shkoder eshte punuar shume me teper se ne qytetet e tjera per sa i perket trotuareve. Po gjerat veshtire te rregullohen mbrenda nje nate.
BvizioN no está en línea   Reply With Quote
Old July 15th, 2009, 04:18 PM   #40
G.C.F
Kosovo zemra ime
 
G.C.F's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Turku/Mitrovica
Posts: 804
Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by Veriori View Post
Ne fakt, ne Shkoder eshte punuar shume me teper se ne qytetet e tjera per sa i perket trotuareve. Po gjerat veshtire te rregullohen mbrenda nje nate.
Veriori, nuk e kam per keq se nuk du me fol keq per vendin tende, ama nje trotuaret jane nje gje cila duhet te jete rregullume ne cdo qytet. Nuk eshte aq pune e madhe do trotuare me mujt me regullu.
__________________
Roft kombi KOSOVAR
G.C.F no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 10:43 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium