daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 22nd, 2013, 11:38 PM   #421
bowid123pl
Registered User

Likes (Received): 5

Nie związany z infrastrukturą drogową Koszalina jak to miało miejsce na licencjacie jeżeli o to Ci chodziło. Postanowiłem, że nie będę przebudowywał tamtego tematu o Funduszach UE na infrastrukturę drogową Koszalina ponieważ specjalizacja na studiach nieco odbiegła od początkowej Administracji Publicznej.

Teraz piszę kosmos... Rola wybranych prezydentów Stanów Zjednoczonych na kształtowanie polityki bezpieczeństwa międzynarodowego po 1945 r.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że zdjęcia przypasowały! Teraz czekamy na to aż Eurovia się obudzi i zacznie "klepać" odcinek Bowid - Morska - Władka IV bo z tego co mi wiadomo inwestycja ma się skończyć pod koniec 2014 r. a to już niewiele czasu jak na kawał roboty jaki należy wykonać, szczególnie na odcinku działki Bosmańska - Władka IV.

j0tj0t87 liked this post
bowid123pl no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 23rd, 2013, 12:41 PM   #422
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Likes (Received): 384

Dawno nie byłem w okolicach BoWiDu i Morskiej, a widzę, że robota całkiem sprawnie im idzie.

A czy Morska między dwoma rondami (budowanym na przecięciu z Krańcową i planowanym z ringiem) będzie na całym odcinku przebudowywana? Nie mogę teraz znaleźć żadnych rysunków dotyczących tej przebudowy, widziałem tylko informację, że Morska ma być przebudowywana na odcinku 370m w ramach zadania związanego z ul. Strefową. A ciekawi mnie, czy skoro oba ronda mają być z dwoma pasami ruchu, to czy poszerzą na całym tym odcinku Morską.

We are escalator walkers
In the brand new temple
johny.f no está en línea   Reply With Quote
Old April 23rd, 2013, 11:20 PM   #423
bowid123pl
Registered User

To powiem Ci teraz trochę mnie zagiąłeś... jest tam szeroko i jest gdzie urwać te kilkadziesiąt centymetrów po każdej stronie i stworzyć dwa pasy w każdą stronę. Pytanie tylko czy ktoś pomyślał o tym, że dałoby to naprawdę fajną przepustowość w tym miejscu ciągnąc dwa pasy w każdą stronę. Jak popatrzymy na długość odcinków nowej nawierzchni przy już tworzonym rondzie to można optymistycznie spoglądać na taki przebieg wydarzeń jaki zaproponowałeś. Tym bardziej wydaje się być to realne jeżeli weźniemy pod uwagę fakt, że to rondo w ramach ringu będzie naprawdę spore!

Ciekawi mnie tylko jak oni się pozbędą tego nasypu:

PS. czy ktoś coś wie kiedy ta Eurovia ma zamiar zacząć coś klepać? Bo czas nagli a tu cisza!
Old May 7th, 2013, 12:34 PM   #424
falkonetti
Registered User

Likes (Received): 26

może tu wiedzą (?) :

komunikacja@eurovia.pl

albo :

wroclaw@eurovia.pl

bowid123pl liked this post
falkonetti no está en línea   Reply With Quote
Old May 8th, 2013, 12:07 PM   #425
bowid123pl
Registered User

Napisałem, więc czekamy na odpowiedź.

@edyta 14.05.2013

Brak odpowiedzi więc najprawdopodobniej się nie dowiemy narazie czy termin inwestycji nie jest zagrożony.
Pozdrawiam

Last edited by bowid123pl; May 14th, 2013 at 06:09 PM.
Old May 14th, 2013, 07:08 PM   #426
falkonetti
Registered User

...zapytałem(@) u Inwestora (UM Koszalin) pod:

joanna.piotrkowska@um.man.koszalin.pl

może otrzymamy info ...
Old May 16th, 2013, 11:16 PM   #427
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Z ciekawostek - jedna z najnowszych ulic w Koszalinie: łącznik między ul. Krzyżanowskiego a odnogą ul. Akademickiej, oddany kilka miesięcy temu

We are escalator walkers
In the brand new temple

j0tj0t87 liked this post
Old May 16th, 2013, 11:32 PM   #428
pedro_kosz
Krótkie potyczki wieków

pedro_kosz's Avatar

Likes (Received): 172

Inwestorem było KSM Przylesie?
pedro_kosz no está en línea   Reply With Quote
Old May 16th, 2013, 11:43 PM   #429
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Szczerze mówiąc, nie pamiętam teraz.

We are escalator walkers
In the brand new temple
Old May 19th, 2013, 10:30 PM   #430
dru8d
Registered User

Likes (Received): 15

Kilka aktualnych (19.05.2013) zdjęć z budowy ronda na ul. Śniadeckich.

johny.f, j0tj0t87, falkonetti, bowid123pl liked this post
dru8d no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2013, 11:28 PM   #431
bowid123pl
Registered User

Jak rozumiem powód inwestycji to umożliwienie łatwiejszego wyjazdu z parkingu hali widowiskowo-sportowej?
Old May 20th, 2013, 12:35 AM   #432
johny.f
Registered User

johny.f's Avatar

Nie tylko. To będzie dodatkowe połączenie z ul. Gdańską, a docelowo i z ul. Piłsudskiego (jak wyremontują pozostały odcinek Rolnej).

We are escalator walkers
In the brand new temple

bowid123pl liked this post
Old May 22nd, 2013, 06:18 PM   #433
falkonetti
Registered User

Wiem,że powstanie rondo Rolna/Gdańska a czy będzie również kolejne przy Rolna/Piłsudskiego ?
Old May 22nd, 2013, 08:28 PM   #434
pedro_kosz
Krótkie potyczki wieków

pedro_kosz's Avatar

Quote:
Originally Posted by falkonetti View Post
Wiem,że powstanie rondo Rolna/Gdańska a czy będzie również kolejne przy Rolna/Piłsudskiego ?
Na tamtym skrzyżowaniu, aby powstało rondo trzeba by było wyrównać poziom ziemi do ulicy Piłsudskiego. Obawiam się, że również bliskość działki pod numerem 95 byłaby dużym problemem.
Old May 22nd, 2013, 11:27 PM   #435
falkonetti
Registered User

Google Earth pokazuje , że miejsce jest ,tylko trzeba "parę" drzew wyciąć...

pod nową jezdnię(ul. Rolna) i tak wyrównanie terenu jest niezbędne.

(pod nr 95 to...jest)?
Old May 23rd, 2013, 01:26 AM   #436
RootOnRails
(PL)

RootOnRails's Avatar

Likes (Received): 40

Koszary? Rolna w stosunku do Piłsudskiego/Słupskiej jest sporo niżej, musiałby być dłuższy łagodny najazd i sporo zasypane pod ewentualne rondo. Coś tam chyba płynęło z tego, co kojarzę.
RootOnRails no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 01:22 PM   #437
falkonetti
Registered User

http://regiomoto.pl/portal/zachodnio...h-w-koszalinie

Quote:
Strabag, który wygrał przetarg, ma czas do 30 listopada na wykonanie inwestycji. Obecnie są prowadzone prace związane z tworzeniem konstrukcji ronda. Plan jest taki, by w połowie czerwca był już widoczny cały zarys ronda na skrzyżowaniu ul. Śniadeckich i Rolnej. Natomiast jeżeli chodzi o budowę Rolnej, to obecnie wykonawca zajmuje się układaniem sieci energetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych oraz gazociągiem.

Przypomnijmy, chodzi o prawie 400-metrowy odcinek ul. Rolnej, który połączy ul. Śniadeckich z ul. Gdańską. W ramach inwestycji w tym roku zostanie wybudowane wspomniane rondo na ul. Śniadeckich, do tego 7-metrowa jezdnia, chodniki, oświetlenie, ścieżka rowerowa, kanalizacja i wodociąg. Dodajmy, że do przetargu na roboty zgłosiło się osiem firm. Najtańszą ofertę przedstawiła firma Strabag (2,563 mln złotych). Najdroższa oferta należała do firmy PolDróg Białogard (3,3 mln złotych). Wygrał Strabag.

Na tym jednak nie koniec budowy ul. Rolnej. Miasto ma też gotową dokumentację budowy drogi w ramach II etapu inwestycji, czyli odcinka ul. Rolnej od ul. Gdańskiej do ul. Piłsudskiego. Budowa tego odcinka została zaplanowana na rok 2014. Docelowo ostatnim etapem budowy ul. Rolnej będzie rondo na ul. Gdańskiej.

Warto dodać, że Koszalin otrzymał w połowie dofinansowanie I etapu budowy ul. Rolnej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych (tzw. schetynówki). Jeżeli chodzi o realizację II etapu, prezydent miasta będzie się też starał o podobny zastrzyk finansowy.

Budowa ul. Rolnej ma poprawić układ komunikacyjny w tym rejonie miasta. Nowa droga ma połączyć osiedle Rokosowo z Przylesiem, odciążyć ulicę Orląt Lwowskich, a także zapewnić sprawną komunikację w obrębie hali widowiskowo sportowej oraz aquaparku, który jest wciąż obiecywany i ma w końcu powstać – jak piszemy na stronie obok, prezydent nie zamierza wycofywać się z tej inwestycji.
Old May 26th, 2013, 07:51 PM   #438
bowid123pl
Registered User

Witam,

niewiele się ostatnimi dniami dzieje. U mnie na ulicy chłopaki bawią się z rondem, kończą w tempie średnio ekspresowym, że tak to ujmę. Ogólnie wygląda to całkiem dobrze choć coraz bardziej zaczynam się zastanawiać czemu u nas w kraju buduje się "krzywe" ronda. Czy ktoś może mi wytłumaczyć po kiego buduje się rondo, które jest pochylone na jedną z wybranych stron? Rondo Łukasiewicza jest pochylone w kierunku wschodnim. Rondo ulic Bowid/Mieszka I jest pochylone również w kierunku wschodnim, a te co teraz budują na Bowid/Przemysłowa jest pochylone w kierunku zachodnim. O zjazdach ich szerokości i kącie wjazdu nie wspomne bo już mi się nie chce denerwować jak przypomne sobie jak wygląda rondo Łukasiewicza, a raczej krawężniki. Dosłownie są wbite w ziemię bo samochody ciężarowe nie mieszczą się na pas zewnętrzny gdy na pasie wewnętrznym jedzie inny pojazd. Domyślam się, że to jakieś ogólne przyjęte normy, ale denerwuje mnie, że ktoś kto akceptuje takie standardy najnormalniej w świecie nie jest w stanie przewidzie jak trudno będzie się wjeżdżać na takie ronda tym bardziej, że koncepcja ronda powstała w celu przyspieszenia ruchu, a na naszych rondach ewidentnie trzeba się niemalże zatrzymywać bądź też ścinać zakręty by przy prędkości 40km/h "utrzymać się" na rondzie.

No, ale się rozpisałem, a nie o tym miało być. Otóż mam informcje dotyczące ostatniego odcinka naszego pierścienia komunikacyjnego Bowid/Władka 4. Informacje są z ZDMu z pierwszej ręki. Eurovia NIE ma jeszcze nawet projektu, nie ma wydanego ZRIDu. Wszystko przez Urząd Miasta, który 4 razy zmieniał już koncepcje planowanej trasy. Informacja nieco zwaliła mnie z nóg. Oznaczałoby to, że do października 2014 to oni się nie wyrobią napewno! Co wy na to?

Pozdrawiam
Old May 26th, 2013, 08:02 PM   #439
pedro_kosz
Krótkie potyczki wieków

pedro_kosz's Avatar

Quote:
Originally Posted by bowid123pl View Post
koncepcja ronda powstała w celu przyspieszenia ruchu, a na naszych rondach ewidentnie trzeba się niemalże zatrzymywać bądź też ścinać zakręty by przy prędkości 40km/h "utrzymać się" na rondzie.
Ile byś chciał? 50 km/h? 60 km/h? Czy jeszcze więcej?

Ronda mają za zadanie upłynnić ruch, a nie przyśpieszać. Od przyśpieszania są bezkolizyjne skrzyżowania.
Old May 26th, 2013, 09:35 PM   #440
bowid123pl
Registered User

Oboje mamy rację. Poczytaj proszę tutaj (angielski wymagany):
http://dot.wi.gov/safety/motorist/ro...abouts/faq.htm
Strona rządowa więc uważam, że znają się na rzeczy.

Druga sprawa może potrafisz mi pewne kwestie wytłumaczyć, a nie tylko wytykać "błędy". Kilka kwestii, które mnie nurtują napisałem. Fajnie jakbyś mnie uświadomił.

Reply

Tags
drogi miejskie, koszalin, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules