daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Przemysł | Technologia | DesignGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools
Old April 6th, 2010, 01:20 PM   #1
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

[Brzezie] Rozbudowa PGE Elektrowni Opole

Inwestor: Polska Grupa Energetyczna SA
Przedmiot inwestycji: Budowa nowych bloków energetycznych (5 i 6) o mocy 800-900 MW każdy
Generalny Wykonawca: jeszcze nie wybrany (trwa przetarg)
Lata realizacji inwestycji (plan): 2010-2015

http://opole.gazeta.pl/opole/1,35086...a_na_prad.html

Quote:
Blisko 20 mld zł w najbliższych latach kosztować będą energetyczne inwestycje na Opolszczyźnie. Obok konwencjonalnych elektrowni inwestorzy wyłożą pieniądze na kilkaset wiatraków.

Opolszczyzna dziś wykorzystuje zaledwie 30 procent produkowanej na swoim terenie energii. A będzie jej produkować jeszcze więcej.

Budowa piątego i szóstego bloku w PGE Elektrowni Opole warta jest około 3,5 mld euro. To największa od wielu lat inwestycja na Opolszczyźnie. Pod koniec 2010 roku prace mają ruszyć pełną parą, budowa ma trwać około pięciu lat. Szacuje się, że zatrudnienie na budowie znajdzie blisko 2 tys. osób. Aktualnie w elektrowni eksploatowane są cztery bloki energetyczne o łącznej mocy 1532 MW, docelowo ma być 3332 MW. Szef Opolskiej Izby Gospodarczej Janusz Granat twierdzi, że część z 3,5 mld euro zostanie na Opolszczyźnie. - Nasze firmy mają szansę zostać podwykonawcami. Niektóre są w konsorcjach startujących w przetargu. Ta inwestycja to będzie duży kop do przodu dla całego regionu - twierdzi.
Strony związane z inwestycją: http://www.blok5i6.opole.pl/, http://nowebloki.elopole.bot.pl/ (można rzec - siostry bliźniaczki)

http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=533

Quote:
Polskie Sieci Elektroenergetyczne Operator S.A. i PGE Elektrownia Opole SA podpisały umowę o przyłączenie do krajowego systemu elektroenergetycznego (KSE) dwóch nowych bloków w Elektrowni Opole. W umowie tej Operator Systemu Przesyłowego zobowiązał się do poczynienia niezbędnych inwestycji, mających zapewnić wyprowadzenie mocy z nowych źródeł wytwórczych.

Podpisanie umowy przyłączeniowej odbyło się w siedzibie Polskich Sieci Elektroenergetycznych Operator S.A. (PSE Operator S.A.) w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą. W imieniu PSE Operator S.A. dokument podpisała Stefania Kasprzyk – Prezes Zarządu oraz Waldemar Skomudek – Wiceprezes Zarządu ds. Inwestycji. PGE Elektrownię Opole SA reprezentował Mirosław Skowron – Prezes Zarządu oraz Dariusz Całus – Członek Zarządu.

Zgodnie z postanowieniami umowy, PSE Operator S.A. zobowiązał się do wykonania rozbudowy istniejącej rozdzielni 400 kV w stacji elektroenergetycznej Dobrzeń o nowe pola blokowe i liniowe. Dodatkowo, do 2015 roku Operator Systemu Przesyłowego zbuduje dwutorową linię 400 kV w relacjach Dobrzeń – Pasikurowice (pierwszy tor) i Dobrzeń – Wrocław (drugi tor). Powstanie tej linii warunkuje możliwość wyprowadzenia pełnej mocy z nowych bloków w Elektrowni Opole. Prace wykonawcze rozpoczną się w 2011 roku.

„Zwiększenie możliwości wytwórczych Elektrowni Opole i budowa linii Dobrzeń – Wrocław, Dobrzeń – Pasikurowice będzie mieć kluczowe znaczenie dla poprawy bezpieczeństwa energetycznego zachodniej części kraju. Nowe lokalne źródła mocy jeszcze bardziej zwiększą pewność zasilania województwa opolskiego, jednocześnie zredukują zagrożenie wystąpienia przerw w dostawach energii elektrycznej do Wrocławia i województwa dolnośląskiego. Dodatkową korzyścią dla inwestorów zainteresowanych budową zakładów produkcyjnych zaawansowanych technologii w pobliżu tej linii będzie możliwość bezpośredniego przyłączenia do źródła zasilania o wysokiej pewności” – powiedział Waldemar Skomudek.

„Podpisana umowa jest kolejnym istotnym elementem składowym naszego projektu inwestycyjnego. Mając zabezpieczony odbiór nowych mocy możemy aktualnie skoncentrować się na finalizowaniu przetargu i zintensyfikowaniu działań przed- inwestycyjnych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie za zaangażowanie i doprowadzenie negocjacji do podpisania umowy” – powiedział Mirosław Skowron, prezes zarządu, dyrektor generalny PGE Elektrowni Opole SA.

Niezależnie od zobowiązań wynikających z umowy przyłączeniowej, PSE Operator S.A. prowadzi już działania inwestycyjne mające na celu rozprowadzenie mocy na terenie województwa dolnośląskiego. Trwa budowa linii 400 kV + 110 kV Pasikurowice – Wrocław oraz linii 400 kV + 110 kV Świebodzice – Wrocław, a zakończenie tych inwestycji planowane jest przed 2012 rokiem. Po 2015 roku PSE Operator S.A. przystąpi do rozbudowy KSE w województwie opolskim. Zostaną tam przebudowane linie relacji Groszowice – Ząbkowice i Groszowice – Blachownia z napięcia 220 kV na 400 kV.
Kamery na plac budowy : http://www.blok5i6.pl/kamery/

Last edited by Luki_SL; October 26th, 2014 at 04:34 PM.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 6th, 2010, 05:24 PM   #2
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=599

Quote:
Oświadczenie PGE Elektrowni Opole w sprawie wykreślenia z porządku obrad LXVII sesji Rady Miasta informacji na temat rozbudowy Elektrowni Opole i możliwości dostarczania taniego ciepła dla odbiorców w Opolu

Budowa nowych bloków energetycznych jest bezpośrednią przesłanką przypomnienia mieszkańcom Opola oraz włodarzom miasta (właścicielowi ECO SA), że PGE Elektrownia Opole w procesie produkcji energii elektrycznej wytwarza tanie ciepło. Korzystają z niego mieszkańcy i instytucje gminy Dobrzeń Wielki, zainteresowanie wykazuje przedsiębiorca planujący budowę kompleksu szklarniowego w miejscowości Świerkle.

Obecnie inicjatywa elektrowni w sprawie ciepła jest wyjściem naprzeciw zapytaniu Prezydenta Miasta Opola z 15.10.2009 r. o możliwość dostarczenia od 2015 roku ciepła do sieci w Opolu oraz nawiązaniem do uchwały podjętej przez Radę Miasta w styczniu 1991 roku, w której czytamy: „uznaje się za celowe przystosowanie dwóch ostatnich bloków energetycznych elektrowni do produkcji ciepła dla miasta Opola. Jako miejsce odbioru energii cieplnej przez miasto wskazuje się teren ciepłowni WPEC przy ulicy Harcerskiej. Szczegółowe warunki dotyczące dostawy ciepła dla miasta regulować będzie odrębna umowa”.

PGE Elektrownia Opole prowadzi postępowanie przetargowe wybudowanie „pod klucz” nowych bloków energetycznych nr 5 i 6 o mocy 2 x (800-900) MW. Planowane nowe bloki, mogą zostać zaprojektowane i wykonane w sposób umożliwiający produkcję taniego i ekologicznego ciepła. Warunkiem zamieszczenia gwarantujących to zapisów w kontrakcie z generalnym realizatorem inwestycji jest jednak uprzednie zawarcie stosownych umów pomiędzy miastem (większościowym akcjonariuszem ECO) i samym ECO oraz PGE Elektrownią Opole SA, które zagwarantują odbiór ciepła.

Podjęcie konkretnych rozmów i zawarcie umowy determinowane jest czasem. Zgodnie z harmonogramem, 15 marca br. konsorcja zainteresowane przetargiem otrzymały zaproszenia do składania ofert wraz ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia (tzw. SIWZ). 21 czerwca br. mija termin składania ofert, które ocenione zostaną
w trzecim kwartale i według harmonogramu na przełomie roku powinno nastąpić podpisanie umowy z wybranym, generalnym realizatorem inwestycji.

Niestety, decyzja Rady Miasta o wykreśleniu z porządku obrad sesji rady informacji PGE Elektrowni Opole wpisuje się w ciąg zdarzeń, które nie przybliżają nas do zawarcia stosownych umów. Ocenę tych działań pozostawiamy mieszkańcom i klientom Energetyki Cieplnej Opolszczyzny.

Jednocześnie PGE Elektrownię Opole niepokoją informacje o pracach firmy konsultingowej, która – zgodnie z informacjami medialnymi – analizuje opłacalność przedsięwzięcia i w maju ma przedstawić wyniki, skoro do tej pory nie zwracała się do naszej firmy o przedstawienie biznes planu i nie podjęła żadnych rozmów z naszymi specjalistami.
http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=597

Quote:
Wystawa w Dobrzeniu Wielkim

Wystawę prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych nadesłanych na konkurs plastyczny ogłoszony przez PGE Elektrownię Opole pt.: „Pomalujmy nowe obiekty PGE Elektrowni Opole” można oglądać w Dobrzeniu Wielkim.

Wystawa, którą przez 21 dni (od 6 do 26 kwietnia br.) można było oglądać na głównym deptaku Opola – ulicy Krakowskiej została przeniesiona przed urząd gminy w Dobrzeniu Wielkim (na terenie tej gminy zlokalizowana jest PGE Elektrownia Opole). Do 12 maja 2010 roku będzie można poznać dziecięco-młodzieżowe koncepcje doboru kolorystyki i pomysły przyjaznego wkomponowania planowanych nowych bloków energetycznych i chłodni kominowych w istniejącą infrastrukturę elektrowni i lokalny krajobraz.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2010, 09:25 PM   #3
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=604

Quote:
Zebranie naukowe Komisji Energetyki PAN z udziałem PGE Elektrowni Opole
13 maj 2010. Autor: Przemysław Marcisz.

21 maja Komisja Energetyki Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Katowicach oraz Wydział Mechaniczny Politechniki Opolskiej organizują zebranie naukowe Komisji.

W programie zaplanowano m.in. prezentacje pracowników PGE Elektrowni Opole. Dotyczyć będą planowanych inwestycji i projektu dostaw ciepła do szklarni:

- mgr inż. Zbigniew Dziemidowicz, Wybrane aspekty technologiczne nowych bloków PGE Elektrowni Opole

- mgr inż. Piotr Szyszka, Zagospodarowanie ciepła odpadowego z PGE Elektrowni Opole na przykładzie dostawy ciepła do szklarni
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2010, 06:04 PM   #4
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=606

Quote:
Powtórne zaproszenie Rady Miasta Opola

18 maja 2010 roku PGE Elektrownia Opole otrzymała zaproszenie do udziału w LXVIII sesji Rady Miasta Opola. W punkcie piątym porządku obrad zaplanowano: „informację na temat możliwości dostarczania ciepła dla odbiorców z Opola związana z rozbudową Elektrowni Opole”. Sesja rozpocznie się o godz. 18.00 w sali konferencyjnej nr 49 im. Karola Musioła opolskiego ratusza.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2010, 05:18 PM   #5
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=611

Quote:
Przetarg na wyburzenia ogłoszony

Przedmiotem zamówienia jest wyburzenie 39 obiektów budowlanych zlokalizowanych na zapleczu PGE Elektrowni Opole w celu przygotowania terenu pod budowę nowych bloków energetycznych.

Prace zaplanowano w okresie od 1 października 2010 roku do 31 marca 2011 roku.

Pełna treść ogłoszenia zamieszczona jest na stronie internetowej: www.elopole.bot.pl w zakładce ogłoszenia.
http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=615

Quote:
Z aspektami technologicznymi nowych bloków energetycznych zapoznała się Komisja Energetyki PAN

Podczas zebrania naukowcy zrzeszeni w Komisji Energetyki Polskiej Akademii Nauk mogli zapoznać się między innymi z dwiema prezentacjami dotyczącymi wybranych aspektów technologicznych nowych bloków oraz zagospodarowaniem ciepła z PGE Elektrowni Opole na przykładzie dostawy do szklarni.

Spotkanie odbyło się 21 maja 2010 roku na Politechnice Opolskiej, ECO i połączone było ze zwiedzaniem Energetyki Cieplnej Opolszczyzny (ECO). PGE Elektrownię Opole reprezentował m.in. Zbigniew Dziemidowicz, dyrektor strategii i rozwoju, który przedstawił dwa referaty i odpowiadał na pytania związane z planowanymi inwestycjami i projektem dostaw ciepła do szklarni. Referaty na temat działalności ciepłowniczej i wytwarzania skojarzonego wygłosili także przedstawiciele ECO oraz Politechniki Opolskiej. Zebranie zakończyło się zwiedzaniem ciepłowni i poznaniem funkcjonowania Centrum Zarządzania Pracą Sieci Ciepłowniczej.
PS
Wzmiankowana LXVIII sesja RM Opola została odwołana z powodu powodzi.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2010, 05:12 PM   #6
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=670

Ekolodzy o planach rozwojowych

Quote:
Ponad 20 osób z Klubu Ekologicznego Śląska Opolskiego zapoznało się z planami rozwojowymi PGE Elektrowni Opole SA.

Podczas spotkania, które odbyło się 23 czerwca 2010 roku ekolodzy zapoznali się z prezentacją Zbigniewa Dziemidowicza, dyrektora strategii i rozwoju PGE Elektrowni Opole SA, który mówił przede wszystkim o planach rozwojowych elektrowni, o nowych blokach energetycznych i możliwościach dostarczania ciepła do miasta Opola.

Ekolodzy z zainteresowaniem wysłuchali również prezentacji Stefana Gąsiora, głównego specjalisty ds. inwestycji zespół projektu CCS z PGE Elektrowni Bełchatów SA, który przedstawił m.in. zasadę działania instalacji wyłapywania dwutlenku węgla ze spalin i jego magazynowania.

Spotkanie zakończyło się zwiedzaniem obiektów PGE Elektrowni Opole ze szczególnym uwzględnieniem nowych projektów rozwojowych i miejsca pod budowę bloków energetycznych nr 5 i 6.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old August 9th, 2010, 12:25 AM   #7
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=698

Quote:
Kolejny krok do realizacji inwestycji

Siedem miesięcy potrwa wykonanie projektu budowlanego bloków nr 5 i 6.

W PGE Elektrownia Opole 21 lipca 2010 roku została podpisana umowa z Centrum Projektowym Polimex-Mostostal Sp. z o. o. z Gliwic, które – zgodnie z zapisami umowy – w ciągu siedmiu miesięcy ma wykonać dokumentację techniczną do uzyskania pozwolenia na budowę dwóch bloków energetycznych (2 x 900 MW) wraz z uzyskaniem pozwolenia.

Dla przypomnienia informujemy, że 31 sierpnia br. mija termin składnia wstępnych ofert konsorcjów zainteresowanych realizacją nowych bloków energetycznych.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2010, 09:29 PM   #8
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

Oferty wstępne oferentów w przetargu:
http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=785

Jeszcze jeden artykuł o inwestycji:
http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=823
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2010, 07:15 PM   #9
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=828

Quote:
Trwają negocjacje związane z wyborem generalnego realizatora budowy dwóch bloków energetycznych.

- Przebiegają zgodnie z zaplanowanym harmonogramem - powiedział Mirosław Skowron, przewodniczący zespołu negocjacyjnego ze strony PGE Elektrowni Opole. Myślę, że zgodnie z planami do końca grudnia br. będziemy mogli wysłać do zainteresowanych SIWZ końcowy wraz z zaproszenie do składania ofert końcowych.

Dla przypomnienia zrealizowane zostaną dwa bloki energetyczne o łącznej mocy 1800 MW.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2010, 10:17 PM   #10
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=839

Quote:
Ogłoszono przetarg na przebudowę sieci wodnych, kanalizacyjnych, p.poż. i budowę stacji transformatorowo-rozdzielczej

PGE Elektrownia Opole ogłosiła przetarg nieograniczony na „Wykonanie prac związanych z przeniesieniem i przebudową sieci wodnych kanalizacyjnych, ciepłowniczych, p.poż. na terenie PGE Elektrowni Opole SA oraz rozbudowa stacji transformatorowo-rozdzielczej i wykonanie zasilania budynków w rejonie ul. Norweskiej”.

Tym samym kontynuowane są kolejne etapy realizacji planów rozwojowych PGE Elektrowni Opole SA, które dotyczą między innymi budowy nowych bloków energetycznych nr 5 i 6.

Pełna treść ogłoszenia zamieszczona jest na stronie internetowej: www.elopole.bot.pl w zakładce ogłoszenia.
http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=836

Quote:
Wniosek o Pozwolenie Zintegrowane złożony

„Wniosek o wydanie Pozwolenia Zintegrowanego dla PGE Elektrowni Opole” został na przełomie października i listopada złożony do Marszałka Województwa Opolskiego.

Pozwolenie Zintegrowane jest rodzajem licencji na prowadzenie działalności wytwórczej – wymaga tego Prawo ochrony środowiska, a podstawą wprowadzenia w Polsce obowiązku uzyskiwania takich pozwoleń jest Europejska Dyrektywa IPPC. Wyznacza ono kompleksowo warunki dotyczące: emisji do powietrza, poboru wody, zrzutu ścieków, emisji hałasu oraz wytwarzanych odpadów.

Przypominamy, że już 25 lipca 2005 roku Elektrownia Opole uzyskała Pozwolenie Zintegrowane, które dotyczyło nie tylko czterech funkcjonujących bloków energetycznych, ale także bloków nr 5 i 6. Niestety, tamto pozwolenie uwzględniało bloki energetyczne o mocy do 470 MW, a nie planowane obecnie o mocy do 900 MW.

Uzyskanie nowego Pozwolenia Zintegrowanego planowane jest do końca kwietnia 2011 roku, tak aby do końca czerwca 2011 roku uwzględnić nowe bloki w zezwoleniu na udział w systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Działania te realizowane są w celu uzyskania uprawnień do emisji CO2 po 2013 roku.
http://nowebloki.elopole.bot.pl/?p=842

Quote:
Wyburzenia jeszcze raz

PGE Elektrownia Opole ogłosiła nowe postępowanie przetargowe na wyburzenie obiektów budowlanych w celu przygotowania terenu pod budowę bloków energetycznych nr 5 i 6.

Firma, której powierzono realizację zadania w wyniku przeprowadzonej w lipcu 2010 roku procedury przetargowej zrezygnowała z umowy. W związku z tym, PGE Elektrownia Opole ogłosiła kolejny przetarg nieograniczony na: „wyburzenie 24 obiektów budowlanych zlokalizowanych na terenie zaplecza PGE Elektrowni Opole SA”.

Bez zmian pozostaje termin zakończenia wyburzania budynków. Realizacja zadań trwać ma do 31.03.2011 roku. Z pełną treścią ogłoszenia i dokumentacją można zapoznać się na stronie internetowej: www.elopole.bot.pl w zakładce ogłoszenia.
PS Moglibyście się zainteresować choć trochę prawdopodobnie największą jednorazową inwestycją w dziejach Polski...
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2011, 06:38 PM   #11
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

Data artykułu: 2 luty 2011

http://www.blok5i6.opole.pl/?p=847

Quote:
Wyburzenia na zapleczu elektrowni

Nadal przygotowywany jest teren pod budowę bloków energetycznych nr 5 i 6. Budynki zaplecza elektrowni przeznaczone są do rozbiórki, aby w ich miejscu umożliwić przeprowadzenie inwestycji.

Prace rozpoczęły się 20 grudnia 2010 roku, a umowny termin ich zakończenia ustalono na dzień 31 marca 2011 roku. Wykonawcą prac rozbiórkowych na terenie zaplecza PGE Elektrowni Opole jest firma „MIDREX” z Brzegu.

Wyburzane są 24 obiekty kubaturowe oraz budynki, w których kilka firm miało dotychczas swoje zaplecza. Do likwidacji przeznaczone są także obiekty elektrowni, między innymi kładka dla pieszych nad torami przetokowymi stacji paliw, pompownia wody pitnej, studnie głębinowe, a także stacje transformatorowe. Obiekty wyburzane są wraz z fundamentami, rozbiórce podlegają również ogrodzenia wokół nich.

Prace rozbiórkowe prowadzone są metoda tradycyjną z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu budowlanego.
I zdjęcia ze strony:
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2011, 08:19 PM   #12
mayers
LHC
 
mayers's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 7,332
Likes (Received): 2267


hehe ciekawe gdzie sie podzial dzial remontow IOS

co do inwestycji to w miejscu nowych blokow 2x900MW planowane tez byly jednostki gazowe.
mayers no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2011, 05:32 PM   #13
mayers
LHC
 
mayers's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 7,332
Likes (Received): 2267

aktualnosci

http://www.blok5i6.opole.pl/
mayers no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2011, 10:49 AM   #14
ToiToiOpole
BANNED
 
Join Date: Sep 2010
Location: Opole
Posts: 15
Likes (Received): 0

Mamy już rozstrzygnięty przetarg

Quote:
Zarząd Mostostal Warszawa S.A. informuje, że Spółka w dniu 19 lipca 2011 r. jako Lider Konsorcjum w składzie: Mostostal Warszawa S.A., Przedsiębiorstwo Modernizacji Urządzeń Energetycznych "REMAK" S.A. - Partner, Przedsiębiorstwo Inwestycyjno – Remontowe Energetyki i Przemysłu "REMAK-ROZRUCH" S.A. – Partner, podpisała z PGE Elektrownia Opole S.A. umowę na realizację kontraktu pn. "Budowa instalacji do bezpośredniego podawania biomasy do kotła nr 2 w PGE Elektrownia Opole S.A.". Termin realizacji przedmiotu umowy Strony określiły na 16 miesięcy od dnia zawarcia kontraktu. Limit kar umownych Strony określiły na 25% wartości kontraktu. Wartość kontraktu wynosi 53,36 mln PLN brutto i przekracza 10% kapitałów własnych Emitenta.
http://gielda.onet.pl/mostalwar-zawa...munikaty-detal
ToiToiOpole no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2011, 05:47 PM   #15
michael_siberia
Trzecie pokolenie akowców
 
michael_siberia's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Wungiel
Posts: 30,317
Likes (Received): 25706

Otwarte oferty cenowe:
http://www.blok5i6.opole.pl/?p=872

Ostateczna DŚU:
http://www.blok5i6.opole.pl/?p=877

Swoją drogą, nieźle sobie pogrywają, że już otworzyli oferty, a nic nie chwalą się na temat PnB.
michael_siberia no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 05:26 PM   #16
mayers
LHC
 
mayers's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 7,332
Likes (Received): 2267

Quote:
PGE: Rafako, Polimex i Mostostal Warszawa wykonawcami bloków w Opoludzisiaj, 14:17, PAP

PGE Elektrownia Opole uznała ofertę konsorcjum Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa za najkorzystniejszą w przetargu na wybór generalnego wykonawcy dwu bloków o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne, opalanych węglem kamiennym - podała PGE.

"Po analizie i ocenie ofert ostatecznych, złożonych w dniu 1 sierpnia 2011 roku za najkorzystniejszą uznano ofertę konsorcjum Rafako SA, Polimex-Mostostal SA i Mostostal Warszawa SA. Z przyczyn formalnych postanowiono odrzucić ofertę konsorcjum Alstom Power sp. z o.o. Polska i Alstom Power Systems GmbH" - napisano w komunikacie.

PGE podawała wcześniej, że wartość ofert to 9,3-9,4 mld zł netto. Konsorcjum, w skład którego wchodzą Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa zaproponowało cenę 11.558.310.000 zł brutto.


PGE podała, że po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego, przedmiot umowy realizowany będzie w formule EPC (engineering, procurement, construction – projektowanie, dostawa, budowa, rozruch, przekazanie do eksploatacji, serwis w okresie gwarancyjnym).

PGE Elektrownia Opole wymaga, aby zamówienie zostało wykonane w terminie 54 miesięcy od daty wystawienia Polecenia Rozpoczęcia Prac w odniesieniu do Bloku 5 oraz w terminie 62 miesięcy od dnia wystawienia Polecenia Rozpoczęcia Prac w odniesieniu do Bloku 6.

Nowe bloki spełniać będą wszystkie krajowe i unijne normy z zakresu ochrony środowiska i umożliwią eksploatację optymalizującą zalety ekologiczne i ekonomiczne.

PGE podała, że bloki 5 i 6 o mocy 900 MW każdy na parametry nadkrytyczne będą opalane węglem kamiennym. Ich sprawność netto ma wynieść min. 45,5 proc., a emisja CO2 ok. 745 kg/MWh. Średnio przez pierwsze 10 lat zakładany stopień wykorzystania mocy ma wynieść ok. 80 proc., a zakładana produkcja energii elektrycznej netto ok. 11,1 TWh rocznie.

Planowany termin oddania do eksploatacji bloku 5 jest IV kwartał 2016 r., a bloku 6 w 2017 r.

http://gielda.onet.pl/pge-rafako-pol...0,1,news-detal
mayers no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 08:41 PM   #17
zajf
Registered User
 
zajf's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Location: Wrocław
Posts: 15,610
Likes (Received): 9835

11,5mld złotych, WOW!!! Ale kasy...
__________________
To jest kopiowanie albo wręcz dramatyczne modyfikowanie tego, co już było. Te rzeczy są piękne odrestaurowane. Ale stawiane dziś świadczą o totalnym zacofaniu intelektualnym, bo my, współcześni, powinniśmy zostawić po sobie rzeczy współczesne, ślad naszych czasów. - Robert Konieczny

polecam: TUMW Kanada - architektura współczesna
Moje podróże: Krym, Ukraina, Mołdawia, Maroko, Chiny, Peru, Iran
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 08:46 PM   #18
Rysse
Registered User
 
Rysse's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Lacus Felicitatis
Posts: 4,746
Likes (Received): 3594

Uff, co za kontrakt ! Można by łatać dziurę budżetową
Rysse está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 09:38 PM   #19
LooZ^
Registered User
 
LooZ^'s Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Opole
Posts: 802
Likes (Received): 40

Szacuje się, że co najmniej 2mld zostaną w opolskich firmach. Następnego tak dużego dopływu gotówki do regionu szybko nie doczekamy
LooZ^ no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 10:02 PM   #20
mayers
LHC
 
mayers's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 7,332
Likes (Received): 2267

jeszcze niedawno gralo sie w pilke wieczorem na parkingu przed brama glowna i dopingu mieszkancow hotelua teraz mega silowniasto lat!
mayers no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
elektrownia, energetyka, opole, rozbudowa

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 02:12 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium