daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old December 20th, 2013, 11:31 AM   #3861
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 6642

@ michalzbrzezin

Skoro w Oleśnicy jest 53 km a w Sycowie 54 to jest ok ?
Rusonaldo no está en línea  

Sponsored Links

Old December 20th, 2013, 11:34 AM   #3862
witos
Registered User

witos's Avatar

Likes (Received): 675

Według tego, jaki kilometraż występuje na odcinku Syców - Walichnowy można wywnioskować, że 0+000 dla niego wypada na węźle Pawłowice.
Jeden wielki BURDEL.
Old December 20th, 2013, 11:38 AM   #3863
michalzbrzezin
Registered User

Likes (Received): 2835

kurde zaraz zaraz

dawny w.cieśle to teraz jest chyba własnie oleśnica wsch. czyli to powinien być 30 kilometr.... jaki znowu 53??
michalzbrzezin está en línea ahora  
Old December 20th, 2013, 12:59 PM   #3864
Nenn
Registered User

Likes (Received): 24

kilometraż na odcinkach od Sycowa zmienili pod koniec listopada,. Przysłali nowe rysunki, jak kolaudat był już prawie zrobiony... ale chyba tego już nie zmieniali na całej dokumentacji

michalzbrzezin, Luki_SL liked this post
Nenn no está en línea  
Old December 20th, 2013, 06:15 PM   #3865
krystian2455
Registered User

Likes (Received): 1

Jutro oficjalne otwarcie o godzinie 11:30 na węźle Wieluń. Udział wezmą: Zbigniew Rynasiewicz wiceminister infrastruktury i rozwoju, pełnomocnik Rządu do spraw Zarządzania Infrastrukturą Drogową oraz Cezary Grabarczyk Wicemarszałek Sejmu RP.

Więcej informacji: http://www.mir.gov.pl/ministerstwo/S...darzenie1.aspx
krystian2455 no está en línea  
Old December 20th, 2013, 06:19 PM   #3866
bastex
BANNED

Likes (Received): 126

Quote:
Wielce Szanowni Państwo

Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na konferencję prasową w imieniu Minsterstwa Infrastruktury i Rozwoju i Wicemarszałka Sejmu RP pana Cezarego Grabarczyka, która odbędzie się jutro (sobota 21.12.2013 r o godznie 11.30) z okazji oddania do ruchu 45-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8.
W spotkaniu udział weźmie P. Zbigniew Rynasiewicz - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, pełnomocnik Rządu do spraw Zarządzania Infrastrukturą Drogową oraz P. Cezary Grabarczyk Wicemarszałek Sejmu RP. Spotkanie odbędzie się na węźle Wieluń (DK14/S8), po wschodniej stronie wiaduktu drogi krajowej nr 14 (w kierunku Łodzi). W załączeniu mapka sytuacyjna z miejscem spotkania. (Na miejscu będą wyznaczone osoby kierujace samochody z przybyłymi gośćmi na miejsce w którym odbędzie się konferencja prasowa).

Odcinek drogi ekspresowej S8 Syców - Kępno - Wieruszów - Walichnowy ma 45 km długości. Trasa omija dwa miasta (Kępno i Wieruszów) oraz kilkanaście mniejszych miejscowości, włączając się do istniejącego układu komunikacyjnego przez węzeł Wieluń (S8/DK14) . Dzięki drodze ekspresowej S8 Syców - Walichnowy czas przejazdu między Wrocławiem a Warszawą skróci się o ok. godzinę. Poza nowo oddawanym odcinkiem do tej pory kierowcom udostępniono 280 km tej trasy (5 odcinków w woj. podlaskim, 7 odcinków w woj. mazowieckim, 2 odcinki w woj. łódzkim oraz 7 odcinków dolnośląskich ). Trwa budowa kolejnych 164 km drogi, w tym m.in. obwodnicy Augustowa, trasy S8 w Warszawie od węzła Powązkowska do węzła Modlińska (przebudowa Mostu Grota - Roweckiego) oraz 8 odcinków w woj. łódzkim. Trwają przetargi na kolejnych 100 km drogi S8, m.in. na obwodnicę Wielunia w woj. łódzkim, 2 odcinki na Mazowszu oraz 3 odcinki na Podlasiu.

Wszelkich informacji na temat konferencji udziela Oddział w Opolu
takie coś dostałem
bastex no está en línea  
Old December 20th, 2013, 06:32 PM   #3867
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 2227

Orszak towarzyszący jutrzejszemu otwarciu
Kazusik no está en línea  
Old December 20th, 2013, 06:33 PM   #3868
ramsi yousef
Registered User

ramsi yousef's Avatar

Likes (Received): 96

A na starej DK8 na wiadukcie kolo BP w Kępnie właśnie przed chwilą doszło do groźnego wypadku z udziałem 3 samochodów...pechowy ten ostatni dzień dla ósemki...
Ps. Zrobiłem kilka fotek ale nie wiem czy tu wrzucać, bo nie związane z tematem...
ramsi yousef no está en línea  
Old December 20th, 2013, 06:41 PM   #3869
slawek3220
Registered User

Likes (Received): 69

Quote:
Originally Posted by bastex View Post
takie coś dostałem
To jednak liczą się z Tobą.
slawek3220 no está en línea  
Old December 20th, 2013, 07:10 PM   #3870
CODI
Registered User

Likes (Received): 31

No to moje plotki się nie potwierdziły. Ani newsów dla Kępna ani SamiWiecieKogo :-)
Ale jade w poniedziałek wiec będzie okazja na test.
Pozdrowienia dla kolegów i koleżanek z forum którzy dopingowali tej budowie. Do usłyszenia na innych odcinkach i zobaczenia kiedyś na trasie.
CODI no está en línea  
Old December 20th, 2013, 07:31 PM   #3871
pszczolik
Registered User

Likes (Received): 4

Mapa Targeo już zaktualizowana
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,25...5ef163df4ed590
pszczolik no está en línea  
Old December 20th, 2013, 07:41 PM   #3872
witos
Registered User

witos's Avatar

Już od dwóch dni. A Here Map Nokii chyba już od pół roku pokazuje S8
Old December 20th, 2013, 10:29 PM   #3873
olek12341
Registered User

Likes (Received): 0

Witam serdecznie.

Śledze już od jakiegoś czasu wątek, jednak jeszcze nigdy się w nim nie udzielałem.
Mam pytanie do osób, które wiedzą więcej niż ja na temat nowo otwieranego odcinka S8.
A mianowicie, mam zamiar wybrać się do Wrocławia na święta i chciałbym skorzystać z nowo otwieranego odcinka trasy.
Czy jak będę jechał od strony Wielunia w kierunku Wieruszowa starą trasa to bez problemu uda mi się trafić na nowy odcinek, który poprowadzi mnie do samego Wrocławia? czy może będę musiał gdzieś zjechać, nadrobić kilka kilometrów aby wjechać na nową osóemke? Będzie to jakoś dobrze oznakowane czy niekoniecznie?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
olek12341 no está en línea  
Old December 20th, 2013, 10:36 PM   #3874
Sander1
Registered User

Likes (Received): 6

Quote:
Originally Posted by olek12341 View Post
Witam serdecznie.

Śledze już od jakiegoś czasu wątek, jednak jeszcze nigdy się w nim nie udzielałem.
Mam pytanie do osób, które wiedzą więcej niż ja na temat nowo otwieranego odcinka S8.
A mianowicie, mam zamiar wybrać się do Wrocławia na święta i chciałbym skorzystać z nowo otwieranego odcinka trasy.
Czy jak będę jechał od strony Wielunia w kierunku Wieruszowa starą trasa to bez problemu uda mi się trafić na nowy odcinek, który poprowadzi mnie do samego Wrocławia? czy może będę musiał gdzieś zjechać, nadrobić kilka kilometrów aby wjechać na nową osóemke? Będzie to jakoś dobrze oznakowane czy niekoniecznie?

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,25...5ef163df4ed590

Masz tu na tej mapce wszystko jak na dłoni.
Wyjeżdżasz z Wielunia DK8, potem zjeżdżasz na DK14 i po chwili masz węzeł wjazdowy na nową trasę.
Sander1 no está en línea  
Old December 20th, 2013, 10:37 PM   #3875
madtrexx
Registered User

Likes (Received): 12

Będzie oznakowane na starej 8 już za Wieluniem.

----

Bardzo się cieszę, że budowa się kończy, z drugiej szkoda, że wątek też się kończy. Miło było odwiedzać temat i patrzeć, jak budują. Szczególnie mam sentymet do tej drogi bo skończyłem studia we Wro akurat teraz, kiedy oddadzą do użytku... a tak busem jechało się starą 8 do Wielunia.. ehh..

Dziękuje wszystkim za super relacje, fotki, filmy i zawsze świeże newsy, jesteście the best, a skoro trzeba się rozstać...

http://www.youtube.com/watch?v=B0nUwBBrJn8
madtrexx no está en línea  
Old December 20th, 2013, 10:42 PM   #3876
witos
Registered User

witos's Avatar

http://goo.gl/AyfjSE
W tym miejscu musisz skręcić w prawo na Sieradz. Z tego co wiem to zostały już tam doczepione żółte, tymczasowe tablice kierujące na Wrocław.

Last edited by witos; December 20th, 2013 at 10:49 PM.
witos no está en línea  
Old December 20th, 2013, 11:21 PM   #3877
karus44
Registered User

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by madtrexx View Post
Będzie oznakowane na starej 8 już za Wieluniem.

----

Bardzo się cieszę, że budowa się kończy, z drugiej szkoda, że wątek też się kończy. Miło było odwiedzać temat i patrzeć, jak budują. Szczególnie mam sentymet do tej drogi bo skończyłem studia we Wro akurat teraz, kiedy oddadzą do użytku... a tak busem jechało się starą 8 do Wielunia.. ehh..

Dziękuje wszystkim za super relacje, fotki, filmy i zawsze świeże newsy, jesteście the best, a skoro trzeba się rozstać...

http://www.youtube.com/watch?v=B0nUwBBrJn8
Ciesz się że np. twoje dzieci będą miały lepszą drogę. Czasu straconego na starej ósemce nikt nam nie odda ale grunt że przyszłość rysuje się o wiele lepiej.
karus44 no está en línea  
Old December 20th, 2013, 11:28 PM   #3878
DrzinX
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Trwają przetargi na kolejnych 100 km drogi S8, m.in. na obwodnicę Wielunia w woj. łódzkim
Obwodnica Wielunia będzie częścią S8?? jak to możliwe??
DrzinX no está en línea  
Old December 20th, 2013, 11:32 PM   #3879
plastus20
Registered User

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by DrzinX View Post
Obwodnica Wielunia będzie częścią S8?? jak to możliwe??
Może chodzi o zwykłą obwodnicę?
plastus20 no está en línea  
Old December 20th, 2013, 11:40 PM   #3880
FragMaster
Registered User

FragMaster's Avatar

Likes (Received): 486

Będzie częścią DK74.
FragMaster no está en línea  

Closed Thread

Tags
dolnośląskie, droga ekspresowa, ekspresówka-s8, kępno, oleśnica, s-8, syców, wieruszów, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules