daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Romania & Moldova > Development Forums > South–East Region > Constanța Metro Area

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 23rd, 2010, 11:42 PM   #41
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

Likes (Received): 2825

Quote:
Originally Posted by kirin View Post
hotelul se darama si el daca e nevoie.
macar sa-l darame ca se pare ca nu se mai poate face nimic cu el... apa e deja infiltrata la subsol
cosinus1982 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old August 23rd, 2010, 11:46 PM   #42
Un constantean
BANNED

Likes (Received): 0

Slabe sanse sa-l darame cel mai probail il va cumpara cineva...bogaris si-au anuntat intentia sa-l achizitioneze, nu stiu ce sa mai intamplat intre timp....
Nu pot sa scriu despre unde se manaca cel mai bine ca se supara patronii-feciorii cum zice munteanu pe mine c ii stiu pe f multi dintre ei
La bell italia ca poate se uita munteanu pe forum
Un constantean no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2010, 11:52 PM   #43
peter_gabriel
BANNED

Quote:
Originally Posted by cosinus1982 View Post
adica sa-ti dau o idee despre un subiect? pai pe blogul ala vad ca scrii chestii legate de tine, de activitatea zilnica sau de gandurile tale...
nu stiu ce sa zic... uite vorbeste despre cele mai bune locuri unde poti sa mananci in orash ca m-a luat foamea

oricum e OT aici si poate fi sters asa ca...
daca vrei pizza incearca pizza mania de
la papa bun,au o pizza foarte buna
peter_gabriel no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2010, 09:43 PM   #44
NellyUSA
Registered User

NellyUSA's Avatar

Likes (Received): 130

Am observat ca aceasta cladire este suprainaltata cu inca un etaj

Cladirea in care a fost sediul Gazetei

Cladire pe Bd. Mamaia

Old August 24th, 2010, 10:34 PM   #45
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

iata ca incetul cu incetul se misca lucrurile si in peninsula... bine majoritatea sunt investitii private dar cu atat mai bine urmeaza in curand reabilitarea muzeului de istorie prin programul HIPERB al CJC si sper asfaltarea strazilor incepand din aceasta toamna
Old August 24th, 2010, 11:03 PM   #46
Un constantean
BANNED

Asfaltarea la anul ca nu se pote interveni nici macar cu o pavela inca, pana nu s eincepe efectiv lucrarea la peninsula-etapa 1 ca ne ia ue banii inapoi.
Old August 24th, 2010, 11:12 PM   #47
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

asta e o veste proasta...
deci sa zicem ca se incepe cu reabilitarea falezei si de-abia la momentul inceperii se pot apuca si de asfaltare? pai atunci sa fie iarna blanda si insorita si sa se apuce mai repede ca pana la vara sa se schimbe ceva sa nu fie numai marina
Old August 24th, 2010, 11:35 PM   #48
Un constantean
BANNED

DAP
Lucrarile incep in primavara ca e problema cu licitatiile apar conteastatii tot felul de chestii de aia s-a amanat reabilitarea pana in spring 2011.
Old August 25th, 2010, 10:08 AM   #49
DobrogeaMare
Αυτόνομη Δοβρουτσά

DobrogeaMare's Avatar

Likes (Received): 65

Quote:
Originally Posted by Un constantean View Post
DAP
Lucrarile incep in primavara ca e problema cu licitatiile apar conteastatii tot felul de chestii de aia s-a amanat reabilitarea pana in spring 2011.
si in spring 2011 ce intervine? cum o sa fie reabilitarea? o sa fie ceva la o scara mare? sau asa, cate o cladire, cate un trotuar, o bucata din sosea. sau o sa vedem o bucata mare din peninsula in santier timp de 1-2 ani pana se pune la punct tot?
DobrogeaMare no está en línea   Reply With Quote
Old August 25th, 2010, 10:15 AM   #50
Un constantean
BANNED

Pentru inceput o sa fie un santier mare sa prinda faleza si abia pe parcurs se va trece la reabilitarea unei serii de imobile cu adevarat de valoare....drumuri.....piata ovidiu eyc dar prioritara in acest moment e faleza ca riscam ca bulevardul regina elisabeta sa devina cheu de acostare p nave si Cazinoul insula.
Old August 26th, 2010, 08:58 AM   #51
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

UPDATE: UNA DINTRE BALUSTRADELE DE PROTECTIE DE PE FALEZA CAZINOULUI (APROAPE DE VRAJA MARII) S-A RUPT PUR SI SIMPLU SI ACUM SE AFLA DEASUPRA STABILOPOZILOR, IN ACEL LOC CREANDU-SE O ADEVARATA "GAURA". un constantean TREBUIE FACUT CEVA URGENT ALTFEL LA PRIMAVARA NU VA MAI RAMANE NIMIC DE REABILITAT! ACOLO SE POATE INTAMPLA ORICAND UN ACCIDENT GRAV, UN COPIL POATE SA CADA IN ORICE MOMENT PRIN ACEA GAURA SI REPERCUSIUNILE VOR FI DINTRE CELE MAI RELE.
Old August 26th, 2010, 09:01 AM   #52
Un constantean
BANNED

Nu putem facxe nimic suntem legati de maini din cauza legislatiei o sa punem niste panouri de protectie si avertizare.
Old August 26th, 2010, 09:08 AM   #53
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

sa stii ca de data asta e grava chestia. ceva de genul a ce s-a intamplat pe str. traian. si daca deja s-a intamplat de acum peste iarna va fi si mai si. nu stiu dar cred ca e o chestie de timp pana cineva se va accidenta sau mai grav...
Old August 26th, 2010, 09:13 AM   #54
Un constantean
BANNED

Pe strada Traian nu sa intamplat nimic grav, dobitoucl ala de Chiru dorea si el ea apara la tv de aia a facut atat tam tam.
Situatia la Cazino e alta si e mnult mai grava. Ideea e alta eu am ineles din ce spui tu ca sa rupt balutrada si a cazut pe stbilopozi?
Old August 26th, 2010, 09:17 AM   #55
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

inca nu a cazut insa e rupta si se mai tine probabil de celalalt capat prins. este doar pozitionata in "aer" deasupra stabilopozilor.
iar pe traian poate ca nu e nimic grav da atata vreme cat circulatia e inchisa eu zic ca este grav...
Old August 26th, 2010, 10:01 AM   #56
DobrogeaMare
Αυτόνομη Δοβρουτσά

DobrogeaMare's Avatar

Likes (Received): 65

este foarte grav ce se intampla si pe traian, si la cazino, si in faleza nord, si la eforie, samd. este o combinatie intre natura care isi revendica teritoriul si indolenta autoritatilor.

din moment ce se stie de ceva vreme ca faleza de la cazino se prabuseste in mare, (este faleza de la Cazino fratilor - simbolul orasului!!!!), ce legislatie ne sta in cale? nu poti face ceva sa amenajezi macar ceva temporar? sa infigi niste tevi in faleza sa se stabilizeze?
dupa mine, ori este rea vointa, ori nepasare, si in ciuda faptului ca s`ar zice ca are fundatii de fier, o eventuala prabusire a falezei ar angrena si Cazinoul, si probabil asa si`ar indeplini cineva visul de a construi in locul acela o cladire mare frumoasa, moderna, cum se poarta in zilele noastre
DobrogeaMare no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2010, 10:39 AM   #57
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

daca s-ar prabusi faleza si cazinoul ar fi nevoie de investitii imense pentru a mai putea construi ceva acolo.
si eu sunt de parere ca se poate face ceva temporar acolo altfel nu o sa mai ai ce reabilita
Old August 26th, 2010, 11:05 AM   #58
TAXIco
BANNED

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by cosinus1982 View Post
(Balustrada) inca nu a cazut insa e rupta si se mai tine probabil de celalalt capat prins. este doar pozitionata in "aer" deasupra stabilopozilor.
iar pe traian poate ca nu e nimic grav da atata vreme cat circulatia e inchisa eu zic ca este grav...
Acum vin ţiganii şi rezolvă problema balustradei. Balustrada a fost montată în anul 1910, iar ţiganii o fură în anul 2010. Fix 100 de ani!
TAXIco no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2010, 11:34 AM   #59
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

macar sa fie numai asta problema... sa nu cumva sa cada cu totul ca altfel in prima faza adio promenada si apoi poate adio faleza...
Old August 26th, 2010, 11:36 AM   #60
cosinus1982
CONSTANTA

cosinus1982's Avatar

am uitat sa spun... impreuna cu balustrada atarna peste faleza si un stalp de sustinere...
doamne fereste de un cutremur...

Reply

Tags
constanta, romania

Thread Tools

Posting Rules