search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 16th, 2010, 02:32 PM   #1
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Likes (Received): 117

[Toruń] Mapa stanu nawierzchni ulic

Inspiracją do założenia tego wątku stała się mapa stworzona przez łodzian
Chciałbym, żeby ten temat stał się miejscem wymiany uwag odnośnie stanu nawierzchni dróg w naszym mieście. Zdjęcia będą jak najbardziej mile widziane.

Mapa w pierwszym etapie powstanie w programie graficznym na podstawie posklejanej google mapie, zainteresowane osoby mogą uczestniczyć w jej tworzeniu.
Można jak najbardziej podawać informacje w formie: ulica – odcinek – kolor, zmiany będziemy starali się systematycznie nanosić.
Z czasem mapę tą powinna zastąpić dużo lepszej jakości mapa wektorowa.

Po konsultacjach przyjeliśmy następującą klasyfikację dróg:

zielony - stan dobry, równa nawierzchnia (również brukowana) dopuszczalne niewielkie, nieodczuwalne pęknięcia nawierzchni czy niewielka ilość, ale tylko równo położonych łat:

pomarańczowy - stan przeciętny, niewielkie koleiny czy nierówności, miejscami droga połatana, nierówno wyprofilowane studzienki itd

czerwony - stan zły, droga do pilnego remontu, znaczące ubytki w jezdni i spękania, głębokie koleiny, pozapadana lub zdeformowana jezdnia,
brak urządzonych poboczy i odwodnienia jezdni.

brązowy - drogi nieutwardzone, "gruntówki"

niebieski - przebudowa, remont

LINK do starej mapy:
Mapa stanu nawierzchni dróg w Toruniu

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia mile widziane

Last edited by Mariusz_tor; May 30th, 2013 at 11:10 AM. Reason: aktualizacja mapy
Mariusz_tor no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 16th, 2010, 03:19 PM   #2
zbrodniarz
Registered User

Likes (Received): 0

Aktualizacja: 04-12-2012

Last edited by zbrodniarz; December 4th, 2012 at 08:31 PM.
zbrodniarz no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2010, 03:38 PM   #3
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Jeśli chcesz kombinować coś w programie graficznym to mi wyszło coś takiego:

http://img837.imageshack.us/img837/9272/mtjgp1.jpg

To oczywiście można dopracować, bez problemu można systematycznie dodawać ulice. Jeśli uznacie, że ta mapka spełnia oczekiwania to można ją w pełnym rozmiarze ją tu wrzucić i mogę ją aktualizować.
Old September 16th, 2010, 03:47 PM   #4
torunczyk
Registered User

torunczyk's Avatar

Likes (Received): 12012

Zdecydowanie lepiej.
Old September 16th, 2010, 04:32 PM   #5
Morpheius
Registered User

Morpheius's Avatar

Likes (Received): 235

No to może niech po prostu ta mapka na Google Maps służy jako podstawa do robienia i późniejszej przeróbki? W sensie: tam wprowadzamy dane (bo wszyscy to mogą zrobić), a potem Mariusz_tor by to obrabiał do JPG.
Morpheius no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2010, 04:52 PM   #6
zbrodniarz
Registered User

Mapka Google nie będzie zbyt wygodna w obróbce i trudno będzie nad nią zapanować komukolwiek. Poza tym będą aż trzy miejsca, które trzeba będzie kontrolować: mapa właściwa, mapa Googla i dyskusja na forum. Będzie ciężko. Moim zdaniem jeśli wybieramy mapę w programie graficznym, to powinna ją robić 1 osoba (i wcale nie upieram się, że muszę to być koniecznie ja), która będzie miała wsparcie w dyskusji i z niej będzie wprowadzała dane. W ten sposób będzie względny porządek.

Co do samej mapki zaproponowanej przez Mariusza, to niewątpliwie pokazuje to, co ma pokazać i w tym sensie nic lepszego nie wymyślimy. Aczkolwiek mapa wektorowa może lepiej wyglądać (gładsze linie o stałej szerokości, itp.), będzie łatwiej edytować już wprowadzone przez nas dane i w razie czego można ją też łatwo skalować. Zostawiam to do przemyślenia, ale jeśli wybierzemy wersję Mariusza, to mam już niezły pęczek propozycji odnośnie kwalifikacji ulic
Old September 16th, 2010, 05:16 PM   #7
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Też właśnie myślałem, że mapka w google będzie podstawą do tworzenia mapy w programie graficznym, ale zbrodniarz ma rację. Jeśli nie ma mapki w całości to jej edycja staje się kłopotliwa, jak również czerpanie z niej informacji.

Pozostanie przy mojej propozycji nie przekreśla możliwości stworzenia mapki wektorowej jeżeli zbrodniarzowi by się udało. Nawet uważam, że ta mapa może właśnie stać się podstawą dla wektorowej.

Myślę, że mapkę mogę edytować co 2-3 dni, jeśli będzie dużo propozycji z Waszej strony to nawet codziennie
Natomiast jeśli ktoś chciałby się tym zająć to nie widzę problemu, mogę oddać w ręce ochotnika Główne ulice już zrobiłem, myślę że to niezły wkład
Old September 16th, 2010, 09:55 PM   #8
Morpheius
Registered User

Morpheius's Avatar

Tylko wtedy jak zgłaszać propozycje? Tutaj w wątku czy powiedzmy via PW do autora? I w jakiej formie? Sądzę, że jeśli miałaby być edytowana mapa w Corelu, to żeby przyspieszyć prace warto by na wstępie określać dzielnicę, czyli rozpiska na przykład taka:

Skarpa - ul Kosynierów Kościuszkowskich - odcinek Kolankowskiego - Konstytucji - Stan dobry.

Według mnie przyjęcie jednego wzorca może pomóc w wyłuskiwaniu informacji z samego wątku do wprowadzania na mapy.
Old September 16th, 2010, 10:12 PM   #9
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Tak jak napisałem ulica - odcinek - kolor. Nazwa dzielnicy niekonieczna, nie powinienem mieć kłopotów z odnalezieniem.

Zgłaszać propozycję tutaj, można wtedy poddać je ewentualnej dyskusji, zdjęcia mile widziane . Po to właściwie ten wątek założyłem

Proszę o weryfikację starówki i pomoc w uzupełnieniu braków. Jeśli macie jakieś uwagi do już sklasyfikowanych ulic to dzielcie się nimi tutaj.

Przy sporych wątpliwościach co do klasy drogi przyjąłem zasadę, że droga zostaje sklasyfikowana niżej.
Old September 16th, 2010, 10:33 PM   #10
Morpheius
Registered User

Morpheius's Avatar

Gagarina: całość - żółta.
Kosynierów Kościuszkowskich: cała - zielona.
Kolankowskiego: Olimpijska-Kosynierów - żółta.
Kociewska: Polna-Pole golfowe - żółta.
Reja: całość - żółta.
Bydgoska: Reja - Bulwar Filadelfijski - żółta.
Lwowska: całość - zielona.
Wileńska: całość - żółta.
Wały gen. Sikorskiego: od placu ZNP na wschód - czerwona.
Jagiellońska: całość - żółta.

A tak w ogóle to dostrzegam pewną nieścisłość: w opisie tras w zdjęciu trasy pomarańczowej wrzucasz ul. Waryńskiego (obok Słonecznych Tarasów), a na mapie wrzucasz ją jako zieloną :P
Old September 16th, 2010, 10:39 PM   #11
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Spostrzegawczy nie miałem innego zdjęcia dla przykładowego pomarańczowego. To zdjęcie to już historia, Waryńskiego została wyremontowana. Zresztą owe zdjęcie pochodzi z początków remontu ulicy.
Old September 17th, 2010, 12:25 AM   #12
zbrodniarz
Registered User

Mariusz tak się wczuł, że chyba nie odmówimy mu przywileju zarządzania mapką

No to jedziemy z tematem (na początek trochę z mojej okolicy):
Niesiołowskiego - zielony
Przybyłów - żółty
Jamontta - zielony
Rakowicza - żółty
Filomatów Pom. - żółty
Buszczyńskich - od Łyskowskiego do Niesiołowskiego - zielony; od Niesiołowskiego do łącznika z Rakowicza - czerwony; łącznik - zielony
Bukowa - zielony
wszystkie ulice na Kępie Bukowej - gruntówki
Wierzbowa - gruntówka
Klonowa - chyba żółty

Winna - czerwony
Wianki i Gaikowa - gruntówki
Szczęśliwa od Dożynkowej do Wieżowej - zielony
Dobrej Nadziei - gruntówka
Przy Skarpie od Ligi Polskiej do granicy miasta - gruntówka
Mistrza Twardowskiego - gruntówka

Ponadto wydaje mi się, że:
Konstytucji od Przy Skarpie do Ślaskiego - zielony
Szosa Lubicka od pl. Daszyńskiego do Leszczynowej (płn jezdnia) - żółty

A tu trochę Bydgoskiego:
Al 500-lecia - żółty (ale w okolicy ronda - zielony)
Tujakowskiego - żółty
Mickiewicza - od centrum do ZUS-u - zielony; do Sienkiewicza - remont; do Reja - żółty; do Bydgoskiej - remont
Słowackiego - od centrum do Moniuszki - żółty; do Matejki - dałbym nawet zielony; do Konopnickiej - czerwony; do Reja - żółty
Kochanowskiego - żółty
Sienkiewicza - zielony, ale chyba za wyjątkiem odcinka od Fałata do Broniewskiego (żółty)
Matejki - żółty
Moniuszki - żółty
Bydgoska - żółty
Chopina - żółty

Natomiast Bulwarowi od Ślimaka do pl. 18 stycznia dałbym jednak żółty. Jadąc tam dzisiaj specjalnie się przyjrzałem - nawierzchnia jest nieco pofałdowana, ale bez większych różnic poziomów i nawet moje niezbyt miękkie zawieszenie nieźle tłumi napotkane nierówności.
Podobnież żółty należy się Przy Kaszowniku od "jajka" do pl. Chrapka - choć nie widziała remontu od 20 lat i jest tam trochę kolein, to ogólnie nie jest źle.

Last edited by zbrodniarz; September 17th, 2010 at 12:36 AM.
Old September 17th, 2010, 09:33 AM   #13
mapmen
Mordo solare

mapmen's Avatar

Likes (Received): 90

Tak szczerze, to zaczęliśmy robić to od złej strony. Masa uogólnień bez podziału na odcinki (widzę to zwłaszcza na Bydgoskim), skaczemy po dzielnicach. Lepszym rozwiązaniem będzie przygotowanie (każdy z osobna) pełnej mapki w jakiejś dzielnicy w Guglu i dopiero po omowieniu Mariusz by nanosił na mapę głowna.
mapmen no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2010, 10:35 AM   #14
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Można to rozważyć, nie mówię nie. Z drugiej strony przy takiej aktywności np zbrodniarza szybko tą mapkę zamalujemy Liczę też, że trafi się jakiś rodzynek np ze Stawek czy Wrzosów i kompleksowo nam załatwi te dzielnice
Old September 17th, 2010, 11:31 AM   #15
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Quote:
Originally Posted by zbrodniarz View Post
Buszczyńskich - od Łyskowskiego do Niesiołowskiego - zielony; od Niesiołowskiego do łącznika z Rakowicza - czerwony; łącznik - zielony
wszystkie ulice na Kępie Bukowej - gruntówki
Tu mam problem, nie wiem dokładnie o które uliczki chodzi

Quote:
Ponadto wydaje mi się, że:

Szosa Lubicka od pl. Daszyńskiego do Leszczynowej (płn jezdnia) - żółty
Podobnież żółty należy się Przy Kaszowniku od "jajka" do pl. Chrapka - choć nie widziała remontu od 20 lat i jest tam trochę kolein, to ogólnie nie jest źle.
Tu natomiast mam wątpliwości, na niekorzyść działa fakt że są to główne arterie w mieście. Wahałem się miedzy czerwonym a żółtym, a w takiej sytuacji ostatecznie przydzielam do niższej klasy.
Poddaję pod dalszą dyskusję i czekam na więcej opinii

Edit
Zastanawiam się nad kwalifikacją remontowanych odcinków, czy dać im już zielony? Remontowane mogłyby mieć oddzielną kategorię, ale mam obawy czy mapka nie stanie sięnazbyt kolorowa
Old September 17th, 2010, 12:27 PM   #16
zbrodniarz
Registered User

Quote:
Originally Posted by Mariusz_tor View Post
Tu natomiast mam wątpliwości, na niekorzyść działa fakt że są to główne arterie w mieście. Wahałem się miedzy czerwonym a żółtym, a w takiej sytuacji ostatecznie przydzielam do niższej klasy.
Poddaję pod dalszą dyskusję i czekam na więcej opinii
Ale czy to oznacza, że wprowadzamy różne wzorce oceny w zależności od roli drogi, a więc żółty żółtemu na mapie nierówny. Nie wiem czy to dobry pomysł.

Quote:
Edit
Zastanawiam się nad kwalifikacją remontowanych odcinków, czy dać im już zielony? Remontowane mogłyby mieć oddzielną kategorię, ale mam obawy czy mapka nie stanie sięnazbyt kolorowa
Ja bym dał im niebieski. Pięć kolorów to na tyle mało, że mapa powinna zachować czytelność.
Old September 17th, 2010, 03:48 PM   #17
mapmen
Mordo solare

mapmen's Avatar

Likes (Received): 90

Jak w remoncie to brązowy. Liczy się aktualność, nie można zazieleniać na zapas.
mapmen no está en línea   Reply With Quote
Old September 17th, 2010, 05:57 PM   #18
Morpheius
Registered User

Morpheius's Avatar

Kurczę, kolorowy Toruń się robi

Przepraszam najmocniej za zamieszanie, ale jak zgłaszałem propozycje, to jeszcze nie było rozróżnienia na świeżo remontowane: Kosynierów jest świeżo po remoncie.

Mazowiecka: Celnicza - Chrobrego - żółta.
Celnicza: Grudziądzka - Mazowiecka - zielona.
Grunwaldzka: Józefa - Okrężna - czerwona (chociaż według mnie i to na wyrost, miejscami to tam więcej dziur niż asfaltu).
Fałata: Sienkiewicza - Reja - remont.
Fałata: Sienkiewicza - Broniewskiego - zielona.
Old September 18th, 2010, 01:11 AM   #19
zbrodniarz
Registered User

Żeby nie generować słowotoku, moje propozycje podsyłam w formie mapki: http://img822.imageshack.us/img822/6899/mapatmp2.jpg. Linie dorysowane przeze mnie mają jaskrawsze kolory, więc powinny być łatwe do odnalezienia.

W większości to ulice jeszcze niesklasyfikowane, ale pozwoliłem sobie także zaproponować dla kilku już opisanych inną kategorię niż na mapce Mariusza.

Ponadto zgłaszam następujące wnioski:
- rozszerzenie mapki na wschód, bo wcięło nam część Bielaw, Grębocina i Kaszczorka;
- rozszerzenie na południe, gdyż obcięło częściowo Czerniewice i praktycznie całe Glinki;
- doklejenie, choćby z Zumi (chyba się nie obrażą, kasy na nich nie zarabiamy...), Grębocina w części leżącej w gminie Lubicz oraz Złotorii - to bezpośrednio przyległe przedmieścia, w terenie trudne do odróżnienia od miasta właściwego, więc chyba zasługują na uwzględnienie na naszej mapce;
- zrobienie dodatkowej mapki dla Lubicza - z powodów jak wyżej.
Old September 18th, 2010, 10:09 AM   #20
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Mogę się pobawić i dokleić co nieco do mapki. Jeśli ma ktoś ochotę stworzyć mapkę dla wschodniego przedmieścia czyli Gminy Lubicz to proszę, ja chyba nie ogarnę tyle na raz

Co do różnic w obecnych oznaczeniach, a propozycjami zbrodniarza:

-bulwar - uważam, że czerwony, ulica jest tak masakrycznie nierówna, że nawet dobre auto odczuwa jazdę. Stan jej przypomina mi sławny odcinek Podgórnej.

-Chrobrego od Polnej do Mlecznej - mimo ganeralnie równej nawierzchni większość studzienek znacznie zapadnięta, również w miejscu gdzie zostało załatane zapadnięcie jezdni (tuż przed przecięciem z Mleczną) znów tworzy się lej jak po bombie.

-Bażyńskich - zostawiłbym jednak czerwony, bardzo nierówno

-Batorego od Bażyńskich do Chrobrego - odcinek starej nawierzchni, niezbyt równo, myślę że żółty powinien pozostać.

-Polna od Ugorów do Grudziądzkiej - uważam, że zasłużony czerwony, brak odwodnienia drogi i głębokie koleiny. Zmianiam na żółty od Ugorów do Legionów, tam jest znacznie równiej i nie stoi tyle wody na jezdni co odcinek wcześniej.

-Sz. Lubicka jezdnia płn tuż przed Daszyńskiego - raczej czerwień

Mleczna - zmieniam na zielony
Kaszownik - zmieniam na żółty, rzeczywiście nie jest tam aż tak tragicznie.

Czekam na więcej opinii w sprawie ww odcinków dróg.

Zmiany wprowadzę jeszcze dziś, zachęcam do podawania propozycji bo narazie aktywni są Morph i zbrodniarz

Reply

Tags
drogi, drogi miejskie, mapa, toruń

Thread Tools

Posting Rules