daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Изградња и развој > Република Српска > Запад

Запад Posavina and Krajina

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 30 votes, 4.43 average.
Old September 28th, 2011, 11:54 PM   #2121
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

Likes (Received): 537

Quote:
Originally Posted by ArchitectureSerbian View Post
I jesu se dogovorili za zaobilaznicu, kada krecu radovi?

Pumpa je super, samo je previse obicna ova reklma, plavo ovo i onaj naziv previse dosadno... odvraca ljude..
Izglasali su .Svi su bili za.Najinteresantije je što je vladajuća stranka (SNSD) za posao zaobilaznice zadužila trenutno najjaču opozicionu stranku (Naprednjake) koji su to sa laskanjem i prihvatili .Adam je zadužen za obilaznicu i on je napravio uvodni govor i najavio predstavnike iz AD PROJEKT Banja Luka (jedan čovjek i žena koji su izlagali to sve),kao prvo

PROMJENA DIJELA RUTE GRADIŠKE ZAOBILAZNICE

Peticija žitelja Stočare medju kojima su i potpisi oba moja roditelja je urodila plodom.Obilaznice neće završavati tj. počinjati na Stočari (širokoj ulici) već ona zaobilazi Stočaru i ide još istočnije od grada preko poljoprivrednih parcela.

Prilog 1. (Široka ulica na Stočari) mjesto gdje se Gradiška zaobilaznica trebala završavati tj. počinjati.Gusto naseljen teren.

Prilog 2. (Stara putanja koja je meni predočena(crvena) i nova koja je jučer usvojena na sjednici (plava) )

Prilog 3.Ukratko iz AD PROJEKTA Banja Luka kažu da će ovo po završetku izgradnje biti najsavremenija obilaznica u Srpskoj,biće kompletno osvijetljena,imaće autobusna stajališta,nanovo će se raditi kanali za oborinske vode,vodilo se računa i o vodozahvatnom crpilištu "Žeravica" (vodotoranj) ,na svih 8 kilometara dužine Gradiške zaobilaznice nema potrebe za rušenjem niti jednog objekta !
Ukratko načelnik Gradiške,obilaznice će biti od višestruke koristi za Gradišku (uz obilaznicu će biti planirane poslovne zone ,oživljavanje ovog dijela grada i njegovo širenje prema jugozapadu,u kontaktu sa Brodsko-posavskim županom došao je do saznanja da od Novog Savskog mosta nema ništa u narednih 5 godina ni u najpozitivnijim prognozama i da će saobraćaj i narednih 5 godina ići kroz centar grada a i granični prijelaz u Staroj Gradišci se upravo proširuje i povećava kapacitete tako da to moramo shvatiti,opozicija nije imala nikakvih pitanja.
Sad očekujemo bagere i početak radova

Usput zaprepastilo me to što sam saznao da je negdje na mjestu parka što se gradi i izmedju sportske dvorane u izgradnji nalazi masovna grobnica 700 Roma koji su tu strijeljani i pokopani 1945 i opština će napraviti sekciju koja će ispitati i utvrditi to mjesto ali bez otkopavanja i premještanja ostataka već će se tu podići spomenik stradalima.To je bilo na zahtjev predstavnika romske nacionalne manjine.

SERVITIUM...prvi rimski grad srpskog imena... S..S..S..S..Summertime Sadnesshttp://www.youtube.com/watch?v=nVjsGKrE6E8

...nedugo zatim,rimska carica presudila je sama sebi,u sred bijela dana u Jupiterovom hramu vodila je ljubav sa omiljenim gladijatorom...rimske žene ozlojadjene tim prizorom,kamenovale su je do smrti...
Servitium no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 29th, 2011, 09:08 AM   #2122
byM4k5
Maks

Likes (Received): 136

Ovo je dobra promjena trase obilaznice. Ne dobra, nego odlična.

Nije mi jasno, šta se motalo po glavama tvoraca stare trase, kada su kraj obilaznice, po kojoj će kamioni ići do carinskog terminala, provukli kroz naselje.
Evropa: Gardaland

Ja najviše volim modernu arhitekturu. A vi? - Pozed by M4k5
byM4k5 no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2011, 02:06 PM   #2123
ArchitectureSerbian
Registered User

ArchitectureSerbian's Avatar

Likes (Received): 220

Quote:
Originally Posted by byM4k5 View Post

Nije mi jasno, šta se motalo po glavama tvoraca stare trase, kada su kraj obilaznice, po kojoj će kamioni ići do carinskog terminala, provukli kroz naselje.
Slazem se.
ArchitectureSerbian no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2011, 06:22 PM   #2124
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

Quote:
Originally Posted by byM4k5 View Post

Quote:
Slazem se.
Slažem se i ja ,ali puno bi mi bilo lakše da gledam,izvještavam i pratim radove odma ispred kuće

GRADINGOVA TREĆA LAMELA

Radovi na fasadi

Odradio sam još jedan model za GE, staru zgradu na staroj autobuskoj stanici

SERVITIUM...prvi rimski grad srpskog imena... S..S..S..S..Summertime Sadnesshttp://www.youtube.com/watch?v=nVjsGKrE6E8

...nedugo zatim,rimska carica presudila je sama sebi,u sred bijela dana u Jupiterovom hramu vodila je ljubav sa omiljenim gladijatorom...rimske žene ozlojadjene tim prizorom,kamenovale su je do smrti...

Last edited by Servitium; September 29th, 2011 at 06:37 PM.
Old October 1st, 2011, 07:44 PM   #2125
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

GRADORA - GRADID - GRADIŠKA

Odradio sam još jedan model za Google Earth ,Gradiški neboder

Uživo

I uživo ,nije mi se dalo raditi antenu na krovu

Old October 2nd, 2011, 09:13 PM   #2126
Читач-КГ
Ја не живим овде...

Читач-КГ's Avatar

Likes (Received): 172

Ајд ти бураз отвори посебну тему за 3D зграде у Градишки у оквиру Архитектуре и урбанизма да можемо лакше да пратимо шта радиш, ја нисам ни знао шта си све направио.
Читач-КГ no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2011, 09:28 PM   #2127
despot77
Registered User

despot77's Avatar

Likes (Received): 2

Servitium, sve pohvale za ovoliki trud, stvarno bi ovi u opštini trebalo da te angažuju barem za PR-a...Prelistao sam svih 107 stranica i stvarno si sve "pokrio" ... he he he još samo da si dokumentovao onu "uvalu" ispred Šup-a koju su nedavno sanirali...šala...
despot77 no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2011, 10:17 PM   #2128
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

Quote:
Originally Posted by Читач-КГ View Post
Ајд ти бураз отвори посебну тему за 3D зграде у Градишки у оквиру Архитектуре и урбанизма да можемо лакше да пратимо шта радиш, ја нисам ни знао шта си све направио.
Auuuu ja to radim masovno imam ih još 40-tak modela na kojima radim i uzorke preko 200 objekata u gradu (fotosa) pa sam se malo zatrpao gradivom ,planirao sam novi thread ali se bojim da ću izgubiti interesovanje,jer ja uvijek nešto novo pronadjem i zarazim se sa tim

Quote:
Originally Posted by despot77 View Post
Servitium, sve pohvale za ovoliki trud, stvarno bi ovi u opštini trebalo da te angažuju barem za PR-a...Prelistao sam svih 107 stranica i stvarno si sve "pokrio" ... he he he još samo da si dokumentovao onu "uvalu" ispred Šup-a koju su nedavno sanirali...šala...
Pozdrav ,imam ja i to ,to je značajno za nas ali nije mi dijelovalo interesantno za forum

SPORTSKA DVORANA "SERVITIUM"

Na prednjoj strani još nema promjena ali su promjene unutar dvorane vidljive

Odradio sam još jedan model za Google Earth ,Novu Robnu kuću ,usput ovo je i prvi Konzum uopšte na GE pa sam o tome mailom obavjestio i upravu Konzuma u Zagrebu

I objekat uživo

Old October 3rd, 2011, 03:49 PM   #2129
ArchitectureSerbian
Registered User

Sta bi mi Gradiscani bez tebe Servi
Old October 3rd, 2011, 08:55 PM   #2130
Granični Proizvod
Analitičar

Granični Proizvod's Avatar

Likes (Received): 95

Bio sam u Gradišci za vikend i zapanjio se da su popravili 'uvalu' kod Šupa! Čovječe, koliko je to dugo stajalo tako, nevjerovatno

Robna kuća je super, ma još malo pa ćeš izgraditi i cijeli grad
Granični Proizvod no está en línea   Reply With Quote
Old October 3rd, 2011, 10:17 PM   #2131
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

Quote:
Sta bi mi Gradiscani bez tebe Servi
Quote:
Originally Posted by Granični Proizvod View Post
Bio sam u Gradišci za vikend i zapanjio se da su popravili 'uvalu' kod Šupa! Čovječe, koliko je to dugo stajalo tako, nevjerovatno

Robna kuća je super, ma još malo pa ćeš izgraditi i cijeli grad
Te makete liječe živce

NADOGRADNJA VODOVODA

Čim završe fasadu uradiću Vodovod i na Google Earth

Uradio sam još jedan model za Googel Earth, zgradu sadašnje Opštinske administracije

I uživo

Old October 4th, 2011, 07:49 AM   #2132
despot77
Registered User

despot77's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Servitium View Post

Pozdrav ,imam ja i to ,to je značajno za nas ali nije mi dijelovalo interesantno za forum

Nisam ni sumnjao da nemaš barem jednu sličicu... još malo pa će Gradiška biti sa više 3D maketa nego ostali veći gradovi u BiH...ove trobojke ispred opštine mi se najviše sviđaju ...
despot77 no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2011, 02:24 PM   #2133
ArchitectureSerbian
Registered User

Radnici artinga su se vratili na zgradu na senjaku, i hvala Bogu vise nastavili praviti onu zgradu.. To me jako nervira, sigurno skoro godinu i po i jace se pravi, nikada pokriti, danas su radili na izgradnji potkrovlja..
Old October 5th, 2011, 07:59 PM   #2134
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

Quote:
Originally Posted by despot77 View Post
Nisam ni sumnjao da nemaš barem jednu sličicu... još malo pa će Gradiška biti sa više 3D maketa nego ostali veći gradovi u BiH...ove trobojke ispred opštine mi se najviše sviđaju ...
Moraću neke makete i prepraviti npr dugačku lamelu u Vidovdanskoj ,sad kad ima novu fasadu

Quote:
Radnici artinga su se vratili na zgradu na senjaku, i hvala Bogu vise nastavili praviti onu zgradu.. To me jako nervira, sigurno skoro godinu i po i jace se pravi, nikada pokriti, danas su radili na izgradnji potkrovlja..
Danas su napokon počeli farbati Berzaproduktovu zgradu ,izgleda da će biti "samo" bijela !

I ovdje je okačena zastava Tin Investa ,nerazumijem zašto dvije gradjevinske firme reklamiraju treću,zar oni ne bi trebali biti konkurencija jedni drugima?

Odradio sam još jedan model za Google Earth,zgradu stare opštine

I uživo

Old October 5th, 2011, 08:48 PM   #2135
Granični Proizvod
Analitičar

Granični Proizvod's Avatar

Likes (Received): 95

WIN ako će ta zgrada u Metropolita G. N. biti bijele boje. Eventualno da stave još neki diskretan detalj u drugoj boji.

Koliko ja znam, berza-produkt i nije građevinska firma, oni samo prodaju građevinske materijale i slično; npr. oni obezbjeđuju fasadu za tu zgradu, kao što i piše na toj reklami.
Granični Proizvod no está en línea   Reply With Quote
Old October 5th, 2011, 09:07 PM   #2136
ArchitectureSerbian
Registered User

Ma mozda zavrsne radove radi Tin..

A sto se tice boje, to je ova boja po strani, posto ce tu biti tako dok ne dodje nova zgrada na taj deo.. valjda ce ispostivati render i staviti sivu.. :P
Old October 6th, 2011, 12:45 AM   #2137
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

I ja se nadam da će biti malo sive kao što je to na renderu ,za Berzuprodukt ovu zgradu je izgradila srbačka firma Projekt89 ili tako nešto.

Gradnja mosta na Savi počinje tek 2013.
Quote:
Generalna konzulica Hrvatske u Banjoj Luci Dunja Jevak obavijestila je danas ministricu za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Srebrenku Golić da je u tijeku izrada projektne dokumentacije za most na Savi kod Gradiške te da je hrvatska Vlada donijela zaključak da izgradnja ovog objekta počne 2013. godine.

Mosta na Savi kod Gradiške bi trebao spajati autoput Banja Luka – Gradiška, kada bude izgrađen, u RS-u, odnosno BiH i autoput Zagreb - Beograd u Hrvatskoj.

Bez tog mosta, kada i bude završen autoput Banja Luka-Gradiška, čiji rokovi su više puta prolongirani, neće se definitivno eliminirati gužve na ovom putnom pravcu jer će “čep” koji će zagušiti protok prometa ostati na mostu na Savi u Gradišci, koji je i carinski prijelaz na granici BiH s Republikom Hrvatskom.

Ranije je Vijeće ministara BiH utvrdilo Prijedlog sporazuma između Vijeća ministara i Vlade Republike Hrvatske o izgradnji međudržavnog mosta preko rijeke Save kod Gradiške i priključnih graničnih dionica međudržavnog puta E-661 te usvojilo izvješće o ponovnim pregovorima.

Golić i Jevak su tijekom sastanka u Banjoj Luci razgovarale i o iskustvima Hrvatske u prihvatanju europskih direktiva u domaće zakonodavstvo.

Jevak je izrazila spremnost da se angažira na uspostavljanju čvršće saradnje između Ministarstva za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske i minstarstva s istim nadležnostima u Vladi Republike Hrvatske.

Bilo je riječi i o mogućnostima prekogranične suradnje i zajedničkog apliciranja projekta prema IPA fondovima.

Konzulica Hrvatske je predložila da se organizira posjet izaslanstva Vlade RS-a Brodsko-posavskoj županiji u Republici Hrvatskoj, radi uspostavljanja suradnje na osnovama dobrosusjedskih odnosa i razgovora koje su početkom ožujka imali predsjednik RS-a Milorad Dodik i predsjednik Republike Hrvatske Ivo Josipović, priopćeno je iz resornog ministarstva RS-a. (F)
Woow brže no što smo mislili

Izvor : http://www.dnevnik.ba/novosti/bih/gr...Dinje-tek-2013

Old October 6th, 2011, 08:10 PM   #2138
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

PRATER PARK

Old October 6th, 2011, 08:20 PM   #2139
ArchitectureSerbian
Registered User

Nesto su mi usporili radove... Bili su najavili da ce biti gotov do kraja septembra
Old October 6th, 2011, 08:29 PM   #2140
Servitium
ShoppingStadt 0-24h

Servitium's Avatar

Quote:
Nesto su mi usporili radove... Bili su najavili da ce biti gotov do kraja septembra
Ma to je bila samo najava ,stvarnost je uvijek drugačija

Reply

Tags
Српска, republika srpska, srpska

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules